Je rozhodnuto! Chile, tedy Bravo zvládnul penaltový rozstřel a posunul svůj tým do historického prvního finále na Konfederačním poháru. Jeho soupeř výjde ze zítřejšího zápasu mezi Německem a Mexikem. To bude z mé strany všechno, já Vám přeji příjemný zbytek tohoto týdne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Claudio Bravo je chilským hrdinou, ani Nani na tohoto brankáře nevyzrál. Chile postupuje do finále Konfederačního poháru 2017!
Alexis Sánchez svou penaltu proměnil a zvýšil vedení na 3:0. Chile je blízko k postupu do finále.
João Moutinho kopnul penaltu velmi špatně. Claudio Bravo podruhé vychytal portugalského hráče.
Charles Aránguiz s přehledem proměnil a Chile odskakuje na rozdíl dvou branek.
Jako první hráč z portugalského týmu se k penaltě postavil Ricardo Quaresma. Tento portugalský hráč penaltu nedal, Claudio Bravo si počkal a penatu chytil.
Jako první se k exekuci penalty postavil Arturo Vidal a s přehledem ji také proměnil.
Střílení penalt začíná.
Máme za sebou 120 minut tohoto semifinále a stále nevíme prvního finalisto letošního vydání Konfederačního poháru. O postupujícím rozhodne až penaltová loterie, která začne za malou chvíli.
120+1
Druhé prodloužení skončilo.
120+1
Z rohového kopu nic závažného nebylo. Ruí Patrício bude odkopávat od své branky.
120
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Mauricio Isla, přichází José Fuenzalida.
120
V další šanci byl Alexis, ale ani tohle neskončilo brankou. Chile však může zahrozit rohovým kopem.
119
Obrovská šance pro Arturo Vidala a Martína Rodrígueze. První jmenovaný trefil pravou tyč portugalské branky, Rodríguez z dorážky orazítkoval břevno.
118
Alexis se málem probil až do pokutového území, ale ani tento průnik nebyl úspěšný. Chile bude kousek od pokutového území vhazovat.
117
Prodloužení nám plyne do svého závěru. Blíží se nám penaltová loterie, která rozhodne o postupujícím do finále.
116
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Gelson Martins.
116
Vidal se ocitnul po ošklivém zákroku na trávníku, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. K Vidalovi se vrací až po přerušení.
115
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. V jedné chvíli je v útoku Portugalsko, ve druhé zase Chile. Je to velmi vzrušující prodloužení.
114
Žlutou kartu dostává Cédric Soares (Portugalsko).
113
Silva se hned po nástupu předvedl a snažil se vybojovat penaltu. Podle opakovaných záběru se ukázalo, že se jednalo o zákrok, ale rozhodčí zůstává klidným a ani se neporadí s kolegy u videa.
112
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Pablo Hernández, přichází Francisco Silva.
112
Aranguíz svým centrem trefil Naniho, který míč odkopnul do zámezí. Chile je u míče a po střídání bude vhazovat.
111
Žlutou kartu dostává Bruno Alves (Portugalsko).
111
Ronaldo se vracel z ofsajdového postavení, proto se nemohl zapojit do hry. Toho využil Medel, který si míč vzal pod své křídla.
110
Podruhé Quaresma se k míči dostal a následně hledal svým centrem Ronalda, jenže u míče byl dříve Jara, který míč odkopnul daleko do bezpečí.
109
Quaresma se zlobí na Cédrica, kterýmu adresoval velice špatnou přihrávku. Míč končí v zámezí, Bravo bude odkopívat od své branky.
108
Až na podruhé byl odpískaný faul proti Portugalsku. Chile se postupně dostává na portugalskou polovinu. Jenže volí přihrávku zpátky do obrany.
107
Alexis se vzteká, že byl přidržen, ale rozhodčí nechává hru pokračovat dále. U míče je i nadále Chile.
106
Začalo druhé prodloužení.
105+3
První prodloužení skončilo.
105+2
V této nastavené minutě se nic zásadního nestalo. Stav je i nadále stejný, tedy 0:0.
105+1
V prvním prodloužení se bude nastavovat pouze jedna minuta nad rámec hrací doby.
105
Claudio Bravo teď mohl být potrestaný, ale Quaresma jeho výběh nepotrestal a jeho následný centr byl dosti nepřesný. Chile bude vhazovat.
