International Champions Cup -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Benfica - 25. července 2019   02:05

Fiorentina
Fiorentina
30' Vlahovič
1:2
(1:1)
Benfica
Benfica
9' Seferović   • 90+3' Caio
Fiorentina
Terracciano (46. Dragowski) – Venuti (80. Baez), Milenkovič (68. Hristov), Ranieri, Teržič (46. Biraghi) – Castrovilli (68. Eysseric), Cristoforo (80. Lakti), Benassi (C) (80. Dabo) – Saponara (68. Zurkowski), Vlahovič (68. Simeone), Sottil (46. Chiesa).
Dragowski, Chiorra – Baez, Beloko, Biraghi, Ceccherini, Dabo, Eysseric, Hancko, Hristov, Chiesa, Koffi, Lakti, Montiel, Simeone, Zurkowski.
Sibiga
Red Bull Arena (Harrison, New Jersey)
Benfica
Zlobin (46. Silar) – Tavares, Dias, Ferro, Grimaldo – Pizzi (C)(74. Taarabt), Florentino (74. Fejsa), Gabriel (80. Jota), Silva (80. Caio) – De Tomas (80. Chiquinho), Seferović.

S konstatováním, že Benfica Lisabon se posunula na druhou příčku za Arsenal, se s vámi loučím a přeji vám příjemný vstup do čtvrtečního dne.
Sledovali jsme napínavé a hlavně vyrovnané utkání, které bylo rozhodnuto až v nastaveném čase, kdy se prosadil Brazilec Caio! Benfica se tak může radovat z vítězství, které se před zápasem očekávalo. Ovšem opak se stal pravdou, protože také Fiorentina hrála skvěle. Můžeme říct, že nevyhrál lepší tým, nýbrž šťastnější.
90+4'
90+3'
Benfica právě vstřelila branku!
Už to vypadalo, že zápas dojde k pokutovým kopům, avšak opak se stal pravdou! Přihrávka z pravé strany mířila na hranici velkého vápna, kde se nacházel osamocený CAIO, jeho pumelice pak zapadla přesně pod břevno. Autor gólu na oslavu schoval míč pod dres a strčil si palec do úst. Je asi jasné, komu branku věnoval.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hráč ještě tři minuty.
90'
Na levé straně dostal hodně prostoru Caio, který se pokusil najít spoluhráče nabíhajícího před branku. Jenže z branky vystoupil Dragowski, který celou situaci vyřešil.
90'
Benfica Lisabon se hnala do další akce, která byla zakončená z velké dálky. Ovšem pokus mířil jen vysoko nad bránu, a tak se bude odkopávat od branky italského celku.
89'
Vypadá to, že vyrovnané střetnutí doputuje až k pokutovým kopům. Ovšem oba celky ještě mají pár minut na to, aby rozhodly v normální hrací době.
88'
Na druhé straně byl k vidění centr z levé strany, který mířil na zadní tyč, kde se nacházel Simeone. Domácí útočník si nejprve balon zpracoval a poté mířil do bližšího spodního rohu branky, kde už byl připravený Silar.
87'
Přizvednutý míč mířil na zadní tyč, kde se nacházel Jota. Střídající hráč se prodral až na střed hřiště, ovšem jeho pokus mířil jen do brankářovy náruče.
86'
Hráči v červených dresech dál hledají cestu před branku. Ovšem u postranní čáry byl k vidění faul, jenž dává Lisabonu právo volného kopu.
85'
Italský tým už prostřídal téměř celou jedenáctku, jediným hráčem ze základní sestavy je Ranieri. Ovšem pokud se podíváme na hrací plochu, najdeme v útoku Benficu.
84'
Základní hrací doba se blíží ke svému konci a my stále nevíme, kdo bude vítězem. Pokud chtějí hráči rozhodnout v normální hrací době, musejí se více tlačit do šestnáctek.
80'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází De Tomas, přichází Caio.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Jota.
