Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Řecko - 10. září 2018   18:00

1:2
(0:1)
Řecko
Řecko
44' Limnios   • 56' Tsimikas
Česko
Staněk – Matějů, Král, Lischka, Helešic – Kulhánek (C) (67. Trubač), Takács – Matoušek, Hašek (67. Květ), Ladra (79. Zajíc) – Pulkrab
Stejskal – Kvída, Květ, Trubač, Wiesner, Sadílek, Zajíc
Dingert (GER) – Pickel (GER), Christ (GER)
2 038 diváků
Řecko
Kotsaris – Saliakis (C), Pasalidis, Nikolaou, Tsimikas – Chatzidiakos, Karachalios – Lamprou (73. Manthatis), Androutsos, Limnios (87. Kiriakopoulos) – Vergos (63. Kotsopoulos)
Siampanis – Manthatis, Staikos, Deligiannidis, Kiriakopoulos, Bouzoukis

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou.
Ve druhém poločase sice vyrovnal Ladislav Takács, ale prakticky vzápětí vsítil vítěznou trefu Kostas Tsimikas. Český tým už nenašel síly na zvrat a výsledkem 1:2 lídrovi skupiny nakonec podlehl.
Bohužel to nevyšlo. Lvíčata klíčový zápas kvalifikace s Řeckem nezvládla a nejspíš se připravila o naději na postup na evropský šampionát do 21 let.
90+7'
90+6'
Tak ještě jedna velká šance na závěr! Obrovitá postava Ladislava Takácse udělala místo pro Daniela Trubače, jenž měl ideální pozici ke střele. A byla dobrá. Kotsaris ale úspěšným zákrokem jenom podtrhl svůj velmi dobrý individuální výkon v dnešním utkání.
90+5'
Po dalším nepřesném nákopu Staňka už to pro hosty vypadá velmi slibně.
90+4'
Vyhraný hlavičkový souboj v pokutovém území k brance nevedl, Řekové si vedení hlídají.
90+3'
Teď už žene Vítězslav Lavička všechny své chlapce kupředu, Staněk bude nakopávat dlouhý balón.
90+2'
Řekové budou ukrajovat cenné vteřinky u rohového praporku.
90+1'
Helešicův balón proletěl přesně mezi Zajícem a Pulkrabem.
90'
Nastavení bude šestiminutové.
89'
Staněk si na závěr zápasu připsal skvělý zákrok, když zneškodnil samostatný únik Andoutsose.
88'
Matoušek se pokusil prodloužit Králův centr k Zajícovi, ten byl však střežen Nikolaouem.
87'
Květ vypálil z velké dálky a bohužel o hodně minul.
86'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Limnios, přichází Kiriakopoulos.
85'
Aleš Matějů se pokusil najít hlavu Takácse, jemuž ale k zasažení míče chyběly centimetry.
84'
Helešic z pravé strany nacentroval do zámezí, po krátké pauze uvede míč do hry Kotsaris.
83'
Král na poslední chvíli zasáhl a překazil protiútok 4 na 2.
82'
Žlutou kartu dostává Tsimikas (Řecko).
82'
Češi jsou viditelně v křeči. Když to nejde, tak to prostě nejde.
80'
Takács ve vzduchu bojuje, jenže není to ono. Teď se navíc provinil útočným faulem.
79'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ladra, přichází Zajíc.
78'
Král ve snaze získat míč fauloval, ale vzhledem k rodícímu se brejku vlastně udělal užitečnou věc.
77'
Manthatis se mohl na hřišti představit gólem, jeho rána ale byla sražená na roh.
75'
Matoušek teď v ostré výměně názorů seřval Limniose, ten reagoval klasicky po balkánsku, a tak musel zasahovat hlavní arbitr.
74'
Řekové už také velmi viditelně tahají čas, což českým hráčům nepřidává na klidu.
73'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Lamprou, přichází Manthatis.
73'
Přetažený centr Helešice odvrátila řecká obrana jen k Aleši Matějů, ten ale trestuhodně přestřelil.
