Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Breidablik : UE Santa Coloma - 14. července 2022   21:15

Breidablik
Breidablik
45' Þorvaldsson  • 50' Gunnlaugsson  • 64' Yeoman  • 67' Steindórsson
4:1
(1:1)
UE Santa Coloma
30' Paredes
Breidablik
A. Einarsson – Gunnlaugsson (C), Muminović, Qvist, Yeoman – V. K. Einarsson, Sigurjónsson, Eyjólfsson – Svanþórsson, Þórhallson, Þorvaldsson
Joni Hyytiä – Mika Lamppu, Veli-Matti Leppänen (vš. Finsko)
Kópavogsvöllur (3009 míst k sezení), Kópavogur, Island

S konstatováním, že Breiðablik vyhrál domácí odvetu proti Colomě 4:1 a postupuje do druhého předkola Konferenční ligy, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-1.
Je dobojováno. Domácí Breiðablik pálil v prvním poločasu jednu šanci za druhou a byl za to potrestán gólem Joela Paredese z půlky hřiště. Když už se zdálo, že andorrský tým udrží do půlky vedení a smaže ztrátu z domácího zápasu, tak v posledních sekundách srovnal Ísak Þorvaldsson.

Ráz druhé půle určila padesátá minuta, kdy střelu do prázdné branky vyrazil bek Colomy Tiago Portuga rukou a byť domácí poté dostrkali míč do sítě, přišla červená karta a penalta, kterou proměnil Höskuldur Gunnlaugson, domácí kapitán. Poté už to byl zápas kočky s myší a zůstalo zodpovědět otázku, na kolika brankách se domácí účet zastaví. Trefili se ještě Andri Yeoman a Kristinn Steindórsson. Další šance zůstaly nevyužity, takže Blikar vítězí 4:1, v součtu 5:1 a zaslouženě jdou do druhého předkola, kde za týden v prvním utkání vyzvou černohorskou Podgoricu. My budeme zřejmě opět živě na stadionu.
90+4'
90+4'
Přímý volný kop poslal Þórhallson těsně vedle pravé tyče a vzápětí finský sudí zápas ukončuje. Islandský tým po výhře 1:0 a 4:1 postupuje dále, UE Santa Coloma se s evropskými poháry loučí.
90+2'
Centrovaný míč bez problému chytá Marc Priego, Krátce poté ale budou mít domácí opět šanci. A to z dvaceti metrů po faulu hostí. Zajímavá situace na pátý gól.
90'
Ve druhém poločasu nastaví finský sudí tři minuty navíc.
90'
Lúðvíkssonovi po rohu nevyšla klička, takže se hosté dostali do protiútoku. Po levé straně vedl míč Puentes a jeho pokus byl zblokován také na rohový kop.
89'
Domácí už si dělají se soupeřem, co chtějí. Po hezké kombinační akci odvrátil Martinez před nabíhajícím útočníkem míč na roh.
86'
Domácí měli dva rohy po sobě a v obou případech to v ochozech opět jen zahlučelo. Při druhém pokusu se sám na malém vápně zjevil Omar Sowe, ale v jasné pozici mířil nad branku!
Zároveň je jasné, že Breiðablik půjde ve druhém předkole na černohorskou Podgoricu, která dnes remízovala v kosovském Llapi 2:2 a po vítězství 2:0 z domácího utkání postupuje.
83'
Viktor Karl Einarsson si na velkém vápně našel míč a vystřelil, jenže jeho pokus nebyl nikterak prudký a navíc ho i Marc Priego dobře viděl.
82'
Poslední střídání domácích. Elfar Freyr Helgason jde na hřiště místo Mikkela Qvista.
82'
Po rohovém kopu propadl míč k Sowemu, který byl ale překvapený a neusměrnil ho mezi tři tyče.
81'
Marcel Sgró a Faysal Chouaib dohráli. Zejména druhý jmenovaný byl dneska neviditelný. Naopak na deset minut nastoupí Albert Reyes a Gonçalo Paulino.
80'
Domácí po dalším útoku zkusí rohový kop, na který si ale počkají až po dvojím střídání hostí.
77'
Třeba to nyní bude jinak, jelikož domácí se na půli hřiště dopustili faulu.
77'
Po prodlevách hry při střídáních se opět pořádně hraje. Andořané se snaží ještě o čestný úspěch, ale třeba říct, že domácí gólman Anton Einarsson se ve druhém poločasu hodně nudí.
73'
To přichází nyní po ofsajdu Soweho. Záložník Virgili a forvard Joel Paredes, který vstřelil gól na 0:1, jdou z placu. Místo nich si derniéru Colomy v letošních evropských soutěžích okusí útočník Juan Entrena a středopolař Monsif Khtta.
71'
Dohráli dva domácí záložníci Andri Yeoman a Oliver Sigurjónsson. Naopak na hřiště přichází obránce Adam Örn Arnarson a záložník Anton Logi Lúðvíksson.

