Je za námi utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním gólově kralovali domácí, když si vypracovali čtyřbrankový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by snad mohli o něj ještě přijít. A přeci. Ve druhém poločase existovala jediná gólová mašina - ta hostující. A také nasázela do branky soupeře čtyři góly. Výsledkem je tedy konečná remíza 4:4. Diváci, kteří dorazili, viděli útočný fotbal, osm gólů a litovat v mrazivém počasí určitě nemohli. S konstatováním, že oba týmy si do tabulky Juniorské ligy připíší po bodu, se s vámi s přáním hezkého zbytku dne z umělky na opatovické Mikulovce loučí Tomáš Nejedlo.
90+2
Farkaš přetáhl centr na zadní tyč, kde však domácí zakončovali nepřesně.
90+1
Ještě je tu roh pro domácí, v jihlavském vápně je peklo.
90
Ještě střídání hostí. Radek Cipruš na hrací ploše nahradil Luboše Košuliče.
90
Faul Jihlavských na unikajícího Svobodu, je z toho standardka pro domácí a jedna z posledních možností. Zřejmě.
89
Už se pomalu blíží konec základní hrací doby, uvidíme, zda-li sudí Orel něco nastaví.
87
Hraje se nahoru dolů, takový fotbal kolikrát nevidíme ani v nejvyšší mužské soutěži! Padesátka diváků, která dorazila na Mikulovu určitě nelituje.
86
Neskutečné věci na Mikulovce! Petar Kunič urazil všechny fotbalové Bohy! Z jediného metru totiž přestřelil prázdnou Matiáškovu branku. Vypadá to, jako kdyby odmítl zisk všech tří bodů pro Duklu.
84
Zpět do hry, zajíc již zaběhl za bariéry sněhu a hra pokračovala. Jan Urbánek byl blízko senzační páté trefě, při domácích stáli všichni svatí, když míč se odrazil od tyčky!
83
Na hřiště vběhl zajíc! Sudí Orel přerušil na chvíli utkání a všichni s úsměvěm koukají, kterak ušák zmateně krouží po hrací ploše. Jeden z diváků dokonce pronesl: "Ale je rychlej, jako pravý křídlo bych ho určitě bral!"
82
Dukla střídá. Mike Fryčer přepouští své místo Václavu Milcovi.
81
Dva rohové kopy měli nyní hosté k dispozici, domácí se s vypětím všech sil ubránili.
80
Zmrzlí diváci nevěřícně kroutí hlavou nad nečekaným vzepětím Vysočiny! Mnoho nescházelo, aby Filingrův centr někdo v tmavě modrém na malém vápně přetavil v gól.
79
První žlutá karta dnešního utkání za podražení hostujícím Janem Urbánkem.
78
Jihlava právě vstřelila branku!
Jestli jsem v poločase glosoval, že jen zázrak by upřel domácím výhru, tak ten se možná bude konat. Střídající DANIEL KAVKA totiž krásnou střelou před zeď nedal Štěpánkovi žádnou šanci a hostující Vysočina je ve varu. Je totiž vyrovnáno!
77
Ruka jednoho z domácích hráčů na hranici vápna a krušné chvíle pro Štěpánka.
76
Micka centroval do gólovky, hosté odvrátili pouze k Petaru Kuničovi, jenž hlavičkoval nepřesně.
75
Matiášek vyběhl daleko ze své branky vykopnout míč, nakonec vybojoval autové vhazování.
74
Tečovaná střela Kavky nebyla pro Štěpánka příliš nebezpečná, domácí gólman ji skryl do rukavic.
72
Hosté cítí šanci, jenže domácí obrana si uvědomuje důležitost situace a pracuje nyní obětavě.
71
Ofsajd domácích těsně za půlící čárou signalizován a následně i odpískán.
69
Mike Fryčer měl dobrou příležitost. Po Svobodově práci zakončoval z vápna mimo tři tyče.
68
Jihlavský roh a horko před Štěpánkovou brankou. Domácí gólman ale ve vzduchu kraluje.
