To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:9. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:8.
Kamerun srdnatě bojoval, nicméně efektivnější v proměňování šancí bylo Chile a zaslouženě vítězí a připisuje si do tabulky B tři body. Chile je bráno jako "černý kůň" turnaje, tak uvidíme, jak si povede v dalším zápase, kdy změří síly s Německem. Kamerun bude svůj druhý zápas hrát s celkem z Austrálie.
Druhý poločas nám nepřinesl tak pohlednou hru jako ten první. Kamerun se více dostával do hry. Avšak nakonec se podařilo Chile dát první branku a následně v nastaveném čase přišla jejich druhá branka, kterou musel stvrdit až video rozhodčí.
90+4
90+1
Chile právě vstřelilo branku!
Tak nakonec po rozhovoru s video rozhodčím, hlavní rozhodčí Skomina, uznává branku a EDUARDO VARGAS stvrzuje vítězství svého týmu v dnešním zápase.
90+1
Chile vstřelilo branku, Sanchez vystřelil, ale jeho střelu ještě odrazil obránce, míč se však odrazil k Vargasovi a ten jej uklízí do branky. Avšak pomezní rozhodčí mává ofsajdové postavení.
90
Po ztrátě míče se opět Chile dostalo do protiútoku, Vargas však zaváhal na hranici šestnáctky a nakonec s emu nepodařilo vystřelit.
89
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází André-Frank Zambo Anguissa, přichází Georges Mandjeck.
88
Rohový kop přinesl šanci, ale míč skončil mimo tři tyče.
88
A nyní se Chile otevřela cesta na rychlý protiútok, centr Isly před branku je sražen na rohový kop.
87
Chile se stáhlo na svou polovinu a velmi dobře brání, veškeré centrované míče a přihrávky ze strany Kamerunu se jim daří včas odrážet.
86
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Sébastien Siani, přichází Nicolas Ngamaleu.
85
Kamerun drží míč a mnoho času mu nezbývá. Uvidíme, zda se mu podaří vytvořit si závěrečný tlak.
84
Rohový kop nám nepřináší srovnání stavu, Kamerun je však stále na míči.
83
Po velké radosti jak fanoušků a hráčů se může pokračovat a Kamerun bude zahrávat rohový kop.
81
Chile nakonec střílí branku. Sanchez velmi hezky z pravé strany poslal centrovaný míč, na který si počíhal ARTURO VIDAL a ten hlavičkou otevírá skóre dnešního zápasu.
80
Míč se nyní pohybuje ze strany na stranu bez žádné kombinace.
79
Zkusil, ale střela na bránu byla jen propagační a Herrera neměl s ní žádné problémy.
78
Nakonec se Kamerun s míčem vytlačil až na polovinu hřiště a bude to muset zkoušet znovu.
77
Kamerun se nemůže dostat do střelecké příležitosti a nyní probíhá boj o míč na levé straně hřiště, Fai již potřetí v krátké době bude vhazovat aut.
76
Kamerun na polovině soupeře, Fai se chystá vhazovat aut.
75
I když Chile vystřídalo všechny tři hráče, tak je hra pořád stejná.
74
Chile zahrávalo další rohový kop, tentokrát byl centr rozehraný na hranici šestnáctky, ale tu nebyl nikdo.
73
Ouu, Isla hlavičkuje centrovaný míč z rohového kopu, ale místo aby skončil míč v síti, tak tam skončil Isla.
71
Chile bude zahrávat rohový kop, ale to až po ošetření Moukandja.
71
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Francisco Silva.
70
Vargas vystřelil, ale jeho pokus byl blokován na rohový kop.
68
Ani nový hráč na hřišti, Alexis Sanchez, nedokázal nyní dobrou přihrávkou ohrozit, případně vytvořit nějaký rozruch před brankou Kamerunu.
67
Moukandjo to vzal na sebe a vystřelil, míč neletěl vůbec špatně a jen prosvištěl kolem levé spojnice brány.
66
Jara fauluje Aboubakara, který se snažil proniknout do malého vápna a to je slibná standardní situace pro Kamerun.
65
Kamerun však taktéž nedokázal udržet na delší dobu míč a opět je to Chile, které s ním kombinuje.
64
Další centr Chile mířil do území nikoho. Ondoa není v takové permanenci jako v prvním poločase.
64
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází José Fuenzalida, přichází Leonardo Valencia.
62
Nyní se míče zmocnil Kamerun, dokáže on rozvířit hru ve druhém poločase?
61
Ne, Chile je úplně jiným týmem a nemůže se dostat do předváděné hry z prvního poločasu. Centr před branku nebyl vůbec přesný a Ondoua jen kontroluje dráhu míče.
