Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Slavia - 17. února 2022   18:45

Fenerbahce
Fenerbahce
58' Pelkas (Kadioglu) • 84' Kadioglu (Güler)
2:3
(0:1)
Slavia
Slavia
45' Traoré   • 62' Oscar   • 64' Lingr  (Sor)
Fenerbahce
Bayındır (C) – Sangaré, Kim Min-jae (46. Tisserand), Attila Szalai, Kadioglu – Yandaş (59. Tufan), J. Sosa – Osayi-Samuel, Zajc (74. Güler), Pelkas (88. M. Berisha) – E. Valencia (74. Dursun).
Mariani (ITA) – Bindoni (ITA), Tegoni (ITA)
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Istanbul
Slavia
Mandous – Ousou, Holeš, Kačaraba – Schranz, Traoré (75. Samek), Ševčík, Plavšić (46. Lingr), Oscar (80. Tecl) – Sor (86. Horský), Olayinka (C).
O. Kolář, Sirotník – Talovierov, Tecl, Samek, Horský, Madsen, Krmenčík, Lingr.

Zákroky brankářů
Altay Bayındır (Fenerbahce) – dva zákroky
Aleš Mandous (Slavia) – jeden zákrok
Slavia podala velice dobrý výkon a veze z Istanbulu výhru 3:2. V nudném prvním poločase byla lepším týmem a skórovala do šatny Traorém. Fenerbahce srovnalo po průniku Kadiogla, ten sklepával pod sebe a skvěle hrající Pelkas zakončil na zadní tyč. Domácí, stejně tak publikum, se chytilo. Každopádně vzápětí je zmrazily dva góly Slavie během tří minut. Nálada na stadionu se otočila o 180 stupňů a na trávník dopadal pískot náročných tureckých příznivců. Fenerbahce mělo výrazně těžší nohy. Slavia dobře presovala.

Nicméně v závěru inkasovala, když nadvakrát tečovaná střela Kadiogla propadla do sítě. Nutno podotknout, že Kadioglu snížil po rohu, ke kterému vůbec nemělo dojít, jelikož míč šel právě od něj za bránu. Fenerbahce si ve zbytku duelu nevypracovalo příležitost na remízu. To znamená, že Slavia vyhrává podruhé v letošní sezoně ve ve venkovním pohárovém duelu.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 5:15.
90+6'
90+5'
Bright Osayi-Samuel držel Olayinku na pravé straně, tohle už by měla Slavia zvládnout.
90+5'
Güler předvedl Zidanovku, pak Slavia zablokovala rozehrávku.
90+5'
Horský tahal čas na pravé straně a odrazil balón o Szalaie, Slavia vhazuje u domácího vápna.
90+4'
Slavia se dobře brání, navíc nyní byl faulovaný otáčející se Horský na pravé straně Szalaiem.
90+3'
Szalai nezvládl nákop křížem na pravou stranu, vykopává Mandous.
90+3'
Fenerbahce se nemůže dostat na svou útočnou polovinu.
90+1'
Mandous pouštěl zakončení hlavou Szalaie ze záklonu vedle své levé tyče.
90+1'
Fenerbahce bude zahrávat roh zleva, k míči běží Güler.
90+1'
Holeš zasáhl z levé strany Achillovku Gülera.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Ferdi Kadioglu pokazil centr pravačkou z levé strany vedle protější tyče, Mandous nebude pospíchat.
89'
José Ernesto Sosa byl podražený na půli, Fenerbahce rozehrálo nakrátko.
Nepřesná narážečka Dursuna se spoluhráčem na pravé straně znamená slávistický aut.
88'
Hra je momentálně hodně rozkouskovaná, Fenerbahce cítí šanci na srovnání.
88'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Dimitris Pelkas, přichází Mërgim Berisha.
86'
Napodruhé už to se střídáním Sora vyšlo, nahrazuje ho Horský.
