Grabara (C) – Gumny, Sobociński, Walukiewicz, Listkowski (74. Placheta) – Dziczek, Fila, Pestka – Bogusz (86. Wiśniewski), Klimala (90+2. Tomczyk), Jóźwiak
Pinheiro – Mesquita, Rodrigues (všichni Portugalsko)
Widezewa (Lodž)
Srbsko
M. Ilič – Nisič (60. Šehovič), Mašovič, Pavlovic, Kamenovič – L. Ilič (60. Birmančevič), N. Petrovič, I. Ilič (84. Vlahovič) – Adžič (C) (73. Čumič), Joveljič (73. Tedič), Stuparevič

Skončilo nám utkání mezi Polskem a Srbskem. Poláci uhájili své první místo ve skupině a v zajímavém zápase přehráli Srby 1:0. Jediná branka utkání padla v 79. minutě z nohy Mateusze Bogusze. Domácí vyhráli zaslouženě, neboť byli po většinu utkání lepším celkem. Šance jsme viděli na obou stranách, ale proměněna byla jen jedna.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 9:2. Fauly: 11:11.
90+5'
90+4'
Polsko získalo míč na polovině hostů. Nyní pošetří cenné vteřiny.
90+4'
Kamenovičův centr byl odvrácen do bezpečí. Srbům už moc času nezbývá.
90+3'
Srbové se dostali k míči a ihned se tlačí dopředu.
90+2'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Patryk Klimala, přichází Pawel Tomczyk.
90+2'
Grabara zlikvidoval nepříjemné zakončení, které mířilo k zadní tyči.
90+1'
Klimala už je na nohou a bude pokračovat. Mezitím rozhodčí oznámil, že nastavovat se bude 5 minut.
90'
Na hrací ploše je ošetřován jeden z domácích hráčů. Chvíli se tak hrát nebude.
89'
Polští fanoušci mohutně povzbuzují svůj tým. Uvidíme, jestli se hostům ještě podaří dostat do šance.
88'
Další zakončení nenašlo prostor brány. Polský brankář opět bude rozehrávat.
87'
Žlutou kartu dostává Patryk Klimala (Polsko).
87'
Žlutou kartu dostává Njegoš Petrovič (Srbsko).
86'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mateusz Bogusz, přichází Przemyslaw Wiśniewski.
85'
Přízemní centr Čumiče napálil pouze prvního bránícího hráče. I tak zůstanou Srbové na míči, jelikož budou vhazovat aut.
84'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Ivan Ilič, přichází Dušan Vlahovič.
83'
Polsko mohlo zpečetit svou dnešního výhru! Jóźwiak ale trefil v těsné blízkosti pouze brankáře Iliče.
83'
Centr domácích byl velmi nepřesný. Skončil v zámezí.
82'
Fila svou aktivitou vybojoval rohový kop. Domácí pochopitelně nikam spěchat nebudou.
81'
Polsko je nabuzeno úvodním gólem. Nyní opět útočí.
79'
Polsko právě vstřelilo branku!
Na druhé straně však zaútočili Poláci a vsítili první branku. Klimala skvěle potáhl míč po pravé straně a MATEUSZ BOGUSZ jeho přízemní pobídku neodmítl. V ideální pozici, nikým nehlídán, poslal balón do sítě. 1:0.
78'
Jeden z hostujících hráčů předvedl dvě parádní kličky na pomezí vápna. Poté se dostal ke střele ze střední vzdálenosti Čumič. Grabara byl včas na zemi a zasáhl.
77'
Nikola Čumič měl na hlavě další šanci. Těsně po vstupu na trávník se zjevil na malém vápně, odkud zakončoval. Opět byla brána domácích netrefena, tentokrát o pár centimetrů.
76'
Nyní se hraje u půlící čáry. Tempo hry je však v posledních minutách poměrně velké.
74'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Marcin Listkowski, přichází Przemyslaw Placheta.
73'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Luka Adžič, přichází Nikola Čumič.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dej Joveljič, přichází Slobodan Tedič.
72'
Další velkou šanci měli Srbové! Nejvýše se vyšplhal do vzduchu Joveljič, jehož hlavička jen o chlup minula horní tyč.
71'
Centr kapitána Adžiče našel na zadní tyči pouze domácího obránce Pestku. Následovat bude roh.
70'
Hosté se nyní usadili na míči a kombinují na polovině Polska.
