Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Anderlecht - 16. března 2023   21:00

Villarreal
Villarreal
0:1
(0:0)
Anderlecht
Anderlecht
73' Slímání  (Murillo)
Villarreal
Reina – A. Moreno, Cuenca, Mándí, Foyth – Baena, Parejo, Terrats (58. Lo Celso) – Morales (71. Pino), G. Moreno (C) (71. Jackson), Chukwueze.
Jörgensen – Pedraza, Femenía, Albiol, Torres, Mojica, Trigueros, Pascual.
Di Bello – Tegoni, Baccini (ITA)
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Anderlecht
Verbruggen – N'Diaye, Vertonghen (C), Debast, Murillo – Refaelov (63. Ashimeru), Diawara, Verschaeren (76. Arnstad) – Amuzu (87. Stroeykens), Raman (63. Slímání), Dreyer.
Coosemans, Van Crombrugge – Sardella, Abdulrazak, Angulo, Sadiki, Leoni, Stassin.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9.
A je tu konec tohoto parádního zápasu! Villarreal zaznamenal ve statistice očekávaných gólů skóre 2.14, do tabulky střelců se ale žádná z jeho hvězd zapsat nedokázala. Celkové skóre dvojzápasu je tedy 2:1 ve prospěch Anderlechtu, který mezi nejlepší osmičku konferenční ligy posílá alžírský náhradník a hrdina dne Islám Slímání. Fantastický zápas nabídl velké množství šancí na obou stranách, outsider předvedl velmi sympatický výkon a i díky úchvatným zákrokům Barta Verbruggena jde dál.

