A je tu konec... Třinácté kolo Juniorské ligy nám tady v Brně končí a Zbrojovka si připisuje další tři body. Zato Sigma být spokojena se svým výkonem asi nemůže, přejeme proto i jí hodně štěstí v Juniorské lize. A ode mne je to vše, fanděte fotbalu! Ondřej Smejkal.
90+1
Ještě poslední výkop Veselého...
90
Z protiútoku brněnští nic nevytěžili a vypadá to, že už se skóre nezmění.
89
Už nyní jsem od rozhodčích zaslechl, že se bude nastavovat jedna minuta nad rámec zákl. hrací doby.
88
Weinlich zakopl o balon v zajímavé pozici a Zbrojovka zakládá protiútok...
87
Lamine Falla nahradí Fojtík a Drbala zase Pospíšil.
87
84
Za zákrok za hranicí pravidel dostává Zezula žlutou kartu.
83
Langera nahradí Nedoma
80
Šembera nahradí střelce druhé branky – Vávru.
78
Olomouc právě vstřelila branku!
A je tu snížení stavu! ALEŠ NEŠICKÝ vystřelil prudkou ránu, kterou nastřelil tyč, ovšem pro Sigmu příhodná rotace míče způsobila že balon sám doplul do sítě! 3:1
75
Zajímavou akci Sigmy ukončil Veselý, Zbrojovka má míč v moci.
71
Fišera nahradí Bzirský.
64
Za Kunce nastoupí Šural a za Kršku D. Dvořák.
64
63
Další offside Sigmy, hráči rozhazují rukama a zřejmě se jim tento výrok nelíbí. Z vrchních pater tribun ale byl jednoznačně vidět.
61
Souboj Černého s Fišerem vyhrál první jmenovaný, ten si však míče užil jen na chvilku, protože jej přebral Hladík a zakládá akci.
59
Vávra zahraje rohový kop z pravé strany.
58
Fišer kličkoval u brankové čáry příliš mnoho a daroval tak míč brněnským hráčům.
55
Která však nic nepřinesla, Černý se rozhodl vystřelit – míč skončil těsně vedle levé tyče.
55
Po útočném faulu na Černého následuje standartka.
54
Sám před brankou se ocitl Kunc, který jedovatou střelou naterefil jen na Zlámala.
51
Krásná akce Zbrojovky završená pohotovou střelou, na kterou se musel natahovat Zlámal. Je to roh.
50
Sedlák se snažil propasovat míč na Lutonského, balon mu však precizně obrana odebrala již v zárodku samotné akce.
49
Brněnští jsou pod tlakem, uvidíme co se z toho vyvrbí.
47
Sigma byla hned z úvodu obdařena možností rozehrávky volného kopu.
46
46
Hrací plochu opustil Ševčík, nahradí jej Řehák.
Je za námi – hlavně pro brněnské fanoušky – velmi atraktivní poločas, který nabídl hned tři branky do sítě Sigmy. Ve 13. kole tedy zatím Zbrojovka Brno – Sigma Olomouc 3:0
45
Ani jedna střela Sigmy Olomouc zatím neměla gólové parametry, důkazem byla i jejich nejaktuálnější rána, která prohnula zachytávací síť za brankou.
42
Blíží se nám poslední minutky prvního poločasu, nastaví rozhodčí nějaké ty minuty navíc?
40
Sigma se aktivně pokouší udělat něco s pro ni velmi nepříznivým stavem a bezhlavě útočí.
38
Už druhé ofsajdové postavení Sigmy v tomto poločase, rozhodčí zatím správně objevil obě z nich.
36
Přetaženou přihrávku Falla raději Zlámal bere do svých rukavic.
33
Brno právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu z pravé strany, kterého se ujal Stanislav Vávra, nejvýše vyskočil LAMINE FALL a hlavičkou usměrnil míč k pravé tyči! 3:0, asistence Vávra.
30
Sedlák se krásně prokličkoval mezi třemi obránci, k zakončení z pravé strany by se ale přesto nedostal a tak raději nahral...
29
Roh nebyl zahraný špatně, ale k další akci po něm již nedošlo.
28
Zbrojovka bude zahrávat rohový kop z levé strany.
25
Milan Lutonský přijal z pravé strany ukázkový balon, který se jej rozhodl poslat do malého vápna STANISLAVU VÁVROVI, který z této vzdálenosti nezaváhal. 2:0! Asistence Lutonský.
22
Teď si Veselý hodně pohrál s míčem, obránci mu jej v této minutě svěřili třikrát.
20
Z levé strany útočícího Langera obalili jako řízek tři obránci a sebrali mu míč.
19
Dalekonosná střela Sedláka z 30 metrů skončila v rukavicích Zlámala.
17
Velká škoda pro Lutonského, který neusměrnil hlavičku po centrovaném balonu z pravé strany, ale jen jej odrazil před obránce Kováče, který si už s míčem věděl rady.
15
Do vápna se snáší centr, který však nepřinesl žádné výrazné ohrožení. Máč mají brněnští.
15
Útočný faul na Ševčíka, Sigma bude rozehrávat volný přímý kop.
13
Nyní vyslal Hladík zajímavý centr na Fišera, který jej ovšem nedostihl a Veselý může v klidu rozehrát.
11
Kotouč přeloboval celou Zbrojováckou obranu až přímo na Fišera, který by se ocitl sám před brankou. Bohužel pro ně, čárový nebyl tak optimistický a odpískal offside.
9
Zbrojovka vhazovala z nebezpečné vzdálenosti, která mohla ohrozit branku, obrana Sigmy však včas zareagovala a drží jej pevně na kopačkách.
7
Sigma je značně zaskočena tímto rychlým gólem, nedaří se jí moc kombinovat a míč drží více Zbrojovka.
4
Neskutečné! Lamine Fall rozehrál nenápadnou akci Zbrojovky a TOMÁŠ KUNC z hranice šestnáctky odcentroval na volného hráče, ovšem centr se mu nepovedl podle prvotních představ a skončil rovnou za zády bezmocného Zlámala! 1:0!
3
Žák vymyslel v pozvolném protiútoku přihrávku napříč obranou, ta ji však vzápětí likviduje.
1
Kunc odebral u čáry balon Kováčovi a tím pádem Zbrojovka získává balon.
1
Úvodního výkopu se ujala Sigma a kombinuje na své polovině.
1
-1
Zbrojovka nastupuje v tradiční červenobílé, zatímco Sigma si na sebe oblékla dresy modré.

