Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Lotyšsko - 16. října 2018   18:30

Andorra
Iker – De Pablos, Alaverda, Garcia, Viladot (C) – Nazzaro, Reyes, Grau Samper, Pomares (78. Pijuan) – Martínez, Fernandez (88. Rebelo).
Silverio – Armada, Del Castillo, Pijuan, Torres, Rebelo, Tizón.
Romanov – Alochin, Skrypka (všichni Ukrajina)
Estadi Comunal, Andorra la Vella
Lotyšsko
Zommers – Jurkovskis (88. Hvoinickis), Kolesovs, Černomordijs (C), Sorokins – Kigurs (84. Krušatins), Tobers – Saveljevs, Soloveičiks, Fjodorovs – Uldrikis.
Kurakins – Strods, Kurtišs, Ivanovs, Hvoinickis, Krušatins, Grinbergs.

Tímto se s vámi loučím a zase se na vás budu těšit u některého dalšího fotbalového přenosu.
Utkání, ve kterém se odhadovalo, že skončí nerozhodně, své papírové předpoklady potvrdilo. Více šancí ke skórování mělo Lotyšsko, ale branku díky žalostnému zakončení nevstřelilo. Naopak Andorra se spíše soustředila na obranu, což ji vyšlo a může být s bodem asi spokojená.

