To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Itálie vstoupila vítězně do letošního Konfederačního poháru, když ve druhém utkání skupiny A porazila Mexiko 2:1. Za Itálii se ve druhém poločase prosadil bouřlivák Balotelli, který svým důrazem stanovil konečné skóre dnešního zápasu. Po dvou zápasech mají tak dva největší favorité skupiny, Brazílie a Itálie, po třech bodech. Bez bodu jsou zatím Japonci a po dnešním duelu i Mexičané.
90+3
Italové hrají závěr velice zkušeně, drží míč v blízkosti vápna soupeře, vypadá to, že tento zápas zvládnou a zápas vyhrají.
90+1
Ano, rozhodčí Osses z Chile nastavuje ještě tři minuty, šance Mexika na vyrovnání stále žije.
90
Probíhá poslední, tedy devadesátá, minuta základní hrací doby, rozhodčí ale jistě nějakou tu minutu ještě nastaví.
89
Italové na polovině Mexika, které se nyní musí pouze bránit, místo touhy zaútočit a vyrovnat.
88
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Giaccherini, přichází Aquilani.
87
Mexičané budou vhazovat na pravé straně na vlastní polovině.
86
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Zavala, přichází Jiménez.
85
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Balotelli, přichází Gilardino.
84
Italové hrají dnes v zadních řadách maximálně spolehlivě, Mexičané se ve druhém poločase téměř na nic nezmohli!
83
Pirlo získává míč, ale není kam chvátat, míč se vrací zpět na polovinu Itálie.
82
Míč končí po "malé domů" až u Corony, Mexičané to zkouší "dopředu".
81
Žlutou kartu za faul na polovině hřiště dostává De Rossi.
80
Začíná poslední desetiminutovka a stav utkání nyní konečně více odpovídá předváděné hře.
79
Balotelli na oslavu svého gólu svlékl dres, což je prohřešek proti pravidlům, který se trestá žlutou kartou.
78
Itálie právě vstřelila branku!
MARIO BALOTELLI znovu předvedl svou sílu v osobních soubojích, kdy ve vápně přetlačil dva bránící hráče Mexika a v pádu nakonec dokázal špičkou kopačky překonat i gólmana Coronu, Italové vedou.
77
S ním si Italové dokázali poradit.
76
Cerciho přihrávka není přesná, Salcido přechází do rychlého pritiútoku. Ale Barzagli odvrací přihrávku Dos Santose z levé strany na roh.
76
Pirlo se rozčiluje, že Italové nedostali míč, ale to jen popudilo i další hráče k vášnivé diskuzi, nakonec vše končí hozením míče rozhodčím na trávník, Mexičané začali hrát.
75
Flores nyní ostře vletěl do souboje, rozhodčí píská faul.
73
Giaccherini zkouší střílet, ale obránce blokuje, nakonec se míč ocitá u Pirla, který střílí ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů, ale pouze nad bránu.
72
Pirlo rozehrává volný kop z levé strany "na krátko", míč se ocitá na hranici vápna, kde číhá Balotelli, kterému ale střela sjela po vnějším nártu a končí hodně mimo bránu Mexika.
71
Guardado rozehrává z levé strany, ve vápně se dva Mexičané dostávají do zakončení, ale nakonec končí míč po zásahu Florese vedle brány.
70
Dos Santos vybojoval v souboji s Abatem u levého rohové praporku Itálie nedovolený zákrok italského obránce.
69
Míč ale odhlavičkovává obrana Mexika.
69
Cerci poprvé u míče, vrací ho na střed na Pirla.
68
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marchisio, přichází Cerci.
67
Abate odcentroval z pravé strany, ale míč byl příliš vysoký na skákajícího Balotelliho.
66
Ale to nebyl dobře kopnutý roh, míč odvrací první bránící Ital.
65
Dos Santos vybojoval po teči Chiellinho rohový kop z pravé strany.
65
De Sciglio zkouší z levé strany ohrozit Coronu, ten jeho střelu chytá.
