Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Chorvatsko - 13. listopadu 2017   15:30

Řecko
Řecko
65' Manthatis
1:1
(0:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
74' Brekalo
Řecko
Kotsaris (71. Astras) – Saliakas, Pasalidis, Nikolaou, Tsimikas – Galanopoulos, Karachalios, Androutsos – Manthatis (85. Mavropanos), Koulouris (C), Lamprou (66. Limnios). Trenér: Antonis Nikopolidis.
Astras – Mavropanos, Deligiannidis, Orfanidis, Melikiotis, Limnios, Vergos
Pawson – Lennard, Cook (všichni Anglie)
Toumba Stadium (Soluň)
Chorvatsko
Posavec – Karačić, Šimić, Ćaleta-Car, Sosa – Balić (70. Ivanušec), Šunjić (C), Moro – Bočkaj (46. Majer), Jakoliš (90+7. Bašić), Brekalo. Trenér: Nenad Gracan.
Šemper – Majer, Ćorić, Mamić, Bosančić, Ivanušec, Bašić

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.

6. San Marino – 0 bodů (1:16), zápasy 5

Pozn.: na ME postoupí vítězové skupin a čtyři nejlepší celky z druhých míst.
Zápas dvou neporažených týmů vítěze nepoznal, po remíze 1:1 si tak oba celky body rozdělí.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:10.
90+7'
90+7'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hry ven jde Jakoliš, v závěrečných vteřinách si zahraje Bašić.
90+5'
Majer z něj nabídl míč Šimićovi a jeho vysoký oblouček dopadl do rukavic řeckého gólmana.
90+4'
Hned ze své další akce vytěžili Chorvaté roh.
90+3'
Palebnou pozici si vytvořil Karačić (Chorvatsko), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
90+1'
Sedm minut. Tak dlouho ještě bude trvat zápas. Je to dáno hlavně dlouhým ošetřováním brankáře Kotsarise.
90'
Do souboje s Morem vlétl Limnios (Řecko) jako utržený od řetězu a řekl si tím o žluté potrestání.
89'
Zahrozili také Chorvaté. Brekalo s odhodlaným výrazem ve tváři vnikl do levé části pokutového území a odtamtud zakončil mimo bližší tyč.
88'
Následoval další řecký roh. Centrovaný balon dosedl na hlavu Mavropanose, který v krkolomné pozici nedokázal přesně zacílit.
87'
Teď stáli při hráčích Chorvatska snad všichni svatí! Tsimikasův načechraný centr od rohového praporku totiž našel Nikolaoua, jenž rozezvučel břevno. Posavecovi msi pořádně zvonit v uších.
85'
Střídání v týmu Řecko: Manthatis pustil do hry Mavropanose.
83'
Další krutá rána pro reprezentační tým Řecka, který dohraje zápas v oslabení! Pasalidis za skluz na Šunjiće dostal druhou žlutou kartu znamenající vyhazov. Zbytek utkání tak řecký obránce dosleduje pouze z útrob stadionu.
80'
Saliakas (Řecko) po ztrátě míče nešetrně fauloval Mora. Ptáte se na jeho trest? Žlutá karta.
79'
Nakonec to byla Androutsosova pumelice, který trefila jednoho z obětavých chorvatských beků.
77'
Řekové navštívili chorvatské území a snaží se tam provést nějakou zajímavou kulišárnu.
75'
Na tahu jsou řečtí reprezentanti.
74'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Po laciném gólu je vyrovnáno! Nerozchytaný Astras si navlékl děravé rukavice a za svá záda propustil střelu JOSIPA BREKALA zpoza pokutového území. To byla opravdu hrubá chyba nového strážce řeckého svatyně!
71'
Nepříjemná zpráva pro Řecko: gólman Kotsaris není schopen pokračovat ve hře, do brány se proto musí postavit náhradník Astras.
70'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Balić, přichází Ivanušec.
68'
Hra se točí kolem středového kruhu.
66'
Střídání v týmu Řecko: hrací plochu opustil Lamprou a na jeho místo přišel Limnios.
65'
Řecko právě vstřelilo branku!
Řecko po hodině hry zasazuje první úder! Na centr zleva si do předbrankového prostoru naběhl GEORGIOS MANTHATIS a nechytatelným způsobem zavěsil balon pod břevno.
64'
Pomoc týmových lékařů naštěstí zabrala a Kotsaris (Řecko) se vrátil zpátky mezi tři tyče.
63'
V době jeho pádu byla hra úplně na druhé straně hřiště. Snad se nejedná o nic vážného.
62'
To nevypadá vůbec dobře. Řecký gólman se zničehonic skácel k zemi a žádá si ošetření.
60'
Koulouris (Řecko) uprostřed hřiště fauloval Šunjiće.
59'
Zahrozili také hosté. Brekalo si ušlapal cestu před hranici šestnáctky, odkud nastřelil soupeře.
57'
A tak mohli zaútočit domácí. Na lahodný centr ze strany si naskočil Koulouris, ale netrefil se.
56'
Víc už se útočícímu týmu nepovede, protože Majerův centr nenašel správného adresáta.
55'
Po několika dotecích s míčem to konečně vyšlo, hosté navíc rozehrají rohový kop.
54'
Hostům dělá problém projít přes záložní řadu Řecka, ta odvádí vynikající práci.
