Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Gruzie - 15. listopadu 2019   21:00

Francie
Francie
14' Adélaïde  • 53' Adélaïde  • 90+2' Édouard
3:2
(1:0)
Gruzie
Gruzie
58' Kochreidze   • 60' Kvaracchelia
Francie
Lafont – Dagba, Kamara, Zagadou, Cozza (83. Pelmard) – Adélaïde, Camavinga, Bellegarde (70. Youssouf) – Diaby (83. Mbeumo), Édouard (90.+6 Louza), Ikoné (70. Nordin)
Poussin, Meslier – Nouri, Upamecano
Jäger – Riedel, Sabanović (AUT)
Stadión Marcela Picota, Nancy
10 100 diváků
Gruzie
Gugešašvili – Mali, Beriašvili, Ločošvili, Kobouri – Kochreidze (73. Ardazašvili), Ninua (59. Kočorašvili), Kucia, Tabatadze (88. Silagadze) – Bugridze (59. Kvaracchelia), Spanderašvili (59. Kavtaradze)
Buliskeria – Nebieridze, Ugrechelidze, Pacasia

Francie vydřela v třetím kvalifikčním střetnutí třetí vítězství gólem z doslova darované penalty v nastaveném čase. Gruzínci šokovali favorita slepenými góly během necelých dvou minut a stav 2:2 vydržel až do vypršení 90. minuty. Rozhodčí nakonec pomohl trápící se Francii zmíněnou penaltou za nepostřehnutelný faul ve skrumáži při rohovém kopu a hosté po statečném výkonu fotbalově na výši odjíždějí s pocitem křivdy s prázdnou.
Děkuji za pozornost, dobrou noc!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 9:14.
90+7'
90+6'
Taktická změna v sestavě Francie: místo autora rozdílové trefy Édouarda přichází Louza.
90+6'
Domácí se standardce ubránili, hosté však zůstávají u míče.
90+5'
Po nařízeném trestném kopu se hosté za zákrok v šestnáctce domáhali desítky marně, kopat budou pouze roh.
90+4'
Žlutou kartu dostává Eduardo Camavinga (Francie) za nečistý skluz zezadu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Giorgi Kočorašvili (Gruzie) za protesty.
90+2'
Francie právě vstřelila branku!
Autorem branky z darovaného pokutového kopu je ODSONNE ÉDOUARD.
90+1'
Sudí Jäger nastavuje sedm minut.
90'
Žlutou kartu dostává Chviča Kvaracchelia (Gruzie).
90'
Rozhodčí za faul ve strkanici při rohovém kopu nařizuje nesmírně přísnou penaltu pro domácí! Gugešašvili v době přestupku již boxoval míč mimo pokutové území.
89'
Nordinovi doslova odpálil míč od nohy čistým skluzem za cenu rohu Ilja Beriašvili.
88'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Tabatadze, přichází Silagadze.
87'
Další krátké ošetření na straně hostů si vyžádal kvůli křečím před vlastní bránou Tabatadze.
85'
Útočnou akci hostů zakončil z velkého vápna střelou do brankáře Kočorašvili.
83'
Dvojnásobné střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Diaby a za postranní čarou zůstává zraněný Cozza, na plac přicházejí Mbeumo a Pelmard.
81'
Oba Gruzínci se zdají být v pořádku, zápas po zhruba půldruhé minutě pokračuje. Hosté ovšem zatím hrají v devíti.
80'
Na trávníku leží po vzájemné srážce dva fotbalisté v bílém a k Beriašvilimu i Ločošvilimu míří zdravotnická pomoc z gruzínské lavičky.
79'
Nordin své sólo po levém křídle nekorunoval přesnějším centrem. Dagba míč sotva stačil zachytit u protější lajny, jeho zpětný centr ale Gruzínci razantně zakopávají.
77'
Dnešní utkání sleduje 10 100 diváků.
76'
Obrat mohl být dokonán. Mali se prosadil k centru a s obličejovou maskou hrající Kvaracchelia napálil míč z voleje přes obránce těsně vedle branky zkamenělého Lafonta.
75'
Nordinův nákop letí za hranice hřiště a míč si k odkopu postaví opět Gugešašvili.
74'
Jeff Reine Adélaïde potěšil fanoušky pěknou zidanovkou a vynutil si faul.
73'
Střelce prvního gólu Gruzie Kochreidzeho nahrazuje na hřišti Ardazašvili.
73'
Gruzínci byli před bránou v početném houfu a zablokovali Édouardův pokus z 10 metrů.
71'
Přímý kop domácích končí v náručí Luky Gugešašviliho.
70'
Dvojnásobné střídání Francie: místo Bellegarda a Ikoného nastupují Youssouf a Nordin.
69'
Domácím se vůbec nedaří a trenér Sylvain Ripoll už chystá střídání.
68'
Snažení fotbalistů Francie hatí ofsajd.
66'
Z těžkého úhlu prakticky od koncové čáry nenachytal Gugešašviliho na švestkách Diaby. Brankář španělského třetiligového Recreativa Granada chytá jeho zpětný centr do rukavic.
64'
Celek z Kavkazu je rozjetý a bílých dresů je plné hřiště. Domácí s potížemi zpacifikovali Kochreidzeho centr.
62'
Gruzínci se vystavili do ofsajdu, ale vzápětí zase získávají míč do držení.
60'
Gruzie právě vstřelila branku!
To je neuvěřitelně povedené střídání. Náhradníci během pár desítek vteřin na trávníku zařídili vyrovnání. Cozzovi utekl po pravém křídle Kavtaradze a jeho dokonalý centr usměrnil zblízka do sítě CHVIČA KVARACCHELIA. Domácí byli ve vápně v pěti lidech, přesto tuhle dvojku neuhlídali.
59'
Trojnásobné střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odcházejí Spanderašvili, Ninua a Bugridze, nastupují Kavtaradze, Kočorašvili a Kvaracchelia.