67
Svoboda mohl odpovědět na jihlavský gólový uragán nejlepším možným způsobem, jenže z hranice vápna minul hostující klec.
66
Domácí jsou viditelně otřeseni, přesto kombinují s míčem na kopačkách. Směrem dopředu již zdaleka nejsou tak nebezpeční.
64
Na umělce Mikulovka se ale dějí věci! Z téměř ztraceného zápasu dělá Jihlava během dvaceti minut druhé půle opět pořádné drama! DANIEL KAVKA nebyl na hřišti snad ani minutu a možná i díky teči někoho z domácích hráčů snižuje na rozdíl jediného gólu.
63
Jan Koudelka přepouští místo na hrací ploše vytáhlému Danielu Kavkovi.
62
Jihlavští podnikli rychlý brejk, který po levé straně táhl LUBOŠ KOŠULIČ, Štěpánek vyběhl a hostující hráč ho zkušeně přehodil. Je tak sníženo na rozdíl dvou branek a uvidíme určitě ještě zajímavou půlhodinku!
61
Farkaš svůj útok možná trochu překombinoval a útočí tak Vysočina.
60
Domácí i díky dalšímu ze série rohových kopů získali klid na své kopačky a opět kombinují.
59
Dukla střídá. Soarese Jeana Acostu nahrazuje Jan Micka.
58
Domácí možná trošku znervózněli a kazí jednoduché balóny. Jihlava však svůj útok ke gólu nedotáhla.
56
Po rohu domácích hosté vyrazili do brejku, Filinger zpětnou přihrávkou našel JINDŘICHA KUČERU, jenž z hranice velkého vápna vypálil na zadní tyč, od níž se míč odrazil do sítě. Vysočina tak poprvé v utkání skóruje a my si můžeme klást otázku: Zadělá ještě na drama?
55
Jsou to naopak Pražané v útoku a další vybojovaný rohový kop.
54
Hosté se nemohou prosadit přes velmi dobře bránící val domácího celku.
53
Čapek ustál souboj u lajny a poté ve vápně neúspěšně hledal někoho ze svých spoluhráčů.
51
Farkaš z rohu kopal až na zadní tyč, kde o míč vznikla mela, v níž zvítězili hosté.
50
Na druhé straně Čapek nabízel míč spoluhráčům před branku, jenže Filinger srazil balón na roh.
48
Hosté podnikli rychlý protiútok, v němž Šilinger přízemně centroval před branku, ale nikdo ze spoluhráčů hrát nedokázal.
46
Také hosté vystřídali. Radim Šuta nahradil Martina Maráka a zároveň
46
46
Domácí střídají, Ondřeje Kotlíka nahradil Petar Kunič.
46
V prvním poločase jsme viděli kvalitní fotbal z obou stran, avšak hráči Dukly mají skvělý gólový apetit. Během pětačtyřiceti minut totiž nasázeli svému soupeři z Jihlavy už čtyři góly a pokud se nestane zázrak, o vítězi utkání je již patrně rozhodnuto. Druhý poločas začne přibližně v 15:15.
45
Svoboda unikal po pravém křídle a vybojoval před pauzou ještě jeden roh.
44
Domácí kombinují na své polovině, jsou s výsledkem samozřejmě spokojeni a čekají na poločasovou pauzu.
43
Kučera možná trochu z frustrace fauloval a může být rád, že ho Pavel Orel neocenil žlutým trestem.
41
Dukla právě vstřelila branku!
Hráči hostí jsou bez nadsázky zralí na ručník. Do poločasu inkasují již čtvrtý gól a tento měl nálepku extra třídy. Obránce MICHAL JEŘÁBEK na útočném výletě zpracoval balón, a tvrdou ranou s pomocí břevna počtvrté rozvlnil síť za Matiáškem.
40
Matiášek nyní uchránil Jihlavu od čtvrté inkasované branky, když lapil gólovku Kotlíkovi z blízka a na roh vyrazil i další nebezpečný pokus mířící na jeho klec.