104
Portugalsko se usadilo před vápnem soupeře, kde s přehledem kombinuje. Bravo ovšem může být zatím v pohodě.
103
Charles Aránguiz vyřadil svou kličkou hned dva protihráče, ale jeho následná přihrávka na rozběhnutého Alexise byla dlouhá.
102
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází João Moutinho.
102
Nani obešel dva hráče a poté vystřelil. Jenže tato střela byla pouze ze zoufalství. Claudio Bravo si pro míč v klidu došel.
101
Charles Aránguiz si počkal na náběh Vidala, který se v pokutovém území dostal k hlavičce. Rui Patrício byl připraven tuto šanci pokrýt.
100
Cédric nakopával míč do chilskou obranu, Bravo to pouze jistil a následně se protáhne svým odkopem od branky.
99
Ronaldo nepočítal s Vidalem a to se mu také vymstilo, ale kapitán Portugalska nemusí zoufat. Jeho tým má další rohový kop.
98
Quaresma se snažil poslat míč do pokutového území, ale trefil pouze Jaru. Portugalsko má další rohový kop.
97
Claudio Bravo se rád mazlí s míčem, ale jeho dlouhé přihrávky zatím nejsou vůbec přesné. Míč skončil v zámezí, Portugalsko bude vhazovat míč zpátky do hry.
96
Žlutou kartu dostává José Fonte (Portugalsko).
96
Mauricio Isla skvěle nacentroval na Alexise, který byl úplně sám v pokutovém území, ale ani z této šance nebyla branka. Tohle přímo smrdělo úvodní brankou v útkání.
95
Portugalsko pomalu ale jistě uzavírá smyčku u pokutového území Chile, ale zatím žádná střela, která by ohrozila chilskou branku nepřichází.
94
Chilané hráli už šest prodloužení v posledních letech a všechny skončily postupem. Uvidíme jestli se historie bude opakovat.
93
Andre Gomes se dostal k odraženému míči, udělal si prostor a vystřelil. Jenže jeho střela byla dosti nepřesná a skončila nad brankou.
92
Úvodní výkop v prodloužení mělo na starost Chile, které se u balónu moc dlouho neohřálo. Portugalsko míří do útoku.
91
Začal první poločas prodloužení.
Ani ve druhém poločase jsme neviděli branku, proto za malou chvíli půjdeme do prodloužení, na které Vás zvu. Dokonce se můžeme dočkat i penaltové loterie, ale to nebudeme ještě předbíhat.
90+4
Druhý poločas skončil.
90+3
Andre Gomes se snažil vybojovat rohový kop pro svůj tým, ale rozhodčí byl jiného názoru, a proto také ukazuje na malé vápno u chilské branky.
90+2
Ani jeden tým nechce v nastaveném čase zbytečně inkasovat, a tak tedy vypadá hra obou celků. Konec nastaveného času se pomalu blíží.
90+1
Rozhodčí dnešního zápasu nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby ve druhém poločase.
90
Arturo Vidal nemá ještě žlutou kartu, což je bráno s velkým podivem. Tento Chilan si zatím zápas užívá, jeho skluzy jsou velmi nebezpečné.
89
Claudio Bravo je u míče a s rozehrávkou nikde nespěchá. Je zřejmě, že na 90% uvidíme prodloužení. Ani jeden tým se nemá k výraznému tlaku, který by vedl k úvodní brance v utkání.
88
Adrién Silva měl štěstí, že jeho zákrok rozhodčí nepotrestal žlutou kartu. Tento zákrok si doslova volal po potrestáním.
87
Alexis nasadil jesličku Gomesovi a pelášil do pokutového území. Ráznou stopku mu vystavil stoper Fonte, stav zůstává i nadále stejný.
86
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Eduardo Vargas, přichází Martín Rodríguez.
85
Vargas nepřesně nahrál a dává tak příležitost vyniknout hráčům Portugalska, ale ani ti se nepředvedli v tom nejlepším světle. Následně do portugalského vápna se tlačil Alexis, ale ani ten neuspěl.
84
André Gomes si v pokutovém území pomohl rukou a rozhodčí neváhal a odpískal proti brance Portugalska.
83
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Ricardo Quaresma.
82
André Gomes se skvěle uvolnil, ale poté nepřesně přihrál. Na druhé straně byl volný Vargas, ale ani ten se neprosadil.
81
U postranní čáry je připraven Ricardo Quaresma, který se při první příležitosti ukáže na trávníku. Je otázka koho vystřídá.