To už je za mě pro dnešek vše, mějte se moc hezky a přeji všem top den!
90+6'
90+6'
Dreyer pálí z dálky vysoko nad, právě vypršelo 6 minut.
90+5'
Výborně zakročil Jan Vertonghen, následně získal faul.
90+5'
Arndstad útok zastavuje, Villarreal musí začít znovu.
90+5'
Míč brzy získává Foyth a Baena utíká do ofenzívy.
90+5'
Minutu a půl před koncem je tu roh pro Anderlecht.
90+4'
Chukwueze dostal balón do vápna, tam následně Parejo našel v brilantní pozici těsně před brankou Jacksona, jeho ránu ale opět chytá belgický hrdina Bart Verbruggen!
90+3'
Villarreal má míč, je ale na své polovině a čas mu zběsile rychle utíká, Anderlecht výborně brání jakýkoliv progres.
90+3'
Prudkou ránu Dreyera blokuje jeden z obránců.
90+2'
Cuenca se pokoušel vysimulovat penaltu, sudí mu na to ale neskočil a dává míč Anderlechtu.
90+2'
Dlouhý aut Villarrealu jde do vápna.
90+1'
Výborně brání Mario Stroeykens, takže ani z druhého rohu žádná gólová šance nebude.
90+1'
Verbruggen balón v klidu tečuje nad, následuje další roh.
90'
Pina skvěle vyblokoval Arnstad, je to roh pro domácí.
89'
A navíc je tu nepřesný výkop Pepe Reiny, míč tak dostanou na útočné polovině hosté. Tohle byla hodně zbytečná a drahá ztráta.
89'
Žádné dramatické nastavení očekávat nelze, moc se nepřerušovalo, takže šance domácích padají závratnou rychlostí.
88'
Baena vyslal do předu Jacksona, Debast ale dokázal skvěle nohou míč ukrást.
87'
Amuzu je odnesen na nosítkách, někteří fanoušci sice pískají, ale tady to na zdržování nevypadá.
87'
Střídání v týmu RSC Anderlecht:
ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Mario Stroeykens.
86'
Murillo mohl poslat míč do vápna a zajistit potřebnou pojistku, místo toho ale trefuje jen spoluhráče a míč půjde opět týmu z města keramiky.
85'
Na bleskové sprinty už hráči domácích logicky v osmdesáté páté minutě nemají příliš sil, zkoušejí to tedy po zemi, ale jejich kombinace končí pomalým pokusem vysoko nad.
84'
Hra Anderlechtu je teď velmi dobrá, nedovoluje domácím borcům žádné nebezpečné šance a z jistotou posouvá hodiny směrem k devadesátce.
83'
Baena následně trefuje Debasta, je tu roh pro Villarreal!
82'
Rukou to obličeje teď Ashimeru za cenu žluté karty zastavil v zárodku rodícího se útoku Baenu.
82'
Cuenca teď ukázal pracovitost a doběhl na roh směřující míč hostů.
81'
Kombinace Amuzu, Slímání končí pouze u Pepe Reiny.
80'
Slímání zdánlivě běžel sám na Reinu, následně ho ale dokřižovali obránci domácích a jeho následný pas byl bez potíží odražen.
79'
Giovani Lo Celso prověřil po zemi pozornost Verbruggena, ten si připisuje už sedmý zákrok.
78'
Do vápna se hnal Baena, situaci ale jeho tým překombinoval.
78'
Toto napadání už bylo ale přes čáru, je tu zasloužená žlutá karta pro Cuencu.
77'
Španělský gigant okamžitě navyšuje aktivitu, snaží se napadat co to jen jde.
76'
Mno, a Španělé mají pouhou čtvrthodinku na to, aby vyrovnali a zajistili si alespoň prodloužení. Co se očekávaných gólů týče, oba týmy jsou na 1.92, reálné skóre však remízu neukazuje, i to je na fotbalu krásné.
76'
ze hřiště odchází Yari Verschaeren, přichází Kristian Arnstad.
75'
Kontrola je u konce, branka platí! Anderlecht jde do vedení!
74'
Sudí ještě celou situaci prověřuje s videem, nejspíš se řeší ofsajdové postavení Amuza.
73'
A je to tady! Villarreal teď musí zpytovat svědomí za všechny ty neproměněné příležitosti. Amuzu skvělě načasoval náběh, našel Murilla a ten poslal brilantní kros na střídajícího Alžírce.
71'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Nicolas Jackson,
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Yeremi Pino.
71'
Slímání fauluje, na druhou žlutou to ale zatím není.
70'
Slímání odkopl míč po odpískání faulu a dostal žlutou kartu za zdržování hry.
69'
Roh přinesl několik zajímavých střeleckých pozic, ale žádné zakončení.
69'
Žlutou kartu vidí rozvičující se náhradník Pino.
68'
Parejo zastavuje za cenu rohového kopu kros hostů.
68'
Útok Anderlechtu pokračuje, střela z toho zatím není.
67'
Faul Villarrealu na půlce, útočit budou hosté.
66'
Centr byl ale příliš krátký, vůbec nedosáhl na klubko hráčů ve vápně.
66'
Nováček na hřišti Lo Celso bude teď rozehrávat zajímavý přímý kop.
65'
Žlutá karta pro tým RSC Anderlecht (Yari Verschaeren).
65'
