Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Le Havre - 6. ledna 2019   17:15

Bordeaux
Bordeaux
0:1
(0:0)
Le Havre
Le Havre
47' Assifuah
Bordeaux
Costil – Sabaly, Koundé, Jovanović, Palencia – Plašil, Bašić – Briand, Kalu (66. Karamoh), Kamano (81. Vada) – De Preville (73. Cornelius)
Poussin – Cornelius, Karamoh, Lerager, Lewczuk, Poundjé, Vada
Le Havre
Thuram-Ulien – Bese, Mayembo, Bain, Coulibaly – Lekhal (C), Youga – Ferhat, Fontaine, Assifuah (72. Bonnet) – Thiare (73. Kadewere)
Balijon – Basque, Bonnet, Camara, Gory, Irep, Kadewere

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:8.
Je konec! Dnešní utkání končí celkem překvapivým vítězstvím Le Havre, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Druholigový celek se za celé utkání dostal k jedné vyložené šanci, kterou pochopitelně dokázal zužitkovat. Posléze se Bordeaux dostalo k územní převaze, avšak většinu času naráželo na pozornou obranu soupeře. Girondins se tak s ligovým pohárem loučí, naopak celek z druhé nejvyšší soutěže postupuje dále.
90+3'
90+2'
Le Havre hraje přesně tak, jak mu to vyhovuje. Hráči v bílých dresech se snaží kombinovat, čímž tak soupeře nepouštějí k míči.
90+1'
Costil se postavil k rozehrávce volného kopu, který zamířil až k opačné šestnáctce. Tam ve vzduchu uspěl Bain, jenž vyslal Kadewereho.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Le Havre stále vede o jednu branku, domácím se výrazně krátí čas.
88'
Z velké vzdálenosti zkoušel zahrozit Vada, kterému rána celkem sedla. I tak se míč snesl přímo doprostřed, kde číhal brankář Thuram-Ulien.
87'
Přihrávka směřovala na pravou stranu, kde se zjevil rychlonohý Karamoh, jenž se ale musel s míčem vracet. Domácí se opět zjevili na útočné polovině.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Bordeaux stále dotahuje jednobrankové manko, domácí jsou ale hodně neškodní.
82'
Na druhé straně se k hranici šestnáctky dostal Kamano, který si chtěl narazit s Bašićem, načež druhý jmenovaný nedokázal kloudně odcentrovat.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Francois Kamano, přichází Valentin Vada.
80'
Costilovi se příliš nepovedl odkop od branky, ten totiž doputoval přesně na nohu Yougy, který to pochopitelně zkoušel z velké dálky, míč ale směřoval vedle.
79'
Posléze si Sabaly na levém křídle vybral volného Corneliuse, který se ale nedostal kolem Mayemba, jenž posléze zablokoval pokus o centr.
78'
Kadewere se dokázal prohnat kolem Sabalyho, avšak následná rána byla skutečně hodně nepovedená. Míč prosvištěl kolem branky soupeře.
77'
Zrodila se rychlý protiútok Bordeaux, který čistým zákrokem dokázal zastavit hostující Mayembo. Le Havre se ale nikam moc nežene.
76'
Kamanovi uskočil míč trochu dál od kopačky, následně místo hracího předmětu trefil nohu protihráče. Jednoznačný nedovolený zákrok.
75'
Už to vypadalo, že se hostující Ferhat dokáže prodrat až k zakončení, avšak včas ho zastavil velmi rychlý Jovanović, jenž navíc vybojoval odkop.
74'
Sabalyho centr zamířil přesně na hlavu Baina, který ale odvracel pouze k prvně jmenovanému, jehož zpracování míče neproběhlo dle představ.
73'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas De Preville, přichází Andreas Cornelius.
Střídání v týmu Le Havre: ze hřiště odchází Jamal Thiare, přichází Tino Kadewere.
72'
Střídání v týmu Le Havre: ze hřiště odchází Ebenezer Assifuah, přichází Alexandre Bonnet.