Hosté musí se střídáním počkat, jelikož asi čtvrtému rozhodčímu nenahlásili tuto situaci. Tak v dalším přerušení.

A nakonec jde z placu i střelec vyrovnávací branky Blikar, útočník Ísak Þorvaldsson, a zahraje si Omar Sowe.
70'
Ještě před rozehráním autu domácích proběhne na každé straně dvojí střídání.
69'
Celkem bych se i vsadil, že dnes ještě minimálně jedna branka padne, pokud se podívám za poslední minuty na rozložení sil na hřišti.
67'
Breidablik právě vstřelil branku!
Demolice nebohých Andořanů pokračuje. Ve vápně měl KRISTINN STEINDÓRSSON dostatek prostoru, aby se dostal k odraženému míči. Placírkou ho umístil přesně k levé tyči, kam se Priego natahoval marně.
64'
Je rozhodnuto. ANDRI YEOMAN přebral zhruba 35 metrů od branky míč od Þórhallsona, vystřelil, balon možná trošku zaplachtil a končí za Priegem. Celou situaci navíc s případnou dorážkou jistil jeden z domácích útočníků. Asistence: Dagur Dan Þórhallson.
62'
Změnu v kádru provádí také hosté. Sergio Mendoza dohrál, naopak půl hodinku si vyzkouší Camilo Puentes.
61'
Gísli Eyjólfsson si užil ovací dosyta a střídá. Místo něj přichází na plac útočník Kristinn Steindórsson.
58'
Mendoza fauloval Gísli Eyjólfssona, místního oblíbence, který je asi už počtvrté za zápas vyvoláván kotlem Blikar.
57'
V další šanci byl Þorvaldsson, ale na rozdíl od konce prvního poločasu tentokrát minul branku.
54'
Agilní Svanþórsson posílal míč pod sebe na hranici malého vápna. Spoluhráč ho minul, dva hráči hostí také, až stoper Sgró jej na poslední chvíli odvrátil pryč.
53'
Nyní už mohou domácí kontrolovat hru a možná si i trošku užít. Při vší úctě k andorrskému týmu nevěřím, že by byl schopen vstřelit minimálně dvě branky.
50'
HÖSKULDUR GUNNLAUGSSON zamířil ze svého pohledu k levé tyči. Tam sice gólman Marc Priego skočil také, ale pozdě. Blikar tak vedou 2:1 a jsou na cestě do druhého předkola Evropské konferenční ligy.
49'
Domácí se už téměř radovali z branky, když centrovaný míč srazil brankář na penaltový puntík pro Svanþórssona. Na jeho střelu sice neměl Marc Priego nárok, jenže zastoupil ho Tiago Portuga, který zastavil míč rukama. Domácí poté sice dorazili míč do sítě, ale sudí gól neuznal a ukazuje portugalskému záložníkovi rovnou červenou kartu. K tomu schytávají hosté ještě druhý – a možná horší – trest, kterým je pokutový kop.
47'
Hosté se při průniku domácího celku horko těžko ubránili a odkopávají míč daleko od branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:16 – tedy v 19:16 islandského času.
Bez červených karet.
První poločas je minulostí. Domácí měli nepřeberné množství šancí a kdyby alespoň polovinu z nich proměnili, vedli by 3:1 a nemuseli by se o postup do druhého předkola strachovat. Jenže střeleckou nemohoucnost domácích ztrestal ve 30. minutě krásnou střelou z dálky Joel Paredes, který překvapil domácího brankáře. V závěru mohli Blikar úplně otočit stav, jenže Gísli Eyjólfsson ani jednu ze dvou velkých šancí neproměnil. Co nezvládl on, to se povedlo ve 45. minutě Ísaku ÞORVALDSSONOVI, který se dostal z hranice vápna ke střele a odčaroval kouzlo brankáře Marca Priega – 1:1.