V útoku je Villarreal, po autu na hranici vápna je ale nucen vycouvat.
63'
ze hřiště odchází Lior Refaelov, přichází Majeed Ashimeru,
ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Islám Slímání.
62'
Alberto Moreno střílel po zemi, Verbruggen bez potíží chytá.
60'
Francis Amuzu mohl být králem večera! Gól měl prakticky na noze, nedokázal ale trefit míč a dostat ho za Reinu. Nejspíš by se ale stejně jednalo o ofsajd.
60'
Raman teď vysunutý dopředu, horlivě prohání obránce domácích. Není z toho ale ani střela, je až neuvěřitelné, že je stav stále bezbrankový.
58'
Lehce zraněný Terras opouští hru, nebyl příliš viditelný. Uvidíme, zda bude šestadvacetiletý Argentinec Lo Celso tím, kdo dokáže otevřít gólovody.
58'
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Giovani Lo Celso.
57'
Verbruggen je zatím jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti a drží postupové šance hostí.
55'
Wow! Po ráně zdálky měl naprosto jasnou brankovou příležitost Gerald Moreno, který dorážel vyražený balón, golman Anderlechtu si ale poradil i napodruhé, předvedl naprosto úchvatný zákrok.
55'
Dani Parejo nedokázal načasovat halfvolej, míč se mu svezl po noze.
55'
Centr Baeny likviduje obrana Anderlechtu.
54'
Situaci po brejku zachránil na druhé straně Verbruggen, dokázal i přes drobnou nejistotu přečíst vysoký míč a sebrat ho do rukou před Moralesem.
53'
Anderlecht útočí, Raman ale nakonec ztrácí míč ve prospěch Daniho Pareja.
51'
Murella netrefil prázdnou bránu! Villarreal mohl dnes skórovat minimálně pětkrát, tohle pohrdání šancemi se mu může v závěru hrubě nevyplatit. Reina byl na tyči, střelu by rozhodně neměl šanci vyrazit.
50'
Zásluhou neodpískaného ofsajdu bude první roh druhé půle zahrávat Anderlecht.
50'
Míč se ale velmi rychle dostal zpět na španělské kopačky, nadějný sprint předvedl Baena, až do střelecké pozice se ale nedostal.
49'
Faul Chukwueze, míč jde hostům.
48'
Průběh hry se zatím nemění, Anderlecht je dobře organizovaný a domácím se nedaří dostat blíž k brance Verbruggena.
47'
Villarreal kombinuje na polovině hřiště a drží míč.
46'
První útok Villarrealu žádné útočné vzrušení nenabízí.
46'
Začíná druhá půle, výkop mají hráči Žluté ponorky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Za delší konec provazu zatím dle očekávání tahají domácí, mají 63% držení balónu a vedou 10:3 na střely a 5:2 na střely na branku. Navíc již bylo v první půli k vidění 9 rohů, sedm z nich zahrávaných na branku Barta Verbruggena. Velký rozdíl je také v přesnosti dlouhých míčů, Villarreal zapisuje 68%, Anderlecht pouze 30%.
A to je pro první půli vše. Viděli jsme velké množství šancí, které zcela jistě mohli skončit gólem, přesto je však prozatímní stav bezbrankový. Po prvním zápase a výsledku 1:1 tak stále směřujeme do prodloužení. Vzhledem k ohromnému množství šancí se ale nezdá, že by se jeden či druhý celek nedokázal ve druhé půli prosadit.
45+1'
45+1'
Dreyer vyzkoušel střelu z dálky, těsně míjí branku.
45'
Ránu Moralese výtečně vychytal Verbruggen, Gerald Moreno následně z dorážky trefuje břevno! Ve statistice xG, tedy očekávaných gólů, právě Villarreal překonal jedničku.
44'
Baena předvedl velmi tvrdý zákrok na Dreyera, sudí ale náraz tělem pískat nehodlá, zatím volí velmi schovívavý metr.
43'
Chukwueze snad poprvé přihrál nepřesně, útok Villarrealu končí.
43'
Následnou střelu ale Reina lehce chytá.
42'
Anderlecht konečně dokázal rychle projít středem hřiště!
41'
Fanoušci s nadsázkou slaví gól Pareja, už bylo však dávno přerušeno, což věděl střílející hráč i brankář.
41'
A následně italský sudí píská útočný faul.
40'
Snahy Villarrealu proti zkonsolidované obraně zatím nepřináší žádnou nadějnou pozici.
39'
Zákrok na Ramana sudí nechává nepotrestaný, nadějná pozice pro Anderlecht je tak zrušena.
38'
Morales přinutil Debasta k nepřesné přihrávce, výborné napadání španělského záložníka.
38'
i ten je však příliš dlouhý, Baena vyhnal míč až za brankovou čáru.
37'
Bleskový přechod středního pásma, skvělý pas na Alberta Morena a jeho přihrávka do vápna je vyražena na další roh.
36'
Baena zahrává rukou a šance po rohovém kopu je pryč.
35'
Baena přinutil Verbruggena k těžkému zákroku, Belgičan ale dokázal včas padnout na zem a vyráží na roh.
34'
