Fotbalová národní liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Varnsdorf - 28. května 2023   17:00

Ukončeno
Opava
Opava
87' Kadlec  • 90+3' Šigut 
2:1
(0:1)
Varnsdorf
Varnsdorf
35' Osmančík  
Opava
Sestavy:
Lasák – Cykalo, Helebrand, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Omale (74. Gorčica) – Šigut (90+4. Vincour), Haitl (57. Bílek), Kopečný (74. Dostál) – Rybička (46. Rataj).
Náhradníci:
Číž – Yunis.
Rozhodčí
Petřík – Kubr, Dohnálek
Stadion v Městských sadech, Opava
2218 diváků
Varnsdorf
Sestavy:
Sirotník – Ludvíček, Kurka, Zbrožek, Rudnytskyy (C) (59. Tanko) – Bláha, Samko (86. Kříž) – Kubista, Ondráček, Schön (70. Švanda) – Osmančík (46. Dufek, 86. Richter).
Náhradníci:
Vaňák – Penc.
Přenos se aktualizuje automaticky

Fotbalisté Slezského FC v utkání závěrečného 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili Varnsdorf 2:1 a zajistili si druholigovou příslušnost i pro následující ročník. V dramatickém duelu šli do vedení po půlhodině hry hosté zásluhou trefy Pavla Osmančíka. Opavský kapitán Jiří Janoščín následně neproměnil penaltu, ale závěrečné chvíle rozhodly. V 87. minutě zajistil Opavě kýžené vyrovnání obránce Jan Kadlec, v nastavení pak završil obrat Slezanů Samuel Šigut.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:3.
90+7'
Konec zápasu.
90+7'
Již běží závěrečná minuta nastavení a fanoušci slaví. Čeká se na závěrečný hvizd.
90+6'
V závěru ještě jedna žlutá karta pro Matěje Helebranda. Hraje se ve střední části plochy.
90+5'
Na polovině hřiště se žlutého faulu dopustil Michal Bílek. Krátce po rozehrávce Varnsdorfu bylo pískáno. Míč má brankář Kryštof Lasák.
90+4'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Tomáš Vincour.
90+3'
Opava právě vstřelila branku!
Pravá nefalšovaná euforie na opavském stadionu! SAMUEL ŠIGUT prostřelil se štěstím ranou z pravé strany na bližší tyč Sirotníka a Opava jde rázem do vedení. Záchrana ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE je velice blízko!
90+2'
Samuel Šigut se uvolnil na pravé straně a odcentroval před branku, kde se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal nestřežený Tomáš Rataj. Ten ale nepochopitelně mířil nad břevno!
87'
Opava právě vstřelila branku!
Stadion v Městských sadech je na nohou! Po standardce z levé strany se k odraženému balonu dostal JAN KADLEC a utaženou ranou z hranice vápna do levého horního růžku vyrovnal na 1:1. Opava je aktuálně na nesestupové pozici!
86'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Ladislav Dufek, přichází Marek Richter.
86'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Dominik Kříž.
85'
A platí to i nadále! Ke krásné ráně ze střední vzdálenosti se odhodlal Jegor Cykalo. Balon zaplaval těsně nad břevno! "Trefte bránu," skanduje stadion.
84'
Jan Sirotník pouze vyškrábl před sebe centr z pravé strany. Samuel Šigut si hezkou parádičkou připravil střelu, ale branka Varnsdorfu je snad zakletá!
83'
Radim Dostál nabral tempo na pravé straně. Jeho centr odvrátil Denny Samko na rohový kop. Po něm byl dvakrát u míče Adam Gorčica. Jednou se do vápna neprodral, poté přihrával nepřesně pod sebe.
81'
Centrovaný balon vyhlavičkoval z šestnáctky Denny Samko. Následně byl faulován Josef Švanda, který potřebuje ošetřit. Žlutá karta pro Jiřího Janoščína.
80'
S bolestivou grimasou padl na trávník Adam Rychlý. Jan Kadlec rozehraje standardku z pravého okraje hřiště.