59
Opět sledujeme kombinace hráčů v bílých dresech a Kamerun poctivě brání střed hřiště a nedovoluje soupeři jakékoliv ohrožení jejich svatyně.
58
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Edson Puch, přichází Alexis Sánchez.
57
Z rohového kopu nedokázali Kamerunci nic kloudného vymyslet a chystá se první střídání Chile.
56
Aboubakar nebezpečně vyslal střílený centr z levé strany, Herrera si nebyl úplně jistý kde přesně stojí a raději míč vyráží na rohový kop, i když trajektorie míče šla pravděpodobně mimo tři tyče.
55
Kombinace Chile na polovině hřiště přinesla následnou ztrátu míče a Kamerun může zaútočit.
54
Jakoby oba týmy vstoupily do druhého poločasu s tím, že budou hrát opatrnější hru a čekat na potenciální chybu soupeře.
52
Chile není tak aktivní jako v prvním poločase a ani celková předváděná hra nám zatím nepřináší takovou podívanou.
51
Tentokrát však přihrávka Kamerunu před branku nebyla vůbec přesná a míč míří mimo hřiště.
50
Nyní sledujeme boj o míč na polovině hřiště. Kamerun je nyní o něco aktivnější než jeho soupeř.
49
Úvod druhého poločasu je prozatím vyrovnaný.
48
Isla přihrával na střed hřiště, Aránguiz se s míčem na hranici šestnáctky příliš zamotal a nakonec se obránci Kamerunu dokázali ubránit a nedovolili mu vystřelit.
47
Pěkný centr od Mabouky na levou tyč, avšak Moukandjo měl k míči daleko, aby jej mohl hlavičkovat.
46
Kamerun rozehrává druhý poločas, dočkáme se v něm úvodní branky? To uvidíme v následujících 45 minutách.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:06 .
V prvním poločase jsme mohli vidět velkou převahu Chile. Kamerun hrozil z rychlých protiútoků. V nastavené minutě se Chile sice prosadilo po krásné přihrávce Vidala na Vargase, ale ten se nacházel dle rozhodčích v těsném ofsajdu a branka nebyla uznána.
45+3
45+2
Chilané hodně protestují, ale nic s tím nenadělají a po poločase máme stav 0:0.
45+1
Vargas dostal hezkou přihrávku od Vidala na střed hřiště a ten prostřeluje brankáře Ondou! Bohužel velkou radost Chilanů kazí verdikt rozhodčího, který neuznává branku z důvodu, že se Vargas v momentu přihrávky nacházel v ofsajdu.
45
Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
44
Kamerun se dopustil faulu a Chile bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
43
Vargas zavezl míč na soupeřovu polovinu, následně se snažil míč vybojovat Isla, ale nesupěl.
42
Moukandjo rozehrál centr, hlavička Ngadea míří mimo tři tyče.
41
Rohový kop pro Kamerun...
40
To byla ukvapená střela Vargase, který posílá míč hodně vysoko nad bránu soupeře.
40
Nakonec se zvedl z trávníku a vypadá to, že bude v pořádku. Mezitím Chile zahrávalo na polovině soupeře aut a drží míč na svých kopačkách.
39
Bassogog má nějaké svalové potíže a hra je přerušena.
38
Bassogog se snažil dostat do šestnáctky, ale těsně před ní byl zastaven. Nakonec je mu odpískán útočný faul.
36
Fai se nyní dopustil útočného faulu. Chile bude rozehrávat.
35
Puch se nyní snažil prokličkovat po levé straně hřiště a už to vypadalo, že míč odcentruje, ale nakonec byl čistě ubráněn.
34
Jakmile dostane Kamerun více k prostoru, tak to znamená nebezpečí. Nyní to předvedl Moukandjo, který rozkmital své rychlé nohy a dostal se ke střele. Avšak ta nebyla přesná a míří hodně vedle pravé tyče.
33
Chilané se dostali k dalšímu centru, ale tentokrát je to ofsajd pro hráče z Chile.
32
Aránguiz centruje míč na hranici pokutového území, ale jeho cent našel pouze hlavičku soupeře.
32
Je tu standardní situace pro Chile...
31
Pro teď je to nemusí mrzet, protože z následného útoku se Chile dostalo do ofsajdu a momentálně to neznamená ohrožení jejich branky.
30
Kamerun získal na polovině hřiště míč, ale nedokázal jej podržet a nakonec odevzdává míč, špatnou přihrávkou, soupeři.
28
Kamerun se stále nemůže dostat pořádně do hry a prakticky se od úvodu zápasu brání a sází na ojedinělé útočné výpady.
27
Nyní si to hezky dva hráči Chile narazili na hranici šestnáctky, Fuenzalida však míč nepřesně zpracoval a nakonec ke střele nedošlo.
26
2:6 je to nyní celkem na střely ve prospěch Chile.
