G. Donnarumma – Abate, Bonucci (C), Romagnoli, Borini – Kessié, Biglia, Locatelli (57. Locatelli) – Suso, Kalinič (83. André Silva), Bonaventura (71. Cutrone)
Guida – Meli, Carbone
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Lazio
Strakoša – Cáceres, Luiz Felipe, Radu – Basta, Parolo (C) (76. Nani), Leiva, Milinkovič-Savič, J. Lukaku – Anderson (63. Alberto), Immobile (83. Lulič)

AC remizovalo v prvním semifinále Coppa Italia s Laziem Řím 0:0. Ačkoliv jsme se branky dnes nedočkali, tak jsme neviděli vůbec špatný fotbal. Avšak Calhanoglu nebyl schopen těsně za malým vápnem trefit prázdnou branku. To byla největší šance tohoto mače.

Tu nejvýraznější hostující měl Immobile, ale zleva zakončoval těsně vedle delší tyče. V tomto střetnutí víceméně každý chvilku tahal pilku. I tak je bezbranková remíza o něco příznivějším výsledkem do odvety pro milánský klub. Odveta je naplánovaná na 28. února.
90+4'
90+4'
Lazio rychle přeneslo hru na levou stranu, kde centroval Lukaku. Následný centr z druhé strany byl taktéž zlikvidovaný.
90+4'
Nani presoval a Donnarumma celkem riskoval, jenže chyba z toho nebyla, a tak ještě může domácí celek rozhodnout Silvou po levé straně.
90+3'
Borini chyboval na levé straně hostující poloviny před Bastou a zmiňovaný bek Lazia bude poté vhazovat.
90+3'
Borini spolupracoval na levé straně se Silvou a Calhanogluem, posléze domácí celek obléhá hostující vápno.
90+2'
Biglia na polovině hřiště napálil do obličeje Milinkoviče-Saviče a sudí Guida kvůli tomu přerušil hru.
90+2'
Basta nezakončil zprava v souboji s Calhanogluem na hranici domácího vápna. Hráč AC šel hned k zemi a vynutil si přerušení hry faulem na vlastní osobu.
90+1'
Borini sehrál akci po levé straně se Silvou a Calhanoglu, který neodcentroval vůbec špatně, ale Strakoša nakonec zasáhl zákrokem do koše ve vlastním vápně.
90+4'
Čtyři minuty se nastavují!
90'
Biglia se nikam nehnal na levé straně na polovině hřiště, a tak šel míč dozadu až k Donnarummovi.
90'
Odpískaný ofsajd v době, kdy si na nahrávku spoluhráče sbíhal na levou stranu domácí poloviny Nani.
89'
Lulič se zapojil do hry na polovině hřiště a hosté poté chtěli udeřit po levé straně s Milinkovičem-Savičem.
89'
Lulič v pravé části domácího vápna fauloval zezadu rukama Bigliu a rozehrávku na sebe bere pravačka Donnarummy.
88'
Suso přišel o míč na pravé straně zhruba pětadvacet metrů od hostující branky, následně byl Romagnoli úspěšnější na hranici vlastního vápna v souboji s Albertem.
88'
Abatemu utekl míč na pravé straně hostující poloviny, ale jeho chybu napravil na vlastním území nohou Bonucci.
87'
Míč směřující po zemi mimo branku kontroloval svým pohledem Donnarumma a posléze rozehrával z vlastního malého vápna nohou.
87'
Romagnoli kombinoval s Bonuccim, až došlo k chybě na pravé straně a kontrovat může Lulič souboj jeden na jednoho na polovině domácích.
86'
Biglia a Bonucci se postarali o nepřesnou nahrávku zprava na střed. Pokračuje mimo vlastní vápno Strakoša.
85'
Leiva udělal chybu na levé straně na polovině hřiště, AC se následně snaží rozhodnout zápas Borinim či Kessiém.
85'
V posledních minutách je to spíše AC, kdo má více hry. A ačkoliv je stav stále bezbrankový, tak nevidíme vůbec špatný fotbal.
84'
Centr Susa levačkou při rohu zprava byl odvrácen hlavou, následně se neprosadil ani Silva.
83'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Kalinič, přichází André Silva.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Immobile, přichází Lulič.
82'
Kessié, Borini a Abate se dotkli balonu. Jenže centr Calhanoglua zprava na přední tyč postrádal přesnost.