79'
Další Gorčicův centr z pravé strany. Na poslední chvíli odvracel míč Adam Ondráček. Po dalším pasu zleva střílel prvně jmenovaný Adam Gorčica z dobré pozice nad branku. Další spálená šance na vyrovnání. Fanoušci nevěří svým očím.
78'
Adam Gorčica odcentroval z pravé strany do chumlu ve vápně. Zakončení hlavou z toho nebylo. Poté ještě střílel Matěj Helebrand do bloku a Samuel Šigut po zemi křižmo těsně za vzdálenější tyč! Opava neskládá zbraně a tlačí se za vyrovnáním, klasicky ale doplácí na špatnou koncovku.
76'
A málem z toho byla vyrovnávací branka! Nově příchozí Radim Dostál přeloboval vyběhnuvšího Sirotníka, bohužel ale i hostující zařízení.
75'
Důležitý zákrok Kryštofa Lasáka, jenž teď na poslední chvíli vyběhl proti Petru Kurkovi! Slezané mohou vyrazit do protiútoku.
74'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Miloš Kopečný, přichází Radim Dostál.
74'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Adam Gorčica.
73'
Abdullahi Tanko a Adam Ondráček se hnali proti dvěma domácím. Nakonec po kombinaci střílel druhý jmenovaný. Balon byl naštěstí pro Opavu tečován na rohový kop. Gól teď visel ve vzduchu.
71'
Standardka z levé strany byla prodloužena znovu jen k Sirotníkovi. Ten se dnes mezi tyčemi nenudí, leč většinou jde spíše o rutinní zákroky.
70'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Josef Švanda.
70'
Ve druhém poločase se hraje prakticky na jednu branku. Na levém křídle byl faulován Michal Bílek. Denny Samko vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
68'
Dnešní utkání sleduje 2 218 diváků.
67'
Michal Bílek rozehrál po zemi na Jiřího Janoščína. Ten střílel bez přípravy rovněž po zemi, ale jen do bloku. Míč se vrátil znovu k Bílkovi, jenž vyslal nepříjemný střílený centr z levé strany. Po chvíli se v jasné pozici zjevil Matěj Helebrand, z otočky pravý horní roh branky netrefil. Teď to před kasou Varnsdorfu hořelo, leč skóre se nemění.
66'
Dravý Jan Kadlec byl těsně před levým okrajem pokutového území faulován. Zajímavá standardní situace pro Opavu.
65'
Opavská standardka k ohrožení branky nevedla. Naopak se od ní bude rozehrávat. Jan Sirotník si dává v posledních minutách hodně načas a hlasitě si koleduje o žlutou. Sudí Petřík s nimi ale dnes obecně šetří.
64'
Solomon Omale centroval od postranní čáry až k brankáři. Pas přetáhl i vinou toho, že podklouzl.
63'
Opavští se hnali do přečíslení tří proti dvěma. Omale posunul míč nalevo na Bílka. Nakonec z toho nebyla ani střela. Opravdu nepochopitelné.
62'
Z hloučku hráčů vzešla opavská hlavička. Byl u toho Adam Rychlý, zakončení ale směřovalo hodně vedle levé tyče.
61'
Adam Rychlý poslal k zemi u půlící čáry Dennyho Samka. Žlutá karta pro domácího hráče.
60'
Solomon Omale se mohl "vykoupit" za penaltový zákrok z posledního domácího utkání s Prostějovem. Skrze obránce Varnsdorfu střílel uvnitř šestnáctky po zemi, leč jen na střed branky, kde znovu číhal Sirotník.
59'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Abdullahi Tanko.
59'
Samuel Šigut získal faul na útočné polovině. Slezané rychle rozehráli, Miloš Kopečný ale momentu překvapení nevyužil. Jeho přetažený centr z pravé strany u nikoho ze spoluhráčů neskončil.