80'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristoforo, přichází Lakti.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Benassi, přichází Dabo.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Venuti, přichází Baez.
78'
Na druhé straně odcentroval přes obránce Biraghi, ovšem celou situaci nezavíral na zadní tyči žádný hráč v modrém. V posledních minutách hře schází lepší přesnost.
77'
V posledních minutách určují Lisabonští tempo hry. Po pár přihrávkách putoval balon za šestnáctku, odkud vyslal nevydařený pokus De Tomas.
76'
Hráči v červených dresech přenesli hru na pravou stranu, odkud přišel centr do šestnáctky. Ovšem obrana Fiorentiny znovu zasáhla a míč poslala daleko od branky.
74'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Taarabt.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Florentino, přichází Fejsa.
73'
Portugalské mužstvo se k míči rychle vrátilo, ale vymyslelo jen přihrávku zpátky na obránce. Ti před napadajícími soupeře stále ustupují.
72'
Stav zápasu je stále nerozhodný, i když se obě mužstva snaží strhnout misky vah na svou stranu. Benfica se nacházela u míče, ale další přihrávka byla nepřesná.
68'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vlahovič, přichází Simeone.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Milenkovič, přichází Hristov.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Saponara, přichází Zurkowski.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Castrovilli, přichází Eysseric.
67'
Žlutou kartu dostává Biraghi (ACF Fiorentina), který nejprve ztratil míč a poté zatáhl soupeře za dres.
66'
Po chvilce italské mužstvo rozehrávalo další rohový kop. Centr mířil na hranici malého vápna, kam si vyběhl Silar, jenž soupeřovu šanci lehce zmařil.
65'
Po obloučku do vápna už mohl střílet Vlahovič, který se ale nacházel v těžké situaci, a tak se pokusil najít kapitána před brankou. Ovšem pas Benassiho přeletěl a na zadní tyči už nikdo v modrém nebyl.
64'
Jenže k míči se probojovala Benfica! Silva se v pokutovém území prohnal kolem svého strážce a zakončoval na zadní tyč. Ovšem Dragowski výborně vyběhl a rukou pokus z úhlu zastavil.
63'
Na stadionu panuje výborná divácká kulisa, která hráče k takovým výkonům vyburcovala. Hráči v modrých dresech jsou na balonu, ale kombinují na vlastní polovině.
62'
Jenže také Fiorentina předvádí lacinou ztrátu míče. Italské mužstvo se pokusilo roztáhnout hru doprava, ale přihrávka byla hodně nepřesná.
61'
Lisabonští se znovu budou snažit o překonání obrany, ale vybrali si postupný útok. Pohybem za obranu si o míč řekl Seferović, ovšem Silva ho nenašel.
60'
Do šestnáctky tentokrát vnikl De Tomas, který se pokusil o kličku na střed, ovšem míč mu byl ukopnut. Portugalský celek následně rozehrál roh, jenž byl odvrácen.
59'
Sledujeme opravdu výborný druhý poločas, hra se neustále přelévá a oba celky chtějí zvítězit. Kdo se bude radovat po konečném hvizdu?
57'
Žlutou kartu dostává Gabriel (Benfica Lisabon).
55'
Šance se teď střídají, téměř všichni bránící hráči přestali hrát, jelikož Vlahovič se nacházel v ofsajdu. Ovšem útočník se do hry nezapojil, a tak se na brankáře hnal Castrovilli. Jenže jeho prostrčení míče kolem brankáře postrádalo razanci.
54'
Další krásná kombinace portugalského celku končí jen zakončením těsně vedle. Silva si narazil míč se spoluhráčem a z hranic šestnáctky mířil do pravé šibenice, ovšem branku jen těsně minul.
53'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Seferović, jehož pokus z malého vápna mířil jen vedle vzdálenější tyče. Tohle si zasloužilo větší ohrožení soupeřovy brány.