45'
45'
Snad vůbec poprvé za první poločas se ke střele dostal Ísak Þorvaldsson. Nejprve si narazil míč se Svanþórssonem, který byl ale v obležení tří hráčů a k balonu se nedostal. Akce po chvíli pokračovala. Jednadvacetiletý forvard napřáhl zpoza vápna a nyní už neměl Marc Priego žádnou šanci zasáhnout. Blikar tak jdou do kabiny s náskokem z prvního utkání.
44'
Breiðablik zahazuje jednu šanci za druhou. Na vápně se hezky uvolnil Gísli Eyjólfsson, který tlačil míč do pravé šibenice, ale jeho pokus nebyl dostatečně prudký, takže Priego stihl zasáhnout.
42'
Po centru Virgiliho chyběl Joelu Paredesovi krok, aby byl u balonu dříve než gólman domácích. Stav 0:2 už by byli pro domácí hodně ledovou sprchou.
41'
Gísli Eyjólfsson si nyní zasloužil ovace publika. Byly by ještě větší, kdyby svou velkou šanci po centru z pravé strany nezahodil. Hlavičkoval ve výborné pozici nedobře a vedle.
39'
A mohlo být ještě hůře, neboť Sergio Mendoza tušil, kam půjde odražený míč. Byl u něj první, zpracoval si ho a vystřelil, jenže zamířil vedle.
38'
V Reykjavíku jsou tak k vidění dva naprosto odlišné průběhy zápasů. Zatímco KR vede nad favorizovaným Štětínem 1:0, Blikar doma prohrávají s outsiderem z Andorry 0:1.
37'
Sudí ještě přerušuje hru a kontroluje zdravotní stav právě faulujícího hráče, který se při zákroku téměř zranil.
36'
Gólman hostí Marc Priego dostává za zdržování hry žlutou kartu.
36'
Tiago Portuga fauloval právě Þórhallsona a u míče zůstanou domácí.
33'
Mohlo být srovnáno. Po pravé straně postupoval s míčem Dagur Dan Þórhallson, jenž dostal hodně volného prostoru. I ke střele. Vyzkoušel pokus na vzdálenější tyč a stadionem to jen zahučelo. Opět těsně minul.
Sledujeme tak situaci, kdy UE Santa Coloma vstřelila v šestnáctém zápasu evropských předkol teprve třetí gól. Naposled se andorrský tým radoval v létě 2016 proti chorvatské Lokomotivě.
30'
UE Santa Coloma právě vstřelila branku!
Do vedení tak jdou hosté, což je nečekané. Tentokrát už pokus o dlouhý nákop na branku vyšel. JOEL PAREDES viděl, že je Anton Einarsson trošku venku z branky, vystřelil tak a nyní už domácí brankář zasáhnout nestihl. Stav dvojzápasu je tak srovnán na 1:1!
29'
Viktor Karl Einarsson rozhodně nenazul střelecké kopačky. Eyjólfsson mu krásně nahrál z levé strany na hranici penaltového puntíku, ale domácí záložník v jasné pozici špatně trefil míč a ten šel nad branku.
27'
Už to opět vypadalo, že hosté budou moct jít do protiútoku, jenže znovu zbytečně přišli o míč. Což je zapříčiněno i dobrým napadáním domácích. Ti si před vápnem chvilku dávali přednost, kdo vystřelí. Nakonec se zodpovědnosti ujal Einarsson, ale jeho pokus nebyl tak prudký, aby ho Priego nechytil. Spíše měla střela přijít již dříve, místo zbytečné kličky Sigurjónssona.
26'