81'
Borini centroval zleva, ale po několika odrazech nakonec Strakoša jen sledoval hru a vůbec se balonu nedotkl.
81'
Borini roztáhl kombinaci na levé straně s Bigliou, stejně tak byl do hry zapojen Locatelli na polovině hrací plochy.
80'
Basta – Milinkovič a Cáceres zahrozili po pravé straně. Milinkovič-Savič mířil velice dobře technicky na delší tyč, ale tam byly ruce Donnarummy.
79'
Lukaku vyslal křižný centr zleva, který poslala do bezpečí na ose vápna hlava Romagnoliho. Těžit z toho může při přechodu do útoku Kessié.
79'
Lazio hrálo pár sekund bez Cácerese, ale ten už je zpět na hrací ploše a vidíme hru klasicky jedenáct na jedenáct.
78'
Cáceres už je mimo hrací plochu, ale dle všeho tohle utkání dohraje.
78'
Cáceres zůstal ležet na hrací ploše pro ošetření hostujícího hráče se nyní chvíli na San Siru hrát nebude.
77'
Lukaku se neprosadil na levé straně proti Abatemu a Kessiému a posléze byl na polovině hřiště k vidění souboj Cáceres – Cutrone.
76'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Parolo, přichází Nani.
75'
Tohle byla jasná šance! A AC může ještě hodně mrzet v kontextu celého dvojzápasu! Po centru zprava zakončoval Cutrone před Bastou hlavou na branku, Strakoša míč vyrazil, jenže z půl metru za malým vápnem nedorazil míč do sítě Calhanoglu.
75'
Lukaku zasáhl z postu levého beka. Ale hosté ihned míč na vlastní polovině ztratili, což je výhoda pro Susa a Bigliu.
74'
Calhanoglu začal útok po levé straně s Borinim, ale po zpomalení hry hraje na polovině soupeře Biglia.
74'
Calhanoglu presoval zleva proti Bastovi, ale míč se mu nepodařilo získat. Stejně tak domácí celek nepovolil nahrávku na Immobileho.
73'
Cutrone přenesl hru zleva na druhou stranu, kde Susova levačka poslala míč mimo branku, následovat bude výkop od branky v podání nohy brankáře hostů.
72'
Cutrone na levé straně prošel přes prvního hráče, ale nikoliv přes Leivu. Reagovat tak může soupeř stejným směrem proti Kessiému.
72'
Kessié fauloval na levé straně a hosté ihned rozehráli až centr zleva odvrátil na středu mimo vápno hlavou Romagnoli.
71'
Donnarumma vsadil křižně od své branky na rozehrávku nakrátko přes levou stranu, kde jeho spoluhráč nic nevymyslel.
71'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Bonaventura, přichází Cutrone.
71'
Po něm hosté pouze zakončovali mimo vápno a také branku domácích.
70'
Milinkovič-Savič a Immobile rozjeli útok po levé straně a hostující útočné eso zakončovalo zleva těsně vedle delší tyče proti skákajícímu Donnarummovi. Míč byl tečovaný na roh.
69'
Bonucci rozehrával velice nepřesně a míč dopadl až v hostující šestnáctce u nohy brankáře hostů.
69'
Immobilemu střela z osy hřiště nesedla a míč skončil uprostřed domácí branky v náruči Donnarummy.
68'
Cáceres kooperoval s Milinkovičem-Savičem na pravé straně a hosté mají díky těmto dvěma hráčům a Albertovi celkem velký tlak.
68'
Hostující útok nevypadal vůbec zle, ale Calhanoglu byl na středu proti ohrožení branky AC a alespoň na pár sekund přerušil Lazio.
66'
Basta a Parolo vyvinuli na pravé straně tlak na domácí obranu a centru do ohně nezabránil ani Calhanoglu. Jenže AC všechny pokusy z hranice šestnáctky zablokovalo.
66'
Basta zasáhl z postu pravého beka proti Calhanogluovi a míč posléze lítá na hostující polovině na kopačkách Lazia.
65'
Suso a ještě jeden domácí hráč se pomazlili s míčem na pravé straně na polovině hřiště, ale nic víc se při útoku domácích nestalo.
65'
Borini a Bonaventura si přihrávali na levé straně, ale hra se poté dostala nejprve na polovinu hřiště a poté až dozadu na nohu Donnarummy.