Dnešní utkání sleduje 2 038 diváků.
71'
Tentokrát Matějů hlavičkoval sám, míč však směrem k bráně neputoval.
70'
Matějů hledal před bránou věž jménem Takács, ta ale tentokrát byla dobře pokrytá.
69'
Karachalios odkulhal ze hřiště, hra může pokračovat.
68'
Zničehonic se ocitl na trávníku ležící řecký hráč, snad se nejedná o nic vážného.
67'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Hašek, přichází Květ.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kulhánek, přichází Trubač.
66'
Takács se ocitl v ofsajdu.
65'
Pulkrab zezadu fauloval řeckého protivníka a vysloužil si pečlivé varování od sudího Dingerta.
63'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Vergos, přichází Kotsopoulos.
62'
Ladra načechral z pravé strany míč na hlavu Lischky, ten ale zakončoval nepřesně.
61'
Balón se v české síti ocitl potřetí, kvůli Vergosově ofsajdu ale tentokrát veškerá řecká radost byla zbytečná.
60'
Řekové hrají s velkým klidem na kopačkách, ten očividně chybí na druhé straně.
58'
Takács hned dvakrát absolvoval souboj s brankářem Kotsarisem, kterému se čisté počínání českého hráče nelíbilo ani trošku.
57'
Matoušek se opřel do balónu zpoza vápna, jenže mířil přesně do míst, kde stál připravený Kotsaris.
56'
Řecko právě vstřelilo branku!
Další obrovský problém pro družinu Vítězslava Lavičky! Po rychlém protiútoku Řecka se otevřel prostor před levým bekem KOSTASEM TSIMIKASEM, jehož parádní skákavá střela zamířila od tyče do české sítě.
55'
Ladra si sice pečlivě odkrokoval rozběh, po hvizdu sudího ale trefil jen pevnou balkánskou stěnu.
54'
Ruka jednoho z hostů poblíž pokutového území slibuje zajímavou možnost pro české barvy!
52'
Po předchozím rohovém kopu zůstal na trávníku ležet stoper Pasalidis, jeho ošetření si asi vyžádá nějaký ten čas.
51'
Po rohovém kopu Řeků se míč nebezpečně odrazil ke Staňkovi, český brankář však stál na svém místě.
50'
Česko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Z rohového kopu, jakkoliv měl nebezpečné parametry, se sice ještě nepovedlo. Po následném autu a centru Ladry ale konečně nachytal řeckou defenzivu LADISLAV TAKÁCS, kterému se podařilo nasměrovat míč za Kotsarisova záda. Rázem je to veselejší!
49'
Lischka si svým drzým průnikem řekl o rohový kop a především předvedl něco, co nedokázal dnes zatím nikdo z jeho spoluhráčů.
48'
Ladra si našel prostor ke střele, ta ale i s přispěním lehké teče doplachtila do rukavic Konstantinose Kotsarise.
47'
Spolu s týmem trochu vychladly i jablonecké ochozy.
46'
Při pohledu na ostatní stadiony českému fanouškovi vrásky rozhodně neubydou. Chorvaté totiž v Bělorusku vedou 2:0 a míří za vítězstvím.
Pětačtyřicet minut kvalifikačního utkání mezi Českem a Řeckem je za námi. Češi v úvodu nevyužili svou největší šanci, za což krátce před přestávkou draze zaplatili. Střela Dimitrise Limniose skončila za zády Jindřicha Staňka a stanovila tak poločasové skóre na katastrofálních 0:1. Pokud Češi budou chtít živit naději na účast na evropském šampionátu, musí zápas otočit. Druhá půle by měla začít přibližně v 19:02.
45+2'
45+1'
Češi jsou jako opaření a asi se není čemu divit. Mistrovství Evropy se vzdaluje!
