International Champions Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Lyon - 1. srpna 2018   22:05

Benfica
Benfica
60' Pizzi  • 64' Marcelo(vl.)
2:3
(0:2)
Lyon
Lyon
41' Marcelo   • 45' Traoré   • 83' Terrier
Benfica
Malheiro H. (Por)
Estádio Algarve
Lyon
Racioppi, Rafael, Dubois, Martins-Pereira, Ferri, Diop, Terrier, Cornet

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.
je dobojováno! Dnes jsme byli svědky velmi vyrovnaného duelu, ze kterého odchází nakonec trochu radostněji hostující hráči. Ti nastoupili do druhého poločasu s klidným dvoubrankovým vedením, jenže pak přišlo během pár minut srovnání, a tak se hrálo od nuly. Od tohoto momentu začali fotbalisté francouzského týmu hrát trochu útočněji, což se jim vyplatilo poté, co Terrier pár minut před koncem propálil brankáře Benficy.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 12:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:15.
90+7'
90+5'
Zezadu Morel postrčil soupeře, jenž se velice ochotně poroučel k zemi. Následuje jedna z poslední šancí Benficy na srovnání.
90+4'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Cornet, přichází Pereira.
90+2'
Přihrávka na Corneta byla dlouhá. Soudě podle výrazu v obličeji na tom není hráč s číslem sedmadvacet po fyzické stránce zcela v pořádku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby šest minut!
90'
Ribeiro se srazil s Diopem. Rozhodčí posoudil situaci zcela správně jakou faul hráče Lyonu, ovšem toho to bolelo o poznání více než soupeře.
88'
Alfa fauloval, a tak mohou hostující fotbalisté ušetřit nějaké ty cenné vteřinky na polovině soupeře.
87'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Traoré, přichází Rafael.
86'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Jardel, přichází Lema.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Samaris.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Grimaldo, přichází Ribeiro.
83'
Lyon právě vstřelil branku!
Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto! Nikdo nečekal, že Cornet doběhne tento dlouhý míč. Hráč z Pobřeží Slonoviny to ale nejenže dokázal, on také následně nahrál MARTINU TERREIROVI, jenž se ve skluzu nemýlil.
81'
Toto ale vidět nechceme. Hra se teď přerušila kvůli tomu, že se něco nelíbilo Traorému, jenž si to přišel s hlavním rozhodčím vyříkat.
80'
Držení míče: 51% – 49%
79'
Vypadá to, že i potřetí si hráči Lyonu vyzkouší pokutové kopy. Zbývá zhruba deset minut do konce a rozhodně nelze říct, že by měl některý z týmů převahu.
77'
Momentálně probíhá občerstvovací přestávka.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Aouar, přichází Ferri.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Depay, přichází Corner.
74'
Domácí obrana si musela dávat veliký pozor, protože z ničeho nic míč propadl skoro až k Terrierovi, kterému nechybělo mnoho, aby se v šestnáctce ke kulatému nesmyslu prodral.
72'
Castillo dával z voleje pod sebe, jenomže za ním se nenacházel nikdo z domácích fotbalistů.
71'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Fejsa, přichází Semedo.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Salvio, přichází Silva.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Jonas.
69'
Troufám si říct, že vyrovnávací branka rozhodně fotbalu prospěla. Snažit se nyní musí také hosté, kteří toho v druhém poločase příliš mnoho nepředvedli.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Ndombele, přichází Diop.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tete, přichází Dubois.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Terrier, přichází Diaz.
65'
Do nulového úhlu se dostal Diaz, přes to však vypálil a pořádně vystrašil Vlachodimose.
64'
Benfica právě vstřelila branku!
To je obrat! Centr z levé strany si do vlastní sítě srazil Marcelo, pro kterého je to opravdu smolná chvíle.
63'
Ze standardní situace jeden z domácích zakončoval, hostující brankář si ale s míčem poradil.
61'
Komedie v podání Castilla. Opravdu nevím, jak je možné, že se simulace v této době ještě tak toleruje. Tento hráč se nyní dokonce dožadoval penalty, naštěstí je z toho jen přímý volný kop, jelikož se podle hlavního rozhodčího faul stal těsně před vápnem.
60'
Salvio dokonale prostrčil míč na nabíhajícího PIZZIHO, jenž si navedl míč blíže bráně a překonal Gorgelina, který byl teď již opravdu bez šance.
59'
Fernandes udělal to nejlepší, co jen mohl. Na brankové čáře napálil míč do soupeře a vybojoval roh.
58'
Lisabon drží míč a snaží se nějak dostat skrz obranný val Lyonu, který vypadá v posledních minutách docela kompaktně.
56'
Dalekonosný pokus vyslal Fernandes, s jehož projektilem si v klidu poradil Gorgelin.
55'
Z penaltového puntíku střílel jeden z domácích, zakončoval ale z místa, což se podepsalo i na závěrečném výsledku.
54'
Fernandes uděl kličku rovnou dvěma soupeřům, ta třetí však byla nad jeho síly.
53'
Na herním projevu Lyonu jde jasně vidět, s jakou chutí nastoupili fotbalisté hostí do tohoto poločasu. Opravdu bych se divil, kdyby ještě přidali nějakou branku navíc.
51'
Castillo mířil na zadní tyč, balón ale netrefil vůbec dobře.
