Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Auxerre - 23. ledna 2018   18:30

Nantes
Nantes
38' Thomasson  • 51' Dubois  • 65' Thomasson
3:4
(1:3)
Auxerre
Auxerre
6' Konaté   • 32' Pallois (vl.)  • 34' Ayé   • 76' Sangaré
Nantes
Dupé – Dubois, Djidji, Pallois, Lima – Iloki (81. El Ghanassy), Rongier, A. Touré, Thomasson (90+1. Ngom) – Bammou (85. Kačaniklić), Sala.
Tătărușanu – Diego, El Ghanassy, Girotto, Kačaniklić, Krhin, Ngom
Delerue – Jouannaut, Haquette
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Auxerre
Westberg – Youssouf, Y. Sané, Tacalfred, Boto – Obraniak (63. Sissako), B. Touré, Konaté, Sangaré (84. Vincent) – Ayé, P. Sané (90+2. Ndicka).
Boucher – Sissako, Bizet, Firer, Ndicka, Diallo, Vincent

To je z mé strany pro tentokrát vše, příště na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 14:5. Střely mimo: 13:1. Rohy: 14:1.
Nyní už je přeci jen dobojováno, neuvěřitelné utkání plné zvratů je za námi! Druholigové Auxerre si na hřišti favorita postupně vypracovalo tříbrankový náskok a zdálo se, že je hotovo, svěřencům Claudia Ranieriho se ale podařilo během necelých třiceti minut třikrát skórovat. To ale nebylo vše, poté se totiž hloupě nechal vyloučit domácí Lima a Auxerrští přesilovku nakonec přetavili ve čtvrtý gól. A protože hosté přečkali i závěrečný nápor Les Canaris, AJ Auxerre se může radovat ze senzačního postupu do čtvrtfinále Coupe de France!
90+6'
90+5'
Střídačka Auxerre mohutně protestuje, sudí Delerue totiž ještě nechává domácí hrát nad rámec nastaveného času.
90+4'
Střídající Kačaniklić mohl vyrovnat, z hranice pokutového území ale zakroutil míč těsně vedle vzdálenější tyče!
90+4'
Alexandre Vincent nasbíral další cenné vteřinky, u postranní čáry ale nakonec proti přesile hráčů Nantes o míč přišel. Domácí teď zakládají možná poslední akci zápasu!
90+3'
Polovina nastavení je za námi a Pallois s Abdoulayem Tourém teď bídně rozehráli, načež hosté odkopli míč až k Dupému.
90+2'
Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Pape Sané, přichází Evan Ndicka.
90+2'
Pape Sané se vydal do rychlého protiútoku, po jeho nepovedené přihrávce ale míč skončil v autu, a protiakce Auxerre je tak u konce.
90+1'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Santy Ngom.
90+1'
Druhá půle bude ještě o čtyři nastavené minuty delší!
90'
Kačaniklićův nákop do pokutového území si Quentin Westberg pohlídal a následně zakopl míč až za půlící čáru. Nanteským se čas začíná rychle krátit...
89'
Po následném rohovém kopu měl Emiliano Sala na kopačce vyrovnání, Westberg ale jeho hlavičku bravurně vyrazil!
88'
Thomasson to opět zkusil z hranice pokutového území, jeho pokus ovšem jeden z bránících hráčů dokázal zblokovat do zámezí.
87'
Protiútok Konatého čistě zastavil Djidji, fotbalisté Auxerre ale budou mít k dispozici ještě autové vhazování.
86'
Právě střídající Kačaniklić našel na hranici pokutového území nehlídaného Adriena Thomassona, jeho následnou střelu mířící k levé tyči ale Westberg dokázal vytěsnit.
85'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yacine Bammou, přichází Alexander Kačaniklić.
84'
Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Ibrahim Sangaré, přichází Alexandre Vincent.
82'
Bammou šikovně přenesl hru na pravou stranu, kde číhal volný El Ghanassy, načež se svěřencům Claudia Ranieriho podařilo vybojovat alespoň roh.
81'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jules Iloki, přichází Yassine El Ghanassy.
81'
Domácí kapitán Léo Dubois si to po pravém křídle namířil až do pokutového území, po jeho následném centru ale Pallois nedokázal dostat balon pod kontrolu.
80'
Ilokiho nepovedený centr z pravé strany sice defenzíva Les Gars zblokovala jen k Palloisovi, nanteský zadák se ale nechal o balon připravit.
79'
Z něj ale žádné nebezpečí pro hosty nepramenilo a Boto poté odkopl balon do bezpečí.
78'
Svěřenci Claudia Ranieriho opět přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a nyní se jim podařilo vybojovat rohový kop.
76'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Druholigový celek využívá početní výhodu po vyloučení Limy a jde opět do vedení! Léo Dubois neuhlídal střídajícího Sissaka, který poté utekl až do pokutového území a tam přenechal míč volnému IBRAHIMU SANGARÉMU, jemuž se podařilo propálit Dupého!
75'
Hostující gólman Quentin Westberg se po srážce s Thomassonem ještě podrobuje krátkému vyšetření, zdá se ale, že bude v pořádku.