71'
Karamoh se zapojil do kombinace svého celku, která ale zatím nepřináší nic nebezpečného. Domácí se drží celkem daleko od opačné šestnáctky.
70'
Na druhé straně se do rozehrávky zapojil také brankář Costil, který rozehrál nakrátko na Jovanoviće, jenž pro změnu oslovil volného Koundého.
69'
Před malým momentem se k zakončení dostal Bašić, jehož velice pohotová rána vystoupala vysoko nad branku. Thuram-Ulien nemusel zasahovat.
66'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Yann Karamoh.
64'
Ferhat rozehrál volný kop cvičeným signálem, rozehrávka nakrátko přinesla střelu z velké vzdálenosti, která ale neprošla až ke Costilovi.
63'
Thiare se v pokutovém území ocitl na zemi, avšak na penaltu to nestačilo. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře, posléze ale odpískal faul na Assifuaha.
62'
Palencia byl u postranní čáry dohrán nedovoleným způsobem, domácí ihned rozehráli nakrátko, jenomže Fontaine dokázal odzbrojit De Previlla.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druholigový celek stále vede o jednu branku. Bordeaux ale pořádně zatlačilo svého protivníka.
60'
Jeho dalekonosný pas našel Thiareho, který chytře prodlužoval za sebe, kde se ale "v kleštích" ocitl Ferhat, jenž pochopitelně přišel o balón.
59'
Kalu se snažil v tandemu najít nevýrazného Brianda, který měl k míči hodně daleko. Ten nakonec skončil v zámezí, Thuram-Ulien bude vykopávat.
58'
Costil měl další práci, tentokráte se ale nejednalo o nic závažného. Zkušený brankář okamžitě vyhodil do strany, kde momentálně operuje Sabaly.
57'
Málo prostoru měl kolem sebe domácí Kamano, který narazil na prvního protihráče. Následný protiútok Le Havre skončil ztrátou balónu.
56'
Do malého vápna se snášela velmi pěkná nabídka, avšak nabíhající Bain na ní nedosáhl. Costil tak bude rozehrávat od své branky.
55'
Přišel nedovolený zákrok na Assifuaha, hosté tak budou mít k dispozici volný kop. Bude to z nějakých třiceti metrů od branky Costila.
54'
Poté dostal míč proti noze obránce Jovanović, který ale placírkou zamířil vysoko nad branku. Thuram-Ulien nemusel vůbec zasahovat.
53'
Rozehrávka cvičeným signálem přinesla obrovský závar, nicméně Bordeaux nedotlačilo míč ze ležícího brankáře, který zasahoval hned dvakrát.
52'
Hlavní sudí přerušil hru, nicméně domácí budou zahrávat standardní situaci. U kulatého nesmyslu se už nachází křídelník Kalu.
51'
Avšak poté přišla nepovedená přihrávka, která směřovala přímo na kopačku Plašila. Domácí roztáhli hru, Bese si ale pohlídal Kamana.
50'
S míčem si zahrál také brankář Thuram-Ulien, jenž rozehrál míč do strany. Tam se Mayembo nadechl k sympatickému výpadu na útočnou polovinu.
49'
Směrem dopředu to zkoušel De Preville, který ale neprošel přes dvojici protihráčů. Girondins se bude muset vracet zpět pro balón.
48'
Tohle bude pro domácí celek hodně složitý úkol, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
47'
Le Havre právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté jdou totiž překvapivě do vedení! Balón proletěl na zadní tyč, kde se zjevil Thiare, jehož rána byla sražena přímo k volnému EBENEZEROVI ASSIFUAHOVI, před kterým číhala odkrytá branka. Costil si na míč sáhl, avšak vyrazit ho nedokázal.
47'
Hned v úvodních vteřinách se po pravém křídle řítil na brankáře Kalu, jenomže jeho vysoký obstřel skončil daleko nad brankou soupeře.