84'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Tohle je důsledek! Nicméně tento gól s největší pravděpodobností platit neměl! FERDI KADIOGLU naznačil střelu z levé strany a obešel Sora, navedl si míč na pravačku a balón se odrazil od hlavy Olayinky směrem k zadní tyči, kam si míč srazil nešťastně rukou gólman Mandous.
82'
Ferdi Kadioglu vypadal lépe v souboji se Schranzem a vypadalo to, že se před něj natlačí. Nestalo se. Schranz se vrátil do souboje Posléze rozhodčí špatně nařídil roh proti Slavii. Míč šel u přední tyče jako poslední od nohy Kadiogla za branku.
80'
Zajímavé! Slavia chtěla střídat Sora, ale čtvrtý rozhodčí ukázal Oscarovo číslo. Ten už nejkratší možnou cestou slezl z trávníku. Slavia poté marně reklamovala, že ho nechtěla stáhnout. Zdá se ale že Sor bude muset pokračovat.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Oscar, přichází Stanislav Tecl.
Na trávníku zůstal ležet Sor a rozhodčí se běží podívat, jak to s ním vypadá.
78'
Szalai měl rychlost na levé straně, nezastavil jej první hráče a pak ochotně padl ve vápně, nepískalo se.
77'
Oscar táhl rychlý brejk po levé straně, hodil si míč na pravačku, ale zakončení mu úplně nesedlo, de facto trefil po zemi prostor, kde přímo stál Bayindir!
76'
Slavia napadala rozehrávku bez úspěchu. Každopádně v posledních minutách má mnohem větší nasazení.
75'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Daniel Samek.
74'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Enner Valencia, přichází Serdar Dursun.
74'
Tufan se rozeběhl Kadiogluovi na levé straně, pak reklamovalo Fenerbahce podražení na něj.
73'
Holešovi odskočil míč na levé straně do autu.
72'
Ševčík našel na pravé straně Lingra, jeho zakončení srazil obránce vedle přední tyče na roh.
72'
Traoré rozjel kontr, nahrál na levou stranu, kde se dopustil Olayinka faulu zezadu na Sangarého.
71'
Nakonec si Szalai nerozuměl na levé straně s Valenciou a míč skončil za brankou.
70'
Fenerbahce kombinuje, ale je v obrovské křeči. Slavia dobře dostupuje.
69'
Pelkas zakončoval ze střední vzdálenosti k pravé tyči, kde měl Mandous připravené ruce.
67'
Slavia je najednou v laufu, má výrazně lepší pohyb, Fenerbahce má naopak pořádně těžké nohy.
66'
Fanoušci nadále dávají najevo, že jsou pořádně naštvaní..
64'
Slavia právě vstřelila branku!
Atmosféra na stadionu se otočila o 180 stupňů. Na trávník se snáší pořádný pískot! Slavia dobře presovala až Sor nahrál ze středu na pravou stranu do běhu ONDŘEJI LINGROVI, ten šel sám na Bayindira a z třetího doteku vystřelil o pravou nohu gólmana na zadní tyč.
62'
Slavia dlouho kombinovala až přišla nahrávka na pravou stranu na zabíhajícího Traoého, Szalai ve skluzu odvracel do jen do levé poloviny vápna a OSCAR utaženou placírkou ke vzdálenější tyči do protipohybu brankáře skóroval.
61'
Szalai tahal za dres Sora na pravé straně a prohlédne si kartu.
59'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Mert Hakan Yandaş, přichází Ozan Tufan.
58'
Ferdi Kadioglu měl proti sobě na levé straně Lingra a Schranze, ale dokázal se jich zbavit a před brankovou čárou sklepával pod sebe na DIMITRISE PELKASE a ten ztrestal diskomunikaci mezi Holešem a Traorém přízemním zakončením na zadní tyč.
57'
Traoré převzal míč na pravé straně, Lingr si pak položil beka, ale Bayindir lehce chytil centr na přední tyč.
