Konferenční liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Linz - 25. listopadu 2021   21:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
0:1
(0:0)
Linz
Linz
89' Horvath  (Schmidt)
M. Tel-Aviv
Peretz – A. Geraldes, L. Hernández, Piven, Saborit – Yeini (C) – Kuwas (81. Guerrero), Golasa (84. Shamir), Kanichowsky, Hozez (69. Davidzada) – Perica (69. Khalaila).
Brisard – Pages, Finjean
Bloomfield Stadium (Tel-Aviv)
Linz
A. Schlager (C) – Flecker (61. Potzmann), Boller, Luckeneder (46. Wiesinger), Renner – Hong Hjun-seok (60. Holland), Grgić – Goiginger (76. Gruber), Horvath, Nakamura – Karamoko (77. Schmidt).

LASK v přímém souboji o osmifinále Konferenční ligy porazil Maccabi Tel-Aviv

Po opatrném začátku se zápas hezky rozjel a poslední čtvrt hodinka první půle byla opravdu strhující. Nejblíže ke gólu měl domácí Piven, jenž po centru z rohového kopu trefil hlavou břevno. Před ním Schlagera neprostřelil Geraldes a po něm ani v samostatném úniku Perica. Za rakouský Linec zazlobili Grgić a Goiginger, oba shodně mířili kousek mimo.

Po změně stran na tom byli lépe hosté. Šanci měl Goiginger a po něm dvě Nakamura. Tu druhou sice japonský hráč využil, jenže doplatil na ofsajd. Když už vše spělo k remíze, zaspala defenziva Maccabi, která za svá záda pustila hned dvojici soupeřů. Průnikovou přihrávku převzal Sascha Horvath, zodpovědnost vzal na sebe a střelou pod rukou padajícího Peretze rozradostněl Linec.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:7.
Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:14.
90+4'
90+3'
Jeden gól je mu málo, Sascha Horvath chtěl ještě přidat pojistku. Z nějakých dvaceti metrů mířil k pravé tyči, ale chyběla mu přesnost.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut to Eden Shamir přehnal s agresivitou, když fauloval Grubera.
89'
Linz právě vstřelil branku!
Střelecké trápení je u konce a SASCHA HORVATH dost možná posílá Linec do osmifinále Evropské konferenční ligy! Právě on se po Schmidtově přihrávce dostal s jedním ze spoluhráčů do přečíslení dva na nikoho, zodpovědnost vzal na sebe a střelou pod rukou padajícího Peretze rozradostněl rakouský tým.
88'
Vhazování vystřídal roh, o který se postaral Sascha Horvath. Jeho centr domácí dopravili do bezpečí.
87'
Do pokutového území Maccabi Tel-Avivu zamířil houf hráčů, čeká tam na Hollandův dlouhý aut.
86'
Dvě nepřesná zakončení Lince během posledních dvou minut. Nejdřív mířil mimo Jan Boller, po něm neměl přesnou mušku ani Keito Nakamura.
84'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Eyal Golasa, přichází Eden Shamir.
83'
Výbuch radosti vystřídalo zklamání! Keito Nakamura dorazil míč do sítě z viditelně ofsajdové pozice. Linec si tak musí nechat zajít chuť.
81'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Brandley Kuwas, přichází Eduardo Guerrero.
81'
Žlutou kartu dostává Eyal Golasa (Maccabi Tel-Aviv).

Domácí středopolař zezadu podrazil Nakamuru. Že by nám tu začal karetní mariáš?
80'
Žlutou kartu dostává Marvin Potzmann (LASK Linz).

Další střídající hráč, který skončil s kartou. Může za to jeho faul na Kanichowskyho.
79'
Po něm domácí fotbalisté obsadili útočnou polovinu a před hranicí vápna si balon na střelu srovnal Gavriel Kanichowsky. Razance tam byla, přesnost ne.
78'
Rene Renner z Lince si nekomplikoval život a před atakujícím soupeřem odkopl míč do autu.
77'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Mamadou Karamoko, přichází Alexander Schmidt.
76'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Andreas Gruber.
76'
Ofsajd a v něm hostující Keito Nakamura.
76'
Philipp Wiesinger si všiml, že Daniel Peretz stojí až na hranici šestnáctky, a tak ho z dálky zkusil přelobovat. To se sice povedlo, ale zároveň míč letěl mimo prostor branky, takže to bylo stejně k ničemu.
75'
Držení míče: 60% : 40%.
74'
Myšlenka dobrá, ale co to provedení?! Rozehrávku nakrátko vystřídala kombinace podpořená přihrávkou za obranu, která zůstala ze strany hráčů poblíž vápna nepochopena.
73'
Roh pro Maccabi Tel-Aviv.
72'
Žlutou kartu dostává Philipp Wiesinger (LASK Linz).