69'
Nyní se hraje aktivně na obou stranách. Srbské nebezpečí skončilo hlavičkou, která mířila mimo tři tyče.
68'
Klimala využil své robustní postavy a dokázal ustrážit míč před protihráčem. Nakonec pravačkou zamířil pouze do boční sítě.
67'
Srbové vycítili šanci a ihned se hnali vpřed. Zastavila je až vlastní nepřesnost těsně před vápnem.
66'
Brankář Ilič předvedl naprosto parádní zákrok proti hlavičce Listkowského! Z bezprostřední blízkosti jeho pokus vyrazil. Tohle byla jednoznačně největší šance v dosavadním průběhu utkání.
65'
Hlavičkující Šehovič zamířil těsně vedle levé tyče. Centr však špatný nebyl a pro Srby je škoda, že pobídku nevyužili.
63'
Po faulu těsně u vápna bude následovat standardní situace Srbů.
62'
Ofsajd zastavil slibně se rozvíjejí šanci domácích.
60'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Jovan Nisič, přichází Zlatan Šehovič.
60'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Luka Ilič, přichází Velijko Birmančevič.
59'
Opět se pokračuje ve hře. Na míči jsou Poláci.
58'
Luka Ilič zůstal ležet na zemi při střetu s protihráčem. Na hřiště jsou povolaní týmoví lékaři.
57'
S další akcí hráčů v bílých dresech to vypadalo nadějně, ale Jóźwiakova přihrávka byla o chlup delší, než by si jeho spoluhráč přál.
57'
Pobídka Polska směrem do vápna přesná nebyla. Balón se dokutálel do zámezí.
55'
Domácí se už radovali z branky, jenže máván byl ofsajd. Z opakovaného záběru je postavení mimo hru zřejmé. Klimala tak v metrovém ofsajdu rozhodně stál.
54'
Dlouhé autové vhazování domácích nevyšlo úplně dokonale. Srbové se bezpečně ubránili.
53'
Střela Adžiče ale zamířila pouze do rukavic domácího gólmana. Grabara neměl příliš složitou práci.
52'
Petrovič byl faulován. Srbové dostanou ideální možnost ke skórování. Přímý kop rozehrají zhruba z pětadvaceti metrů.
51'
Poláci se dostávali do velmi zajímavé pozice. Ve finální fázi ale došlo k faulu a celkem příhodná možnost nedospěla do zdárného konce.
50'
Zakončení Srbsku příliš nevyšlo. Odkopu od brány se ujme Grabara.
49'
Centr hostů do vápna nedoputoval, přesto Listkowski vše jistil odkopem do zámezí.
48'
Luka Ilič se dostával do šance, jenže si míč předkopl až příliš. Grabara byl u balónu rychleji, a proto jej lapil do rukavic.
47'
Druhá půle začala opatrně z obou stran. Nikdo se nikam nežene.
46'
Skončil nám první poločas dnešního duelu. Na počátku měli převahu hosté, ovšem do šancí se převážně dostalo Polsko. Rozhodně nesledujeme špatné utkání, ale zatím chybí branky. Snad se jich dočkáme v poločase druhém.
45+2'
45+1'
Grabara si stáhl do rukavic nebezečný centr z levé strany. Při zákroku ještě inkasoval úder od svého protihráče.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Robert Gumny (Polsko).
44'
Klimala se tentokrát provinil zbytečným faulem. Srbové budou rozehrávat na své polovině.
43'
Na hrací ploše zůstal v bolestech ležet Gumny. Ve hře zřejmě bude pokračovat, jelikož už vypadá v pořádku.
43'
Polsko nyní drží míč na srbské polovině.
42'
Stuparevič zakončil hlavou přesný centr z levé strany. Zamířil však pouze do boční sítě.
41'
Velkou šanci měl znovu na noze Klimala! Parádním sprintem přelstil hostující beky a svůj samostatný únik zakončil střelou do tyče. Domácí měli velkou smůlu.
39'
Nebezpečí na obou stranách se zase trochu uklidnilo. Teď jsme viděli mnoho nepřesností na obou stranách.
38'
Hra se opět přemístila před branku domácích.
36'
Marko Ilič měl plné ruce práce! Centr Jóźwiaka ze strany mířil do brány, a proto musel hostující gólman rychle reagovat.
35'
Centr hostů na pravé křídlo nebyl vůbec přesný. Balón se odkutálel do zámezí a následovat bude kop od polské svatyně.