65
Ale to by nesměl Rodríguez nedovoleně atakovat v souboji na půlící čáře Balotelliho.
64
Mexičané se přibližují po sérii nedovolených zákroků Italů k pokutovému území Itálie.
63
Statistika držení míče – 56% : 44% ve prospěch Itálie.
61
Ani po hodině hry nelze určit, který z týmů má blíže k vítězství, stav je stále nerozhodný 1:1.
60
Balotelli je faulován zřejmě již v pokutovém území Mexika, rozhodčí však faul nepíská, Ital má zutou kopačku, kterou zlostí nakopává, hraje se dál.
59
V hledišti to jen zahučelo, této střele Pirla scházel zhruba metr od pravé šibenice!
59
A znovu Andrea Pirlo, co předvede nyní?
58
Rozehrává znovu Pirlo, ale pozor, v blízkosti pokutového území fauluje Giovani Dos Santos Abateho a dostává za to žlutou kartu!
57
Po faulu na Balotelliho budou Italové rozehrávat další volný přímý kop z pravé strany, obrana Mexika odehrává na roh.
57
Dobrý míč, ale v pokutovém území odvrací Rodríguez. Ale Mexičané brzy ztrácí míč, hrají Italové.
56
Rozhodčí opět přerušuje hru, Pirlo bude moci rozehrát další standardku, tentokrát více z levé strany, to vybízí spíše k centru.
55
Nákop na levou stranu Italové nezvládli, ale míč se k nim opět odráží.
54
Pirlo ještě musí vyčkat s rozehrávkou, než Mexičané prostřídají, nyní již rozehrává, překvapivě po zemi, míč se dostává za obranu Mexika, tam se někdo z Italů snaží zakončit, ale míč chytá Corona.
53
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Aguino, přichází Mier.
52
Balotelli faulován Rodríguezem a Italové budou mít k dispozici další dobrou standardní situaci, podobnou té, z jaké Pirlo vstřelil první gól utkání.
52
Přesto se Italové dostali alespoň k rohovému kopu, ale míč z kopačky Pirla, letící z pravé strany, končí pouze na kopačkách Mexičanů.
51
Giaccherini utekl na levé straně Torradovi, ale jeho přihrávka zpět na hranici vápna byla zblokována.
51
Střílený centr Balotelliho z pravé strany prolétl celým pokutovým územím, aniž by ho kdokoliv zasáhl.
50
Montolivo ztrácí míč v osobním souboji u pokutového území Mexika, hrát mohou domácí.
49
Marchisio zkouší centrovat z pravé strany, ale míč je zblokován obránci Mexika.
48
Nepřesná kombinace Italů, míč bude uvádět znovu do hry gólman Corona.
47
Héctor Moreno fauluje zezadu Balotelliho a dostává za tento faul žlutou kartu.
47
Guardado posílý míč na dos Santonse na levém křídle, který ho ale ztrácí.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:02 hodin.
První poločas nabídl dvě branky, po jedné na každé straně a i když jsou zatím jasně lepší Italové, Mexiko drží nerozhodný stav 1:1. Skóre zápasu otevřel ve 27. minutě přesně rozehraným nepřímým kopem Pirlo. Za Mexiko vyrovnal ve 34. minutě Hernández, který využil nabídky pokutového kopu.
45+1
Rozhodčí nastaví jednu minutu nad rámec základních pětačtyřiceti minut.
45
Začala poslední minuta prvního poločasu, De Rossi posílá centr z pravé strany, ale obrana Mexika odvrací.
44
De Sciglio centruje z levé strany na zadní tyč, tam ale není nikdo z jeho spoluhráčů.
43
Míč na polovině Itálie, která má stále převahu.
42
Emanuele Giaccherinimu nevyšel krok při přihrávce De Sciglia z levé strany.
41
Dlouhá kolmice Italů pro pravé straně, skvělý míč od Pirla, který takřka zády nachází Abateho, ten přihrává Balotellimu, před kterým na poslední chvíli skvěle zasáhl Corona.