Situace v tabulce se pro oba týmy nemění. Andorra zůstává poslední, Lotyšsko o bod před ní.
90+4'
90'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Kristers Tobers (Lotyšsko). Hostující hráč musí předčasně pod sprchy, využije Andorra tříminutový výhody?
88'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ricard Fernandez, přichází Roberto Rebelo.
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Raivis Jurkovskis, přichází Daniils Hvoinickis.
86'
Po vyražení míče domácím brankářem, bude hostující celek rozehrávat další rohový kop. Jenže tentokrát si Lotyšsko nic nevypracovalo.
85'
No a mohlo to být! Před malou chvílí potrestaný Roberts Uldriķis si našel míč a cpal se do koncovky. Jeho pokus letěl přesně na branku, ale Iker vytáhl zákrok, který drží dál bezbrankový výsledek.
84'
Vypadá to, že duel skončí bez branek. Pokud bych měl ukázat na ten tým, který si zaslouží vítězství, bylo by to Lotyšsko. Ovšem remíza je asi také spravedlivá. Ale ještě před sebou pár minut máme, tak se třeba gólu dočkáme.
84'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Martins Kigurs, přichází Andris Krušatins.
81'
Žlutou kartu dostává Roberts Uldriķis (Lotyšsko). Jak jsem už jednou v tomto poločasu psal, fauly se sečetly a je z toho další potrestání.
79'
Další roh pro Lotyšsko získal Roberts Uldriķis. Jenže hostující útočník následně po centru branku minul.
78'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Roger Nazzaro, přichází Joan Pijuan.
77'
Dlouhou dobu se nic nedělo, až nyní budeme sledovat rohový kop hostujícího celku. Martins Kigurs našel dobře postaveného Vladislavse Fjodorovse, který minul branku Andorry.
72'
Ricard Fernandez si opět nedal pozor, kde stojí poslední obránce. Rozhodčí má opět praporek nad hlavou, ofsajd.
70'
Dvacet minut do konce utkání! Už před zápasem bylo jasné, že duel bude nejspíše o jediném gólu. Prognózy se tedy potvrzují.
68'
Krajní obránce Lotyšska Vladislavs Sorokins se rozhodl, že to zkusí vzít na sebe. Ovšem jeho zakončení postrádalo více přesnosti.
67'
Také hostující celek už má druhého potrestaného hráče. Žlutou kartu dostává Kristers Tobers (Lotyšsko).
64'
K rozehrání standardní situace se postavil opět Martins Kigurs, jehož centr do šestnáctky nenašel nikoho ze spoluhráčů.
63'
Žlutou kartu dostává Roger Nazzaro (Andorra). Jeho zákrok byl opravdu za hranicí pravidel a je tak správně třetím potrestaným hráčem v duelu.
63'
Andorra nejde pro fauly daleko, v posledních dvou minutách předvedla hned tři. Domácí chtějí soupeři ukázat, že body nedají zadarmo.
61'
Hostující útočník si řekl o přihrávku, kterou také dostal. Jenže Roberts Uldriķis se nacházel jen v ofsajdu.
60'
Další střelecký pokus a opět se do prostoru branky nevešel. Zakončení Ricarda Fernandeze přesnost nedostalo, a tak se bude odkopávat od brány Lotyšska.
60'
Hodina hry je minulostí a stále platí, že branku jsme neviděli. Oba týmy bojují o to, aby neinkasovali, a tak moc fotbalové krásy nevidíme.
55'
Do útoku mohla jít Andorra, ale její snažení je zastavené. Ofsajdovou past si nepohlídal Ricard Fernandez, a tak zaúřadoval praporek pomezního sudího.
54'
Hostující celek vybojoval rohový kop. Ten do hry poslal Martins Kigurs, jenž našel Vladislavse Sorokinse. Krajní obránce mohl být první střelcem zápasu, ale v dobré pozici minul.
53'
Defenzivní záložník Martins Kigurs na nic nečekal a zpoza vápna se opřel do míče. Jeho pokus si ale cestu do branky nenašel. Iker celou situaci zkontroloval pohledem.
51'
Roberts Uldriķis moc chce, ale v jeho hře je spousta nedovolených zákroků Nedivil bych se, kdyby mu je rozhodčí spočítal a udělil kartu.
49'
Hra se opět hodně kouskuje, další faul způsobil Ricard Fernandez. Těžko říct, komu tohle kouskování více pomáhá, asi domácím.
47'
Hned v začátku poločasu si faulem pomohl Roberts Uldriķis, Andorra se tak dostává k balonu.
46'
Ukrajinský rozhodčí zahájil druhý poločas. Doufejme, že se dočkáme alespoň jedné branky.
46'
Prvních pětačtyřicet minut branku nenabídlo. Dlouho se čekalo i na střelecký pokus, který by přinutil brankáře k zákroku. Ten přišel až v nastavení, kdy se musel činit Iker. Ovšem jinak moc fotbalové krásy nevidíme. Je vidět, že proti sobě nastupují nejhorší týmy skupiny, a tak sledujeme spíše bitvu o každý kousek hřiště.
45+1'
45+1'
Tak přeci jsme se dočkali alespoň zákroku brankáře. Proti zakončení Vladislavse Fjodorovse musel vytáhnout zákrok domácí Iker, jenž skákavý pokus k tyči dobře viděl. Stav zůstává nezměněn.
45'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát minuta nad rámec normální hrací doby.
43'
Před malou chvílí byl Roberts Uldriķis hrdinou a nyní je viníkem. Hostující hráč si totiž pomohl faulem.
41'
V závěru prvního poločasu se i Andorra dočkala prvního rohového kopu. K jeho rozehrání se postavil Roger Nazzaro, jehož centr nenašel spoluhráče. Z branky výborně vyběhl Zommers.
40'
Pět minut zbývá do konce úvodní pětačtyřiceti minutovky, stav je stále bezbrankový.
37'
Roberts Uldriķis je v posledních minutách aktivní, ale i tentokrát se nacházel v ofsajdu. Obrana Andorry funguje zatím skvěle.
36'
Za obranu Andorry si nabíhal Roberts Uldriķis, který si nepohlídal ofsajdové postavení. Škoda! Mohli jsme se něčeho konečně dočkat.
35'
Hra se přerušuje, když se dalšího faulu dopustil Vladislavs Soloveičiks. Ovšem byl to zákrok, který se trestat žlutou kartou nemusí.
32'
První poločas se pomaličku, polehoučku blíží ke svému konci. Zatím jsme střelecký pokus do prostorů tří tyčí neviděli.
29'
Další rohový kop pro hostující celek. Centr od praporku poslal do vápna Martins Kigurs, který našel spoluhráče. Ovšem Raivis Jurkovskis si pomohl útočným faulem.
26'
Žlutou kartu dostává Vladislavs Fjodorovs (Lotyšsko), který si počínal nedovoleně. Hlavní rozhodčí se rozhodl hráči udělit první napomenutí.
25'
Útočným faulem se připomněl Martins Kigurs, a tak domácí celek bude opět rozehrávat míč z klidné pozice.
21'
Hra se rychle přesunula před branku Lotyšska, ale Ricard Fernandez opět nemířil přesně.
20'
Zpoza vápna se do míče opřel Kristers Tobers, jehož pokus zastavil bránící hráč. Brankář Iker na první zákrok dnešního večera stále čeká.
17'
Registrujeme další pokus na domácí straně. Jenže také tentokrát Francisco Pomares nezamířil přesně.
14'
Hostující celek velmi rychle rozehrál a hnal se do útoku, tentokrát z toho bude rohový kop. Ovšem po něm jsme se zakončení nedočkali, Andorra může vysunout obranu ven ze šestnáctky.
14'
Do šance se hnal Ricard Fernandez, ovšem zastavil ho praporek pomezního rozhodčího, ofsajd!
13'
Vladislavs Soloveičiks si počínal nedovoleně, Andorra bude rozehrávat z klidné pozice. K volnému kopu se postavil Albert Alavedra, který stejně jako před chvílí jeho soupeř, branku minul.
12'
Ani jeden z týmů si nevytvořil slibnou střeleckou pozici, takže brankáři jsou zatím bez práce. Snad se to s postupem času zlepší. Vstřelený gól by utkání velmi pomohl.
10'
K rozehrání standardní situace se postavil Martin Kigurs, jehož pokus se do prostoru tří tyčí nevešel.
9'
Žlutou kartu dostává Eric De Pablos (Andorra). Domácí hráč vytáhl zákrok za hranicí pravidel a je prvním potrestaným.
7'
Že bychom se bavili nějakým krásným fotbalem, to se ani neočekávalo. Je to spíše boj o každý kousek zeleného pažitu.
5'
Úvodních pět minut je minulostí, střelecký pokus jsme ale zatím neviděli. Utkání se zatím odehrává v klidných zónách hrací plochy.
2'
Hned v úvodu zápasu se faulu dopustil Kristers Tobers, jenž nabízí balon soupeři. Ten tedy bude rozehrávat z klidné pozice.
1'
Hlavní rozhodčí Vitalij Romanov z Ukrajiny dal pokyn k zahájení zápasu, pojďme na to!
1'
Oba celky jsou již nastoupeny na zeleném pažitu, kde se už všechno chystá k zahájení zápasu. Mírným favoritem jsou sice hosté, ale každá série nezdarů jednou končí.