Přetažený roh Villarrealu končí za brankovou čarou, je z toho odkop.
33'
Alberto Moreno našel svého jmenovce Gerarda Morena, ten už byl ale mimo vhodnou střeleckou pozici.
32'
Míč ale po nevydařené rozehrávce končí až úplně na druhé straně u Pepe Reiny.
31'
Baena teď zasóloval a nepřihrál lépe postavenému Morenovi, přesto je z toho alespoň roh.
31'
Útočnou snahu Anderlechtu končí přetažený pas, problémy s přechodem středu hřiště pokračují.
30'
Nebezpečnou přihrávku teď zablokoval Jan Vertonghen.
30'
Následný centr chytá bez potíží belgický golman.
30'
A je z toho roh pro domácí tým.
29'
Villarreal je zpátky v útoku, snaží se vyrobit nějakou zajímavou pozici.
28'
Faul na Yariho Verschaerena se sudí rozhodl nepotrestat, následuje aut domácích.
27'
Hra se teď trochu uklidnila, přihrávky jsou ale pořád od obou týmů velmi rychlé.
26'
Murillův centr byl příliš dlouhý a končí až za autovou čarou.
25'
A i teď dokázal Cuenca pouze odkopnout do autu, presink a tlak hostů je ohromný!
25'
Zblokovaná rána Refaelova, Villarreal je teď značně dezorientovaný.
25'
Následný roh brankou nekončí, pokračuje tlak Anderlechtu.
24'
Dreyer opět pálil slibně, tentokrát jeho střelu z úhlu vyrazil těsně před Reinou Baena.
22'
Anderlecht a konkrétně Anders Dreyer se mohl prosadit i teď, skvěle před dorážkou do prázdné branky zakročil Jorge Cuenca! Pepe Reina chyboval a ztratil míč při rozehrávce, měl ale velké štěstí, že reakce hostí nebyla rychlejší! Zápas teď nabral extrémně vysoké tempo.
21'
Na druhé straně se vytáhl brankář Reina! Zatím nejlepší šanci zápasu ze strany Anderlechtu měl Amuzu, Pepe Reina musel po jeho sprintu zakročit skluzem!
20'
Extrémně nebezpečno teď bylo u branky Anderlechtu! Parádní pokus předvedl nebránění Chukwueze, překonal Verbruggena a zastavil ho až Zeno Debast na brankové čáře!
19'
Míč stále drží Villarreal, celkově má již 62 procent. Nebezpečí z toho ale prozatím není.
18'
Zatažení za dres předvedl Murillo a dostává žlutou kartu.
17'
Útočné snažení po zemi vypadalo velmi nadějne, přihrávky Villarrealu jsou velice chytré a rychlé, ale Foyth vše ukončuje faulem.
16'
Mándi zkouší dlouhý nákop na Baenu, obrana hostů ale bez potíží přihrávku likviduje.
15'
Zajímavá autová pozice pro domácí končí pouze ztrátou a útočným faulem Morena.
14'
Villarreal zvládl začátek zápasu jednoznačně lépe, hosté si neví rady ve středu pole, zkouší to přes dlouhé nákopy.
14'
Anders Dreyer dokázal poslat svou střelu pouze na čtyřicetiletého veterána Reinu, ten bez potíží chytá.
13'
Velmi dobrou práci teď odvedl Raman, je tu útok Belgičanů.
12'
Faul Morena, míč jde Anderlechtu.
11'
Centr Moralese zakončil z voleje Moreno, míří ale vysoko nad. Villarreal dokáže výtečně zrychlit hru a prakticky vymazat střed hřiště. Zatím ale jeho hráči selhávají ve finálním řešení.
10'
Hlavička Jorge Cuency jde vysoko nad, byl ve skrumáži skákajících hráčů a neměl dostatečný klid na zakončení.
9'
Náběh Moralese končí rohem poté co zasáhl Zeno Debast.
8'
Ojojoj, José Luis Morales dostal od Baeny naprostou skvělý pas přímo na nohu! Bohužel pro domácí nedokázal dostatečně sklopit nohu a vysoko přestřeluje, tahle oduševnělá přihrávka rozhodně měla parametry asistence!
7'
Yari Verschaeren si snažil vytvořit útočnou pozici, obrana domácích si s ním ale dokázala poradit. I Anderlecht ale ukázal, že může kousat.
6'
Amuzu vybojoval přes Foytha roh i na druhé straně.
Bart Verbruggen si ale dokázal bez problémů poradit.
5'
Ti ale zanedlouho ztrácejí a po centru Villarrealu je tu první roh zápasu.
4'
Útočný faul Španělů dává hostům první šanci k vlastní útočné snaze.
3'
A na útočné polovině už je Žlutá ponorka opět, zatím jednoznačně prokazuje status favorita.
2'
Chukwueze skvěle našel Baenu, ten šel sám na golmana, ale nedokázal včas zakončite. Hned z první akce jsme mohli vidět branku, brilantní vzdušný pas Samuela Chuwuezeho!
2'
Villarreal rozjíždí svou přihrávkovou smršť.
1'
A je tu začátek zápasu! První jsou u míče hráči Villarrealu.
1'
Dnes hrají oba týmy s rozestavením 4-3-3, předchozí duel sehrátl Anderlecht s vysunutým hroťákem Ramanem, tedy 4-3-2-1.
Italští sudí jsou již spolu s hráči na hřišti, nyní probíhá obligátní podávání rukou.
Hráči už jsou připraveni nastoupit na hřiště, za malou chvilku začínáme.