40
Balotelliho "utajená" střela z místa nemohla překvapit Coronu v bráně Mexika.
39
Italové znovu v klidu kombinují na polovině hřiště, Zavala odvrací dlouhý nákop z pravé strany na levou.
38
Abate dokázal odcentrovat z pravé strany, tam si naskakoval Balotelli, ale před ním vyboxovává Corona.
37
Emanuele Giaccherini se opět ocitá v zakončení v pokutovém území, ale promeškal vhodný okamžik ke střele.
36
Střed zálohy Mexika je hodně "rozvolněný", Italové mají při svých útočných akcích dostatek prostoru.
35
Utkání tak dostává další "rozměr", co předvedou obě mužstva v dalším průběhu?
34
Mexiko právě vstřelilo branku!
JAVIER HERNÁNDEZ vyrovnává dobře umístěnou penaltou k pravé tyči, Buffon šel k opačné a je vyrovnáno.
34
Penaltu bude zahrávat Javier Hernández.
34
Navíc dostává Barzagli žlutou kartu za tento faul.
33
Byla nařízena penalta, po faulu Barzagliho, který zezadu "skopnul" dos Santose!
32
Na bližší tyči odvrací rohový kop Mexika z levé strany střelec zatím jediné branky, Andrea Pirlo.
31
Marchisio fauluje Salcida, přihrávku z levé strany odvrací na roh bránící Chiellini.
30
Po půlhodině hry vede Itálie nad Mexikem 1:0, když se výstavnou trefou prosadil Pirlo. Vedení je to naprosto zasloužené, Italové jsou zatím jasně lepší.
29
A znovu je Giaccherini připraven v náběhu, chyba obránce Florese, Ital se však nedostává do zakončení uvnitř vápna.
29
Giaccherini zkouší najít přihrávkou z levé strany Balotelliho, ale obrana Mexika byla pozorná a odvrací.
28
Mexičané útočí, asistent na pomezí na okamžik signalizuje ofsajd, posléze praporek stahuje, hraje se dál.
27
A ANDREA PIRLO výstavně trefuje, míč zaplul do šibenice, neskutečně trefené, krásný gól, Italové vedou!
27
Míč si staví Andrea Pirlo.
26
Tentokrát byl Balotelli faulován skluzem Florese, Italové budou mít k dispozici zajímavou standardku ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů.
25
Útočnou akci Italů končí faul Giaccheriniho, který "skosil" Zavalu.
25
Balotelli hledá z levé strany Giaccheriniho, ale nepřesně přihrává.
24
Italové vybojovali rohový kop, z pravé strany rozehrává Pirlo, ale přímo do rukavic Corony.
23
Balotelli fauluje na polovině Mexika unikajícího Hernándeze.
22
Hernández postupuje s Guardadem na branku Itálie, ale prvně jmenovaný zkouší sám zakončit z levé strany, Buffon chytá.
22
Rychlá přihrávka Giaccheriniho nevyšla, Mexičané mohou jít do rychlého protiútoku.
21
Marchisio šel vysokou nohou do souboje se Zavalou, jasný faul na polovině Mexika.
20
Italové však brzy o míč přichází, nákop na polovinu soupeře je pouze odevzdáním míče.
19
Guardado posílá centr z levé strany do vápna Itálie, ale míč má obrana Itálie.
18
Míč má ve své moci Corona, publikum se "probouzí".
17
Italové jdou do rychlého protiútoku, vše končí pádem Pirla ve vápně Mexika, Italové se dožadují pokutového kopu, sudí Osses je ale jiného názoru.
16
Nakonec rozehrál dos Santos, ale pouze do dobře postavené zdi.
16
Mexiko rozehrává ze vzdálenosti zhruba sedmadvaceti metrů. Míč si staví dos Santos, ale je tam i Salcido.
15
Dva Mexičané se nyní ocitli na trávníku, nejprve Aquino, pak i dos Santos, rozhodčí jeden ze zákroků Italů píská.