Andorra: Iker – De Pablos, Alaverda, Garcia, Viladot (C) – Nazzaro, Reyes, Grau Samper, Pomares – Martínez, Fernandez.
Náhradníci: Silverio – Armada, Del Castillo, Pijuan, Torres, Rebelo, Tizón.

Lotyšsko: Zommers – Jurkovskis, Kolesovs, Černomordijs (C), Sorokins – Kigurs, Tobers – Saveljevs, Soloveičiks, Fjodorovs – Uldrikis.
Náhradníci: Kurakins – Strods, Kurtišs, Ivanovs, Hvoinickis, Krušatins, Grinbergs.

Rozhodčí: Romanov – Alochin, Skrypka (všichni Ukrajina).
Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu. Již jsou známy sestavy, které se za pár okamžiků představíme.
Andorra

Domácí celek je na tom ještě hůře než Lotyšsko. Vždyť získal pouhé dva body, ale ve skupině velkým outsiderem. Andorra vsítila pouhou jednu brankou a hned osmadvacet jich inkasovala. Tento tým získal body jen se Skotskem a právě Lotyšskem. O jedinou branku se postaral devatenáctiletý Ricard Fernandez.

Anglie – Andorra 7:0
Ukrajina Andorra 1:0
Skotsko – Andorra 3:0
Andorra – Nizozemsko 0:1
Andorra – Skotsko 1:1
Lotyšsko

Hostující celek se v tabulce krčí na předposlední, tedy pátém místě. Když získal pouhé tři body, ale na vítězství v kvalifikační skupině stále čeká. Lotyšskou uhrálo remízy s Andorrou, Ukrajinou a Skotskem. Tento tým má velké potíže s obrannou, vždyť už inkasoval osmnáctkrát. Nejlepším střelcem týmu je Roberts Uldrikis, útočník švýcarského Sionu se prosadil dvakrát.

Lotyšsko – Nizozemsko 0:3
Lotyšsko – Anglie 1:2
Ukrajina – Lotyšsko 3:2
Skotsko – Lotyšsko 1:1
Lotyšsko – Skotsko 0:2
Vítám všechny fanoušky fotbalu u desátého kvalifikačního zápasu hráčů do jednadvaceti let, v němž se představí Andorra a Lotyšsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.