58'
Obrovskou hrubku ve francouzské rozehrávce trestá GIORGI KOCHREIDZE. U nesmyslné malé domů z půlky hřiště byl dříve než vybíhající Lafont, snadno ho obešel a zašoupl míč do prázdné brány.
56'
Ikoné vběhl s míčem do území Gruzie, tam se bílým podařilo odzbrojit kličkujícího Édouarda, ale pak musel Gugešašvili zasahovat zblízka proti Adélaïdovi, který se zmocnil odraženého míče.
55'
Odsonne Édouard byl až moc rozběhnutý a nechal míč za sebou, takže ho o něj v poslední instanci připravil Ločošvili.
53'
Gruzínský brankář snad čekal centr, každopádně úplně zaspal a JEFF REINE ADÉLAÏDE.ho zaskočil z 25 metrů zlehka kopnutým přímákem.
53'
Po faulu před velkým vápnem se v pokutovém území staví gruzínská zeď.
52'
Diabymu se při rychlém vpádu zprava nabízeli spoluhráči, ale útočník Leverkusenu se rozhodl zakončit sám. Parádní tvrdou ránu z hranice šestnáctky vyráží Gugešašvili s námahou do strany.
51'
Žlutou kartu dostává Juri Tabatadze (Gruzie).
49'
Adélaïde si naložil pořádnou sprinterskou porci, s míčem na noze oběhl oblouk přes levou lajnu až k bráně, na závěr už nezbyly domácímu kapitánovi síly na lepší centr a jen odevzdává míč brankáři hostů.
47'
Hosté začali aktivně, ovšem Spanderašviliho centr od postranní čáry do vápna neprošel.
46'
Francouzští reprezentanti do 21 let přežili počáteční šanci hostů a sami udeřili po rohovém kopu, když hlavičku do tyče dorazil do brány jejich kapitán Adélaïde. Domácí měli poté podle očekávání velkou územní převahu, ale šancí si moc nevytvořili.
Statistiky:
Držení míče 72% – 28%, střely na bránu 4:1, střely mimo 1:1, rohy 6:1, fauly 6:7, ofsajdy 2:1.
45+1'
45+1'
Sudí Jäger nastavuje poločas o jednu minutu.
45'
Cozza vystihl rozehrávku Gruzie a předává míč malou domů Lafontovi.
43'
První roh dostali k dispozici Gruzínci, ale nic světoborného nevymysleli.
41'
Francouzští reprezentanti v ofsajdu. Gruzínci však znovu vymysleli pouze nákop k brankáři domácích.
40'
Hosté získali míč jen na okamžik, dokázali ho pouze nakopnout směrem k Lafontovi.
39'
Nic extra zajímavého se v Nancy neděje, domácí si velmi dlouho přihrávají na vlastní půlce s hubeným náskokem v zádech.
36'
Ikoné uštědřil herdu do zad Tabatadzemu, Gruzínci si sami zkomplikovali život rozehrávkou dozadu, ale domácí znovu faulovali. Ránu kopačkou do žeber dostal Kobouri.
33'
Gruzie ubránila roh a vyrazila na zteč, jenže Nugzar Spanderašvili zaběhl s míčem do autu.
32'
Ilja Beriašvili zablokoval Adélaïda, roh pro Francii.
30'
Na přelomu první a druhé půlhodiny zápasu se domácí trpělivou kombinací snaží rozvrátit gruzínskou obranu, ale zatím bez většího úspěchu.
27'
Diaby utekl za obranu, na jeho střelu z těžkého úhlu přes skluzujícího Kobouriho si Gugešašvili počkal u tyče a vyráží ji.
26'
Hosté si při přechodu do útoku nepohlídali ofsajd, v němž byl přistižen Nikoloz Mali.
24'
Žlutou kartu dostává Giorgi Kucia (Gruzie) za faul na útočné polovině.
22'
Tentokrát se Kavkazanům daří přenést míč až k půlící čáře.
21'
Po třetím rohu Francie vracel míč hlavou do ohně Kamara a prudkou hlavičku Zagadoua, směřující pod břevno, vyškrábl jednou rukou Gugešašvili na další roh.
19'
Obránce Kobouri si poradil ve vlastní šestnáctce mezi třemi domácími hráči a odkopává do bezpečí.
17'
Adélaïde dovedl francouzský útok z pravého křídla až do pokutového území, z úhlu však Gugešašviliho neprostřelil.
14'
Do rohového kopu Moussy Diabyho vletěl Zagadou s takovou razancí, že po hlavičce do tyče sám nedobrzdil a napnul síť. Odražený míč zachytil Boubacar Kamara a z jeho přihrávky prostřelil brankáře po zemi z rohu malého vápna JEFF REINE ADÉLAÏDE.
12'
Francie měla k dispozici přímý kop ze 30 metrů, Gugešašvili však mohl zůstat v klidu. Míč zastavuje bílá zeď.
11'
Rychlonozí hráči afrického původu (což jsou až na levého obránce Cozzu v reprezentaci Francie všichni) zatápěli gruzínské obraně, po Diabyho míčových kouzlech střílel Camavinga jen do obránce.
8'
Ločošviliho vypíchnutí míče Camavingovi bylo posouzeno dost přísně jako faul, trestný kop Ikoného ze strany rozvlnil zvenčí gruzínskou boční síť.
7'
První roh francouzské mužstvo nevyužilo.
5'
Moussa Diaby se vrátil na půlící čáru a zastavil kombinaci hostů.
3'
A z gruzínského presinku vyplynula překvapivě první velká příležitost. Bugridze vystihl špatnou rozehrávku a Spanderašvili hned přiťukl volnému Kuciovi, jenž o centimetry minul pravou tyč.
2'
Gruzínci jsou podle očekávání zataženi a snaží se napadat rozehrávku domácích, kteří nastoupili v modrých dresech.
1'
Gruzínci v bílých dresech se drží za ramena a zpívají svou státní hymnu, za chvilku přijde řada na Marseillaisu.