64'
Při rohu zprava byl ve vlastní šestnáctce faulovaný Romagnoli.
64'
Míč přilétl do malého vápna a po zásahu rukou Donnarummy je nařízen roh zprava.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Anderson, přichází Alberto.
62'
Lukaku naservíroval míč zleva levačkou na střed vápna, kde Immobile hlavičkoval po chybě Romagnoliho směrem do levé poloviny branky, ale Donnarumma se dokázal natáhnout a zlikvidovat největší šanci zápasu.
62'
Calhanoglu absolutně neměl přehled o hře v levé části hrací plochy a přihrávkou na střed nalil protihráči.
61'
Bonaventura si zahrál na středu. Borini na levé straně. Suso následně zakončoval zprava po zemi doprostřed branky, kde míč zapadl do rukavic brankáře hostů.
60'
Felipe Luiz rozehrával nakrátko po domácím faulu z pravé části vlastní poloviny, kdy mu pomohl Cáceres a hosté následně vymýšleli, jak se dostat až před Donnarummu.
60'
Kalinič přihrával ze středu pod sebe na pravou stranu. Kdy razantní pravačka jednoho z domácích hráčů pozdravila fanoušky sledující zápas nad úrovní branky Lazia.
59'
Další chyba Lukaka se hodila Susovi na pravé straně, stejně tak Bonaventurovi na středu, avšak Calhanoglu s Abatem nikterak z této hrubky nevytěžili zakončení na Strakošu.
58'
Cáceres a Felipe Luiz brali na sebe rozehrávku, která skončila tím, že Lukaku v levé části vlastní poloviny nezpracoval balon a daroval AC aut zcela bez větší námahy.
57'
Calhanoglu nedosáhl na míč na ose hřiště, o což se postaral Felipe Luiz. Jenže Lukaku si se Strakošou nerozuměl.
57'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Locatelli, přichází Calhanoglu.
57'
Po centru zprava hlavičkoval Milinkovič-Savič vedle přední tyče.
56'
Basta chyboval při nahrávce na pravou stranu domácí poloviny k Milinkovičovi-Savičovi. Avšak Lazio stále drží balon na polovině soupeře.
55'
Na roh zprava čekala na přední tyči hlava Milinkoviče-Saviče. A hostující celek mohl po souhře Anderson – Immobile reagovat po levém křídle. Avšak Abate zapsal čistý obranný zákrok.
54'
Suso a Kessié pokračovali po pravé straně, ale druhý hráč poslal zadní tyč přetažený míč.
54'
Borinimu nesebral míč na levé straně Basta a z toho těžila zábava, kterou domácí celek provozal před Strakošou. Ukončil jí až zásah levou rukou, a sice nikoliv gólmana, ale Locatelliho.
53'
Cáceres a Parolo se starali krátce o zábavu na domácí polovině a už i tyto dva fotbalisty zajímá, co vymyslí protihráč na pravé straně.
52'
Zatím Strakoša, ani Donnarumma nezasahovali ve druhém poločase. Míč má na svých kopačkách ve druhém dějství více spíše milánský tým.
51'
Borini vhazoval zleva do levé části vápna, kde měly vše pod kontrolou modré dresy a hostující celek začne svůj protiútok na vlastní polovině u Basty.
51'
Bonaventura odehrál míč z jedničky svému spoluhráči. Následovala chabá křižná nahrávka na levou stranu, kde byl pracovně vytížený Basta.
50'
Pozici jakéhosi třetího stopera plnil také pár sekund Donnarumma. Hra poté měla své těžiště na levé straně u Boriniho na polovině domácích.
50'
Kessié, Bonaventura a Suso útočili po pravé straně, ale akce byla celkem pomalá, i tak na balonu na polovině soupeře je Biglia.
49'
Bastův centr dopadl zprava na bližší tyče do náruče Donnarummy, který byl donucen k rutinnímu zákroku rukama.
49'
Immobile a Anderson zatopili domácím v levé části vápna, ale AC se ubránilo díky čistému obrannému zákroku ve vlastní šestnáctce.
48'
Biglia spolupracoval na polovině hřiště s Romagnolim. Následně byla hra roztažena na levou stranu k Locatellimu.
47'
Lukaku měl proti sobě na levé straně na polovině hřiště Kessiého a ještě jednoho hráče, tak přišla nahrávka na křídlo, kde byl Immobile přistižený v ofsajdu.