51'
Benfica přežila těžkou situaci a už myslí na útok. O přihrávku na střed hrací plochy se pokoušel Grimaldo, jenže našel pouze bránícího soupeře.
50'
Žlutou kartu dostává Ranieri (ACF Fiorentina).
49'
Šmankote, to snad ani není pravda, co hráč Fiorentiny zahodil! Za kolmou přihrávkou se vydal Vlahovič, který orazítkoval tyčku. Před prázdnou brankou se pak nacházel zcela osamocený Benassi, jehož pokus z malého vápna letěl nad břevno.
48'
Žlutou kartu dostává Silva (Benfica Lisabon), který si v přerušené hře pustil pusu na špacír.
48'
Po změnách se opět můžeme věnovat utkání. Benfica ztratila míč na pravé straně a po chvilce ho opět získala, ale jen díky ruce.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Zlobin, přichází Silar.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sottil, přichází Chiesa.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Terracciano, přichází Dragowski.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Teržič, přichází Biraghi.
46'
První poločas nabídl vyrovnanou partii, což potvrzuje také průběžný výsledek. Benfica se dostala do vedení, ovšem italskému soupeři se podařilo srovnat. Jinak sledujeme velice zajímavé utkání, které nabízí také hodně zahozených šancí. Uvidíme, který z klubů se bude po konečném hvizdu radovat z vítězství.
45+1'
45+1'
Pas před branku zlikvidoval domácí brankář, který míč vyrazil na hranici velkého vápna, kde se nacházel Grimaldo. Jeho okamžitou střelu vyrazil Terracciano, který se proti pokusu stihl rychle postavit.
45'
Italské mužstvo dlouho drželo míč a hledalo recept na překonání hostující obrany. Ovšem oblouček na pravou stranu šestnáctky zůstal nepochopen.
44'
Následně Benfica vymyslela nádherný pas za obranu, kde už se v náběhu nacházel De Tomas. Ovšem španělského útočníka zradilo zpracování, a tak se míče chopil brankář.
43'
Rychlý protiútok zakončil opět skrytou střelou Vlahovič. Jeho pokus vyletěl zpoza obránce a mířil doprostřed branky, kde si s celou situací poradil gólman Zlobin.
42'
Florentino sice získal balon pro svůj tým, ovšem za cenu nedovoleného zákroku. Fiorentina se k míči vrátila, ale opět ho dlouho na kopačkách neměla.
40'
Žlutou kartu dostává Ruben Dias (Benfica Lisabon), který zasáhl soupeře do obličeje, což způsobilo krvavé zranění. Vlahovič je hlavním sudím vykázán za postranní lajnu.
39'
Fiorentina sehrála krásnou kombinaci na pravé straně, odkud také přiletěl centr. Ovšem na zadní tyči se nacházel Tavares, který balon odehrál do autu.
38'
Náběhem za obranu si o míč řekl De Tomas, který se sice nacházel v těsném ofsajdu, ale rozhodčí situaci pustili. Benfica tak mohla rozehrát roh, po kterém se k zakončení ale nedostala.
37'
Úvodní poločas se blíží ke svému konci a musíme přiznat, že sledujeme vyrovnanou partii. Aktuálně se u balonu nachází Benfica, která sice je na útočné polovině, ale daleko od branky.
34'
Benfica vyslala do šestnáctky centr z pravé strany, na který si naskočil De Tomas. Jeho hlavička byla nepřesná a proletěla daleko vedle vzdálenější tyče.
33'
Domácí mužstvo je po vyrovnání při chuti a znovu se nachází u balonu. Za dlouhým pasem běžel autor vyrovnávacího gólu, ovšem soupeřův brankář to měl k míči blíže.
30'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Z ničeho nic je srovnáno, ovšem střela to byla parádní! Balon si na hranici šestnáctky převzal DUŠAN VLAHOVIČ, jehož pokus byl schován za bránícím hráčem. Zakončení srbského útočníka pak zamířilo přesně do pravého spodního rohu branky. Brankář Zlobin se tak natahoval marně.