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Tohle je malér! Krátce před koncem úvodního poločasu dostávají Češi gól do šatny. DIMITRIS LIMNIOS dostal na levé straně pokutového území až příliš mnoho volného prostoru ke střele a stačilo to. Přestože si Staněk na jeho ránu sáhl, v cestě do brány už jí nezabránil.
43'
Řecká kombinace přinesla jen další nepřesnost, Staněk bude odkopávat od brány.
41'
Mohlo být zle! Po odraženém balónu mohli jít Řekové ve dvou sami na gólmana a jen díky duchapřítomnosti Lischky se jim to nepovedlo.
40'
Stoper Král rychle přenesl hru na levou stranu k Ladrovi, který z první vracel míč na hranici vápna. Tam měli navrch Řekové.
39'
Matějů dostal naloženo u postranní čáry a přinutil sudího zapískat do píšťalky.
38'
Jestli by někomu nevadila bezbranková remíza, tak jsou to Řekové. Podle toho také vypadá obrázek hry v posledních minutách. Dá se počítat s tím, že minimálně do poločasu budou hosté hájit čisté konto.
37'
Takács z krkolomné pozice dokázal vystřelit! I když jeho pokus mezi tři tyče nemířil, vysloužil si potlesk jabloneckého publika.
35'
Češi by se měli probudit, v posledních minutách měli hru více pod kontrolou Řekové.
34'
No pane jo! Lamprou nacentroval do šestnáctky z pravé strany a Androutsos přehlavičkoval všechny své konkurenty. Ti si však mohli oddechnout, když balón z hlavy řeckého hráče zamířil jen do zámezí.
33'
Česká rozehrávka byla až moc klidná, a tak se Řekové celkem zadarmo dostali k míči. Copak asi vymyslí?
31'
Pulkrab bojuje a rve se na hrotu. Tříčlenná přesila však v pokutovém území byla nad jeho síly.
30'
Zajímavá standardka! Helešicův balón lízl hlavou Kulhánek a na zadní tyči vyplaval úplně volný Pulkrab. Ten se ale jen provinile ohlédl za zdviženým praporkem pomezního.
29'
Od Kotsarise až po šestnáctku a znovu zpátky – tak lze shrnout počínání řeckých hráčů v posledních minutách.
27'
Faul! Matějů složil na půlce řeckého útočníka, Balkánci tak budou moct pokračovat v postupném útoku.
26'
Lischka musel hasit Haškovo zaváhání včasným výstupem proti Vergosovi. Všechno z pohledu české defenzivy klaplo.
25'
Matouškovi se otevřel prostor ke střele, kterým příbramský záložník nepohrdl. Balón však netrefil vůbec ideálně a Kotsaris se za jeho nepřesným pokusem mohl v klidu ohlédnout.
24'
Další nepřesný balón Řeků doskákal až ke Staňkovi, ten si tak začíná připisovat první kontakty s míčem až po dvaceti minutách.
23'
Limnios z levé strany našel svým centrem jen rukavice Jindřicha Staňka.
22'
Hra je teď plná nepřesností.
21'
Další faul českého týmu jde za Helešicem, ten na půlce hřiště velmi ostře vstoupil do řecké kombinace.
20'
Pulkrab ve vzdušném souboji zboural řeckého zadáka, a proto musel Němec Dingert znovu přerušit hru.
19'
Vypadá to, že oba týmy dnes trápí jeden a ten samý problém. Řekové teď, podobně jako Češi, dobře kombinovali až po šestnáctku domácího týmu. Tam přišel rychlý konec.
17'
Pozor na Řeky! Po rohovém kopu musel Pasalidisovu hlavičku odvracet pozorný Lischka.
16'
Famózní Kotsaris! Už už to vypadalo, že se Češi budou moct radovat, když Ladra přesně nacentroval na nohu Pulkraba. Ten z nelehké pozice nasměroval míč mezi tři tyče, jenže řecký gólman se vytáhl fantastickým zákrokem!
15'
A znovu! Česká kombinace vypadala velmi nadějně jen do té doby, kdy se Matoušek přiblížil velkému vápnu. Tam mu byla vystavena stopka.