47'
Kalinič byl aktivní na pravé straně až střelu chytil uprostřed branky do koše Strakoša, jenž chytá v krátkém dresu.
46'
Špatný kříž na pravou stranu nemohl zastihnout na hrací ploše Basta, takže celkem příjemnou a jednoduchou práci má u své branky Donnarumma.
46'
Začal druhý poločas a jeho výkop obstaral hostující celek.
46'
První poločas nebyl z pohledu nezaujatého diváka vůbec špatný. Hrálo se důrazně a hrálo se také v tempu. Rozhodně se bylo nač dívat. Hostující celek byl aktivnější především v prvních dvaceti minutách. Byl také střelecky na tom lépe. Největší problémy dělal domácím jednoznačně Immobile. AC více sází na týmové pojetí hry a v domácí jedenáctce zatím není nikdo výrazněji vidět.
45+1'
45+1'
Kessié nahrával pod sebe ze středu Susovi a ten se ještě jakožto poslední hráč v prvním poločase dotkl balonu.
45'
Felipe Luiz se dopustil faulu z postu pravého beka, což odnesl Kalinič. Avšak domácí jen rozehráli nakrátko.
45'
AC se nikam nežene v době, kdy má Borini vhazovat zleva z vlastní poloviny.
44'
Parolo se chtěl prosadit po pravé straně, následně ze středu zakončoval razantně levačkou doprostřed branky Milinkovič-Savič. Zákrok rukama si připsal Donnarumma.
43'
Bonucci byl pod tlakem, což mu zajistil Immobile. I tak se nadále hrálo na polovině hřiště v době, kdy diktoval tempo hry milánský tým.
43'
Po nahrávce Abateho na pravou stranu si sklepl Kalinič míč hrudí pod sebe, což byla práce pro bránícího soupeře.
42'
Immobile zase dělal problémy domácím na levé straně až zasáhl nohou jakožto (asi) třetí hráč Abate a přihrával křížem pod tlakem k dolní končetině Donnarummy.
42'
Donnarumma šel ven z branky a na hranici vápna vyboxoval balon mimo šestnáctku. Pokračujeme však Lukakem na levé straně.
41'
Borini skluzem v pravé části vápna na poslední chvíli zablokoval střelu z křídla na roh, ten by měl být rozehraný Andersonem.
41'
Lukaku adresoval nahrávku na levou stranu k Immobilemu, kterého obral o míč první bránící soupeř. Avšak domácí celek reagoval stejnou mincí.
40'
Abate vsadil na jistotu na polovině hřiště a pouze natáhl domácí kombinaci, jenže Bonaventura udělal chybu na levé straně.
39'
Od Kessiého šel míč zprava mimo hrací plochu, takže uvidíme výkop nakrátko v podání nohy brankáře hostů.
39'
Po sérii odrazů nakonec Milinkovič-Savič prohrál souboj jeden na jednoho se Susem a domácí celek má k dispozici aut pro Abateho zprava z poloviny protihráče.
38'
Immobile hrál s míčem v levé části domácí poloviny již v zámezí, a tak AC začne svůj útok autem.
38'
Kessié byl zastavený Lukakem na polovině hřiště zákrokem, který byl za hranou. Belgičan to přehnal s důrazem, avšak žádnou kartu nevyfasoval.
37'
Radu, Lukaku a Immobile zatlačili soupeře až Donnarumma vyrazil míč rukama po zakončení posledního jmenovaného z osy hřiště ze střední vzdálenosti. Pravačka hostující sedmnáctky nebyla vůbec špatná a zahrála italskému gólmanovi na nervy.
36'
Leiva s Cáceresem zklidnili hru na pravé straně na polovině hřiště. Následně byl důrazný Biglia na vlastním území proti Milinkovičovi-Savičovi.
36'
Abate fauloval zezadu na polovině hřiště, ale hosté pouze rozehráli nakrátko a zvolili pro svůj útok levou stranu.
35'
Donnarumma vykopával míč na levou stranu na polovinu hřiště, ale AC vůbec nikam nespěchalo, což platilo i v době, kdy měl míč na své kopačce na středu Bonucci.
35'
Míč směřující do pravé části vápna usměrnil hlavou Parolo vedle bližší tyče zřejmě po souboji s Bigliou.