Villarreal CF: Reina – A. Moreno, Cuenca, Mándí, Foyth – Baena, Parejo, Terrats – Morales, G. Moreno (C), Chukwueze.
Náhradníci: Jörgensen – Pedraza, Femenía, Albiol, Torres, Mojica, Lo Celso, Pino, Trigueros, Pascual, Jackson.
Trenér: Quique Setién

RSC Anderlecht: Verbruggen – N'Diaye, Vertonghen (C), Debast, Murillo – Refaelov, Diawara, Verschaeren – Amuzu, Raman, Dreyer.
Náhradníci: Coosemans, Van Crombrugge – Sardella, Ashimeru, Abdulrazak, Angulo, Arnstad, Sadiki, Leoni, Stroeykens, Stassin, Slímání.
Trenér: Brian Reimer

Rozhodčí: Di Bello, Tegoni, Baccini; VAR – Mariani, Fabbri.
Vážení, hlásí se Konferenční liga a spolu s ní Estadio de la Cerámica, kde sídlí slavný španělský Villarreal. Stadion, jehož název odkazuje na rozšířenost keramického v této oblasti na východě Španělska, dnes hostí v osmifinálové odvetě elitní beligický mančaft, kterým není nikdo jiný než RSC Anderlecht.

Villarreal CF

Stoleté výročí oslavil desátého března tým, který teprve v posledních několika málo letech zažívá ty největší triumfy své historie. Do nejvyšší soutěže nakoukl nejprve teprve v sezóně 1998/99, jeho nejlepším ligovým výsledkem je pak druhé místo za Realem Madrid v ročníku 2007/08.

V Evropě se „Žlutá ponorka“ zapsala nejvýraznějším písmem díky potopení slavného Manchesteru United v rámci penaltového rozstřelu finále Evropské ligy 2020/21. Vzhledem k extrémní konkurenci v rámci domácí ligy se tak v Evropě dokázali na nejvyšší úrovni prosadit domácí dříve než v jejich domovské soutěži.

Současná tabulka La Ligy ukazuje vedle Villarrealu číslovku 6, kterážto by znamenala, že i v příští sezóně budou domácí bojovat v Konferenční lize, resp. její kvalifikaci. Poslední zápas sehráli v neděli 12. 3., kdy s pátým Betisem remízovali 1:1 gólem Yeremiho Pina z 55. minuty.

Ve skupině konferenční ligy se domácí utkali s Lechem Poznaň, Hapoelem Beer Sheva a Austrií Vídeň. Se získem 13 bodů přesvědčivě ovládli skupinu, jediným týmem, který je dokázal porazit byl druhý postupující Lech, zato však hned 3:0 (přestože držení míče bylo 73:27 ve prospěch Španělů).