29'
Po rozehrání rohového kopu musela Fiorentina spěchat rychle zpátky. Portugalský celek mířil do otevřené obrany, ale nepohlídal si ofsajdové postavení.
28'
K rozehrání standardní situace se postavil Benassi, jehož zakončení asi mířilo na vzdálenější tyč. Ovšem hostující brankář balon raději vyrazil na rohový kop.
26'
Portugalský kapitán se dopustil faulu pár metrů za pokutovým územím. Fiorentina bude rozehrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice.
24'
Terracciano předvedl opravdu parádní zákrok a drží svůj tým ve hře o body! Po centru se k umístěné střele dostal De Tomas, jehož zakončení mířilo k zadní tyči. Domácí brankář se ale natáhl a konečky prstů míč vyrazil na roh.
23'
Tak tohle už vypadalo hodně nebezpečně, ale stav zápasu se znovu nemění. Fiorentina zakončila z hranice velkého vápna, ovšem Zlobin byl na správném místě.
22'
Další roh byl rozehrán až na zadní tyč, kde se nacházel jen obránce Tavares. Portugalský bek na nic nečekal a balon v klidu odhlavičkovat pryč z pokutového území.
21'
Centr od praporku mířil na první tyč, odkud byl míč odvrácen za šestnáctku. Odtud přišlo zakončení, které bylo sražené vedle brány, takže italské mužstvo dostalo šanci na reparát.
20'
U postranní čáry se rozeběhl Sottil, jenž také odcentroval. Ovšem obsazeného spoluhráče nenašel, Fiorentina bude alespoň rozehrávat rohový kop.
19'
Na centr z levé strany si na zadní tyči nabíhal Seferović, který se dostal k hlavičce. Pokus švýcarského útočníka mířil přesně do míst, kde stál brankář Terracciano.
18'
Na levé straně šestnáctky se k zakončení dostal De Tomas, jehož pokus měl směřovat k zadní tyči. Jenže balon dostal opačnou rotaci a zamířil jen hodně vedle brány.
17'
Hráči v červených dresech se snaží otupit tlak soupeře, ale kombinace na útočné polovině vzala rychlý konec. Ovšem výborně se vrátil Tavares, jenž hru znovu otočil.
15'
Po chvilce už to vypadalo mnohem nebezpečněji, ale Fiorentina na srovnání dál čeká. Saponara vnikl do šestnáctky, kde se snažil přihrát spoluhráči před branku. Ovšem domácí kapitán na balon nedosáhl.
14'
Italské mužstvo se dále nachází u balonu a navíc na útočné polovině. K centru se odhodlal Teržič, ovšem balon odehrál do bezpečí bránící hráč.
12'
Hráči v modrých dresech se snaží o rychlé vyrovnání. Ovšem pokus z obrovské dálky zamířil jen doprostřed branky. Saponara tak poslal brankáři předčasný vánoční dáreček.
9'
Už v úvodní desetiminutovce jsme se dočkali branky, o kterou se postarala favorizovaná Benfica! Balon putoval na levou stranu, kde se nacházel De Tomas. Jeho přihrávka mířila před branku, HARIS SEFEROVIĆ si ale nabíhal už na první tyč a zakončením mezi brankářovy nohy se prosadil. Švýcarský útočník se tak jako první zapsal mezi střelce zápasu.
7'
Hráči v červených dresech určují tempo hry. K centr z pravé strany se dostal Tavares, jenž našel jen soupeře. Ovšem Fiorentina balon znovu jen odevzdala a bude se bránit.
6'
Po chvíli Benfica poslala přihrávku do šestnáctky, kde se nacházel De Tomas. Španělský útočník přes soupeře nepřešel, ovšem vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil znovu na něj, ale útočník míč jen hlavou lízl.
5'
Už to vypadalo, že Tavares půjde na střed hrací plochy, ale přihrávku směřoval po lajně. K centru se tak dostal Pizzi, jenž poslal balon do území nikoho.