39
Svoboda chtěl spíše centrovat, jenže nakonec slabě vystřelil a Matiáška nepřekvapil.
38
Acosta se ještě pokoušel o další kličku, která však již byla navíc a Matiášek má kulatý nesmysl ve své moci.
37
Aktivnější domácí sází Vysočině třetí gólový úder. Čapek vypálil štiplavý pokus, Matiášek vyrazil před sebe a dobíhající DOMINIK FARKAŠ měl již lehkou úlohu - dorazit míč do prázdné branky. Pro Farkaše je to zároveň druhý přesný zásah v utkání.
36
Svoboda se nerozmýšlel a vypálil směr Matiášek, jenž krotí míč ve svých rukavicích.
35
Šilinger tak trochu z nouze pálil téměř z půlky na branku, jeho pokus nemohl mít žádný úspěch.
34
Jeřábek vyslal jeden z mála vysokých centrů, žádný ze spoluhráčů však hrát nedokázal.
33
Štěpánek vystartoval ze své branky a byl u míče dříve, než protivník Košulič a vysloužil si tak pochvalu duklácké střídačky.
32
Domácí z přemíry útočné snahy faulovali a Matiášek vysílá své spoluhráče dopředu.
31
Hosté podnikli brejk, Jeřábek však čistě zastavil Kučeru a ze slibně vypadající akce hostí nebylo nic.
29
Ilko možná trochu zbytečně hlavičkoval na roh, Kučera opět centroval na přední tyč, kde kralují domácí.
29
Zeman přes blok protihráčů neprošel, přesto Jihlavští vybojovali autové vhazování.
28
Jednoduchá kombinační akce hostí málem slavila úspěch, na malém vápně skluzující Kučera ale branku minul.
27
Kučera ve snaze získat balón fauloval a daroval tak rozehrávku volného kopu domácím.
26
Po rychlém protiútok se bude kopat roh i na druhé straně hrací plochy.
25
Kučera cpal balón na malé vápna, kde ve vzduchu kraloval boxující Štěpánek.
24
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, nyní budou kopat další roh.
23
Farkaš rozehrál rohový kop, jeden z domácích hráčů ještě míč přeskočil, čímž zmátl protihráče a nabíhající ONDŘEJ KOTLÍK z hranice velkého vápna zachoval chladnou hlavu, využil zakrytého výhledu brankáře hostí a zakončil k levé tyči.
22
Sledujeme rychlý a kvalitní fotbal z obou stran. Kotlík se nyní obtáčel okolo protihráče, ten jej nepustil, avšak bude z toho roh.
21
Vysočina nyní zahrávala tři rohy po sobě. Košulič a Kučera to zkoušeli na přední tyč, ale neuspěli.
20
Povedená střela Davida Vacka a Štěpánek musel vytáhnout tento nebezpečný pokus na roh.
19
Další dva pokusy na hostující klec. Měli je na svědomí Čapek a Farkaš, obě střely bránu přeletěly.
19
Po Kučerově rohu hlavičkoval kapitán Fadrný, mezi tři tyče ale svůj pokus nezamířil.
18
Brankář Štěpánek si zařval a skákal pro balón, jenže se ho nezmocnil a práci tak za něj museli zvládnout spoluhráči.
17
Hostující kapitán Fadrný po zisku míče vybojoval rohový kop.
16
Na druhé straně zkazil finální přihrávku hrot Kučera a žlutí tak opět kombinují.
15
Domácí převzali iniciativu a stále častěji ohrožují Matiáška v brance Vysočiny. Teď to byl Jean Acosta, kdo vypálil skákavý pokus a balón jen proskotačil okolo pravé tyče do bariéry sněhu za brankou.
14
O další střelu se z vápna pokusil domácí Kotlík, blok jihlavských protivníků před sebou ale nepropálil.
13
Čapek dostal zajímavou přihrávku za obranu, jenže nesrovnal mušku, zkoušel zakroutit míč na zadní tyč, ale hodně minul.