Marcel Sgró si bezpečně pohlídal dlouhý míč před napadajícím útočníkem a hosté budou odkopávat od branky.
23'
Opět v ohrožení můj notebook. Marc Priego si odkop po malé domů za rámeček nedá. Lehce jsem kontroloval, kam balon půjde a pochvalu zaslouží sedmdesátiletý vitální pán v první řadě, který mičudu krásně lapil do teplých.
22'
Gísli Eyjólfsson se sice dostal přes tři hráče soupeře, ale řekl bych, že jedním byl faulován. Proto přišel o míč. Sudí si ale myslí opak a nechá hru plynout.
21'
Další roh pro Blikar.
19'
Mendoza je nejen hodně aktivní dopředu, ale často faulující. Stejně jako nyní. Po chvíli se míč dostal před vápno hostí. Domácí budou zahrávat aut, přičemž sudí ještě Mendozovi domlouvá.
17'
První velká šance zápasu. K propadnutému a odraženému míči se dostal Viktor Karl Einarsson, po jehož střele se gólman Colomy jen ohlédl a tlačil ho očima mimo tyče. Povedlo se. Balon prošel půl metru vedle jeho pravé brankové konstrukce.
17'
Andri Yeoman potáhl míč po levé straně podél střídaček. Vybral si Þorvaldssona, před kterým odehrál soupeř míč do autu.
16'
Domácí házeli dva auty po sobě, ale zatím jim chybí trošku klidu ve finální fázi. Naopak v obraně hrají až na jednu situaci spolehlivě, což bylo vidět i nyní při sklepnutí míče.
15'
Další útok hostí bez problém odvrátili domácí stopeři a Breiðablik může jít dopředu.
11'
Ani Gunnlaugssonův roh nebyl nikterak nebezpečný. Naopak po něm mohli jít hosté do přečíslení, avšak španělský záložník Virgili si pomohl naprosto zbytečným faulem a vidí oprávněnou žlutou kartu.
11'
Pokud jednoho z domácích byl ztečován do zámezí, roh tak bude zahrávat také Blikar, jak se hráčům Breiðabliku říká.
10'
Domácí hezky vykombinovali soupeře ve středu hřiště, následně přišel faul jednoho z hráčů Santa Colomy.
9'
Sergio Mendoza je hodně aktivní. Pravý křídelník nyní viděl, že je Einarsson trošku venku z branky. Zkusil tak dlouhý nákop mezi tři tyče, ten si ale domácí gólman pohlídal.
7'
Krátce po rohu propadl míč asi pětatřicet metrů od branky k Mendozovi, jenž si s celou situací nelámal hlavu a napálil míč na branku. Ale dal mu opačnou faleš, než by bylo záhodno, a balon šel hodně vedle od pravé tyče Einarssona.
7'
Gólman Einarsson si nekřikl dost hlasitě, zda si půjde pro balon nebo ne. Proto raději bek Muminović odvrátil míč na roh. Toho se ujmou hosté.
5'
Blikar nakonec nehráli malou domů, míč si stopeři předali mezi sebou.
4'
Po šanci již v první minutě zatím žádné další k vidění nejsou. To ale nevadí domácím fanouškům, kteří prakticky vyprodali celou velkou podélnou tribunu a zejména kotel se stará o fantastickou atmosféru.
2'
Finský asistent sudího správně postřehl, že míč už byl v zámezí a domácí mají aut.
1'
Ačkoliv hráči hostí rozehrávali, domácí se hned v první minutě dostali do šance. Svanþórsson se zničehonic sám zjevil na levé straně před brankou, ale na brankáře Priega si nepřišel. Ten předvedl dobrý zákrok a nakonec z celé situace nebyl ani rohový kop.
1'