50'
Opravdu nevím, co toto mělo znamenat. Grimaldo poslal něco, co nepřipomínalo jak nahrávku, tak ani centr.
49'
To je škoda pro celek z hlavního města Portugalska. Pizzi mohla vyslat do brejku spoluhráče, jenže podklouzl a celou šanci zazdil.
47'
A zase zvoní za hostujícím brankářem tyč! Almeidu vystřídal Pizzi, který tímto způsobem prohloubil frustraci Benficy.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Dias, přichází Conti.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Cervi, přichází Zivkovič.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Ferreyra, přichází Castillo.
46'
První půle je u konce! V té měli navrch hráči portugalského celku, jenže kolem pětatřicáté minuty přišel neuvěřitelný tlak hostí a několik šancí, ze kterých nakonec vzešly dvě branky. Od té doby působila Benfica dosti odevzdaně, takže bude zajímavé, jak si s touto nepříznivou situací poradí.
Druhý poločas začne přibližně v 23:07 .
45+2'
45+2'
Z hranice vápna pálil Cervi, bránu netrefil a definitivně tak zmařil šance Benficy na snížení v tomto poločase.
45+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Toto je velká rána pro celý domácí výběr! Po nádherné přihrávce od Ndombeleho obstřelil brankáře soupeře BERTRAND TRAORÉ a navýšil vedení svého týmu.
43'
Střely na branku: 1 – 3
41'
A Lyon jde do vedení! Nutno dodat, že po těch šancích přišla tato branka zcela zaslouženě. Po centru z rohového kopu hlavičkoval MARCELO a střelou proti pohybu Vlachodimose otevřel skóre.
40'
Depay předvádí opravdu velmi dobrý výkon. I nyní to byl on, jehož střela prověřila pozornost domácího brankáře. Škoda, že tento fotbalista neumí udržet nervy na uzdě.
39'
Hráč hostujícího mužstva z přímého kopu vystřelil jen do zdi.
37'
Skvělý fotbal na obě strany! Depay se zase prodral ke střele a trefil brankáře Benficy. Z protiútoku zahrozil pro změnu Almeida, který dnes podruhé orazítkoval pravou tyč.
36'
Po obrovské skrumáži před domácí bránou se odhodlal ke střele z half-voleje Depay, skvělého Vlachodimose však nepřekonal.
35'
Tete vyslal přízemní centr na hranici malého vápna, svým skluzem ale míč odkopl do bezpečí Jardel.
34'
Už se znova hraje. Momentálně jsou u míče hráči francouzského celku, kteří rozjíždí akci až z vlastní poloviny.
31'
Hra je přerušena kvůli občerstvovací pauze, jež je v tomto počasí více než potřebná.
29'
Almeida předvedl divadelní výkon hodný toho nejvyššího ocenění poté, co si příliš pokopl míč z pravé strany vápna a snažil se přejít přes obránce soupeře. Pravý bek se dožadoval penalty, avšak může být rád, že sám nedostal žlutou.
28'
Okamžitě, když se míče dotkne Depay, tak se z tribun ozve hlasitý pískot. Myslím si, že nizozemský fotbalista již nyní svého činu lituje.
26'
Salvio si navedl míč do vápna, udělal přešlapovačku, načež jedovatě vypálil a trefil pravou tyč!
25'
S míčem na kopačkách více hrají fotbalisté Benficy, zatím z toho ale žádnou gólovou šanci nevytěžili.
24'
Toto bylo opravdu zbytečné. Depay strčil do hlavního rozhodčí, který teď již musel vytáhnout žlutý kartónek.
22'
To je opravdu podivné rozhodnutí sudího. Traoré měl na levé straně volného spoluhráče, který kdyby dostal balón, tak jde sám na brankáře. Celou situaci ale zhatil jeden z domácích, jehož faul však žlutou kartou ohodnocen nebyl.
20'
Konečně se jednomu z týmů povedla standardní situace. Nejspíš to byl Pizzi, jenž si naskočil na letící centr a hlavičkoval těsně nad bránu Lyonu.
19'
Morel se jen lehce dotkl Ferreyry, který však teatrálně upadl, a to mu bohužel hlavní rozhodčí spolkl i s navijákem,
17'
Diaz z brankové čáry v pádu centroval, Vlachodimos letící míč pouze vyboxoval na dobře postaveného hráče Lyonu, který míč napálil jen na protější tribunu.
16'
Grimaldo předvedl své technické dovednosti a donutil fanoušky k tomu, aby se mu odvděčili hlasitým potleskem.
14'
Tete fauloval pronikajícího Ferreyru, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
12'
Zhruba z třiceti metrů rozehrál standardní situaci Grimaldo, střela levého obránce byla ovšem doslova tragická.
10'
Traoré si před malou chvílí pohledně povodil obránce soupeře lisabonského celku, do svých kliček se ale krátce nato zamotal a míč ztratil.,
8'
Fernandes prošel z levé strany až do bezprostřední blízkosti Gorgelina, ten ale skvěle vyběhl a zlikvidoval zakončení soupeře.
7'
Standardní situaci rozehrál Depay, těžko však jasně určit, zda se mělo jednat o střelu či centr.
6'
Znovu byl v akci Almeida, tentokrát ale v poněkud negativním světle. Portugalský obránce fauloval unikajícího soupeře a divím se, že nepřišel karetní trest.
5'
Almeida to zkoušel z úctyhodné vzdálenosti, jenomže kulatý nesmysl poslal pouze metr nad břevno.
4'
Depay se na hranici šestnáctky snažil najít svého lépe postaveného spoluhráče, při nahrávce ale podklouzl.
3'
Almeida vyslal z pravé strany centr do vápna, míč ale netrefil vůbec dobře, a tak následuje odkop od brány.
1'
Úvodní výkop měli k dispozici hráči francouzského celku. Zápasu zatím přihlíží hlavně diváci Benficy, avšak to je hlavně ovlivněno tím, že stadion Estádio Algarve leží v Portugalsku.
1'

