Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AS Řím - 22. ledna 2020   20:45

Juventus
Juventus
26' Ronaldo C.  • 38' Bentancur  • 45+2' Bonucci
3:1
(3:0)
AS Řím
AS Řím
50' Buffon (vl.)
Juventus
Buffon – Danilo (41. Cuadrado), Bonucci "C", Rugani, Alex Sandro – Bentancur, Pjanić, Rabiot (76. Matuidi) – Douglas Costa (67. Ramsey), Higuaín, C. Ronaldo.
G. Rocchi – S. Ranghetti, S. Liberti
Allianz Stadium (Torino).
AS Řím
Pau López – Florenzi "C" (68. Veretout), Mancini, Smalling, Kolarov – Cristante, Diawara (76. Bruno Peres) – Ünder, Pellegrini, Kluivert (46. Santon) – Kalinić.

Juventus se v boji o finále utká buď s Turínem nebo AC Milán, duel těchto mužstev je na pořadu 28. ledna.

Já děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:14.
Druhá půle přinesla šance, ale gól nakonec jen jediný, když si Buffon srazil nešťastně na začátku poločasu míč do své brány. Pak ale svůj tým několikrát výbornými zákroky podržel a dokázal, že stále patří k nejlepším gólmanům. Hosté po vstřelené brance vycítili šanci, avšak na italského brankáře si už nepřišli.
90+5'
90+4'
Buffon v samém závěru zabránil druhé inkasované brance, když konečky prstů vyškrábl hlavičku protihráče.
90+3'
Pěkný pokus Kolarova, hostující hráč střílel na bližší stranu, kde bylo volné místo, avšak bránu přestřelil.
90+2'
Taktika vyšla a na konci druhé minuty nastavení může Buffon rozehrát.
90+1'
Rugani zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
90'
Nastavují se ještě tři minuty.
88'
Buffon chtěl pohlídal míč v cestě za postranní lajnu, to se mu nepovedlo a italský brankář musel hodně rychle zpátky do své svatyně. Žádné nebezpečí však nevzniklo.
87'
Hosté se ještě snaží, ale další jejich útok zastavila pozorná obrana domácího celku a usnadnila Buffonovi práci.
85'
Stará dáma drží balón u soupeřova pokutového území a šetří cenný čas.
84'
C. Ronaldo byl blízko druhému zásahu, avšak jeho střela bez přípravy proletěla vedle bližší tyče.
81'
Pellegrini to zkusil z dálky, avšak mířil hodně vysoko nad břevno.
80'
Žlutou kartu dostává Matuidi (Juventus FC).
80'
Děj hry zůstává stejný, celek z hlavního města se snaží útočit, avšak naráží na pevnou obranou hráz protivníka.
78'
Domácí se osvobodili odkopnutím míče až k Lópezovi.
76'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rabiot, přichází Matuidi.
76'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diawara, přichází Bruno Peres.
75'
Hosté sice drží míč, ale cestu k domácí bráně nemají snadnou. A čas neúprosně ubývá.
73'
Z něj už žádná hrozba nepřišla a Buffon může v klidu rozehrát.
72'
No, nechybělo moc a drama bylo na světě, nebezpečný centr odvrátil v poslední chvíli do zámezí Rugani. Následuje roh.
70'
Daleký nákop končí u hostujícího brankáře, jenž bere míč do rukou a rychle rozehrává.
68'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Florenzi, přichází Veretout.
67'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Ramsey.
66'
Rabiot velmi dobře zapracoval v obraně, díky čemuž si vynutil faul a soupeř se musí stáhnout.
64'
Žlutou kartu dostává Higuaín (Juventus FC).
64'
Hra se o točila a na pozoru se musí mít Buffon, jeho tým bude čelit rohu.
63'
Pau López podržel své barvy, když se před ním zcela osamocen zjevil jeden z protihráčů, jeho slabou střelu vyrazil hostující brankář ke spoluhráči, jenž balón odkopl do bezpečí.
61'
Nakonec to byl Pjanić, kdo střílel, avšak jen do zdi.
60'
Higuaín si vynutil faul kousek od pokutového území a tohle bude dobrý přímý kop. K tomu už se připravuje C. Ronaldo.
59'
Hra se teď obývá převážně u středového kruhu, daleko od obou branek. U míče domácí.
57'
Juventus rozehraje rohový kop.
56'
Buffon se má co ohánět, nyní zabránil další brance, když vyrazil střelu Florenziho z bezprostřední blízkosti.
54'
Hosté vyrazili do útoku, přihrávka z levé strany však jen projela pokutovým územím, nikdo z hráčů míč netečoval.
52'
Hned čtyři hráči Juventusu zůstal v ofsajdovém postavení, domácí tak o míč přichází.
50'
AS Řím právě vstřelil branku!
Ünder dává svému mužstvu naději. Jeho střela z hranice pokutového území se odrazila od břevna, poté do GIANLUIGIHO BUFFONA a od něj se poté míč odrazil do brány. Hodně nešťastný moment pro tohoto famózního brankáře.
48'
Hosté jsou u míče a útočí, rychlý gól by jim jistě pomohl.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Kluivert, přichází Santon.
46'