Francie: Lafont – Dagba, Kamara, Zagadou, Cozza – Adélaïde, Camavinga, Bellegarde – Diaby, Édouard, Ikoné
Náhradníci: Poussin, Meslier – Nouri, Upamecano, Pelmard, Youssouf, Nordin, Louza, Mbeumo

Gruzie: Gugešašvili – Mali, Beriašvili, Ločošvili, Kobouri – Kochreidze, Ninua, Kucia, Tabatadze – Bugridze, Spanderašvili
Náhradníci: Buliskeria – Nebieridze, Ugrechelidze, Pacasia, Kvaracchelia, Kočorašvili, Ardazišvili, Kavtaradze, Silagadze

Rozhodčí: Jäger – Riedel, Sabanović (AUT).
Gruzie zahájila kvalifikaci výhrami 4:0 nad Lichtenštejnskem a 3:0 v kavkazském derby v Ázerbájdžánu, první porážku si připsala až ve Švýcarsku poměrem 1:2.
V tabulce 2. skupiny patří Gruzíncům až třetí místo o 3 body za zatím stoprocentními Švýcary a o skóre za Francií, která však má zápas k dobru.
Francie zatím po vyřazení v semifinále červnového ME do 21 let odehrála v novém kvalifikačním cyklu dvě utkání a v obou nasázela pět gólů. Ázerbájdžán rozstříleli mladí Francouzi 5:0, na Slovensku zvítězili v atraktivní přestřelce 5:3.
Reprezentace Francie a Gruzie do 21 let na sebe narazí poprvé v historii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.