34'
Lukakův centr zleva na zadní tyč nevypadal vůbec zle, Borini odhlavičkoval míč před Andersonem na další roh.
34'
Lukaku obešel na levé straně Kessiého, ale nikoliv dalšího fotbalistu. Ani tak Donnarumma zasahovat zatím nemusel.
33'
Hostující celek sáhl při rohu zprava k rozehrávce nakrátko, ale po chybě Basty v pravé části vápna má míč na noze protihráč.
32'
Lukaku odcentroval zleva levačkou na delší tyč, kde těsně nad branku hlavičkoval Immobile, jelikož jej neubránil Borini.
32'
Kessié posunul míč zprava na osu hřiště, kdy ze střední vzdálenosti trefila míč výrazně nečistě levačka Locatelliho a míč šel hodně nad branku.
31'
Romagnoli se chopil rozehrávky domácích, ale na ose hřiště byl pohlídaný Kalinič, takže do náruče přikryl míč bez problémů Strakoša.
30'
Hostující celek odmítl chybovat při kombinaci na vlastní polovině, jejíž součástí byly také nohy brankáře. AC však nebylo nikterak moc pasivní v obraně.
30'
Abate se postaral o to, že Lukaku neprošel po levé straně do útoku, i tak má Belgičan alespoň aut z vlastní poloviny.
29'
Hostující celek napadal Abateho, ale ten nechyboval z postu pravého beka. Nicméně chybu udělal jiný domácí hráč zhruba na polovině hřiště.
29'
Susova levačka padala zprava vedle delší tyče. Takže po přetaženém centru rozehrává od vlastní pokladnice Strakoša.
27'
Kessié byl na pravé straně podražený Raduem, který po faulu na vlastní polovině viděl jakožto první hráč v tomto zápase žlutou kartu.
27'
Velká chyba Andersona z kategorie nevynucených dostala domácí celek zadarmo k míči, což se na pravé straně hodilo jednomu z hráčů AC.
26'
Radu hrál při rozehrávce na levé straně proti Susovi dozadu na jistotu. Domácí celek velice dobře presoval a získal míč pro svojí obrannou čtyřku, která drží balon na polovině hřiště.
26'
Bonucciho nákop na levou stranu křižným způsobem si opravdu s přesností nepotykal, a tak si nohama zahrál mimo vlastní vápno Strakoša.
25'
Tak či onak. AC nehraje v posledních minutách vůbec špatně a přidělává práci jinak v úvodu zápasu znuděnému Strakošovi.
24'
Susova levačka poslala míč přes dva hráče ve zdi na střed vápna k muži v modrém. I tak měl jednu šanci a našel Bonaventuru, avšak proti první změně skóre zápasu byl Strakoša.
23'
Immobile podrazil zleva Susa a ačkoliv se to hostující hvězdě vůbec nelíbí, tak zřejmě Suso bude kopat standardku z pravé části hrací plochy.
23'
Locatelli nastavil tělo před protihráče na levé straně, ale Laziu se povedlo zablokovat pokus jednoho z fotbalistů milánského týmu ze střední vzdálenosti.
22'
Lukaku se v levé části vlastní poloviny ukličkoval proti Abatemu a výhodu kombinace na polovině hřiště má Romagnoli.
22'
A do toho navíc Borini podrazil na hranici šestnáctky soupeře, faulovaným fotbalistou byl Immobile.
21'
Ten rozehrál Bonaventura pravačkou na přední tyč a nenašel hlavu Bonucciho, celou akci neuhasil ani na hranici vápna Borini.
20'
Suso absolvoval souboj s Raduem a z toho plynulo přenesení hry na levou stranu, odkud jeden z domácích hráčů zakončoval a vybojoval roh.
20'
Domácí celek nechal unikat po levé straně Immobileho a ten si udělal dobrý den z bránícího Romagnoliho v levé části vápna, avšak jeho tvrdá levačka mířila vedle přední tyče.
19'
Kessié riskoval míčem zprava na střed, což také tušilo hostující mužstvo. Celé akci předcházela ztráta Milinkoviče-Saviče na ose hrací plochy.
19'
Borini zatím nepohrál na postu levého beka souboj. Většinu z nich svedl s Bastou a ani nyní se hostující fotbalista přes svého italského protihráče neprosadil.