Střídající Wiesinger pozdě dohrál Golasu.
71'
Dvacet minut před koncem hraje Maccabi Tel-Aviv s rakouským Lincem stále bez branek.
69'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Osama Khalaila.
69'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Matan Hozez, přichází Ofir Davidzada.
68'
Keito Nakamura si na levé straně vápna před obráncem posunul míč do lepší střelecké pozice a ranou na zadní tyč protáhl Daniela Peretze. Ten konečky prstů vytáhl míč na roh.
66'
Zpackanou přihrávkou hosté odevzdali balon brankáři, svědomí zpytuje James Holland.
64'
V akci, která zakončení předcházela, Lukas Grgić tvrdě narazil do domácí zdi a těžko se zvedal ze země. Nakonec to ovšem zvládl bez cizí pomoci.
63'
Rene Renner práskl do volného míče, který ze střední vzdálenosti poslal někam na tribunu.
61'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Florian Flecker, přichází Marvin Potzmann.
60'
60'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Hong Hjun-seok, přichází James Holland.
59'
Tak nakonec byl na pořadu večera avizovaný roh, tomu se hosté hravě ubránili a vzápětí už opravdu vystřídají.
59'
Roh pro Maccabi, ještě předtím proběhne střídání.
57'
A v navazující akci si šel opět pro míč Perica. Jenže akci zastavil asistent rozhodčího, který domácího fotbalistu znovu viděl v ofsajdu. Vyhnout se mu dělá Pericovi v posledních minutách problémy.
56'
Dalším zakončovatelem se stal Stipe Perica. Na Schlagera to zkusil z úhlu, ale gólman Lince střelu jednoduše vykopl. Domácí přesto zůstávají v útoku.
55'
Výstřel zazněl i na opačné straně, kde napřáhl Matan Hozez. Jeho prudká rána nadělala Schlagerovi starosti, rakouský gólman ji musel krotit nadvakrát.
53'
Linec postoupil hlouběji do pole, Goigingerovu ránu pak skluzem zblokoval Luis Hernández.
51'
Hosté kopali ještě jeden roh, ale reparát nesložili. Na druhé straně se do ofsajdu chytil Stipe Perica.
50'
Z tohoto mráčku už nezapršelo.
49'
Díky aktivnímu napadání rozehrávky získali míč hosté a v dobré pozici se objevil Thomas Goiginger. Z rohu malého vápna mířil dolů k tyči, jeho nebezpečnou ránu gólman vykopl na roh.
47'
Nově příchozí Philipp Wiesinger se uvedl výborným obranným zákrokem na Brandleyho Kuwase. Nejenže ho obral o míč, ale ještě získal odkop od branky.
46'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Felix Luckeneder, přichází Philipp Wiesinger.
46'
Po opatrném začátku se zápas hezky rozjel a poslední čtvrt hodinka první půle byla opravdu strhující. Nejblíže ke gólu měl domácí Piven, jenž po centru z rohového kopu trefil hlavou břevno. Před ním Schlagera neprostřelil Geraldes a po něm ani v samostatném úniku Perica. Za rakouský Linec zazlobili Grgić a Goiginger, oba shodně mířili jen těsně mimo.
Držení míče: 59% : 41%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 2:7.
45+3'
45+1'
V první ze tří nastavených minut bylo taky rušno! Po špatném odkopu domácího brankáře se ujal míče Thomas Goiginger a z bezprostřední blízkosti mířil těsně vedle. Pozici měl o to ztíženou, že na něj zezadu dotíral protihráč.
45'
Na konci poločasu přibývají šance jako houby po dešti. Do jedné se dostal i Stipe Perica, jenž po průnikové přihrávce uháněl na Schlagera zcela sám. Rakouský gólman prokázal dobrý odhad, vyběhl v pravý čas a Izraelce vychytal.
43'
Keito Nakamura odcentroval přes obránce na zadní tyč, kde Mamadou Karamoko vracel míč hlavou do ohně. Situaci uhasil až stoper Piven.
41'
Za Linec zahrozil Lukas Grgić! Jeho střela vyprodukovaná ze střední vzdálenosti měla mířit do šibenice, kam se o metr dva nevešla. I tak se Daniel Peretz pro jistotu proletěl vzduchem.
39'
Hozezovu ránu z úhlu přes obránce vyrazil Alexander Schlager na rohový kop, po kterém Shahar Piven hlavou orazítkoval břevno! Tohle byla druhá šance Maccabi Tel-Avivu.
38'
Tomu se Linec lehce ubránil, protože nakrátko rozehraný roh vystřídal přetažený centr.
37'
Další útok vedl levou stranou Gavriel Kanichowsky, toho odzbrojil Jan Boller jen za cenu rohu.
35'
Horkou bramboru si vzal na starost Sheran Yeini a útokem po pravém křídle získal pro Maccabi aut.
34'
Ve středu hřiště bylo k vidění několik nepřesností, kvůli nimž balon často měnil majitele.
32'
Není divu, že teď hosté uklidňují hru.
31'
První šance přišla po půl hodině hry a na kopačce ji měl André Geraldes! Jindy bezchybná defenziva Lince totiž nechala otevřenou celou levou stranu, takže portugalský fotbalista měl ve vápně pěkný výhled na bránu. Prudkou střelu na tělo musel Daniel Peretz vyrážet s vypětím všech sil.
30'
Držení míče: 64% : 36%.
29'
K nařízené standardce se postavil sám Brandley Kuwas. Jeho nízký centr hosté snadno odvrátili.
28'
Žlutou kartu dostává Felix Luckeneder (LASK Linz).