RSC Anderlecht
¨
Anderlecht, stotisícové městečko poblíž Bruselu, je domovem veleúspěšného družstva, které v domácí soutěži dokázalo v historii získat již 34 titulů. Co se mezinárodního působení týče, dokázali hosté vybojovat titul UEFA Cupu, předchůdce Evropské ligy, v roce 1983. V letech 1975/76 a 1977/78 se pak stali rovněž dvakrát vítězi Poháru vítězů poháru, oba zisky navíc dokázali využít i k zisku superpoháru UEFA, když v jednom z nejprestižnějších možných duelů porazili Bayern Mnichov, resp. Liverpool.

Aktuálně je však Anderlecht pouhým stínem své někdejší slávy, poslední trofej zvedl nad hlavu již před šesti lety a nyní jsou v tabulce belgické Jupiler Pro League až na 9. místě, které by jim nedalo ani šanci poprat se o postup do evropských soutěží v rámci playoff belgické ligy. Jen těžko se musí hostujícím fanouškům skousávat, když před sebou vidí v pořadí týmy, které kdysi drtili, včetně jejich historických rivalů týmů z Brugg a Lutychu.

O to více jsou pochopitelně hostující borci odhodlaní poprat se o úspěch na evropské scéně. Ve skupině s West Hamem, dánským Silkeborgem a bukureštským FCSB obsadili druhou příčku za bezchybným londýnskými kladiváři, které jak jistě víte táhne mimo jiné dvojice Souček, Coufal. Zisk pouhých osmi bodů sice zajistil postup, zároveň ale znamenal nutnost utkání se se třetím týmem ze základní skupiny EL.

Belgičané obdrželi bulharský Ludogorec Razgrad, s nímž sice venku prohráli 1:0, doma ale i zásluhou vlastního gólu argentinského středního obránce Russy zvítězili 2:1 a následně ovládli pokutové kopy. V těch zvítězili jednoznačně 3:0.

První zápas

První utkání dvojduelu skončilo smírně 1:1, nejprve se ve 28. minutě prosadil španělský záložník Trigueros, následně ale dokázali odpovědět hráči z města, jehož jedním z nejvýznamnějším zdrojů financí jsou jatka, která zaměstnávají 1500 obyvatel a zajišťují potravu pro celý Brusel. Za ně skóroval dánský legionář Dreyer. I dle statistických dat byl zápas velmi vyrovnaný, držení míče 54:46 pro Villarreal, střely 9:8 pro Anderlecht. Zůstávají nám tak všechny eventuality zcela otevřené a rozhodně se dnes večer máme na co těšit.

Tento zápas byl kupodivu tím vůbec prvním v celé historii obou klubů, přestože i Anderlecht má tradici překračující stoletou tradici. Na vině je zde ale především Villarreal, který jak už jsem zmiňoval proráží pozvolna evropské brány až v novém miléniu, kdy už se Belgičané naopak musí ze slunných pozic klidit.

Koho sledovat?

La Liga má odehráno 25 kol, Jupiter Pro League 29.

Samuel Chukwueze – 3. místo v tabulce asistentů v La Lize (5)
Daniel Parejo – nejvíce přihrávek z celé La Ligy (1528)
Aïssa Mandi – 3. nejpřesnější přihrávající hráč Konferenční ligy (95,86%)

X

Lior Refaelov – 3. nejlepší hráč v počtu asistencí na 90 minut v Jupiter Pro League (0,37)
Bart Verbruggen – 3. nejlepší brankář v procentu udržených čistých kont v Jupiter Pro League (41,7%)
Fábio Silva – nejlepší střelec Anderlechtu (7)

Pokořené hranice, rekordy a zajímavosti

Anderlechtští spáchali nejvíce faulů z celé konferenční ligy (124 v devíti zápasech)
Villarreal má nejvyšší průměrné držení míče z celé Konferenční ligy (62,3%)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.