18'
Že by byla rozehrávka AC světová? To zas ne, a tak musel hru zklidnit hlavou do náruče Donnarummy Bonucci, když odevzdal míč do rukou spoluhráče zleva.
17'
Immobile si proti Abatemu pomohl rukama v levé části vápna a sudí Guida ihned ukázal, že se bude hrát proti Laziu.
17'
Radu zapojil do hry své kolegy z obrany. Až se míč přesunul křižně na levou stranu odkud centroval na hlavu soupeře levačkou Lukaku.
16'
Biglia byl na levé straně rychlý a agilní, avšak domácí celek má díky svému záložníkovi pouze aut z poloviny hrací plochy.
16'
Domácí celek se bránil Kaliničem, zatímco soupeř potvrzoval Lukakem a Milinkovičem-Savičem na levé straně svojí převahu na držení balonu v tomto utkání.
15'
Strakoša zastavil míč ze svého pohledu v levé části vápna pro spoluhráče. Fotbalisté v modrém poté byli trpěliví na vlastní polovině s Lukakem.
15'
Borini měl na levé straně k sobě Bonaventuru. Avšak první zmiňovaný hráč se neodhodlal k centru, i tak je těžiště hry nyní na hostující polovině.
14'
Kessié zvolil pro postupný útok pravou stranu, kde mu pomocnou ruku podal Abate a Suso. Španěl následně dopustil konec domácího snažení.
14'
Radu, Lukaku a Milinkovič-Savič spolupracovali na levé straně, nařízen je ovšem aut pro Abateho zprava z vlastní poloviny.
13'
Leiva se dostal k míči na středu. Lukaku napálil centrem zleva Abateho, takže aut pro Lazio z poloviny domácích.
12'
Lazio má zatím míč více na svých kopačkách. AC nevystřelilo na Strakošu a ten se ve své brance v úvodních dvanácti minutách duelu nudil.
12'
Anderson rozehrál roh pravačkou a Donnarumma byl pod pořádným tlakem, první střelu bránící hráč zablokoval, tu druhou chytil brankář AC do náruče.
11'
Anderson vzal míč protihráči na polovině hřiště. Lukaku zajistil roh po souboji s Abatem v levé části vápna.
10'
Zase kříž na Bastu na pravé straně a souboj s Borinim. Posléze jsme viděli přetažený centr na delší tyč, kde byl připravený Lukaku.
10'
Lukaku neměl moc šancí na úspěch po levé straně proti dvěma hráčům. Basta po přenesení hry centroval chybně na přední tyč z druhé strany.
9'
Kessié odvedl vynikající práci na vlastní polovině po ztrátě míče a z toho může těžit na pravé straně Suso a Abate.
9'
AC bylo na tahu a vyměňovalo si míč na vlastní polovině s Bonaventurou. Soupeř nebyl pasivní, co se týče presinku.
8'
Abate pokazil aut zprava na hranici vápna, kde se postavil Kessié. Z kontru mohl udeřit po pravém křídle Basta, ale měl proti sobě Boriniho.
8'
Poté, co byl na vlastní polovině faulovaný Kalinič hrálo AC po pravé straně Abatem a Kessiém, avšak zatím neodcentroval před branku hostů.
7'
Basta zpracoval kříž na pravé straně od Luize. Hostující celek následně centroval Parolem do ohně, ale míč poslal mimo vlastní šestnáctku nohou Kessié.
7'
Andersonův centr pravačkou na přední tyč neměl délku, domácí celek posléze pokazil přechodovou fázi.
6'
Romagnoli ve skluzu odklidil míč na roh zleva, zatímco hosté chtěli přerušení hry, jelikož na hřišti ležel Immobile.
5'
AC hraje v červenočerných dresech a bílých trenýrkách. Hosté oblékli modré vybavení.
5'
Anderson odcentroval pravačkou zprava na střed vápna, kde hlavičkoval Milinkovič-Savič. Donnarumma bez potíží schoval míč do koše.
4'
AC přidalo na důrazu ihned od začátku až byl na domácí polovině podražený Caceres a je z toho standardka z dobré pozice pro Andersona.
Lazio právě vstřelilo branku!
3'
Lukaku šel na levé straně do souboje s Abatem, který byl důrazný na hranici vápna. Zmiňovaný Belgičan poté vhazuje blízko domácího vápna.