25
Další hezká střela, kterou vyslal ze svého projektilu Puch, Ondoa opět připraven a jeho pokus vyráží!
24
Aránguiz byl na vlastní polovině nepříjemně dohrán v souboji, ale nebude to nic vážného.
23
Nyní si útočníci v bílých dresech nerozuměli v souhře a Ondoa nemusel řešit nic zásadního a v klidu rozehraje míč.
22
Obránci Chile si s ním bez větších problémů poradili a opět se snaží rozehrát nějakou útočnou akci.
21
Kamerun se rychle přesunul před branku soupeře a vybojoval rohový kop.
20
Dlouhý centr z pravé strany přímo do rukavic Ondoy.
19
Avšak jejich další útok skončil zahráním míče do zázemí a Ondoa bude rozehrávat.
18
Držení míče Chile v procentech je 67 oproti 33 procentům soupeře. I z této statistiky jde vidět, kdo má na hřišti hlavní slovo.
17
Pěkný centr a pěkná hlavička Ngadea, která končí v síti. Avšak ještě předtím se rozezvučela píšťalka rozhodčího, neboť Ngadeu se nacházel v ofsajdu a gól nemůže platit.
16
Vidal nyní fauluje Djoumu a Kamerun bude zahrávat standardní situaci.
15
Dlouhý centr před bránu tentokrát Ondoa řeší poklidným chycením míče do svých rukavic.
13
Ondoa opět v permanenci a musel krát další šanci soupeře. Chile je hodně nebezpečné v útoku.
12
Z rohového kopu přišel centr do pokutového území, následná hlavička byla hodně nepřesná a míč končí v zázemí.
11
Aboubakar se rozběhl po levé straně hřiště a vystřelil, Herrera vyráží míč před sebe a následně jeho spoluhráč míč zahrává nad bránu a je tu rohový kop.
10
Kamerun nyní drží míč na polovině hřiště a snaží se prokombinovat směrem do útoku.
9
Chile se ocitlo v ofsajdovém postavení a musí přenechat míč soupeři.
4
Chile je od úvodu zápasu aktivnějším týmem a má míč na svých kopačkách.
3
Další šance Chile, hra se přesunula na pravou stranu, odkud střílel jeden z hráčů, Ondoua jeho pokus vyráží!
2
Rohový kop nepřinesl nic zásadního, Chile je však stále u míče.
1
Chile rozehrálo a ihned se vydalo do útoku. A hned z toho byla nebezpečná situace pro brankáře Ondou, Diaz pohotově vystřelil, míč trefil pravou tyč a následně se od brankáře odráží na rohový kop.
1

Kamerun: Ondoa – Fai, Teikeu, Ngadeu, Mabouka – Djoum, Zambo Anguissa, Siani – Moukandjo (C), Aboubakar, Bassogog.
Náhradníci: Bokwé, Onana – Boumal, Toko Ekambi, Guihoata, Mandjeck, Ngamaleu, Ngwem, Owona, També, Zoua.

Chile: Herrera – Isla, Beausejour, Medel (C), G. Jara, Fuenzalida – Aránguiz, M. Díaz, Arturo Vidal – Puch, E. Vargas.
Náhradníci: Bravo, Toselli – P. Díaz, Gutiérrez, Rodríguez, P. Hernández, Mena, Roco, Sagal, Alexis Sánchez, F. Silva, L. Valencia..
Chile tuto soutěž ještě nehrálo a letošní účast bude pro ně premiérou. Chile zvítězilo, právě v roce 2015, v soutěži Copa Ámerica, kde ve finále hrála s Argentinou. Po skončení základní hrací doby a nastavení svítil na ukazateli stav 0:0 a penaltový rozstřel (4:1) lépe zvládlo Chile a mohlo se radovat z účasti na Konfederačním pohárů.
Kamerun se zúčastnil této soutěže jednou a to v roce 2003, kdy tehdy obsadil druhé místo. Kamerun tehdy ve finále prohrál s Francií po prodloužení 0:1. O jedinou branku tohoto utkání se zasloužil Thierry Henry.
Ve skupině B, v rámci Konfederačního poháru, se střetne vítěz Afrického poháru národů 2017 – Kamerun a vítěz Copa Ámerica 2015 – Chile
Daného poháru se účastní vždy šest vítězů kontinentálních mistrovských soutěží (Asie; Afriky; Jižní Ameriky; Oceánský pohár národů; Severní, Střední Ameriky a Karibiku a MS Evropy). Dále je účastníkem pořádající mistr světa z minulého MS a hostitelská země nadcházejícího MS.
Konfederační pohár je vlastně takovou generálkou pro nadcházející MS v Rusku 2018. Pořadatelem poháru je země, která právě pořádá nadcházející MS a tou je nyní Rusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.