56'
Yandas překopl bránu centrem z levé strany, což fanoušci "ocenili" pískotem.
54'
Největší šance Fenerbahce v zápase! Pelkas nahrával mezi dvěma obránci Valenciovi do pravé poloviny vápna a Valencia napálil bližší tyč, odražený balón poslal dobíhající Yandas nad břevno!
53'
Fenerbahce vysunulo presink a Kačaraba pod tlakem odkopával středem k Bayindirovi.
52'
Oscar dostává kartu za podražení Pelkase na pravé straně.
51'
Aiham Ousou přihrál přesně pod sebe, posléze ale zvládl Ševčík jeden na jednoho. Fenerbahce se dožadovalo odpískání Ševčíkova faulu. VAR není k dispozici...
50'
Bright Osayi-Samuel se dostal pod tlak, ale ze sevření se vymanil kličkou á la Zidane.
50'
Pelkas zastaven na pravé straně, pak odvedl dobrou práci Kačaraba a vykopávat tak bude Mandous.
49'
Sor dotíral na pravé straně na Szalaie až v domácí šestnáctce fauloval.
Olayinka byl zdvojený v levé polovině vápna, Fenerbahce bylo ale hodně pasivní.
47'
Fenerbahce chybovalo na polovině hřiště, ale pak nahrál Traoré přes levou stranu pouze soupeři.
46'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Kim Min-jae, přichází Marcel Tisserand.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Ondřej Lingr.
46'
Ofsajdy – 2:3
Pořádný pískot vytočených fanoušků Fenerbahce vyprovází oba týmy do šaten. Slavia vede 1:0 po gólu Traorého z 45. minuty. Hosté nevstoupili do utkání ideálně a zprvu měl soupeř více ze hry. Nicméně s přibývajícím časem působili sešívaní lepším dojmem. Velkou příležitost zahodil nečistě Sor. Pak neuspěl ani Holeš, když po svém průniku dorážel vlastní pokus mimo tři tyče. Nakonec se ale hosté dočkali a po první čtvrtině osmifinálového dvojzápasu mají k postupu blíž. Fenerbahce zatím směrem dopředu nepředvedlo vůbec nic.
45+2'
45'
Schranz přenesl hru zprava na levou stranu a nečistý volej Olayinky se ještě stočil ve vápně zpět na kopačky hostů. Pak se míč odrážel až Oscar sklepl zleva pod sebe na Plavšiće, ten trefil křížem o zem protější tyč a od té zamířil míč k IBRAHIMU BENJAMINU TRAORÉMU za hranu malého vápna na střed a IBRAHIM BENJAMIN TRAORÉ snadno přes Szalaie zakončil do prázdné brány.
44'
Nazim Sangaré se postavil proti nahrávce po levé straně a odkopl balón do autu, následovala ztráta Oscara.
43'
Fenerbahce dlouho drželo balón na své obranné polovině, pak přišla nahrávka na levou stranu do ofsajdu.
42'
Kim Min-jae už se vrátil na trávník.
42'
Fenerbahce hraje momentálně o desíti, ale postupuje přes levou stranu na branku Mandouse.
41'
Jedná se o problém, který nastal naprosto mimo hru.
40'
Kim Min-jae bude muset být ošetřován, rozhodčí povolává lékaře.
39'
Schranz nacentroval zprava na levou stranu na Oscara, ten posadil míč jen na hlavu obránce.
38'
Mandous si ještě nepřipsal pořádný zákrok.
37'
Ferdi Kadioglu měl výbornou rychlost na levé straně, ale na poslední chvíli vystihla obrana Slavie jeho přehození na pravačku.
36'
Sangaré odrazil balón z pravé strany o Olayinku, následně bude vhazovat zhruba na polovině hřiště.
35'
Festival krátkých nahrávek Slavie na levé straně ukončil vystupující Sangaré.