74'
Neskutečné! Thomassonova střela z hranice malého vápna se od břevna odrazila k volnému Emilianu Salovi, který z bezprostřední blízkosti trefil tyč!
72'
S nařízeným přímým kopem svěřenci Pabla Correy naložili lehkovážně a následovat bude jen odkop od Dupého svatyně.
71'
Vzápětí ale přichází další zvrat! Lima ošklivě zajel do unikajícího Sangarého a sudí Delerue mu ukázal rovnou červenou kartu!
70'
Dvacet minut před koncem se hra mírně uklidnila, na trávníku se nyní nic zajímavého neděje.
68'
Ranieriho parta vybojovala roh, po němž se k hlavičce dostal Emiliano Sala, který ale netrefil balon podle svých představ, a Westberg tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
67'
Les Canaris navíc mají stále spoustu času na zkompletování obratu a Nanteští i nadále kombinují na útočné polovině.
65'
Nantes právě vstřelili branku!
Domácí se nakonec dočkali a zcela po zásluze je vyrovnáno! Jeden z hráčů Nantes před malou chvílí napálil břevno a o chviličku později ADRIEN THOMASSON zkusil štěstí zpoza hranice pokutového území. Domácí záložník dokázal obstřelit jak bránícího Biramu Tourého, tak i gólmana Westberga. Třígólový náskok Auxerre je tytam!
65'
Salovu točenou střelu z pravého okraje pokutového území Westberg dokázal reflexivně vyrazit.
64'
Tlak svěřenců Claudia Ranieriho po hodině hry graduje, hosté ale zázrakem stále drží alespoň část ze svého náskoku.
63'
Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Ludovic Obraniak, přichází Abdoulaye Sissako.
62'
A další šance Nantes! Thomasson byl opět setsakra blízko, jeho skvěle umístěnou hlavičku z penaltového puntíku ale Quentin Westberg ještě lépe vyrazil!
61'
Westberg byl zcela mimo malé vápno a Adrien Thomasson měl poté na hlavě vyrovnání, bránící Yaya Sané ale skvělým obranným zákrokem zabránil gólu!
60'
Sané nakonec vybojoval autové vhazování, se kterým Youssouf už dobrou půlminutu otálí, což se divákům samozřejmě vůbec nelíbí.
58'
Lima se skácel k zemi po souboji s Biramou Tourém, sudí Delerue se ale rozhodl hru nepřerušovat a na opačnou stranu už opět vyráží Pape Sané.
57'
Na trávníku se dějí věci. Za stavu 3:0 pro Auxerre se zdálo, že je vymalováno, v závěrečné půlhodině nás ale ještě čeká pořádné drama!
56'
Po závaru v pokutovém území se ke střele zničehonic dostal Sala, Westberg ale reflexivním zákrokem zabránil vyrovnání!
54'
Mohlo být vyrovnáno, Jules Iloki ale z ostrého úhlu na vyběhnuvšího Westberga nevyzrál!
53'
Ben Youssoufův centr z pravé strany si Dupé pohlídal a svěřenci Claudia Ranieriho se opět ženou rychle do útoku.
52'
Právě u Duboise teď skončila další akce Les Canaris a na opačnou stranu už se vydává Sangaré.
51'
Drama je na světě! Quentin Westberg vyboxoval centr z levé strany pouze na hranici pokutového území, kde stál zcela nepokrytý LÉO DUBOIS a domácí kapitán poté chladnokrevně napálil balon pod břevno!
49'
Sangaré si nakonec došel pro faul, svěřenci Pabla Correy tak budou mít k dispozici přímý kop z poměrně zajímavé pozice.
48'
Boto teď ale u postranní čáry čistě obehrál Valentina Rongiera a auxerrští fotbalisté už zakládají rychlou protiakci.
47'
Na začátku druhého poločasu se domácí uchýlili k postupné kombinaci a pomalu se prokousávají na polovinu Les Gars.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Sudí Delerue se rozhodl nad rámec prvního poločasu nenastavit ani minutu, což musí potěšit především příznivce Auxerre. Ti na Stade Beaujoire zcela nečekaně vedou, když si postupně vypracovali neuvěřitelný tříbrankový náskok a dokonale zaskočili domácí publikum. Svěřenci Claudia Ranieriho zásluhou Thomassona snížili a poté si vypracovali i další šance, Auxerre ale stále drží vedení 3:1.
45'
45'
Youssoufův pás na Saného přišel až v momentě, kdy stál útočník Auxerre v ofsajdu.
44'
Obraniakův nákop na Brahima Konatého nebyl přesný, následná rozehrávka Les Canaris ale skončila v moci hostujících obránců.
43'
Yacine Bammou se z levé strany prokousal až do pokutového území, jeho následnou střelu z ostrého úhlu ale Quentin Westberg dokázal vyrazit.
42'
Lima si u rohového praporku nedokázal zpracovat prudký pas, následovat tak bude další autové vhazování z dílny Youssoufa.
40'
Zdá se, že ještě není hotovo, kontaktní branka domácí nabudila a Les Gars se v závěru prvního poločasu pouze brání.
39'