80
Portugalsko musí útočit do zformované chilské obrany. To bude pro tyto hráče velmi tvrdý oříšek. Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby tohoto semifinále. Pokud neuvidíme branku bude následovat prodloužení.
79
Alexis neměl podporu svých spoluhráčů, a proto také o míč přišel. Portugalsko může zaútočit do otevřené obrany, jenže to by v obraně nesměl být Gary Medel.
78
Naopak teď je u míče chilský výběr, který zatím neútočí, ale čeká na chybu svého soupeře. Dokonce si zahraje i chilský brankář Bravo.
77
Portugalsko se dostává do hry a Chile je v menším útlumu. Ronaldo se snažil najít na zadní tyči nabíhajícího spoluhráče, ale centr mu nesednul. Míč skončil v zámezí.
76
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Nani.
76
Místo Bernarda si vzal rozehrávku André Silva a rozehrál parádně. Jenže Portugalcům chybělo štěstí v zakončení.
75
André Silva si to štrádoval do pokutového území, ale do vápna se nedostal. Portugalsko bude rozehrávat rohový kop.
74
Alexis nestihnul míč na hrací ploše, proto také bude Patrício bude odkopávat od své branky. Závěr dnešního zápasu se nám pomalu blíží.
73
Portugalsko zahrávalo rohový kop, ale ani z této šance nic závažného pro Brava nebylo.
72
Portugalsko sází na rychlé brejky a málem jim jeden vyšel. Bernardo Silva přihrál Ronaldovi, který nebezpečně vypálil. Gary Medel ještě stihnul tento projektil zblokovat.
71
Alexis se neprosadil proti přesile, ale nemusí zoufat, protože si zpátky míč vybojoval. Následně hledal svým centrem nabíhajícího Vidala, který se proti Alvesovi neprosadil.
70
Eduardo Vargas se ladně uvolnil a následně i zakončil, jenže velmi nepřesně. Ruí Patrício bude odkopávat od své branky.
69
Tento roh byl dost nepovedený, Chile se může dostat z vlastního vápna a může zaútočit. Uvidíme, co vymyslí.
68
Cédric chtěl vybojovat víc, ale musí se spokojit s rohovým kopem, který bude rozehrávat Bernardo Silva.
67
Rozhodčí dnešního zápasu je teď pod velkým tlakem a bude se radit s kolegy u videa, ale zdá se, že to tak vážně nebude. Hra pokračuje, Chile je u míče.
66
Cristiano Ronaldo sice překonal chilskou zeď, ale Brava už nepřekonal. Jeho míč ohrozil pouze diváky sedící právě za brankou, kterou hájí Claudio Bravo.
65
Eliseu byl faulován a Portugalsku se rýsuje zajímavá příležitost k ohrožení branky. K přímému kopu se už staví Cristiano Ronaldo.
64
Hráči Chile jsou opět u míče a opět vymýšlejí nějaký recept na portugalskou obranu. Portugalsko se statečně brání.
63
Arturo Vidal se už na to nemohl dívat a z velké dálky zakončil. Patrício nemusel zasahovat, ale tato střela ho rozhodně vystrašila.
62
José Fonte dokázal zblokovat v závěrečné fázi chilské akce Alexise. Ruí Patrício může být zatím v klidu.
61
Převaha v držení míče přešla na stranu Chilanů, kteří s přehledem kombinují po celé šíří hřiště. Portugalsko sází na rychlé, smrtící brejky.
60
Máme za sebou úvodních patnáct minut ve druhém poločasu a těchto patnáct minut bylo velmi zajímavých. Uvidíme, jak se tento zápas bude i nadále vyvíjet.
59
Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště, ani jeden tým si míč neužije moc dlouho.
58
Na druhé straně byl vidět Cristiano Ronaldo, ale ani ten nedokázal připravit výborného Brava v brance Chile. Stav zůstává i nadále stejný.
57
Eduardo Vargas se po rohovém kopu dostal k akrobatickému zakončení, ale Rui Patrício byl připraven.
56
Mauricio Isla dostal příliš volného prostoru, ale následně nedokázal odcentrovat. Útěchou může být aspoň vybojovaný rohový kop pro svůj výběr.
55
Bernardo Silva se málem dostal do střelecké příležitosti, ale byl zblokován. Následně se při pokusu o střelu zranil André Silva. Rozhodčí volá na trávník lékařský tým.