FC Zbrojovka Brno: Veselý – Krška, Lutonský, Černý, Zezula – Sedlák, Drbal, Fall, Kunc – Vávra, Hanuš
Náhradníci: Dvořák J. – Dvořák D., Fojtík, Šural, Šembera, Pospíšil

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Hladík, Ševčík, Kotouč, Kováč – Weinlich, Fišer, Langer, Žák – Nešický, Schmidt
Náhradníci: Chvěja – Nedoma, Řehák, Jemelka, Bzirský, Yunis

Rozhodčí: Marek – Gallo, Julínek.

Zbrojovku Brno koučuje Ludvík Zajíc a po boku mu je Richard Dostálek. Naopak Augustin Chromý s Pavolom Mlynárem budou vést tým Sigmy.
V loňské sezoně nejprve zvítězila Zbrojovka doma 1:0, branku vstřelil v 8. minutě Stehlík. Taktéž v odvetě zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem Brňané, o gól se postaral Lapeš.
Olomouc v posledním kole zdolala doma Pardubice 1:0, předtím totožným výsledkem prohrála v Liberci. Zbrojovka si naposledy odvezla z Jablonce bod za remízu 1:1, předtím zdolala v divokém utkání Bohemians (2:1).

Oba týmy mají jedny z nejlepších obran v soutěži. Zbrojovka inkasovala 13 gólů, v tomto ohledu jsou na tom lépe jen dva kluby. Olomouc má na kontě obdržených branek o jednu víc.
V dnešním duelu na sebe narazí týmy z čela tabulky – druhá Zbrojovka hostí šestou Olomouc. Ta na Brňany ztrácí dva bodíky a může tak soupeře v případě úspěchu přeskočit. Zbrojovka by se zase ráda přiblížila vedoucí Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.