34'
Aiham Ousou hledal Sora na pravé straně, ten byl v ofsajdu.
33'
Oscar házel míč hlavou na levou stranu na Olayinku, toho zastavila obrana ve vápně.
32'
Olayinkovi nevyšla zasekávačka na levé straně proti Sosovi.
32'
Szalai nepřesně přenesl hru na levou stranu, jenže Slavia zkazila rozehrávku.
30'
Slavia de facto rohem založila brejk soupeře, ale Schranz jej na půli přerušil.
30'
Traoré odrazil čmí z pravé strany o nohy Szalaie, roh pro Slavii.
29'
Yandas nahrával z levé strany k bližší tyči do druhé vlny na Pelkase, ale ten neprošel přes posledního beka.
28'
Yandas posunul zleva pod sebe a Bright Osayi-Samuel zatočil balón vedle vzdálenější tyče.
27'
Slavia měla zatím blíže k dosažení prvního gólu zápasu, ale sledujeme dosti nepohledný fotbal.
25'
Altay Bayındır posílal míč jen do ofsajdu.
24'
Olayinka překřížil na pravé straně Sangarého, ale Slavia nebyla na míči příliš dlouho.
23'
Plavšić se rozeběhl Ševčíkovi na levé straně, jenže trefil prvního hráče před sebou.
22'
Druhý ofsajd sešívaných.
21'
Výkon Slavie jde nahoru! Holeš zasekl dvěma hráčům na pravé straně a jeho pokus levačkou vyboxoval Bayindir, z dorážky pak mířil nad branku.
20'
Kim Min-jae odpálil z levé strany přes Sorem, Slavia rychle vhazuje třicet metrů od domácí brány.
19'
Ferdi Kadioglu zůstal ležet na trávníku, když se srazil s hlavou Schranze, pak naskočil někdo z domácích hráčů zezadu na Ševčíka.
18'
Sor seběhl na levou stranu, zbavil se obránce a hodil si míč na pravačku, načež zakončil nečistě vedle zadní tyče. Nicméně z této pozice šlo vytěžit mnohem více!
17'
Zase pozlobili domácí pasem ze strany do běhu, nicméně Pelkas nevyzrál na Ousua, jinak by hořelo.
16'
Olayinka byl při centru z pravé strany úplně sám u zadní tyče, ale nacházel se v ofsajdu.
15'
Nadále čekáme na první střelu na branku.
14'
Plavšić a Holeš stáli u balónu, Plavšić postrčil Holešovi a ten napálil z levé strany Pelkase, ještě roh pro hosty.
13'
Ševčík podražen na levé straně Sangarém a pozice to není vůbec špatná.
12'
Mert Hakan Yandaş namazal pod sebe Sorovi, ten ale nezvládl na středu souboj s posledním.
12'
Fenerbahce kombinuje na půli, Slavia běhá bez balónu.
11'
Fenerbahce se ubránilo hlavou proti Ševčíkovi, Altay Bayındır mohl zůstat naprosto v klidu.
10'
Nazim Sangaré vystoupil z pravé strany na Oscara a ve skluzu posunul balón do autu, pak získala Slavia roh.
9'
Kim Min-jae to myslel dobře rozehrávkou z pravé strany do běhu na Valenciu, ten byl pozdě u balónu. Zprvu to vypadalo, že se bude snažit Mandouse přehodit, ale ten byl u míče jako první. Následně si dával Valencia pozor, aby náhodou neublížil gólmanovi Slavie.
8'
Ofsajd při rozehrávce Mandouse na levou stranu.
7'
Zajc zastavil rozeběhnutého Plavšiće na polovině hřiště, karta italského rozhodčího jej vyřazuje z odvety.
7'
Obrana hostů zaspala, nezachytila nahrávku na Valenciu na levou stranu, Valencia doběhl do velkého vápna a chtěl ještě sklepávat Samuelovi, ale hosté vypíchli pas.