3'
Leiva přihrával křížem na pravou stranu, kde došlo k dalšímu souboji na domácí polovině. Ten dopadl lépe pro modrý celek.
2'
Abate opět nakopával míč na pravou stranu, kde svedl souboj Kalinič s Luizem, hosté ustáli akci protivníka bez střely na branku.
1'
S dvěma míči se opravdu fotbal hrát nedá, takže Abate musel s autem z vlastní poloviny zprava chvilku počkat. Následně kombinuje AC Bonuccim , zatímco presuje Anderson.
1'
Abate zapsal nepřesnost nákopem zprava na střed a reaguje soupeř po levé straně Milinkovičem-Savičem.
1'
Jdeme do zápasu, výkop měl domácí celek, který hraje v prvním poločase zleva doprava.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, Bonucci (C), Romagnoli, Borini – Kessié, Biglia, Locatelli – Suso, Kalinič, Bonaventura
Náhradníci: Donnarumma A., Guarnone, Antonelli, Bellanova, Calabria, Musacchio, Zapata, Calhanoglu, Mauri, Montolivo, Cutrone, André Silva

S. S. Lazio: Strakoša – Cáceres, Luiz Felipe, Radu – Basta, Parolo, Leiva, Milinkovič-Savič, J. Lukaku – Anderson, Immobile
Náhradníci: Patric, Nani, Wallace, Bastos, Alberto, Lulič, Caicedo, Guerrieri, Vargič, Jordao, Marušič, Murgia.
Lazio Řím vyřadilo ve čtvrtfinále Coppa Italia Fiorentinu v domácím prostředí výsledkem 1:0. Přesnou trefou se o to postaral Lulič. Jinak v lize jsou fotbalisté z hlavního města Itálie na třetím místě. Lepší už jen duo Juventus – Neapol. Může za to také Albánec Strakoša, jenž ve dvaadvaceti duelech italské ligy ještě nepustil žádného svého spoluhráče do branky.

Nezbývá než dodat, že hosté by dnes měli nastoupit s Ciro Immobilem, nejlepším střelcem Serie A. Ten se v této soutěži v letošní sezoně prosadil celkem dvacetkrát.
AC Milán se do semifinále Coppa Italia probojovalo díky výhře ve čtvrtfinále proti Interu, když svého rivala porazilo na San Siru 1:0 po prodloužení. V něm se jakožto jediný zapsal mezi střelce Cutrone. Tento duel odchytal Antonio Donnarumma.

V Serii A touží slavný tým po TOP 4. Nejlepší čtyři týmy italské ligy se totiž dostanou přímo do Ligy mistrů. Aktuálně jsou Milánští sedmí, když z dvaadvaceti odehraných duelů získali čtyřiatřicet bodů. Nejlepším střelcem AC je v nejvyšší italské fotbalové soutěži Španěl Suso s pěti přesnými zásahy na svém kontě.
Oba týmy se naposledy utkaly v neděli v rámci ligového zápasu. A také na San Siru. V něm bylo úspěšnější AC, když zvítězilo poměrem 2:1. Všechny góly padly již v prvním poločase.

Branky: 16. Cutrone (Çalhanoğlu), 44. Bonaventura (Calabria) – 20. Marušić (Lucas Leiva)

Karty: 65. Antonelli (ACM), 86. Abate (ACM) – 25. Radu (LAZ), 28. Marušić (LAZ), 41. S. Milinković-Savić (LAZ), 51. Lulić (LAZ), 85. Bastos (LAZ), 90. Parolo (LAZ)

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:13.

AC Milán: G. Donnarumma – Antonelli (71. Abate), A. Romagnoli, Bonucci (C), Calabria – Bonaventura, Biglia, Kessié – Çalhanoğlu, Cutrone (71. André Silva), Suso (81. Borini).

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij (74. Luiz Felipe), Radu – Marušić (83. Nani), Parolo (C), Lucas Leiva (52. Anderson), S. Milinković-Savić, Lulić – Alberto, F. Caicedo.
Vzájemné zápasy
AC - LAZ 2:1
LAZ - AC 4:1
LAZ – AC 1:1
AC – LAZ 2:0
AC – LAZ 1:1
Hezký večer, v prvním duelu semifinále Coppa Italia se utkají AC Milán a Lazio Řím. Zápas začíná ve 20:45 a my se na něj zaměříme textovou podobou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.