Lima našel uvnitř pokutového území hlavu Thomassona, jehož pokus byl sice zblokován, k dorážce se však ještě dostal Iloki a Westberg měl co dělat, aby jeho ránu vyboxoval!
38'
Že by se domácí vrátili do hry o postup? ADRIEN THOMASSON neměl komu přihrát, a tak z nějakých dvaadvaceti metrů vystřelil a jeho projektil zapadl přesně k pravé tyči! Quentin Westberg byl zcela bez šance.
36'
Z tribun se ozývá hlasitý pískot, naděje Les Canaris na postup do čtvrtfinále Coupe de France se již v prvním poločase blíží nule.
34'
Neskutečné, vzápětí je to už 0:3 z pohledu favorita! Pape Sané poslepu prodloužil míč do pokutového území, kde číhal nedostatečně pokrytý FLORIAN AYÉ, po jehož střele míč skončil za Dupého zády.
32'
To jsou věci, druholigový celek hrající bez některých opor včetně Romaina Philippoteauxe jde do dvougólového vedení! Po vysokém nákopu z levé strany míč spadl přímo k Sanému, jehož střelu si domácí obránce NICOLAS PALLOIS ztečoval do vlastní sítě!
32'
Quentin Westberg tak dlouho otálel s odkopem od své branky, až jej sudí Delerue napomenul žlutou kartou za zdržování.
30'
Po půlhodině se hra poněkud uklidnila, vše podstatné se odehrává ve středu hřiště a u míče je nyní Obraniak.
29'
Laxní Iloki se nechal snadno připravit o míč Obraniakem a na konci následné akce Auxerre stál Ayé, domácí stoper Pallois jej ale do zakončení nepustil.
27'
Skutečně tomu tak bylo, balon od půlící čáry doletěl až k domácím stoperům.
26'
Sala s Thomassonem si nerozuměli v kombinaci a míč poté skončil v autu, Youssoufovo vhazování bude opět připomínat hod do dálky.
25'
Obraniakův nákop na útočnou polovinu sice našel Ayého, ten si ale nedokázal míč zpracovat a Valentin Rongier může uklidnit hru.
24'
Polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je minulostí a hosté jsou pod neustálým tlakem, stále ale vedou. Připomínám, že v případě remízy po 90 minutách by následovalo půlhodinové prodloužení.
22'
Tlak Les Canaris vrcholí. Lima našel parádním centrem z levé strany hlavu trestuhodně neobsazeného Julese Ilokiho, který ale těsně minul!
21'
To bylo o fous. Abdoulaye Touré to vzal na sebe ze střední vzdálenosti a jeho točená střela proletěla jen těsně nad břevnem!
20'
Lima ještě stihl zachytit prudkou patičku od Ilokiho na hrací ploše, Yaya Sané ale poté dokázal odkopnout balon do bezpečí.
19'
Nanteský kapitán Dubois se pokusil z levé strany odcentrovat balon ke vzdálenější tyči, Quentin Westberg ale jeho nákop bezpečně ukryl ve své náruči.
18'
Limův centr z levé strany ale v předbrankovém prostoru nikoho ve žluto-zeleném dresu nenašel.
16'
Youssouf zblokoval Salův centr z levé strany do zámezí, svěřenci Claudia Ranieriho tak budou zahrávat rohový kop.
15'
Jules Iloki to na podmáčeném trávníku zkusil z nějakých dvaadvaceti metrů a Westberg měl co dělat, aby jeho ošemetnou střelu vyboxoval!
14'
Sala se ocitl na zemi po souboji s Youssoufem, sudí Delerue ale nechává pokračovat ve hře.
13'
Následná akce Les Gars ale neměla dlouhého trvání a domácí už od Duboise zakládají další protiakce.
12'
Po nepovedené rozehrávce Ranieriho party skončil míč v autu a Youssouf už si chystá balon k dlouhému vhazování.
10'
Krajní obránce Lima se po levé straně proháčkoval až do pokutového území, poté ale v podstatě jen odevzdal balon Westbergovi.
9'
Po inkasované brance domácí zvýšili aktivitu a prakticky vše podstatné se odehrává na útočné polovině Les Canaris.
8'
Nanteští založili bleskovou protiakci a po Bammouově akci se ke střele nečekaně dostal Thomasson, který ale rozvlnil jen boční síť!
6'
To jsou věci, druholigový celek se dostává do vedení! Po Djidjiho nepovedené rozehrávce na Duboise se míče ujal Sangaré, utekl po levém křídle a poté našel na hranici pokutového území volného BRAHIMA KONATÉHO, který usměrnil míč přesně k tyči!
5'
Po Limově střele z přímého kopu zůstal Quentin Westberg stát jako přikovaný, naštěstí pro syna amerického otce a francouzské matky ale pokus domácího halva nebyl přesný.
4'
Hostující kapitán Tacalfred uzmul míč Bammouovi a na konci následného protiútoku Auxerre stál krajní obránce Boto, jeho pokus si ale Dupé snadno pohlídal.
3'
Birama Touré nehezky zajel do Bammoua a vyfasoval za to žlutou kartu.
3'
Limův centr z levé strany nikoho ve žlutém dresu nenašel a akce Nantes sice chvilku ještě pokračovala, po nepovedeném zpracování Djidjiho ale domácí o balon přišli.
2'
Svěřenci Pabla Correy rychle po výkopu o míč přišli, nicméně ani rozehrávka Les Canaris příliš přesná nebyla.
1'