53'
Chorvatsko uklidňuje hru kombinací na svém plácku.
52'
Řekové se záhy dostali k míči a hned z toho byla zajímavá šance. Do palebné pozice si balon navedl Lamprou, který jen těsně minul tyč.
51'
Nakonec ho získali chorvatští fotbalisté, jejichž kombinaci za cenu faulu utnul Tsimikas.
50'
Momentálně se hraje ve středu hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí usilovné bitvy o balon.
48'
Brekalo odcentroval balon do chumlu hráčů a z něj hrací předmět vylétl mimo rizikovou zónu.
47'
Na začátku druhé půle vybojovalo Chorvatsko roh.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: do druhé půle nezasáhne Bočkaj, neboť ho nahradil Majer.
46'
Reprezentanti obou zemí se vracejí na zelený pažit.
V prvním dějství se lepší pasáže střídaly s těmi horšími. Protože gól nepadl, tak alespoň vypíchnu ty největší šance. Po půlhodině hry zahrozili domácí, když Lamprou nastřelil tyč a o necelých deset minut později měli velkou příležitost k otevření skóre také hosté, jenomže nabídnutou penaltu Brekalo zahodil.
45+4'
45+2'
Tak ne. Ještě je tu totiž žlutá karta pro Pasalidise (Řecko). Po jeho faulu se na zemi svíjí Posavec.
45+1'
Tečku za úvodním dějstvím zřejmě napíše nepovedený řecký roh, jehož exekuce se ujal Lamprou.
45'
Nastavená doba hry činí dvě minuty.
43'
Bude se žlutit. Hříšníky jsou Karachalios (Řecko) a Jakoliš (Chorvatsko).
42'
Není to gól a Chorvaté smutní! Nařízený pokutový kop neproměnil faulovaný Brekalo, který zamířil úplně vedle.
41'
Pozor! Brekalo vnikl do pokutového území a tam ho fauloval Pasalidis. Hlavní arbitr neváhal ani vteřinu a nařídil penaltu pro Chorvatsko.
39'
Hra se přemístila doprostřed hřiště, kde Galanopoulos (Řecko) fauloval Šunjiće.
37'
Chorvatští zadáci neuhlídali Tsimikase, který z obtížné pozice netrefil cílené zařízení.
36'
Aktivní Řecko bude zahrávat rohový kop.
34'
A ofsajdem skončilo i další tažení domácího týmu. V postavení mimo hru tentokrát uvízl Koulouris.
33'
Konečně se začalo dít něco zajímavého. K rozpoutání řecké gólové radosti chyběly jen centimetry, protože Lamprou orazítkoval konstrukci branky! Následná dorážka stejného hráče byla ofsajdová.
31'
Tato pasáž je velmi nezáživná.
30'
Moro (Chorvatsko) si vyšlápl na Karachaliose a také uviděl žlutě zbarvený kartonek.
28'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
26'
První varování. Žlutou kartu za nedovolené odzbrojení Androutsose inkasoval Ćaleta-Car (Chorvatsko).
25'
Další faul. Přímo ve středovém kruhu byl nepřiměřeně atakován Jakoliš (Chorvatsko).
23'
Rozhodčí přerušil hru pro faul Pasalidise a přisoudil balon fotbalistům Chorvatska.
22'
Půl na půl. Tsimikas totiž oslovil Pasalidise a ten zcela minul hostující bránu.
21'
Domácí zaveleli k útoku po pravém křídle, jehož výsledkem je rohový kop. Jak to dopadne?
19'
Odražený balon sebrali hráči Chorvatska, jenomže Jakoliš byl chvíli nato přistižen v ofsajdu.
18'
S Bočkajovým centrem si zkonsolidovaná defenziva domácího mužstva hravě poradila.
17'
Záhy se hra obrátila. Řekové museli pospíchat dozadu a budou čelit rohovému kopu.
16'
Řecká reprezentace disponuje územní převahou.
15'
Po opětovném zisku míče Řekové dotáhli svůj útok až k zakončení. Androutsos vypálil mimo bránu.
13'
Tohle je jednoznačný faul na Jakoliše. Spáchal ho Karachalios (Řecko).
12'
Chvíli ho obléhali, ale nakonec byli o míč oloupeni.
11'
Domácí se prokombinovali k pokutovému území.
9'
Ojedinělé chorvatské tažení skončilo střelou na Kotsarise, který se proti Bočkajově pokusu vyznamenal! Jednalo se o první šanci zápasu.
8'
Zpět ho vybojoval Androutsos, neobešlo se to ovšem bez nedovoleného zákroku z jeho strany.
7'
Krátká kombinační souhra řeckého reprezentačního celku vedla ke ztrátě balonu.
5'
Samostatně vedenou akci Pasalidise zastavil Jakoliš v rozporu s fotbalovým pravidly.
4'
O chvíli později se Řekové konečně zmocnili míče a pelášili s ním na útočnou polovinu.
3'
Napadnout jejich rozehrávku se vydal Galanopoulos (Řecko) a dopustil se při tom faulu.
2'
Chorvatům se nedaří projít zahuštěným středem hřiště, a tak kombinují pouze na svém území.
1'
Míč uvedli do hry chorvatští fotbalisté.
1'
Národní hymny, los stran, úvodní výkop. Přesně takhle proběhne sled dalších událostí.
Craig Pawson společně se svými anglickými krajany právě přivádí reprezentnaty na hrací plochu.
Vítěz udělá významný krok k postupu na ME.