6'
Ferdi Kadioglu srazil pas z poloviny hřiště do autu, útok Slavie bude pokračovat autovým vhazováním.
5'
Zatím to je docela nuda, oba celky se ještě nedostaly do šestnáctky soupeře.
4'
Ousou pustil nahrávku zprava k Mandousovi, za pískotu fanoušků si hosté přihrávají u svého vápna.
3'
Bayindir v poklidu podržel s Min-jaem, ale domácí brankář pak pokazil nákop na levou stranu.
2'
Fenerbahce ztratilo balón na půli, ale Olayinka neprošel na levé straně a domácí začnou od Bayindira.
1'
Zákrok na Yandase zaváněl podřazením na pravé straně, ale nepískalo se. V opačném případě by to byla hodně interesantní pozice pro turecký tým.
1'
Slavia rozehrála, útočí z pravé strany.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu. Slavia bude hrát v červenobílém. Fenerbahce ve žlutomodrém.

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Sangaré, Kim Min-jae, Attila Szalai, Kadioglu – Yandaş, J. Sosa – Osayi-Samuel, Zajc, Pelkas – E. Valencia.
Náhradníci: Özer, Çetin – Tufan, M. Berisha, Dursun, R. Aksoy, Güler, Tisserand, Cagdas, Cuha.
Trenér: Ismail Kartal

SK Slavia Praha: Mandous – Ousou, Holeš, Kačaraba – Schranz, Traoré, Ševčík, Plavšić, Oscar – Sor, Olayinka (C).
Náhradníci: O. Kolář, Sirotník – Talovierov, Tecl, Samek, Horský, Madsen, Krmenčík, Lingr.
Trenér: Jaroslav Köstl

Rozhodčí: Mariani (ITA) – Bindoni (ITA), Tegoni (ITA).
Fenerbahce Istanbul
Devatenáctinásobný turecký mistr (poslední titul v roce 2014) je momentálně v tabulce Superligy až na šestém místě. Na vedoucí Trabzonspor ztrácí dvacet bodů. Na domácí soupisce najdeme například bývalou hvězdu Arsenalu Mesüta Özila či českého obránce Filipa Nováka. Reprezentační bek v létě 2019 ještě v dresu Trabzonsporu podílel na vyřazení Sparty v předkole Evropské ligy. Někdejší zaměstnavatel exslávisty Miroslava Stocha hrál na podzim základní skupinu Evropské ligy. V konkurenci německého Frankfurtu, řeckého Olympiakosu a belgických Antverp skončil o bod třetí. Ze tří domácích duelů ani jednou nezvítězil.
SK Slavia Praha
Vítěz posledních tří ročníků FORTUNA:ligy nevstoupil do jara vůbec ideálně. Nejprve po 59 zápasech prohrál doma, konkrétně s Karvinou, senzačně 0:1. Následně vypadl ve čtvrtfinále MOL Cupu se Spartou. Na trápení v útočné fázi se pochopitelně podepsal i odchod Jana Kuchty do Lokomotivu Moskva. Nicméně sešívaní si zvedli sebevědomí víkendovou výhrou 1:0 na půdě Slovácka trefou Ondřeje Lingra.

Ten v rozhovoru pro klubový web prohlásil, že cílem Slavie je přivézt z Istanbulu vítězství. K tomu jistě nepomůže zraněný Lukáš Masopust a trenér Jindřich Trpišovský, který si mimochodem přál Fenerbahce před prosincovým losem. Role hlavního trenéra se oficiálně zhostí Jaroslav Köstl.

Kromě tohoto dua se Slavia bude muset obejít bez svých fanoušků. Kvůli pandemickým nařízením platí kapacita maximálně tisíc diváků bez nutnosti poskytnout jakékoliv vstupenky hostujícím příznivcům.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z prvního zápasu play-off Evropské konferenční ligy mezi Fenerbahce Istanbul a SK Slavia Praha. Začínáme v 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.