FC Nantes: Dupé – Dubois, Djidji, Pallois, Lima – Iloki, Rongier, A. Touré, Thomasson – Bammou, Sala.
Náhradníci: Tătărușanu- Diego, El Ghannasy, Girotto, Kačaniklić, Krhin, Ngom

AJ Auxerre: Westberg – Youssouf, Y. Sané, Tacalfred, Boto – Obraniak, B. Touré, Konaté, Sangaré – Ayé, P. Sané.
Náhradníci: Boucher – Sissako, Bizet, Firer, Ndicka, Diallo, Vincent

Rozhodčí: Delerue – Jouannaut, Haquette.
AJ AUXERRE

Zatímco domácímu prvoligistovi stačila k postupu do osmifinále výhra nad provinčním Senlisem, Auxerre muselo postupně vyřadit hned tři soupeře: Chamalières, Andrézieux a Schiltigheim. Výhra nad posledním jmenovaným sokem na začátku ledna svěřence Pabla Correy nakopla, od té doby v Ligue 2 Auxerre ani jednou neprohrálo, když remizovalo s Le Havrem a porazilo Niort či Orléans. Association de la Jeunesse Auxerroise však patří průměrná dvanáctá příčka v tabulce.
FC NANTES

Nanteští jsou jasným favoritem této partie, pod vedením zkušeného trenéra Claudia Ranieriho se Les Canaris daří a momentálně jim patří pátá příčka v Ligue 1. Forma Nantes ale není kdovíjaká, zeleno-žlutí z posledních tří utkání vytěžili jediný bod, a to za remízu s o záchranu bojujícím Toulouse. O víkendu Les Canaris nestačili na trápící se Bordeaux.
Hezký den. V tomto týdnu nás čekají osmifinálové duely Coupe de France a hned v úterý od 18:30 budeme svědky utkání mezi FC Nantes a druholigovým AJ Auxerre, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.