Sotva jsem to téma nakousl a už je to tady, Luckeneder viděl žlutou kartu za šlapák na Kuwase. Pro LASK je tato věc o to nepříjemná, že jde o stopera.
27'
Má slova potvrzuje Florian Flecker, který si před očima rozhodčího vyšlápl na Matana Hozeze. Ani bych se nedivil, kdyby rozhodčímu došla s rakouskými fauly trpělivost a začal je trestat karetně.
25'
Luis Hernández pomstil svého spoluhráče faulem na Japonce Nakamuru. Zatím se víc fauluje než hraje.
24'
A znovu se dostáváme k písničce zvané fauly. Jedním takovým se provinil Jan Boller, jenž ve středu hřiště atakoval Gavriela Kanichowskyho.
22'
Po sérii faulů se hosté uklidnili a v krátkém časovém sledu zahrozili dvěma střelami. Ta Horvathova ještě na brankáře neprošla, ale proti Karamokovi už Daniel Peretz zasahovat musel. Nutno podotknout, že zákrok to byl rutinní.
21'
Další nedovolený zákrok má na svědomí Mamadou Karamoko, v jeho případě jde o útočný faul.
20'
Aktivní Matan Hozez vybojoval další faul, tentokrát ho k zemi poslal Florian Flecker.
19'
Prachbídný centr, který k hranici vápna vyslal Brandley Kuwas, nemohl nadělat žádnou paseku.
18'
Po Goigingerově faulu na Matana Hozeze si Maccabi Tel-Aviv kopne standardku.
17'
A tu izraelský celek našel. Zprava pak diagonální přihrávku vyslal Brandley Kuwas, na zadní tyči mu nabíhal Stipe Perica, ale ani ve skluzu míč nezasáhl.
16'
Územní převahou disponující Maccabi Tel-Aviv trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
15'
14'
Znovu si gólman Maccabi zahrál poté, co mu přiťukl míč hlavou Shahar Piven.
13'
Presující Mamadou Karamoko přinutil domácí obranu zahrát malou domů, do rozehrávky se tak zapojil i Daniel Peretz.
12'
Hosté roztáhli hru doprava, kde působí Florian Flecker. Jeho centr do vápna se minul účinkem.
11'
Na přihrávku z něj si naběhl právě Matan Hozez a bez přípravy nasměroval balon nad branku. Její strážce Alexander Schlager tak zůstal bez zákroku.
10'
Na druhé straně se do odvážného souboje s dvojnásobnou přesilou pustil Matan Hozez a k překvapení všech vybojoval pro Maccabi Tel-Aviv roh.
9'
Jenže Lukas Grgić pak nedokázal rozběhnout Nakamuru, tomu míč zmizel někde v zámezí.
8'
Naproti střídačkám se odehrály hlavičkové souboje, úspěšně z nich vyšel rakouský Linec.
7'
Kouř nad stadionem Bloomfield se konečně rozplynul a zápas tedy může pokračovat.
5'
Oblak dýmu mezitím postoupil přímo nad hrací plochu, kvůli nulové viditelnosti sudí přerušil hru.
4'
S rakouským útokem si poradil Shahar Piven odkopem míče do zámezí. Zpět do hry se balon chystá vhodit Florian Flecker.
2'
Fanoušci Maccabi hned na začátku zaneřádili vzduch oblakem dýmu, který se line z pyrotechnických prvků. Viditelnost je tak lehce snížená.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali hosté.
1'
Základní jedenáctky oficiálně nastoupily na hřiště. Svítivě žluté dresy Maccabi ani růžové dresy Lince rozhodně nelze přehlédnout.

