Tolik tedy z brněnských Ivanovic, díky za pozornost a někdy u fotbalu zase na počtenou.
Je dobojováno. Zbrojovka v prvním poločase dala dvě branky, ve druhém se ji povedlo totéž. Velkou měrou se o výhru zasloužil hattrickem Stanislav Vávra a také brankář Veselý, jenž v klíčových momentech pochytal i několik dobrých střel soupeře. Dukla může žehrat na neproměněné šance, to Zbrojovka nemilosrdně trestala.
90
Už se hrají poslední vteřinky utkání, Zbrojovka v prvním poločase vstřelila dvě branky, ve druhém taktéž.
88
Mohlo to být za bůra, Dalibor Dvořák z totožné akce a pozice tentokrát zamířil těsně vedle.
87
Brno právě vstřelilo branku!
Krásný pas za obranu poslal Jakub Šural a do samostatného úniku se dostal, kdo jiný, než STANISLAV VÁVRA. V zakončení si počínal jako velký mazák a střelou po zemi překonal bezmocného Němčanského. Mozek brněnského útoku tak dovršil hattrick.
85
Pomalu se blíží konec zápasu. Zbrojovka své poslední podzimní domácí utkání zvládla a získá tři body. Dukle už moc času na snížení nezbývá.
83
Drbal se snažil obejít šikovně přes tři obránce, v poslední moment ho však odstavil Juroška.
81
Střídající Toman měl na kopačkách snížení, jenže jen tváří v tvář ho vychytal Veselý, který v pádu míč odvrátil na roh.
80
Posledních deset minut do konce pondělního mače. u míče je Dukla která by alespoň jednou překonala Veselého.
77
Utkání se prakticky dohrává, je jasné, že tři body získá Zbrojovka. Dukla sice nehrála špatně, ale bez gólů to ve fotbale prostě nejde.
75
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Vopat, přichází Ksandr.
73
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Fojtík, přichází Šembera.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Smajič, přichází Dvořák.
73
73
Trefil jen zeď a Zbrojovka bude u rohového praporku pouze vhazovat.
72
Smajič se ujme standardky ze zhruba pětadvaceti metrů.
70
Domácí pokračují v aktiivitě a vše podstatné se odehrává převážně u Němčanského brány. Ve druhém poločas Brno zcela jasně dominuje.
67
Další tutovka pro Zbrojovku. Výborně hrající Vávra zahrával roh a Avdič pro změnu trefuje hlavou břevno!
65
Stanislav Vávra měl zaděláno na hattrick. Na malém vápně vypálil a Němčanský konečky prstů vyráží míč na tyč! Poté obrana Pražanů uklízí míč do bezpečí.
63
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Bartůněk, přichází Milec.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Tetour, přichází Schindler.
63
62
Avdič v poklidu pokryl míč před dotírajícím Vopatem, spolu s brankářem Veselým si poradili.
60
Hodina hry je za námi a výsledek hovoří za vše, Zbrojovka kontroluje průběh hry a ještě se snaží přidat další gól.
57
Tetour se dostal s míčem za brankovou čáru, Zbrojovka bude rozehrávat od své brány.
55
Kapitán Frycer se uvolnil na velkém vápně a z otočky mířil na Veselého bránu, ten dnes poněkolikáté výtečným způsobem podržel Zbrojovku.
53
Centr Avdiče šel dobře na Vávru, ale před ním zavčas zasáhl brankář Němčanský.
52
Teď už to budou mít hosté hodně těžké, mohou především litovat zahozených šancí.
50
Domácí zvyšují své vedení. Po centru Smajiče z levé strany si do vápna naběhl opět STANISLAV VÁVRA a svou druhou dnešní brankou uklidňuje výrazně svůj celek.
50
...no a hosté to neudělali vůbec špatně. Po rohu se dostal k míči Tetour a Veselý musel vytáhnout míč do bezpečí. Poté byla před jeho bránou solidní skrumáž, ale obrana Zbrojovky požár velice rychle uhasila.
49
Posléze hosté budou zahrávat rohový kop...
48
Domácí začali útočně a hned přišla střela Fojtíka z dvaceti metrů, míč však míjí o metr levou tyč.
46
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Husár, přichází Drbal.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Gajecký, přichází Toman.
46
46
Za malou chvíli začne druhý poločas, hráči se pozvolna trousí na promrzlé hřiště.
Máme za sebou úvodní dějství, které nabídlo zajímavý fotbal. Zbrojovka vstřelila hned dvě branky a udělila tak soupeři lekci z produktivity. Z penalty se trefil Stanislav Vávra, když Begičovi byla odpískána ruka. Následně se trefil kapitán Zezula. Dukla nehraje vůbec špatně, ale neproměnila ani ty nejvyloženější šance.
45
Pozvolna se blíží konec prvního poločasu. Zbrojovka se opět dostala do šance, ale akci Stanislava Vávry hatí ofsajd.
44
...to Zbrojovka je daleko efektivnější.
43
Po rohovém kopu Gajeckého se k míč dostal Juroška a jeho rána měla pořádně ostrý náboj. Míč končí těsně nad břevnem. Tedy co dnes Dukla nedokázala proměnit...
41
Zbrojovka se tak může uklidnit a bránit do poločasu přijatelný výsledek.
39
Roh rozehrál Krška a našel přesným centrem hlavičku kapitána. TADEÁŠ ZEZULA se nejlépe zorientoval ve vápně a díky jeho přesné trefě se podruhé mění skóre. Duklu to může mrzet, protože měla v posledních minutách dobré šance.
39
Na druhé straně jsme sledovali šanci Vávry, který přihrál na hlavičku Kršky, ale míč končí s pomocí teče těsně vedle. Bude z toho roh.
38
Pěkná akce Gajeckého, jenž se dostal před dva obránce a technickou střelou poslal míč k levé tyči. Tu míjí o pár centimetrů!
37
Žlutou kartu dostává Preisler (FK Dukla Praha).
36
Poslední minuty patří Pražanům, Brno se však úspěšně brání. Ale vázne rozehrávka, což se kouči Dostálkovi vůbec nelíbí.
35
Po rohu se k míči dostal Gajecký a znovu musel Veselý zasahovat u pravé tyče.
33
Důkazem tutovka Brejchy, který si zaběhl za obranu a trefuje připraveného Veselého, který vyběhl a perfekně zasáhl.
32
Hosty obdržená branka nabudila a jsou teď mírně aktivnější. Zbrojovka má co dělat, aby ubránila nápor protivníka.
30
Obrovské šance Dukly. Nejprve střílel z malého vápna těsně nad Bartůněk, aby následně Zezula v poslední moment ukopll míč před zakončujícím Gajeckým. Hosté o sobě dali poprvé důrazně vědět a Zbrojovka má velké štěstí, že neinkasovala.
28
STANISLAV VÁVRA ji bezpečně proměnil. Míč poslal do pravé šibenice, kam sice Němčanský šel, ale neměl nárok zasáhnout.
26
Begič zahrál rukou ve vápně, když smolně zabránil centru Vávry. Bude z toho penalta.
24
Důkazem obrovská šance Stanislava Vávry, který upaloval sám na bránu a Němčanský mu výborně zmenšil úhel. Jeho střelu vyrazil nohou do bezpečí.
22
Tlak domácích se stále zvyšuje, Zbrojovka hrozí především po stranách, ale další centr před Němčanského neprolětěl.
20
Tak první šanci bychom měli a málem přišla další. Vávra posunul míč na Kunce, tomu však rána přiliš nesedla a míč šel hodně vedle.
17
Dobrá šance domácího Sedláka, který vypálil z hranice vápna a mnoho nechybělo, aby míč zapadl k levé tyči. Němčanský jen sledoval, kam kus kulatého nesmyslu plachtí.
15
Rohový kop Zbrojovky. Centroval Krška a hlavičkou se prezentoval Fojtík, jenže byla slabá a nemohla ohrozit brankáře Dukly.
13
Zbrojovka je o něco málo aktivnější, snaží se zakládat rychlé protiakce.
12
Zezulův centr prošel až před Němčanského bránu, kde však gólman hostů dokázal zasáhnout v pravou chvíli.
11
Frycer zakládal další zajímavý útok Dukly, ale obrana si pohlídala prostor před Veselého bránou.
10
Zatím se hraje bojovný a běhavý fotbal. Na nějakou šanci stále čekáme.
8
Dukla málem šla ve trojici na jediného obránce. Slibný brejk však utnul praporek sudího Podaného.
6
Hostující Gajecký rozehrál rohový kop, ale byl tam útočný faul a Zbrojovka může rozehrát od své brány.
5
Dvakrát v rozehrávce se zatím nedaří ani Brnu, Dukla tak může založit útok.
4
Centr nové brněnské akvizi Smajiče byl rozehrán už těsně za lajnou, Němčanský může zůstat v klidu.
4
Hraje se na umělé trávě a Dukla s tím má na začátku poměrně problémy s rozehrávkou.
2
Zbrojovka založila první útok, o který se postaral Vávra, ale obránce Reiter byl včas na svém místě.
1
Za pár chvil utkání odstartuje, v Brně panuje pořádná zima a také drobně poletuje sníh.