54
Arturo Vidal si naběhnul na centr Jeana Beausejoura, ale jeho hlavička nebyla vůbec přesná, míč končí vysoko nad brankou.
53
Chile je opět na míči a opět vymýšlí nějakou kulišárnu na zatím pozornou portugalskou obranu, která je v dosavadním průběhu zápasu velmi pozorná.
52
Gary Medel se provinil proti fotbalovým pravidlům, a proto se Portugalsku rýsuje zajímavá standardní příležitost k ohrožení chilské branky.
51
Žlutou kartu dostává Pablo Hernández (Chile).
50
Chile na začátku druhého dějství drží míč na svých kopačkách a zatím diktuje tempo hry. U míče je Alexis, který postupuje směrem k portugalské brance.
49
André Silva napřáhnul zpoza šestnáctky ke střele, ale branku vůbec netrefil. Claudio Bravo bude odkopávat od své branky.
48
Maurício Isla oslovil přihrávkou volného Artura Vidala, který byl v ofsajdovém postavení. Asistent rozhodčího neváhal a odpískal ofsajd.
47
Portugalsko je u míče a bude jim patřit první útočná akce ve druhém poločase.
46
Máme za sebou úvodní dějství tohoto semifinále Konfederačního poháru mezi Portugalskem a Chile. Šancí bylo jako šafránu, ale žádný gól. Určitě nás čeká zajímavý druhý poločas, který začne za necelých patnáct minut. Já Vás na toto dějství srdečně zvu, buďte u toho s námi.

45+2
Portugalsko je u míče, ale k útočení se rozhodně nemá. Tento tým čeká na hvizd, který ukončí toto dějství. Je zřejmě, že půjdeme do šatny za stavu 0:0.
45+1
Alireza Faghani nastavil v prvním poločase jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
45
Charles Aránguiz se neprosadil proti portugalskému hráči, proto chilská akce musí začít odznova od svých stoperů. Navíc pomalu se blíží nastavený čas.
44
Bernardo Silva rozehrál rohový kop, který neznamenal nějaké větší nebezpečí pro branku Claudia Brava. Tento brankář bude odkopávat od své branky.
43
Žlutou kartu dostává André Silva (Portugalsko).
42
Chile mělo příležitost ohrozit portugalskou branku ze standardní situace a to se také málem povedlo. Jenže centr Aranguíza skončil pouze u Williama Carvalha, který míč odklidil daleko od své branky.
41
Máme tady závěr prvního poločasu, stav utkání je stále bez branek. Dá někdo tzv. šatňáka? Uvidíme...
40
Ronaldo dlouho nebyl u míče, proto si ho také teď náramně užil. Jedna klička sem, druhá tam, radost pohledět na tohoto fotbalistu. Jenže nic závažného to pro chilskou branku nebylo.
39
André Gomes si troufnul na přesilu, ale to nevyšlo. O míč přišel, jenže ani Chile si nedokázali užít míče na dlouho a zase ho servírují na kopačky Portugalska.
38
Jean Beausejour a Alexis Sánchez vybojovali pro svůj celek další rohový kop v tomto utkání. Jenže tato příležitost nevyšla podle představ. Cristiano Ronaldo vyskočil nejvýš a míč odklidil daleko od své branky.
37
José Fonte si troufnul na zpracování na své polovině, ale tento úkon ho velmi zklamal. Míč mu utekl do zámezí, Chile bude vhazovat.
36
Cédric Soares si naběhnul na krásnou přihrávkou do běhu, poté adresoval výborný centr na Andrého Silvu, kterého v závěru akce předskočil Charles Aranguíz, výborný obranný zákrok.
35
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Uvidíme v prvním dějství úvodní branku nebo si to hráči nechají na druhý poločas.
34
Claudio Bravo se nebojí rozehrávat nohou, to také teď dokázal. Chile stále drží míč na svých kopačkách, Portugalsko teď prožívá mírný útlum.
33
Alexis chce hrát a jde to na tomto hráči vidět. Tentokrát oslovil přihrávkou Vargase, ale u míče byl dříve portugalský brankář.
32
Chile se snaží uklidnit hru, a proto také kombinuje na vlastní polovině, kde čeká na chybu svého soupeře. Portugalsko napadá pouze dva dvou hráčích.
31
Žlutou kartu dostává William Carvalho (Portugalsko).
30
Chile se rychlou kombinací dostalo na dostřel portugalské branky. Míč po centru Alexise skončil na zadní tyči, kde byl volný Aranguíz, ale ten nedokázal umístit míč do branky.
29
Arturo Vidal rychle rozehrál na pravou stranu, kde byl volný Mauricio Isla. Tento bek se podíval do pokutového území, kde viděl Charlese Aránguize a ten taky dostal míč na svou hlavu. Míč se nebezpečně kroutil nad horní tyčku portugalské branky.
28
Alexis stáhnul na trávník Cristiana Ronalda, rozhodčí poskytnul výhodu a po skončení nedal chilského hráči žluté potrestání. Docela překvapivé rozhodnutí tohoto iránského rozhodčího.
27
První poločas je už ve své druhé půlce a ještě jsme neviděli úvodní branku tohoto prvního semifinále Konfederačního poháru. Portugalsko je u míče a tlačí se do zakončení.
26
Bernardo Silva se rozběhnul pro přihrávku Cédrica, ale tento pravý bek to přehnal s razancí, a proto první jmenovaný nedokázal stihnout míč na hrací ploše.
25
Cédric Soares si musel splnit své obranné povinnosti a to také splnil. Jenže jeho spoluhráč poté poslal špatnou přihrávku, která mohla být následně potrestána, ale to se nestalo.
24
Hra opět po kratší přestávce pokračuje. André Silva je za postranní čárou a už se hlásí zpátky do hry, čeká jenom na pokyn hlavního rozhodčího z Iránu.
23
Žlutou kartu dostává Gonzalo Jara (Chile).
22
Chile i nadále drželo míč jenom do doby, kdy Alexis poslal špatnou přihrávku a následně fauloval. Portugalsku byla poskytnuta výhoda, kterou se snažil využít Cristiano Ronaldo, jenže Portugalci v čele s tímto hvězdným hráčem tuto akci překombinovali a z akce tedy sešlo.
21
Na začátku 21. minuty hra opět pokračuje, u míče jsou hráči Chile, kteří postupnou kombinací postupují na polovinu Portugalců.
20
Nepřesná přihrávka od Adriena Silvy. Tento portugalský záložník poslal míč až k chilskému brankáři. Hra je ovšem přerušena, protože mimo záběr došlo ke kontaktu a jeden z chilských hráčů zůstal na trávníku.
19
Arénou v Kazani právě probíhá mexická vlna, diváci se baví po svém, fotbal se jim zřejmě zatím líbí.
18
Rohový kop byl rozehrát nakrátko, míč se dostal k Jeanu Beausejourovi, který bez přípravy vypálil, ale hodně nepřesně. Rui Patrício mohl být v pohodě.
17
Chile se snaží diktovat tempo hry a zatím se jim to také daří. Pomalu a postupnou kombinací se dostávají na portugalskou polovinu. Následně slaví zisk rohového kopu.
16
Vidal si vyměnil míč s Vargasem, ten s Islou a poté akce skončila. Třetí jmenovaný míč nestihnul na hrací ploše, proto také brankář Portugalska bude odkopávat od své branky.
15
Máme za sebou patnáct minut tohoto utkání a rozhodně se nenudíme. Sledujeme zatím zajímavé utkání, které nemá favorita.
14
Bernardo Silva zatím hraje ve velké pohodě, doslova si vodí své protihráče a poté i dokáže vyslat přesný míč na svého spoluhráče. Cristiano Ronaldo se poté dral k míči, ale velmi tvrdě ho sboural Arturo Vidal.
13
Velká chyba Chilanů. Dva Chilané se srazili ve středu hřiště a hned z toho byl smrtící brejk, který vedl Cristiana Ronalda, ale ten v závěru akce nepřesně přihrál.
12
Mauricio Isla musel ještě obíhat protihráče, a proto také míč nestihnul na hrací ploše. Portugalský brankář bude odkopávat od své branky.
11
Cristiano Ronaldo se dostal přes jednoho obránce, kterému nasadil jesličky, ale toho druhého už nepřekonal a o míč přišel. Chile je u míče.
10
Rozhodčího dnešního zápasu musí uklidnit horké hlavy. Arturo Vidal se dostal do roztržky s Bruno Alvesem.
9
André Gomes se po rohovém kopu dostal k míči a hned střílel. Jenže pro jeho tým neúspěšně, míč skončil vysoko nad chilskou brankou.
9
Portugalsko slaví zisk rohového kopu. Uvidíme co z této šance vznikne.
8
Obrovská šance na druhé straně. Cristiano Ronaldo oslovil skvělou přihrávkou na zadní tyč volného André Silvu, který nechal vyznamenat chilského brankáře Brava.
7
Alexis Sánchez poslal výbornou přihrávku na rozběhnutého Eduarda Vargase, který brankáře Patrícia nepřekonal. Z opakovaného záběru se prokázalo, že Vargas v malém ofsajdu.
6
Chile vybojovalo míč skvělým napadáním, Portugalsko se stáhlo na vlastní polovinu a čeká na chyby svého soupeře.
5
Bernardo Silva nacentroval do pokutového území, ale na jeho centr nedokázal nikdo odpovědět. Po malé chvíli mířil další centrovaný míč, který tentokrát našel hlavu Ronalda, ale ten nedokázal umístit míč do branky.
4
William Carvalho vybojoval ve středu hřiště a míč a směřuje směrem k chilské brance. André Silva následně vybojoval faul na svou osobu. Portugalsko bude mít zajímavou příležitost k ohrožení branky.
3
André Silva dostal míč do Bernarda Silvy a pohotově vypálil. Claudio Bravo byl ve střehu a míč chytil. Kapitán portugalského týmu Cristiano Ronaldo se může rozčilovat jak chce, přihrávku do volného prostoru nedostal.
2
Míč je opět u chilského brankáře, který s rozehrávkou dlouho váhal. Poté Claudio Bravo zvolil dlouhý nákop na volného Charlese Aránguize.
1
Chile mělo k dispozici úvodní výkop tohoto utkání, samotný zápas začal! Hned na začátku si mohl zahrát Claudio Bravo, jehož dlouhý nákop dopadnul na kopačku Cédrica Soarese.
1
Před samotným výkopem ještě hráči zapózovali před velkým transparentem "Say no to racism".
Portugalsko bude dnes hrát v červených dresech, naopak Chile bude mít dresy v bílém provedení.
Hymny jsou už minulostí, následovat bude los a poté dlouho očekávaný úvodní výkop tohoto semifinále!

Portugalsko: Patrício – Soares, Fonte, Alves, Eliseu – B. Silva, W. Carvalho, Adrien Silva, A. Gomes – Ronaldo (C), André Silva.
Náhradníci: Beto, Sá – Nani, Pizzi, Guerreiro, Pepe, G. Martins, Moutinho, Neto, D. Pereira, Quaresma, Semedo.
Trenér: Fernando Santos

Chile: Bravo (C) – Isla, Medel, G. Jara, Beausejour – Aránguiz, M. Díaz, P. Hernández – E. Vargas, Arturo Vidal, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Herrera, Toselli – P. Díaz, Fuenzalida, Gutiérrez, Mena, Puch, Roco, Rodríguez, Sagal, F. Silva, L. Valencia.
Trenér: Juan Antonio Pizzi.

Rozhodčí: Alireza Faghani – Reze Sokhandan, Mohammadreza Mansouri (všichni Irán).
Chile

Chile skončilo v konkurenci Německa, Austrálie a Kamerunu na druhém místě tabulky. Chilané získali ve skupinových bojích pět bodů, za dvě remízy a jednu výhru. Jak bylo již zmíněno, Chile má společně s Portugalskem nejlepší defenzívu turnaje, v té ofenzivní části to už ale o poznání skřípe. Tři odehrané zápasy a pouhé čtyři vstřelené branky určitě nejsou dobrou vizitkou obhájce Copy América.
Portugalsko

Portugalci potvrzují, že patří k největším favoritům tohoto turnaje. Celek, který vyhrál poslední Mistrovství Evropy postoupil z prvního místa ze skupiny, přičemž měl stejný bodový zisk, jako druhé Mexiko. Nicméně lepší skóre vyneslo Portugalsko na první místo. Mužstvo kolem Ronalda a spol. má s Němci nejlepší ofenzívu turnaje (momentálně 7 vstřelených branek). Mimo to se může pyšnit právě s Chile nejlepší defenzivní stránkou (momentálně dva inkasované góly).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Konfederační pohár má za sebou skupinové zápasy a nyní přichází na řadu vyřazovací boje! Společně budeme sledovat semifinále mezi vítězem skupiny A Portugalskem a druhým ze skupiny B reprezentací Chile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.