Maccabi Tel-Aviv FC: Peretz – A. Geraldes, L. Hernández, Piven, Saborit – Yeini (C) – Kuwas, Golasa, Kanichowsky, Hozez – Perica.
Náhradníci: Yizhak – Ben Chaim, Almog, Baltaxa, Davidzada, Guerrero, Khalaila, Nachmias, Shahar, Shamir, Avraham Rikan.
Trenér: Barak Itzhaki

LASK Linz: A. Schlager (C) – Flecker, Boller, Luckeneder, Renner – Hong Hjun-seok, Grgić – Goiginger, Horvath, Nakamura – Karamoko.
Náhradníci: Gebauer, Polster – Balić, Gruber, Holland, Maresic, Letard, Monschein, Wiesinger, Potzmann, Schmidt.
Trenér: Andreas Wieland

Rozhodčí: Brisard – Pages, Finjean.
Na trávníku stadionu Bloomfield se to hemží rozcvičujícími se hráči. Asi tím nejznámějším jménem pro české fanoušky je Tal Ben Chaim, který dvě sezony působil v pražské Spartě. Ta dnes mimochodem hraje v Evropské lize na půdě Glasgow Rangers.
Dobrý večer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Maccabi Tel-Aviv – LASK Linz, který je součástí Evropské konferenční ligy.

Hlavní rozhodčí: Jérôme Brisard.
Asistenti: Benjamin Pages a Erwan Christophe Finjean.
Čtvrtý rozhodčí: Mikaël Lesage.

Čtveřice arbitrů přiletěla z Francie.
První zápas

LASK Linz – Maccabi Tel-Aviv 1:1 (1:0)
Branky:
11. Horvath – 88. Khalaila (Guerrero).
ŽK: Boller, Hong Hjun-seok, A. Schlager – Dan Biton, Hozez.

Držení míče: 43% : 57%.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:5.
Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 13:5.

LASK Linz: A. Schlager (C) – Letard (30. Boller), Maresic, Filipović (71. Hong Hjun-seok) – Potzmann, Holland, Michorl, Renner – Horvath (71. Balić), Schmidt (56. Raguž), Goiginger (71. Monschein).

Maccabi Tel-Aviv: Peretz – A. Geraldes, L. Hernández, Piven, Davidzada – Glazer, Dan Biton (63. Guerrero), Yeini (C) (73. Shamir) – Kuwas (63. Hozez), Perica (73. Khalaila), Kanichowsky (90+2. Shahar).
Tabulka skupiny A (po 4. kole):

1. Maccabi Tel-Aviv – 10 bodů (13:2), bilance 3-1-0
2. LASK Linz – 10 bodů (8:1), bilance 3-1-0
3. HJK Helsinky – 3 body (4:12), bilance 1-0-3
4. Alaškert Jerevan – 0 bodů (3:13), bilance 0-0-4
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Evropská konferenční liga je po třítýdenní pauze zpět. V tomto on-line přenosu koukneme do skupiny A, kde se v přímém souboji o první místo utkají Maccabi Tel-Aviv a LASK Linz. Vítěz bude bez ohledu na výsledky posledního kola slavit postup do osmifinále, poražený si místo mezi nejlepší šestnáctku ještě bude muset vybojovat v play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.