58'
Miloš Kopečný centroval z pravé strany hrací plochy jen do rukavic připraveného Sirotníka. Nervozita v ochozech začíná pomalu, ale jistě stoupat...
57'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Patrik Haitl, přichází Michal Bílek.
57'
Za faul poblíž půlící čáry inkasoval první žlutou kartu tohoto zápasu Patrik Schön.
56'
Ladislav Dufek uplatnil svou rychlost a prokličkoval se až do pokutového území, kde po souboji s protihráčem upadl. Rozhodčí faul neviděli a dopředu mohla jít Opava. Samuel Šigut pálil z pravé strany vedle bližší tyče. Mrzet ho to nemusí, stalo se tak v ofsajdu.
55'
Opavská standardka. O zpracování balonu se po centru pokoušel na levé straně Jiří Janoščín, míč mu ale utekl do zámezí.
54'
Žlutomodří jsou dle očekávání v úvodu druhé půle aktivnějším týmem. Do vyložených šancí se ale Opavští zatím nedostávají.
51'
Samuel Šigut se prosmýkl po levé straně a poslal do vápna přízemní balon, do kterého dloubl Tomáš Rataj. Jan Sirotník prostor u své pravé tyče znovu uhlídal.
48'
Jan Sirotník šel hodně tvrdě do souboje s opavskými obránci. Adam Rychlý inkasoval úder a skončil na trávníku. Opavští si žádali penaltu, kopat se ale nebude.
46'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Ladislav Dufek.
46'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Tomáš Rataj.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Po úvodním poločasu mohou být spokojenější hosté. Deset minut před pauzou poslal Varnsdorf zničehonic do vedení Osmančík, jenž zakončil se štěstím svůj brejk. Aktivnější je Opava, gól ale zatím nedala. A to ani ze značky pokutového kopu, který v 38. minutě zahodil ranou nad břevno Jiří Janoščín. Pro SFC stále není nic ztraceno, vzhledem k dalším průběžným výsledkům stačí Slezanům k záchraně i remíza. Spoléhat na to ale pochopitelně nemohou.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Poločas se dohrává na polovině Varnsdorfu. Po Haitlově centru z levé strany hlavičkoval Adam Rychlý k levé tyči, kde si míč stáhl znovu do rukavic Jan Sirotník.
45'
Diváci za brankou teď jako jeden muž hlasitě reklamovali ruku jednoho z hostů. Rozhodčí Petřík byl jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.
44'
Opavští získali v závěru poločasu rohový kop z pravé strany. Centr byl prodloužen až do rukavic brankáře Sirotníka.
43'
Do vápna odcentroval z levé strany Patrik Haitl. Pavlo Rudnytskyy odkopl míč za postranní čáru. Vhazování pro SFC.
42'
David Ludvíček si v souboji se Samuelem Šigutem počínal až příliš důrazně. Opavští získali standardku na útočné polovině.
41'
Jegor Cykalo zastavil v roli posledního obránce nákop Varnsdorfu před nabíhajícím Patrikem Schönem.
40'
Miloš Kopečný se snažil dostat balon před branku z levé strany šestnáctky. Po hostujícím bloku se bude kopat roh.
38'
Tak to je neuvěřitelné! Míč si postavil na puntík Jiří Janoščín, domácí kapitán ale branku trestuhodně přestřelil! Na stadionu v Městských sadech to jen zahučelo.
37'
Opava může okamžitě srovnat krok. Adam Rychlý byl faulován uvnitř pokutového území Matějem Kubistou a Slezský FC má k dispozici penaltu!
35'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí hodně ledová sprcha. Zničehonic dostal míč za opavskou obranu PAVEL OSMANČÍK a se štěstím zakončil svůj brejk přízemní střelou za Lasákova záda.
33'
Slezané získali standardku na útočné polovině. Po několika výměnách míče v pokutovém území střílel z otočky po zemi Jegor Cykalo. Jan Sirotník se vrhl na trávník včas a uhájil čisté konto.