Breidablik: A. Einarsson – Gunnlaugsson (C), Muminović, Qvist, Yeoman – V. K. Einarsson, Sigurjónsson, Eyjólfsson – Svanþórsson, Þorhallson, Þorvaldsson
Náhradníci: Bragason – Helgason, Steindórsson, Lúðvíksson, Arnarson, Guðbjargason, Margeirsson, Ingvarsson, Gautason, Pétursson, Robertsson, Sowe
Trenér: Oskar Þorvaldsson

UE Santa Coloma: Priego – De Pablos (C), Sgró, Martinez, Tiago Portuga – Mendoza, Rebés, Fonseca, Virgili – Chouaib, Paredes
Náhradníci: José Teixeira – Reyes, Entrena, Gerard Aloy, Paulino, Gavim, El Kabbou, Puentes, Khtta
Trenér: Juan Velasco Damas

Rozhodčí: Joni Hyytiä – Mika Lamppu, Veli-Matti Leppänen (vš. Finsko).
Zhruba před hodinou začal v nedalekém Reykjavíku zápas mezi KR a Štětínem. Islandský tým bude muset dohánět tříbrankovou ztrátu z prvního duelu a po poločasu vede 1:0.
Úvodní zápas:

UE Santa Coloma – Breiðablik 0:1 (0:1)
Branka: 14. Þorvaldsson
Karty: 17. Thiago (UES), 45+2. Mendoza (UES), 57. Rebes (UES), 82. Paredes (UES) – 43. Muminović (BDK), 47. Einarsson (BDK), 67. Margeirsson (BDK), 77. Ludviksson (BDK)

UE Santa Coloma: Priego – De Pablos, Rebes, Puentes (85. Sgro), Alves – Fernández (75. Reyes), Fonseca, Mendoza (75. Gavim), El Kabbou (64. Paulino) – Faysal, Paredes (85. Entrena)
Náhradníci: José Teixeira – Sgró, Martinez, Reyes, Entrena, Gerard Aloy, Paulino, Gavim
Breiðablik: Einarsson – Gunnlaugsson, Muminović (54. Qvist), Margeirsson, Ingvarsson – Einarsson (62. Þórhallsson), Lúðvíksson, Eyjólfsson – Svanþórsson, Steindórsson (62. Sowe), Þorvaldsson
Náhradníci: Bragason – Qvist, Sigurjónsson, Helgason, Arnarson, Þórhallsson, Árnason, Guðbjargarson, Yeoman, Sowe

Rozhodčí: Banari – Bodean, Basiul
UE Santa Coloma:
Druhý tým loňského ročníku andorrské ligy ztratil na vítězný tým Inter Escaldes tři body. Oproti třetí Sant Juliy ale měl bod k dobru, díky čemuž se kvalifikoval do prvního předkola Evropské konferenční ligy. Domácí soutěž startuje až v září, proto má andorrský tým nevýhodu velké nerozehranosti. Což bylo určitě vidět i v prvním utkání, kdy doma prohrál se soupeřem 0:1.

Do odvety je tak Santa Coloma jasným outsiderem a musel by se stát obrovský zázrak, aby tento celek šel dále. V rámci evropských pohárů – tedy spíše jejich kvalifikací, dosud nepoznal andorrský "trpaslík" chuť vítězství. Všech čtrnáct zápasů předkol Evropské ligy prohrál, stejně tak minulý týden v Konferenční lize. A všeho všudy vstřelil pouze tři branky (1:3 doma proti Zrinjskému Mostaru v roce 2013, 1:3 a 1:4 proti chorvatské Lokomotivě před šesti lety).
Breiðablik
Tým z Kópavogoru, vyznávající zelenou barvu, se honosí prvním místem v islandské Besta-deils karla. Ve dvanácti odehraných utkáních ztratil jen pět bodů za remízu a porážku, jinak je suverénní při skóre 35:12. Hned za ním je Víkingur Reykjavík, který v úterý smolně vypadl z Ligy mistrů. Blikar, jak se Breiðabliku říká, bojoval v uplynulé sezoně právě s Víkes o tituz a nakonec byl druhý o jeden jediný bod, jelikož právě Zelení v předposledním kole prohráli 0:1 v Hafnarfjorðuru.

V uplynulé sezoně se Blikar snažili také o postup do základní skupiny Konferenční ligy. V prvním předkole přešli snadno přes lucemburský Racing (3:2 doma, 2:0 venku) a poté senzačně vyřadili Austrii Vídeň (2:1 doma, 1:1 venku). VE třetím předkole ale podlehli skotskému Aberdeenu (2:3 doma, 1:2 venku). Od sezony 2013/2014 ale poprvé přešli v evropských kvalifikacích dvě předkola.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u prvního předkola Evropské konferenční ligy! Jeden ze zápasů se bude hrát v Kópavoguru, městu bezprostředně přiléhajícím k Reykjavíku, kde hraje své domácí zápasy Breiðablik. Islandský tým je v souboji s andorrským celkem UE Santa Coloma jasným favoritem, což potvrdil i v prvním utkání, ze kterého si dovezl nadějné vítězství 1:0. Utkání začíná ve 21:15 českého času, tedy v 19:15 islandského, a my Vám nabídneme přenos přímo ze stadionu Kópavogsvöllur!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.