FC Zbrojovka Brno: Veselý – Husár, Avdič, Krška, Šural, Smajič, Zezula (K), Sedlák, Fojtík, Kunc, Vávra.
Náhradníci: Zádrapa – Šembera, Drbal, Dvořák, Hanuš.

FK Dukla Praha: Němčanský – Brejcha, Juroška, Preisler, Gajecký, Frycer (K), Bartůněk, Tetour, Reiter, Begič, Vopat.
Náhradníci: Malý – Ksandr, Schindler, Milec, Toman.

Rozhodčí: Nenadál – Pochylý, Podaný.

Dukla na tom byla podstatně lépe, protože hostila na svém hřišti poslední Pardubice. Ač soupeř kladl značný odpor, nakonec odjížděl do města perníčků také s prázdnou. Pražané vyhráli 3:2. Zbývá dodat, že do konce podzimu je třeba odehrát ještě jedno kolo. Dnes nás tak čeká předposlední dějství juniorské ligy.
Domácí v lize příliš neprohrávají, za celou sezónu mají na svém kontě čtyři prohry a právě ta poslední přišla nedávno. Brno hrálo na půdě Příbrami, kde se zrodila solidní přestřelka 4:3. Domů se tam mužstvo vedené legendou Richardem Dostálkem vracelo bez bodu.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké pondělní odpoledne, vítám všechny nadšence kopané, dnes tedy té juniorské. V rámci již 21. kola budeme sledovat duel dvou týmů, které rozděluje hned čtrnáct bodů. Zatímco Zbrojovka je na třetím místě, Pražané okupují až třináctou pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.