Řecko: Kotsaris – Saliakas, Pasalidis, Nikolaou, Tsimikas – Galanopoulos, Karachalios, Androutsos – Manthatis, Koulouris (C), Lamprou. Trenér: Antonis Nikopolidis.
Náhradníci: Astras – Mavropanos, Deligiannidis, Orfanidis, Melikiotis, Limnios, Vergos

Chorvatsko: Posavec – Karačić, Šimić, Ćaleta-Car, Sosa – Balić, Šunjić (C), Moro – Bočkaj, Jakoliš, Brekalo. Trenér: Nenad Gracan.
Náhradníci: Šemper – Majer, Ćorić, Mamić, Bosančić, Ivanušec, Bašić

Rozhodčí: Pawson – Lennard, Cook (všichni Anglie).
Přibližně třicet minut před začátkem zápasu probíhá na hřišti Toumba Stadium v Soluni rozcvička.
Přehled vzájemných soubojů z předchozích let

30.03.2015 Řecko – Chorvatsko 0:2
17.11.2007 Řecko – Chorvatsko 3:4
06.06.2007 Chorvatsko – Řecko 3:2
Chorvatsko

Chorvatský národní tým málem klopýtl ve svém druhém kvalifikačním vystoupení, kdy nepříznivý vývoj s Běloruskem otočil dvěma góly až v nastaveném čase. Kromě tohoto infarktového závěru Chorvaté žádný další problém řešit nemuseli a díky lepšímu skóre se vyhřívají na čele tabulky.

1. Moldavsko – Chorvatsko 0:3 (0:2)
2. Chorvatsko – Bělorusko 2:1 (0:0)
3. Chorvatsko – Česko 5:1 (2:0)
4. Chorvatsko – San Marino 5:0 (1:0)
Řecko

Na reprezentační celek Řecka je třeba dát si pozor. Hned ve třech ze čtyř zápasů totiž Řekové hráli v početní výhodě. Vyloučit se v průběhu duelu nechala všechna mužstva, která s Řeckem přišla do styku. Vzácnou výjimkou se stalo pouze domácí utkání s Moldavskem, v němž padla jen karta žluté barvy.

2. Řecko – 12 bodů, (14:1), zápasy 4

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné pondělní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže ze zápasu Řecko – Chorvatsko, který je součástí kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Utkání dvou nejlepších týmů skupiny 1 má výkop v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.