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl žádnou přesnou trefu. Bordeaux ale vstoupilo do zápasu velice aktivně, hostující brankář měl plné ruce práce. Postupem času se do hry zapojilo také Le Havre, jenž si připsalo několik sympatických akcí, avšak Costil nemusel vážněji zasahovat. Dnešní utkání nabízí celou řadu osobních soubojů, hlavní sudí rozdal už čtyři žluté kartónky.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
K výkopu od své branky se dostal brankář Thuram-Ulien, který si na druhé straně vybral Thiareho, jenž ale narazil do obětavého Jovanoviće.
43'
Před malým momentem skončil na zemi De Preville, který si tak došel pro nedovolený zákrok. Provinil se vracející se obránce Mayembo.
40'
Bain se ujal rozehrávky volného kopu, který posílal k hranici velkého vápna. Tam si obrannou povinnost splnil Jovanović, jenž uhlídal Ferhata.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Plašil (Girondins Bordeaux FC).
38'
Roztažení hry na pravou stranu našlo Kalua, jenž přihrával pod sebe na Bašiće, který vypustil nepovedenou ránu, jenž směřovala vedle brány.
37'
Centr plachtil na bližší tyč, kde si velmi dobrým způsobem počínal obránce Koundé. Bordeaux podniklo rychlý kontr, Coulibaly ale vytlačil Brianda.
36'
Hosté měl i k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice. Sám na sebe to vzal Ferhat, jehož rána skončila pouze na zdi, následovat bude rohový kop.
35'
Coulibaly se dokázal dostat kolem protihráče, následný centr do šestnáctky ale dokázal odklidit do bezpečí Bašić. Le Havre ale výrazně ožilo.
34'
Žlutou kartu dostává Jules Koundé (Girondins Bordeaux FC).
34'
Na zemi zůstal ležet český záložník Plašil, který se ale zdá být v pořádku. Může se tak pokračovat ve hře, domácí to zkouší z vlastní poloviny.
33'
Tu nedovoleným zákrokem překazil domácí Jovanović, jenž u autové čáry přistrčil na zem Coulibalyho. Le Havre bude zahrávat standardku.
32'
Lekhal hledal u opačné šestnáctky Assifuaha, kterého sice našel, avšak jako první se k míči dostal Jovanović, jenž rozjel protiakci.
31'
Žlutou kartu dostává Amos Youga (Le Havre).
30'
Momentálně sledujeme lehce nezáživnou pasáž. Ve středu hrací plochy uspěl ve vzduchu Fontaine, avšak míč prodloužil pouze k Bašićovi.
29'
Mezitím Bordeaux sportovně odevzdalo míč svému soupeři, konkrétněji se ho zmocnil brankář Thuram-Ulien, jenž po chvíli odkopl na levou stranu.
28'
Ke svému prvnímu zakončení se dostal také český záložník Plašil, který to zkoušel ránou po zemi. Thuram-Ulien si ale počkal na pomalé zakončení.
27'
Po delší době se dostal k práci s míčem brankář Costil, kterému se nepovedlo kloudně odkopnout. Jako první se k němu dostal Youga.
23'
Bordeaux zahrávalo další volný kop, i tentokráte ho obstaral středopolař Bašić. Jeho nabídka se snášela k malému vápnu, kde zasahoval Bain.
22'
Žlutou kartu dostává Victor Lekhal (Le Havre).
21'
Thuram-Ulien měl další práci, ránu pod břevno ale dokázal zneškodnit. Mezitím máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nenabídla.
20'
Ke kulatému nesmyslu se postavil De Preville, jehož rána skončila pouze na dobře postavené zdi. Posléze Bese odklidil míč daleko do hlediště.
19'
Tohle by mohlo být nebezpečné. Bašić se totiž chtěl otočit s míčem, jenomže při tomto počínání ho fauloval Mayembo. Přímý kop pro Girondins.
18'
Koundé musel rozjet další akci z vlastní poloviny. Postupná kombinace přinesla účast od kompletní obranné čtveřice, v tuto chvíli je u míče Sabaly.