14'
Další Ladrův centr z kategorie nepovedených proskákal až do zámezí.
13'
Češi kombinovali jen nedaleko za velkým vápnem, tam ale jako by jim chyběla patřičná přesnost.
12'
S míčem vpřed se konečně vydali také Řekové, Vergos, jemuž byla adresována jedna z přihrávek, byl ale přistižen v ofsajdu.
10'
Ladra z levé strany centroval před bránu, kde však nehlídkoval ani jeden z fotbalistů v červených dresech.
9'
Rozjezd utkání je prozatím velmi pozvolný, nepřesnosti ve hře kazí hru na obou stranách.
8'
Matějů si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu. Ladrův pas však postrádal přesnost a Matějů už ho na hrací ploše nezastihl.
7'
Fotbalisté z Balkánského poloostrova zatím sází na dlouhé nakopávané balóny, s těmi si však domácí obrana bezpečně ví rady.
6'
První vážnější situace před bránou Řeků! Po nenápadné standardce národního týmu míč dlouho poskakoval v nebezpečném hloučku hráčů v blízkosti gólmana Kotsarise. Nakonec musel zasáhnout sudí Dingert, který napomenul Kulhánka za další útočný faul.
5'
Nepříjemná informace pro Vítězslava Lavičku! Defenzivní záložník Kulhánek fauloval na půlce a za své počínání byl oceněn žlutou kartou. Český kapitán si ve zbytku zápasu bude muset dávat velký pozor.
3'
Řekové začínají pozvolna a na útočnou polovinu se v žádném případě neženou za každou cenu.
2'
V domácích ochozech to jen zahučelo po nedomluvě českých stoperů. Ti málem nechali míč proskákat až k číhajícímu Androutsosovi. Nakonec domácí defenziva přežila bez úhony.
1'
První útočný výpad měl na svědomí Matoušek. Český záložník se však provinil útočným faulem, a dává tak příležitost Řekům.
1'
Státní hymny máme za sebou, utkání za malou chvíli začne. Nejprve ale přijdou na řadu nezbytná focení a los hlavního arbitra Dingerta.

Česko: Staněk – Matějů, Král, Lischka, Helešic – Kulhánek (C), Takács – Matoušek, Hašek, Ladra – Pulkrab
Náhradníci: Stejskal – Kvída, Květ, Trubač, Wiesner, Sadílek, Zajíc

Řecko: Kotsaris – Saliakis (C), Pasalidis, Nikolaou, Tsimikas – Chatzidiakos, Karachalios – Lamprou, Androutsos, Limnios – Vergos
Náhradníci: Siampanis – Manthatis, Staikos, Deligiannidis, Kiriakopoulos, Bouzoukis

Rozhodčí: Dingert (GER) – Pickel (GER), Christ (GER).
Jedno utkání proti sobě už oba dva týmy sehrály. Nutno podotknout, že výsledkově vyšlo mnohem lépe Řekům, kteří rozmetali národní tým jednoznačně 3:0. Uvidíme, jakou Češi připraví svým soupeřům odvetu v Jablonci nad Nisou.
Česko
Tradičně silná česká reprezentace do 21 let v kvalifikaci postupová místa zatím neokupuje. Kromě vedoucích Řeků jsou v tabulce skupiny před Čechy také Chorvati, což znamená, že si svěřenci Vítězslava Lavičky budou muset ve zbývajících třech zápasech odpustit laciné ztráty bodů. Výhra nad Řeky je rovněž bezpodmínečná.
Řecko
Tým z balkánského poloostrova je zatím příjemným překvapením kvalifikace a už už pošilhává po účasti na závěrečném turnaji. Země, v níž v posledních letech fotbal spíše skomíral, má konečně silnou nastupující generaci. Řekové v sedmi zápasech zaváhali jedinkrát, když ztratili pouhé dva body za remízu s Chorvatskem. Jinak ale prochází nástrahami kvalifikace s úctyhodným skórem 22:2.