Zpočátku byla hra velmi vyrovnaná a nijak koukatelná. Když však po necelé půl hodině vstřelil gól Ronaldo, kvalita se přeci jen zvedla a diváci se dočkali i dalších branek. Ty stříleli pouze hráči Juventusu, Pau Lópeze překonali celkem třikrát, a jsou na dobré cestě k vítězství. Před námi je však ještě celý druhý poločas.
45+4'
45+2'
Juventus právě vstřelil branku!
Tak přeci jen ještě jedna změna ve skóre. LEONARDO BONUCCI zůstal úplně sám na levé straně a letící balón usměrnil z bezprostřední blízkosti hlavou k bližší tyči, kde bylo dost volného místa.
45+2'
Hugiaínova střelu z bezprostřední blízkosti tečoval v poslední chvíli na roh jeden z protihráčů.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Domácí drží balón na kopačkách a nikam už moc nepospíchají, inkasovaný gól do kabin by jistě nebyl příjemný.
43'
Hosté po boji o míč u středové lajny balón pouze odkopli k Buffonovi, ten tak neměl žádnou práci.
41'
Ještě před koncem první půle došlo ke střídání. Danilo si zřejmě přivodil nějaký šrám a odešel ihned do kabin. Jeho místo zaujal Cuadrado.
39'
Domácí byli blízko třetí brance, když vystihli hodně mizernou rozehrávku protivníka, nebezpečnou ránu jednoho z hráčů však výtečně vyrazil Pau López.
38'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek. RODRIGO BENTANCUR sice bojoval proti přesile, ale míč se mu podařilo udržet na kopačce, z posledních sil pak zamířil k levé tyči, od které se míč odrazil za brankovou lajnu.
37'
Hosté se opět k Buffonovi příliš nepřiblížili, po mizerné přihrávce vzduchem o míč přichází a protivník bude vhazovat aut.
35'
Danilo to nemyslel špatně, když střílel z pravé strany na vzdálenější tyč, kde bylo dost místa, avšak jeho ráně chyběla větší přesnost.
34'
Balón ovšem ztratili hned za středovou lajnou, takto to rozhodně nepůjde.
33'
Hra se trochu zklidnila, balón drží hosté a vymýšlí, kudy vést možný útok.
31'
Žlutou kartu dostává Cristante (AS Řím).
31'
A další faul hráče Říma, který hlavní arbitr trestá žlutou kartou.
30'
Hosté museli zanechat útočné snahy, když se jeden z hráčů provinil faulem na Bentancura, ten se těžce zdvíhá z trávníku.
28'
Domácí drží míč i nadále na svých kopačkách, ale pouze na své polovině. Z hlediště se ozývá pískot, tohle fanouškům očividně nestačí.
26'
Hosté sice útočili, avšak pak jeden z hráčů nezpracoval balón, domácí rychle přenesli hru, CRISTIANO RONALDO obdržel přihrávku na pravou stranu a rychlou střelou zamířil přesně ke vzdálenější tyči.
25'
Juventus se dostal pod tlak, hosté dlouze dobývali jeho pokutové území, ale Buffona nakonec neohrozili.
23'
Rugani měl našlápnuto do dobré šance, avšak dle mínění arbitra si předtím pomohl faulem, ač to bylo docela přísné.
22'
Málem se Juventus dostal do přečíslení dva na jednoho, v poslední chvíli jeden z hostů skluzem tečoval míč do bezpečí.
20'
První vážnější příležitost, Florenzi tečoval kousek před bránou přihrávku z pravé strany, avšak balón poslal vysoko nad bránu.
18'
Hráči AS Řím si teď dlouhou dobu přihrávali na své straně, pak vyrazili na rychlou zteč, ale míč jim utekl a skončil u Buffona.
16'
Hosté nebyli o mnoho úspěšnější, také po jejich akci letí příliš dlouhý centr mimo bránu, první čtvrthodina tak byla poměrně nudná, snad se kvalita postupně zlepší.
14'
Higuaín se k příliš prudké přihrávce nedostal, u míče byl jako první brankář hostů. Ten pak odkopl balón tak prudce, že se dostal až k Buffonovi.
13'
Hráči Juventusu si dlouho přihrávali mezi sebou, Bentancur nakonec odcentroval směrem k bráně, ale tam nikoho nenašel.
11'
Přetažený centrovaný balón letí k Pau Lópezovi, který jej rychle bere do náruče.
9'
Juventus rozehrál na krátko, Bentancur pak hledal na pravé straně někoho ze spoluhráčů, ovšem míč poslal jen do míst, kde nikdo nestál, ten tak skončil v zámezí.
8'
Higuaín byl atakován nedovoleně a tohle může být první dobrá příležitost zápasu.
7'
Domácí si přihrávají u svého pokutového území, Buffon pomáhá s rozehrávkou.
6'
Zatím toho k vidění mnoho není, míč létá sem a tam, avšak žádný z brankářů nemusel ještě výrazněji zasáhnout.
4'
Tým z hlavního města získal u středové lajny balón, avšak pokus o ohrožení Buffonovy brány nedopadl slavně a domácí brankář bude odkopávat od své svatyně.
3'
Ronaldo na hranici pokutového území míč hodně špatně zasáhl a místo na bránu zamířil jen za postranní čáru. Soupeř bude vhazovat.
1'
Hosté po úvodním výkopu vyrazili do útoku, ale do žádné šance se nedostali.
1'