12
Ilko faulován na polovině hrací plochy, jenže jeho spoluhráči zbkrle rozehráli a o balón přišli.
11
Domácí Svoboda nachytán v ofsajdové pasti, vykopává Matiášek.
10
Už to mohlo být 2:0, po rozehraném rohovém kopu nejprve Matiášek chytil první střelu a poradil si také s dorážkou kapitána Pavla Čapka z bezprostřední blízkosti. Teď jihlavský gólman svůj tým podržel skvělým reflexem na brankové čáře!
9
Domácí dostali výhodu, kupředu se řítil Svoboda a jeho nabídka byla sražena na roh.
8
Domácí celek se prosazuje z první útočné akce v tomto utkání. DOMINIK FARKAŠ se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči a trefil se přesně k pravé tyči.
7
Košulič obral váhající beky, poté sám centroval do vápna soupeře, avšak míč skončil až za brankovou čarou a Štěpánek tak bude odkopávat.
6
Vacek po čistém souboji upadl a poté ještě sám fauloval, u míče jsou Pražané.
5
Kučera posílal do vápna dva nebezpečné balóny, domácí se v obou případech dokázali ubránit.
4
Dlouhý balón zpracoval Koudelka, vyslal do brejku Fadrného, který dle soudu sudích faulován nebyl, bude se však kopat roh.
3
Ilko na chvíli váhal z rozehrávkou, až mu míč od nohy odkopl Koudelka. Dukla bude vhazovat.
2
Po faulu na polovině hrací plochy rozehrává domácí celek.
1
Hosté ještě zahrávali rohový kop, který ovšem Pražané dokázali odvrátit.
1
Hned v úvodní minutě chyboval v rozehrávce domácí Ilko a Jindřich Kučera měl téměř z malého vápna první gólovku utkání, avšak na brankové čáře Duklu podržel brankář Štěpánek.
1
Pavel Orel jako hlavní rozhodčí nastupuje v modrém dresu, jeho asistenti v dresech černých, které jsou barvou téměř naprosto totožné s dresy hostujícího týmu. Tak trochu kuriózní situace v tak kvalitní soutěži, jakou Juniorská liga bezesporu je.
Tak trojice rozhodčích v čele s hlavním Orlem si teprve nyní svolává oba kapitány, začne se tedy patrně s patnáctiminutovým zpožděním.
Oba celky se již připravují na nástup do utkání. Hosté přijeli do hlavního města v tmavě modrých dresech, domácí zvolili tradiční žlutou kombinaci. V současné chvíli se čeká již jen na příchod trojice rozhodčích.

FK Dukla Praha: Štěpánek - Grafnetr, Jeřábek, Hrazdíra, Ilko - Acosta, Fryčer, Farkaš - Čapek, Kotlík, Svoboda.

FC Vysočina Jihlava: Matiášek - Kryštůfek, Marák, Fadrný, Šilinger - Vacek, Urbánek - Koudelka, Zeman, Košulič - Kučera.

Rozhodčí: Orel - Arnošt, Hock.
Dukla Praha je aktuálně desátá s třiadvaceti získanými body a na svého soupeře z Jihlavy, který je osmý, ztrácí jen dva bodíky. Takže v sázce je dnes opravdu dost. Ještě si připomeňme, jak se oba celky prezentovaly minulý týden v úvodním jarním kole. Pražané sahali na body na půdě třetího Hradce Králové, nakonec však těsce prohráli 1:2. Také Vysočina podlehla soupeři z čela tabulky, v domácím prostředí byla nad její síly Slavia Praha, když zvítězila 4:1.
Hezký den při sledování podrobného on-line přenosu z již devatenáctého pokračování Juniorské ligy ve fotbale, v jehož rámci se na umělé trávě na ZŠ Mikulova v Praze 4 střetnou domácí FK Dukla Praha se soupeřem FC Vysočina Jihlava. Situace v tabulce ligy mladíků je následovná: mezi pátým a čtrnáctým celkem je rozdíl jen šestibodový. Uvnitř tohoto se nacházejí také oba dnešní soupeři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.