17'
Na druhé straně si důrazným způsobem počínal obránce Jovanović, který zastavil Thiareho. Následně si útočným faulem pomohl Fontaine.
16'
Přihrávka od Bašiće našla v pokutovém území Brianda, který ale vypálil vysoko nad branku. Thuram-Ulien bude vykopávat od své branky.
15'
Thuram-Ulien si připsal další zákrok, tentokráte to po rohovém kopu zkoušel Kamano, který zamířil přímo doprostřed branky. Rutinní práce pro brankáře.
14'
I tentokráte se k míči postavil Bešić, který centroval k penaltovému puntíku, kde za sebe prodlužoval Koundé. Thuram-Ulien musel poprvé zasahovat.
13'
Přišel další nedovolený zákrok, opět z hostující strany. Z pravé strany bude rozehrávat Palencia, je to ale hodně daleko od branky soupeře.
12'
Koundé to zkoušel rozehrávkou od vlastní šestnáctky, jeho dalekonosné přenesení hry směřovalo na levou stranu, kde zasahoval Bese.
11'
Velmi dobře vystoupil z defenzívy Palencia, který předskočil Ferhata. Následně si hraničním zákrokem pomohl Coulibaly, faul to nakonec nebyl.
10'
K oné rozehrávce se postavil záložník Bašić, který kroutil centr na přední tyč. Tam se jako první dostal k míči Mayembo, jenž ho odvrátil do zámezí.
9'
Kalu měl na levém křídle hodně prostoru, nakonec si navedl míč k zakončení, které skončilo kousek nad. Střela byla ještě lehce tečována.
8'
Právě Jovanović to zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu, tam ale jako první zasahoval Bain. Bordeaux to zkouší z vlastní poloviny.
7'
Na opačné straně se Thiaremu podařilo přeposlat míč do křídla, odkud Ferhatova nabídka zamířila přímo na hlavu obránce Jovanoviće.
6'
Obrana Le Havre si poradila s centrem z pravé strany, posléze se k míči dostal také brankář Thuram-Ulien, kterému se rozehrávka moc nepovedla.
5'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Palencia, který u postranní čáry poslal k zemi Coulibalyho. Nakonec z toho bude pouze aut.
4'
Kalu ještě dokázal zachytit balón na hrací ploše, což hrálo do karet hostujícímu Bainovi, jenž ho odkopl daleko ke středovému kruhu.
3'
Hned v úvodu se po křídle dostával domácí Briand, který se ale daleko s míčem nedostal. Le Havre ale rovněž neuspělo s prvním atakem.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Koundé, Jovanović, Palencia – Plašil, Bašić – Briand, Kalu, Kamano – De Preville
Náhradníci: Poussin – Cornelius, Karamoh, Lerager, Lewczuk, Poundjé, Vada

Le Havre: Thuram-Ulien – Bese, Mayembo, Bain, Coulibaly – Lekhal, Youga – Ferhat, Fontaine, Assifuah – Thuare
Náhradníci: Balijon – Basque, Bonnet, Camara, Gory, Irep, Kadewere.
Jednoznačným favoritem tohoto zápasu je Girondins Bordeaux, které se nachází na dvanácté pozici Ligue 1. Le Havre se dokonce nachází až v druhé nejvyšší soutěže, tam mu patří dosavadní desátá pozice. Bordeaux se nachází v tak trochu kolísavé formě, avšak posledních pět ligových zápasů neprohrálo, nicméně hned čtyři zápasy skončily nerozhodným výsledkem. Forma Le Havre rovněž není úplně špatná, z posledních pěti ligových zápasů prohrálo pouze jedinkrát, zároveň ale dvakrát remizovalo. Favorit tohoto utkání je tak jasný, druholigový celek může v dnešním utkání pouze jen překvapit, což se klidně může stát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzský pohár má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Girondins Bordeaux FC a Le Havre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.