31'
Je za námi úvodní půlhodina střetnutí. Po slibném úvodu upadlo tempo utkání do podprůměru. Opava potřebuje nutně branku, aktuálně je ve virtuálním pořadí na sestupové patnácté pozici.
30'
David Ludvíček uvedl do hry vhazování na útočné polovině. Po centru za obranu se u míče zjevil Pavel Osmančík. Zakončení z pravé strany mu ale vůbec nevyšlo.
28'
Jiří Janoščín prodloužil hlavou hostující centr za vzdálenější tyč. Varnsdorf z následného rohového kopu nezahrozil.
25'
Varnsdorf podnikl rychlou kombinaci před pokutovém územím. Vzešla z ní střela Dennyho Samka, jenž však trefil jen poblíž stojícího Jiřího Janoščína.
23'
Miloš Kopečný posouval z levé strany balon na bližší tyč. V tomto prostoru znovu číhal připravený Jan Sirotník.
22'
Po delší době musel zasahovat Jan Sirotník. Střílený centr z pravé strany si bez problému stáhl do rukavic.
20'
Dění na hrací ploše aktuálně spíše nudí, což se rozhodně nedá říci o domácích fanoušcích. Ti rozvinuli ve svém sektoru povedenou choreografii k 25letému výročí družby s polským Slaskem Wroclaw. Ačkoliv se na druhé straně parku v Městských sadech souběžně koná vyprodané finálové utkání basketbalové ligy mezi Opavou a Děčínem, skvělá atmosféra panuje tradičně i na stadionu SFC.
18'
Úvodní opavský tlak postupně opadl. Aktuálně se vše podstatné odehrává ve střední části hřiště.
16'
Patrik Schön se z pravé strany šikovně prokličkoval až do pokutového území, odkud střílel na bližší tyč. Jeho rána byla naštěstí pro domácí tečována vedle branky na roh. Krátce po něm bylo pískáno. Rozehrává Opava.
14'
Petr Rybička vyhrál na pravém křídle běžecký souboj s Matějem Kubistou. V souboji jeden na jednoho přes něj ale míč do vápna neprocpal.
13'
Varnsdorf se zničehonic dral do rychlého přečíslení. Až před Lasáka pronikl Pavlo Rudnytskyy, i na druhé straně byl ale máván ofsajd.
12'
Patrik Haitl našel přihrávkou za obranu nabíhajícího Miloše Kopečného. Bohužel pro Opavu doslova, neboť byl pískán ofsajd.
11'
Těžko říct, zda zamýšlel přímé zakončení. Víceméně střílený centr Jegora Cykala z pravé strany skončil v rukavicích Jana Sirotníka.
10'
Tentokrát zvolili domácí rozehrávku po zemi před pokutové území. Samuel Šigut odcentroval na zadní tyč. Křižná hlavička Jegora Cykala dopadla za vrchní síť. Opava utahuje šrouby.
9'
Patrik Haitl vybojoval v souboji jeden na jednoho rohový kop z levé strany. Opavští si ho ihned zopakují.
8'
Samuel Šigut vysunul přihrávkou středem hřiště Petra Rybičku. Proti tomu skvěle vyběhl Jan Sirotník, jenž byl u míče o chloupek dříve.
8'
Samuel Šigut vysunul přihrávkou středem hřiště Petra Rybičku. Proti tomu skvěle vyběhl Jan Sirotník, jenž byl u míče o chloupek dříve.
7'
Slezané zůstali u balonu. Po centru z pravé strany se k hlavičce uvnitř šestnáctky dostal Matěj Helebrand. Zakončoval vysoko nad, přesto je na světě první domácí "vlaštovka".
7'
Jegor Cykalo vyvezl míč po pravém křídle a získal pro Opavu první roh. Ten domácí rozehráli nakrátko. Po centru Haitla došlo k vyhlavičkování míče z pokutového území.
6'
Úvod zápasu je zatím hodně opatrný. Opavští se potýkají s nepřesnostmi. Na dostřel brány Jana Sirotníka se zatím nedostali.