4'
Na levé straně si náběhem k brance řekl o míč Benassi. Ovšem pas na domácího kapitána byl příliš dlouhý, a tak do hry mohl zasáhnout ruský brankář ve službách Lisabonu.
3'
ACF Fiorentina do dnešního střetnutí nastoupila v modrých dresech, naopak Benfica Lisabon zvolila červenou sadu. Vraťme se na trávník, kde bude vhazovat italské mužstvo.
2'
Fiorentina výborně napadala rozehrávku soupeře a dostala se k balonu. Na levé straně se uvolnil Ranieri, jehož přihrávka do šestnáctky byla pokryta.
1'
Hlavní rozhodčí dnešního zápasu poprvé foukl do píšťalky, čímž zahájil střetnutí. Jako první se balonu chopili hráči portugalského celku, ovšem daleko se nedostali.
1'

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenkovič, Ranieri, Teržič – Castrovilli, Cristoforo, Benassi (C) – Saponara, Vlahovič, Sottil.
Náhradníci: Dragowski, Chiorra – Baez, Beloko, Biraghi, Ceccherini, Dabo, Eysseric, Hancko, Hristov, Chiesa, Koffi, Lakti, Montiel, Simeone, Zirkowski.

Benfica Lisabon: Zlobin – Tavares, Dias, Ferro, Grimaldo – Pizzi (C), Florentino, Gabriel, Silva – De Tomas, Seferović.
Náhradníci: Silar, Vlachodimos – Almeida, Cervi, Conti, Dantas, Ebuehi, Fejsa, Ferreira, Chiquinho, Caio, Jardel, Jota, Samaris, Taarabt, Zivković.
Vzájemná utkání

25.7.2015 – Benfica – Fiorentina 0:1 po penaltách
Benfica Lisabon je portugalský mistr, což je dnes dělá velkými favority. Benfica v létě přišla o velkého talenta Joãa Félixe, ten totiž přestoupil do Atlética Madrid, kde se však hned v prvním zápase smolně zranil. Portugalský celek se s tím hold smířil a s penězi určitě naloží velmi dobře. Benfica má za sebou pouze dva přípravné zápasy, a to s Anderlechtem, ve kterém nečekaně prohrála 2:1, o tři dny později hrála s Academicou, kde již ale zvítězila vysoko 8:0. První utkání na International Champions Cup hráli také proti Guadalajaře a utkání zvládla poměrem 3:0. Dnes se bude chtít Benfica jednoznačně snažit o výhru a vyzkoušet pár mladých nadějí, nebo posil.
ACF Fiorentina je italský tým, který odehrál tento rok jednu z nejhorších sezón za poslední dobu. Fiorentina se vždy umisťuje na 5. či 6. místě, ovšem tento rok to bylo až místo 16. což k sestupu dělilo pouhé čtyři body. Příprava však začala o něco lépe, první zápas skončil ohromnou výhrou 21:0! Další utkání dopadlo též vítězně, a to 6:1. Poté přišel tento Champions Cup, kde je v prvním zápase čekala Guadalajara, byť hráči prohrávali, tak nakonec díky neproměněné penaltě hostů vyhráli 2:1. O čtyři dny později čekala hráče velká výzva, jelikož se měli utkat s Arsenalem. Překvapení se bohužel neodehrálo, Arsenal zvítězil hladce 3:0. Fiorentina se s Benficou utkala pouze jednou v historii, a to právě na International Champions Cup v roce 2015. Italský celek nakonec vyhrál 1:0 po pokutových kopech. Jak se bude dařit hráčům dnes, to uvidíme již ve 2:00.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na utkání International Champions Cupu, konkrétně na ACF Fiorentina – Benfica Lisabon. Utkání se odehraje na stadionu v New Jersey v Red Bull Areně, kde by měla být favoritem Benfica. Uvidíme jak se týmům bude dařit, úvodní výkop je stanoven na 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.