15
Míč však rychle zpět získávají Italové.
14
De Sciglio fauluje Hernándeze na polovině Mexika.
13
Nyní kombinují opět pro změnu Italové, míč putuje po levém křídle až k Balotellimu, který zkouší vysunout Giaccheriniho, toho ale zastavuje ofsajd.
12
Tak i Mexičané již dokázali zahrozit, čekáme na úvodní gól. Neujala se ani čtvrtá Balotelliho střela, která nebylo příliš povedení, míč letí hodně mimo bránu.
11
dos Santos odstavil od míče Abateho u levého rohového praporku, přihrál Guardadovi, který okamžitě pálí, míč končí na břevně!
10
Italové v první desetiminutovce dokázali minimálně dvakrát zahrozit, Mexičanům úvod zápasu nevyšel.
9
Balotelli nepříjemnou střelou snad ze třiceti metrů vylekal gólmana Coronu, který sice míč chytl, ale neudržel a Giaccherini s Marchisiem dobíhali, těsně před nimi nakonec Corona odkopl!
8
Barzagli posílá dlouhý centr z pravé strany, míč dopadá přímo k Giaccherinimu, který střílí z levé strany, ale ani on netrefuje bránu.
7
Italové začínají opět zezadu, Balotelli se dostává do zakončení po přihrávce z levé strany, první gólová šance utkání, blýskl se gólman Corona!
6
Italové kombinují na vlastní polovině, Mexičané málem také vystihli jeden z míčů.
5
Balotelli přihrávku kapitána Mexika Rodrígueze, který chybuje v rozehrávce, Balotelli se s míčem otočil a vypálil ze střední vzdálenosti, míč letí mimo bránu.
4
Ofsajd přerušuje útočnou akci Itálie.
4
De Rossi posílá dlouhý nákop na levou stranu, ale přihrávka není přesná, míč končí v autu.
3
Mexičané vhazují na vlastní polovině z levé strany.
2
Balotelli přihrává doleva, ale tam v poslední chvíli zasáhl jeden z bránících hráčů Mexika.
1
Úvodní formality jsou za námi, utkání za malý okamžik začne.
Obřím stadionem zní hymna Mexika, poté zazní italská.
Právě nyní vstupují oba týmy na trávník stadionu Maracanã, teplota 27 °C, pravděpodobnost deště 60%, taková je prognóza statistik.
Oba týmy jsou již připravené v tunelu stadionu Maracanã k nastoupení na hrací plochu.

Mexiko: Corona – Salcido, Moreno, Rodríguez, Flores – Guardado, Zavala, Torrado, Aquino – dos Santos – Hernández

Itálie: Buffon – De Sciglio, Chiellini, Barzagli, Abate – Giaccherini, Pirlo, De Rossi, Marchisio – Montolvio – Balotelli

Rozhodčí: Osses – Astroza, Román (vš. Chile).
Konfederační pohár FIFA je mezinárodní fotbalová soutěž, která je pořádána organizací FIFA. Turnaje se nově každé čtyři roky zúčastňují vítězové všech šesti kontinentálních mistrovství, které se hrají pod patronací jednotlivých kontinentálních asociací : Mistrovství Asie ve fotbale, Africký pohár národů, Zlatý pohár CONCACAF, Copa América, Oceánský pohár národů, Mistrovství Evropy ve fotbale, dále pak úřadující mistr světa a hostitelská země. V případě, že je mistr světa zároveň mistrem kontinentálního turnaje, hraje Konfederační pohár druhý tým z mistrovství světa. O dalších možnostech se rozhoduje individuálně.
Od pátého ročníku turnaje (v roce 2001) se Konfederační pohár FIFA hraje (jako jakási "generální zkouška pořadatele") v zemi či zemích, které budou pořadateli nejbližšího mistrovství světa, a to vždy v roce předcházejícím roku uspořádání tohoto světového šampionátu.
Konfederační pohár FIFA 2013 je již 9. ročníkem a koná se v Brazílii od 16. do 30. června 2013.