Juventus FC: Buffon – Danilo, Bonucci "C", Rugani, Alex Sandro – Bentancur, Pjanić, Rabiot – Douglas Costa, Higuaín, C. Ronaldo.
Náhradníci: Szczesny, Pinsoglio – Dybala, Cuadrado, Bernardeschi, Ramsey, Pjaca, de Ligt, Coccolo, Matuidi, Can.

AS Řím: Pau López – Florenzi "C", Mancini, Smalling, Kolarov – Cristante, Diawara – Ünder, Pellegrini, Kluivert – Kalinić.
Náhradníci: Cardinali, Daniel Fuzato – Fazio, Cetin, Juan Jesus, Spinazzola, Santon, Bruno Peres, M. Cardinali, J. Veretout, Galeazzi

Rozhodčí: G. Rocchi – S. Ranghetti, S. Liberti.
Poslední vzájemné zápasy

AS Řím – Juventus 1:2
AS Řím – Juventus 2:0
Juventus – AS Řím 1:0
AS Řím – Juventus 0:0
AS Řím

Také hosté byli nasazeni až do osmifinále, v něm se utkali s Parmou, kterou porazili na jejím hřišti 0:2, když oba góly vstřelili ve druhé půli. V italské nejvyšší soutěži patří celku z hlavního města čtvrtá příčka, jeho hráčům se navíc daří na hřištích soupeřů, naposledy si z venku neodvedli jediný bod 10. listopadu, kdy trochu paradoxně prohráli na hřišti výše zmíněné Parmy 0:2. V deseti dosud odehraných duelech mimo svůj stadion vstřelili osmnáct gólů a jen sedm inkasovali. S osmi brankami vévodí tabulce střelců mužstva bývalý hráč Teplic Edin Džeko.
Juventus

Juventus ve své pohárové cestě odehrál zatím jediný duel, v osmifinále narazil na Udinese, které deklasoval 4:0 a připsal si lehký postup. Ten se od něj očekává i dnes, avšak v cestě stojí soupeř o poznání těžší. Stará dáma má v tuto chvíli formu jako hrom, v lize prohrála naposledy 7. prosince, na svém trávníku navíc ještě nenašla přemožitele, pouze v Superpoháru podlehla před svými fanoušky 1:3 Laziu. Její hráči se doma radovali z deseti klání ze čtyřiadvaceti zásahů a jen deset branek inkasovali. Nejlepším střelcem není nikdo jiný než megahvězda Cristiano Ronaldo se šestnácti zásahy, což jej řadí na druhé místo ligové tabulky.
Krásný dobrý den všem fotbalovým příznivcům. V italském poháru nás dnes čeká jeden čtvrtfinálový souboj a je se opravdu na co těšit, narazí na sebe přední celky Serie A, Juventus a AS Řím. Favoritem je prvně zmíněný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.