Benfica Lisabon: Odysseas – Almeida, Dias, Jardel, Grimaldo, Fejsa, Gedson, Pizzi, Salvio, Cervi, Ferreyra
Náhradníci: Svilar, Varela, Yuri Ribeiro, Conti, Luisão, Lema, Luís Pinheiro, Alfa Semedo, Samaris, Keaton Parks, Zivkovič, Rafa, Castillo, Seferovic, João Félix, Jonas

Olympique Lyon: Gorgelin – Mendy, Morel, Marcelo, Tete, Tousart, Ndombele, Aouar, Memphis, Traoré, Mariano
Náhradníci: Racioppi, Rafael, Dubois, Martins-Pereira, Ferri, Diop, Terrier, Cornet.
Vzájemné měření sil

31.07.16 Lyon – Benfica 3 : 2 (Přátelské utkání)
02.11.10 Benfica – Lyon 4 : 3 (Liga mistrů)
20.10.10 Lyon – Benfica 2 : 0 (Liga mistrů)
Olympique Lyon
Pro francouzské mužstvo to bude vůbec první klání na tomto turnaji. Je velice těžké určit momentální rozpoložení Lyonu, jelikož v minulých čtyřech přípravných zápasech předváděl tým z východu Francie dosti nestabilní výkony. Olympique dokázal porazit Wolsfburg či Fulham, avšak remizoval se švýcarským Sionem a prohrál s Huddersfieldem..
Benfica Lisabon
Celek z portugalské metropole prožívá opravdu povedenou přípravu. Z šesti utkání prohrál pouze jednou, a to až na penalty proti Juventusu. Před tímto duelem absolvovala Benfica v International Champions Cupu ještě zápas s Dortmundem, i ten rozhodly pokutové kopy, v tomto případě ale bral bod navíc šestatřicetinásobný mistr nejvyšší soutěže v Portugalsku.
Vítám všechny fanoušky fotbalu netrpělivě vyčkávající na začátek těch nejkvalitnějších soutěží! Na zkrácení dlouhé chvíle tu je International Champions Cup, ve kterém se dnes ve 22:05 utkají celky Benfica Lisabon a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:05.