5'
Na trávníku v krátkém sledu opět Patrik Schön, tentokrát uvnitř středového kruhu. Varnsdorf rozehrává nakrátko po zemi.
4'
Po centru do vápna byl míč prodloužen do prostoru, kam se dral Pavlo Rudnytskyy. Do zakončení se nakonec díky dobrému obrannému zákroku jednoho z domácích nedostal.
3'
Na opavské obranné polovině došlo k faulu na Patrika Schöna. Varnsdorf má k dispozici standardku. Na přímou střelu to není.
1'
"Bojujte za Slezský!" ozývá se ihned ze sektoru domácích příznivců. Opavští fotbalisté potřebují k jistotě záchrany FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY plný počet bodů.
1'
Utkání právě začalo.
Fotbalisté jsou již nastoupeni na hrací ploše. Opava bude hrát v tradičních žluto-modrých dresech, hosté z Varnsdorfu v černých.
Úvodní sestavy:

SFC Opava: Lasák – Cykalo, Helebrand, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Omale – Šigut, Haitl, Kopečný – Rybička.
Náhradníci: Číž – Rataj, Bílek, Vincour, Gorčica, Yunis, Dostál.
Trenér: Miloslav Brožek

FK Varnsdorf: Sirotník – Ludvíček, Kurka, Zbrožek, Rudnytskyy (C) – Bláha, Samko – Kubista, Ondráček, Schön – Osmančík.
Náhradníci: Vaňák – Penc, Richter, Dufek, Kříž, Švanda, Tanko.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Petřík – Kubr, Dohnálek.
Delegace rozhodčích
Sobotní utkání mezi Slezským FC Opava a Varnsdorfem bude jako hlavní rozhodčí řídit Jan Petřík, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Jaroslav Kubr (AR1) a Jan Dohnálek (AR2). Delegátem FAČR je Jan Šotek a technickým delegátem LFA je Zdeněk Rumplík.
Domácí Slezský FC Opava má o co hrát do posledního kola. Opavští totiž stále nemají jistou účast ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE pro příští ročník.

Slezané, které čerstvě vede kouč Miloslav Brožek, sice doma v derby porazili lídra z Karviné v poměru 2:1, z následujících tří utkání ovšem vytěžili jen dva body. Ve středu ovšem zabrali, když zvládli klíčové derby na půdě Třince a po výhře 1:0 nejen, že poslali třineckého soka do MSFL, zároveň výrazně zvýšili vlastní šanci na záchranu.

Opavští mají vše ve svých rukách, a pokud v neděli uspějí za tři body, zajistí si druholigovou příslušnost i pro následující soutěžní ročník. Při určitých okolnostech stačí Slezanům získat jen bod a pro účast ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE jim při přízni okolností nemusí vadit dokonce ani porážka.
Hostující celek FK Varnsdorf aktuální sezonu v podstatě pouze dohrává. V tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mu nyní patří šesté místo. Do bojů o postup mezi elitu již promluvit nemůže a také se ho rozhodně netýkají ani záchranářské starosti.

Byť lze snadno říct, že varnsdorfští fotbalisté nemají o co hrát, své působení v ročníku rozhodně nezabalili. Po prohře v přestřelce na půdě Chrudimi v poměru 2:3, doma potrápili lídra tabulky a jednoho z aspirantů na postup z Karviné, se kterým ve středu remizovali 2:2.

Mužstvo ze Šlunkovského výběžku střelecky táhne nigerijský snajpr Abdullahi Tanko, jenž v probíhajícím ročníku nasázel už 15 branek. Kouč Miroslav Holeňák odvádí ve Varnsdorfu slušnou práci a rád by s týmem navázal na výsledek podzimního vzájemného utkání, ve kterém varnsdorfský tým porazil Opavu v poměru 3:1.
Fotbalisté Slezského FC Opava v závěrečném 30. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostí soupeře z Varnsdorfu. Pojďme se stručně zaměřit na oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud