Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Leicester - 14. dubna 2022   18:45

Eindhoven
Eindhoven
27' Zahavi (M. Götze)
1:2
(1:0)
Leicester
Leicester
77' Maddison  (Ayoze Pérez) • 88' R. Pereira
Eindhoven
Mvogo – Max, Ramalho, Teze, Mauro Júnior – É. Gutiérrez (90. Bruma), M. Götze, I. Sangaré – Veerman, Zahavi (82. Vinícius), Gakpo (C).
Bastien
Phillips Stadion, Eindhoven
Leicester
Schmeichel (C) – Castagne, J. Evans, W. Fofana, R. Pereira – Dewsbury-Hall, Tielemans, Maddison – Albrighton (46. Daka), Iheanacho (65. Ayoze Pérez), H. Barnes (46. Lookman).

Děkuji vám za pozornost a těším se na vás u dalšího textového přenosu.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:12.
První zápas ECL dnešního večera je za námi a postupuje nakonec Leicester City! Ti přitom dlouhou dobu prohrávali, jelikož domácí dostal do vedení ve 27. minutě Zahavi. Reakce Leicesteru přišla až v 77. minutě, kdy přetrhl smůlu hostů Maddison. Potom už to začalo být s PSV zlé, Angličané dominovali hře a dostávali se do větších a větších šancí. Všechno to vyvrcholilo v 88. minutě, kdy se po dorážce prosadil Perreira a podtrhl tak postup svého týmu do další fáze soutěže.
90+6'
90+5'
Čas se nám krátí a domácí si nemohou vypracovat žádnou šanci ze které by mohla padnout branka. Leicester zvládá konec velmi dobře takticky.
90+4'
PSV už je nastěhováno před brankou soupeře a očekáváme závěrečný tlak. Z pravé strany teď centroval čerstvý Bruma, ale trefil pouze soupeře.
90+3'
Hra se nám teď hodně kouskuje, což samozřejmě vyhovuje hostům. Další faul předvedl Vinicius.
90+2'
Žlutou kartu dostává Mario Götze (PSV Eindhoven).
90+2'
Pérez si v souboji o míč počínal nedovoleně a fauloval Maria Götzeho. PSV bude rozehrávat míč ve středu hřiště.
90+1'
Rozhodčí ukazuje, že se bude nastavovat 5 minut.
90'
Maddisonovi se tento rohový kop vůbec nepovedl. Rozhodl se jej zahrát na krátko, ale jeho spoluhráč o míč záhy přišel.
90'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Érick Gutiérrez, přichází Bruma.
89'
Obrovská rána pro PSV, po prvním poločase se zdálo, že mají zápas ve svých rukách. Teď pár minut před koncem prohrávají a srovnání bude hodně náročné. Do konce ale stále ještě něco zbývá a uvidíme, kolik nastaví rozhodčí.
88'
Leicester právě vstřelil branku!
Lookman gól sice nedal, ale brankář Mvogo vyrazil míč přímo na kopačky RICARDA PEREIRY, který pohotovou ranou otáčí vývoj dnešního duelu. Bez asistence.
88'
Lookman se ocitl ve skvělé situaci, ale svou tutovku neproměnil. Mvogo předvedl perfektní zákrok!
87'
Romalho byl ale v pokutovém území faulován a tak se míče zmocní domácí fotbalisté.
86'
Mauro Junior teď doslova naběhl do Lookmana a rozhodčí si toho samozřejmě všiml. Leicester bude zahrávat standartní situaci.
85'
Maddison si stoupl k rohovému praporku, avšak obrana PSV míč v poklidu uklidila mimo prostor nebezpečí.
84'
Perez dostal střílený centr do pokutového území, ale zakončení neměl vůbec snadné. Z dobré pozice nakonec vybojoval rohový kop.
83'
Lišky jsou v posledních minutách jasně lepším týmem. Nejenom že drží míč, dostávají se i do daleko větších šancí.
82'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Carlos Vinícius.
82'
Gakpo se hnal kupředu nikým neatakován, ale rozhodčí signalizuje offside.
81'
Maddisson upadl v pokutovém území a dožadoval se penalty, ale rozhodčí zůstává ledově klidný. Útočník Leicesteru spadl bez cizího zavinění.
80'
Sangaré to se svojí snaživostí přehnal a rozhodčí píská jeho nedovolený zákrok. Leicester bude pokračovat s míčem na svých kopačkách.
79'
Je tomu tak, gól platí a můžeme pokračovat v zápase.
78'
Rozhodčí ještě přezkoumává celou gólovou situaci, gól by však měl být s největší pravděpodobností uznán.
77'
Leicester se přeci jen probouzí a střílí vyrovnávací gól! Pérez poslal z úrovně brankové čáry míč do varu a JAMES MADDISON jej ukázkově uklidil do horní části nizozemské branky. Asistence: Ayoze Pérez.
76'
Zahavi mířil po pravé straně do úniku, avšak před pokutovým územím byl odstaven jedním z obránců.
75'
Leicester se opět tlačí kupředu, avšak domácí brání v širokém postavení a nepouští svého soupeře ke své brance.
74'
Sangaré si poradil se dvěma bránícími hráči a z hranice pokutového území vyslal střelu, která však nakonec pouze pozdravila fanoušky sedící na tribunách nizozemského stadionu.
73'
Gakpo si vyskočil na hranici pokutového území na centrovaný míč, ale souboj prohrál.
72'
Rozhodčí píská faul na Zahaviho, domácí získávají míč zpátky na své kopačky.
71'
Po šancích na obou stranách se přeci jen hra opět uklidnila. Hraje se ve středu hřiště a oba týmy sužují nepřesnosti v přihrávkách.
70'
Střela Tielemanse cíl nenašla, Mvoga nemusel zasahovat.
69'
Nakonec to byl centr do pokutového území, ale nikdo v červeném se k němu nedostal. Rozhodčí navíc píská faul na Tielemanse a tak budou s míčem na kopačkách pokračovat hráči Leicesteru.
68'
A další faul, tentokrát zasáhl Maura Juniora nedovoleně Dewsbury-Hall a domácí budou kopat volný kop. Na střelu to určitě nebude, ale na nějaký pěkný centr a následnou hlavičku by to být mohlo.
67'
Teď ale hosté zbytečně přichází o míč. Po jeho ztrátě navíc Evans fauloval a tak budou domácí rozehrávat ze své poloviny hřiště.
66'
Leicester se přeci jen pomalu ale jistě rozjíždí. K hlavičce před brankářem Mvogem se dral Lookman, ale scházelo mu pár centimetrů.
65'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Ayoze Pérez.
64'
Následovat bude rohový kop. Ten bude zahrávat Lookman, který už míří k rohovému praporku.
63'
Leicester pokračuje v aktivitě, k další střele se dostal Maddison a Mvogo předvedl první zákrok dnešního zápasu. A rozhodně se nejednalo o nic snadného.
62'
Velká šance Patsona Daky, který nabral rychlost a běžel prakticky sám proti brankáři Mvogovi! Jeho zakončení skončilo těsně vedle levé tyče.
61'
Zahavi běžel vstříc dalšímu centrovanému míči, ale ani nyní nebyl při zakončení úspěšný. Leicester odkopává od své vlastní branky.
60'
A nyní je tu opět Leicester. Lišky se opět dostávají na soupeřovu polovinu, ale v druhém poločase jsou snad ještě méně nebezpeční, než v tom prvním. Barnes odešel ze hřiště a tak nemá kdo provětrávat soupeřovu obranu.
59'
Po rohu se k zakončení dostal útočník Zahavi, ale soupeřovu svatyni těsně netrefil.
58'
Nizozemci se opět tlačí kupředu a po kombinaci okolo pokutového území bude následovat rohový kop. K němu si stoupl kdo jiný jež Gakpo.
57'
Za zbytečný faul na soupeřově polovině si vyslouží Timothy Castagne žlutou kartu.
56'
Po volném kopu se k dalšímu zakončení dostal Ramalho, ale i tentokrát neměl přesně seřízená mířidla. Leicester bude rozehrávat od své branky.
55'
Fofana se provinil nedovoleným zákrokem na Götzeho, PSV bude rozehrávat volný kop.
54'
Rohový kop zahrával Gakpo a svým centrem našel svého spoluhráče Ramalho. Jeho zakončení však nemělo gólové parametry a skončilo mimo prostor tří tyčí.
53'
Veerman se rozhodl pro střelu z dálky a nakonec z toho byla pěkná šance! Střelu totiž ještě těsně před Schmeichelem tečoval Fofana, a tak se musel dánský brankář natahovat ke své pravé tyči. Naštěstí pro něj míč zamířil těsně vedle.
52'
Madisson centroval z pravé strany do pokutového území, ale Iheanacho pouze vrátil míč hlavou zpátky. Nizozemci brání velmi dobře a není kudy projít. Tedy zatím.
51'
Eindhoven se teď nemůže vymanit ze své vlastní poloviny a Leicester díky dobrému napadání získává míč na své kopačky. Uvidíme, co předvedou, rozhodně mají co dohánět.
50'
Lookman se dotkl míče rukou a rozhodčí to moc dobře viděl, rozehrávat budou hráči PSV.
49'
Tielemans svou přihrávkou trefil pouze nohu Gakpa a ten zahájil únik. Střela mu však příliš nesedla a Schmeichel připisuje další úspěšný zákrok.
48'
K vážnějšímu nebezpečí ale nedošlo a kupředu míří naopak hráči Leicesteru.
48'
Eindhoven vybojoval rohový kop, rozehrávat jej bude Gakpo.
47'
Götzemu se však míč zamotal mezi nohami a přichází odkop. Ten ale skončil opět na kopačkách Nizozemců, kteří pokračují v kombinaci u středu hřiště.
46'
PSV jsou hned z kraje poločasu velmi aktivní a okupují soupeřovo území. Mauro Junior si krásně obhodil dva protihráče a společně se svými kumpány postupuje kupředu.
46'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Ademola Lookman.
46'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Patson Daka.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:45.
První poločas je za námi a do kabin určitě odcházejí šťastnější hráči PSV. Ti se totiž v domácím prostředí ujali vedení po ráně Zahaviho. Svěřenci Rogera Schidta si vypracovali i další solidní šance, avšak ve zbylých případech dokázal svůj tým podržet Kasper Schmeichel. I hosté dokázali zahrozit a to hlavně Maddison, který si několikrát doslova pohrál s domácí obranou. Pokaždé však zamířil mimo tři tyče.
45+1'
45'
Götze předal na Gakpa a ten se snažil protlačil se kupředu. Po své cestě však narazil na Castagneho, který jej o míč obral.
44'
PSV sice drží míč méně, avšak zatím jsou jejich hráči daleko nebezpečnější. Vedou sice v uvozovkách "pouze" 1:0, ale dobrých šancí tak bylo hned několik.
43'
Pereira ztratil míč a Mauro Junior spěchal po pravé straně kupředu. Na hranici pokutového území zasekl, předal míč na Sangarého, avšak jeho centr do pokutového území nenašel nikoho v červeném.
42'
Madisson si krásně pohrál obránci Eindhovenu a snažil se vecpat míč do horního růžku, avšak o kousek přestřelil! Zatím nemá Leicester ani jednu střelu na bránu, všechny totiž letěly mimo.
41'
PSV zároveň vysoko pressuje, Zahavi společně se svými kumpány teď znepříjemňují obráncům Leicesteru život.
40'
Leicester pokračuje s míčem na nohách, zatím ale není kudy. PSV dobře zhušťuje prostor a to jak ve středu hřiště, tak i po stranách, kde se daří unikat pouze Barnesovi.
39'
Z levé strany rozehrál míč Evans a hosté pomalu kombinují. Zkusili to po pravé straně, ale tudy cesta nevedla.
38'
Nyní se píská faul na Barnese, kterého nedovoleně odstavil od balónu Gutiérez.
37'
Ramalho jej rozehrál na Fofanu, který se dlouhým centrem snažil vysunout Zahaviho. Před brankou Leicesteru byl ale obklopen hráči v modrém, nakonec získal aspoň outové vhazování.
36'
Dewsbury-Hall si počínal proti Götzemu nedovoleně a rozhodčí to moc dobře viděl, nařizuje volný kop pro PSV.
35'
Přeci jen se nám teď hra trochu uklidnila. Leicester přišel o míč a domácí fotbalisté nikam nespěchají.
34'
Leicester zvyšuje tempo, nechce to nechat svému soupeři zadarmo. V posledních minutách jsou to právě Lišky, kdo je na hřišti pánem. Stav je ale stále 1:0 pro PSV.
33'
Z ničeho nic se do velké příležitosti dostal Castagne, který se tlačil do hlavičkového zakončení na levé straně hřiště, nakonec ale úspěšný nebyl.
32'
Své štěstí vyzkoušel Maddison, ale jeho dělová rána trefila pouze kopačka Sangarého.
31'
K tomu si stoupl Albrighton, avšak větší nebezpečí ve vápně zatím nezpůsobil. Leicester pokračuje v okupování nepřátelského území.
30'
Leicester se rozhodl vést akci opět po levém křídle, kde zatím kraluje Harvey Barnes. Nadýchaný centr do vápna odhlavičkoval jeden z obránců PSV mimo a bude následovat rohový kop.
29'
Leicester drží míč na svých kopačkách, konkrétně si jej přihrávají stopeři Fofana a Evans. Zatím se jim ale dopředu moc nechce.
28'
Fanoušci Eindhovenu si dnešní zápas užívají. Zápasy s týmy z Anglie jsou vždy skvělá podívaná, teď navíc jejich favorité již vedou. Stadionem tak zní chorály, které jistě poženou hráče o to víc kupředu.
27'
PSV právě vstřelilo branku!
Herní převaha je využita a PSV vede! Mario Götze získal míč před pokutovým územím, posunul jej do běhu na ERANA ZAHAVIHO, který přízemní střelou na zadní tyč dostává svůj tým do vedení. Asistence: Mario Götze
26'
Střela Maurovi nyní vůbec nesedla a zamířila mimo hřiště. Schmeichel bude rozehrávat od své vlastní branky.
25'
PSV pokračuje v odstřelování branky svého soupeře. Za moment budou zahrávat další rohový kop.
24'
Další střelecký pokus na branku Angličanů vyslal Mauro Júnior a Schmeichel se zatím rozhodně nenudí! I s touto střelou si však dokázal poradit.
23'
Domácí nakonec vybojovali rohový kop, zahrávat ho bude opět Gakpo.
22'
PSV jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, opět jsou totiž na polovině soupeře. Uvidíme, co vymyslí nyní.
21'
Albrighton se snažil o průnik na pravé straně hřiště, po které zatím hosté své útoky vůbec nevedli. Max však jeho rychlost zachytil a znemožnil mu postup kupředu.
20'
Tentokrát se ale Schmeichel nemusel strachovat. Po aktivitě PSV teď budou mít možnost i lišky jít kupředu.
19'
Domácí získávají rohový kop, zahrávat jej bude Gakpo.
18'
PSV drží míč na svých kopačkách a vymýšlí, kudy se dostane kupředu. Zatím na to jdou pomalu, ale víme, jaká je jejich ofenzivní síla.
17'
Velká šance Harveyho Barnese taktéž není využita. Barnes využil svou rychlost na levé straně hřiště, unikl domácí obraně, ale jeho rána proletěla těsně okolo vzdálenější tyče.
16'
Dewsbury-Hall zashál míč rukou a rozhodčí to moc dobře viděl, rozehrávat bude Sangaré.
14'
Centr Gakpa sice nikoho v červeném nenašel, avšak záhy se ke střele opět dostal Mario Götze. Prostor tří tyčí zasáhnout nedokázal.
13'
Götze teď měl na noze první gól svého týmu, ale Kasper Schmeichel byl proti a německého útočníka dokázal vychytat!
12'
Maddisson nám ukázal své šikovné nohy, prokličkoval se pokutovým územím a chystal se ke střele. Na poslední chvíli jej dokázal odzbrojit Teze, Leicester budou zahrávat rohový kop.
11'
Albrighton svým centem ale nenašel nikoho v modrém a tak se kupředu vydali domácí hráči. Kousek od středu hřiště byl však Gakpo faulován.
10'
Harvey Barnes zatím provětrává levou stranu, kde je schopen pokaždé s klidem postupovat kupředu. Předvedl to i nyní a Leicester bude za malý moment rozehrávat rohový kop.
9'
K tomu se postavil Maddisson a jeho nákop do pokutového území našel hlavu přesně Fofany. Jeho zakončení zamířilo mimo prostor tří tyčí.
8'
Barnes vysunul na levé straně Dewsburho-Halla, který sice o míč přišel, avšak podle rozhodčího byl faulován. Hosté budou zahrávat volný kop.
7'
Götze servíroval nadýchaný centr do pokutového území, kde stál Zahavi. Ten byl ale na izraelského útočníka příliš vysoký.
6'
Barnes vysunul za domácí obranu Iheanachoa, ten míč ale nestihl. Za krajní čárou budou rozehrávat hráči PSV.
5'
Angličané se zatím nemohou dostat kupředu, Evans posílal dlouhý míč na Barnese, avšak nakonec skončil mimo hřiště.
4'
Götze si nabíhal na levé straně na jeden z centrovaných míčů, ale pomezní rozhodčí signalizuje ofsajdové postavení. Rozehrávat bude brankář Schmeichel.
3'
Mauro Júnior si počínal v souboji s Evansem nedovoleně, Castagne bude rozehrávat volný kop ze středu hřiště.
2'
Začátek zápasu je tradičně opatrný, PSV drží míč na svých kopačkách a vymýšlí, kudy povede cesta dopředu.
1'
Uprostřed středového kruhu rozehráli hráči Leicesteru a dnešní zápas právě započal.
1'
Hráči jsou připraveni na hřišti. Eindhoven nastoupí v červené variantě dresů, lišky z Leicesteru se představí v tradiční modré.

PSV Eindhoven: Mvogo – Max, Ramalho, Teze, Mauro Júnior – É. Gutiérrez, M. Götze, I. Sangaré – Veerman, Zahavi, Gakpo (C).
Náhradníci: Drommel, Muller – Bruma, Vinícius, Doan, Ledezma, Romero, van Ginkel, Vertessen.
Trenér: Roger Schmidt

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, J. Evans, W. Fofana, R. Pereira – Dewsbury-Hall, Tielemans, Maddison – Albrighton, Iheanacho, H. Barnes.
Náhradníci: Jakupović, Odunze – Amartey, Braybrooke, Daka, Choudhury, Justin, Lookman, Ayoze Pérez, Söyüncü, Thomas, Vestergaard.
Trenér: Brendan Rodgers

Rozhodčí: Bastien.
Leicester City

Tradiční účastník prestižní Premier League to měl v prvním kole o dost jednodušší. Soupeře z Randers porazil 4:1 a 3:1 a v poklidu slavil postup do osmifinále. Tam už to byl ale těžší oříšek, jelikož se jim do cesty postavilo Rennes. Francouzi sice prohráli úvodní duel 0:2, avšak v odvetě sahali po postupu. Leicester si nakonec vedení ustrážil a po celkovém výsledku 3:2 slavil postup do čtvrtfinále.
PSV Eindhoven

Nizozemci už za sebou mají dvě play off série. Pokaždé sice byli v roli favorita, avšak na postup se museli hodně nadřít. Hned v prvním kole se jim do cesty postavil Tel Aviv. Izraelci kousali, ale PSV mohlo nakonec slavit těsnou výhru 2:1. V osmifinále narazili na Kodaň. Zápasy s Dány byly nabité góly a fanoušci na stadionu, ale i u televizních obrazovek se rozhodně nenudili. První zápas totiž skončil 4:4. V odvetě už PSV potvrdilo roli favorita a svého soupeře rozdrtili v poměru 4:0.
Ve čtvrtek v podvečer má evropská konferenční liga na programu odvety čtvrtfinálových soubojů. Mezi nimi je i zápas nizozemského klubu PSV Eindhoven a anglického Leicester City. První zápas série byl bezgólový, takže se můžeme těšit na strhující podívanou, která rozhodne o jednom postupujícím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.