35'
Stejný hráč o pár chvil později rozehrál rohový kop. Polská obrana byla opět připravena a zažehnala nebezpečí odkopem.
34'
Luka Ilič nacentroval pouze na hlavu prvního bránícího hráče.
33'
Jóźwiak si pomohl faulem. Standardní situace pro hosty je na světě.
33'
Grabara si pro centr došel a nyní bude moct rozehrát ze své náruče.
32'
Gumny odvrátil velmi nepříjemný centr do zámezí svou hrudí. Kopat se znovu bude od rohového praporku, tentokrát však u brány Srbska.
31'
Adžičovi uteklo dlouhé přenesení hry za postranní čáru. Poláci se znovu celkem zadarmo dostali k balónu.
30'
Neřesnou střelu ze střední vzdálenosti vyprodukoval Petrovič. Spoluhráči se na něj hodně zlobili, že míč raději nepřihrál.
29'
Tlak domácích ustál a dopředu teď zase míří hosté. Nyní to zkouší přes levou stranu.
28'
Při dalším rohovém kopu Polska byl odhalen útočný faul.
27'
Opět si srbská obrana nepohlídala střelce Klimalu, který se zjevil v těsné blízkosti brány. Levačkou se snažil obhodit Iliče, ovšem hostující brankář vytáhl ze svého repertoáru skvělý reflex.
25'
Rohový kop Poláků byl odvrácen. Polsko ale i nadále setrvává v tlaku.
25'
Mašovič zastavil další nebezpečí. Perfektním skluzem zastavil Jóźwiaka.
23'
Jóźwiak si nádherně obhodil beka a vybídl na zadní tyči volného Klimalu. Polský útočník měl velkou šanci, ale v ní naprosto selhal. Srbové si mohli oddechnout.
21'
Fila si ale neobhodil svého soupeře, a proto o míč přišel. Následný aut obstarají hosté.
21'
Srbové se ubránili, ale Polsko setrvává v tlaku.
20'
Adžič nedovoleně zastavil svého protihráče. Poláci budou mít k dispozici standardní situaci.
19'
Hosté kombinovali před vápnem. Centr ale přišel pozdě, a proto domácí obrana neměla problém s tím, aby hlavou míč odvrátila.
18'
Polsko je v posledních minutách mnohem aktivnější než v úvodu. Srbové zase trochu ze svého snažení ubrali.
17'
Vypadalo to, že Polsko půjde do přečíslení. Klimala však nezvládl průnikovou přihrávku, která doputovala až k Marku Iličovi.
16'
Srbský brankář bude rozehrávat od své brány. Předchozí střela Bogusze mezi tři tyče totiž nezamířila.
15'
Jóźwiak si při zpracování míče pomohl rukou. Sudí tento prohřešek viděl a hru přerušil.
14'
Nyní sledujeme poměrně hluchou pasáž hry z obou stran. Ani jeden celek nikam nespěchá.
13'
Na půlící čáře došlo k faulu. Provinil se Fila.
12'
Poláci se dostali dopředu, ale finální přihrávka nebyla přesná.
10'
Kapitán Adžič fantastickou kličkou přelstil obránce domácích a následně nacentroval do pokutového území. Poté zamířil Ilič pouze do náruče domácího brankáře.
9'
Klimala se zjevil za obranou, jenže jeho postavení bylo ofsajdové. Náznak polské akce tak vyšel vniveč.
8'
Grabara se pokusil o rozehrávku. Balón však odkopl pouze do zámezí a autové vhazování obstarají hosté.
7'
Adžič se na zadní tyči dostával k zakončení hlavou, jenže úmysl mu na poslední chvíli přečetl domácí obránce. Bude se kopat první roh.
6'
Hráči v červených dresech opět přebírají míč a pomalu se posunují dopředu.
5'
Na druhé straně se k prvnímu zakončení dostal Bogusz. Pálil zhruba z hranice šestnáctky, ale trefil pouze střed brány.
4'
Rána Luky Iliče skončila nad bránou. Srbská aktivita na začátku zápasu je však zřejmá.
3'
Adžič se dostával před bránu, ale ve finální fázi si balón předkopl až moc. Grabara tak nakonec zasahovat nemusel.
2'
Domácí se dostali k míči. Hostující Nisič si pomohl faulem zezadu, a proto rozehrávat budou Poláci.
1'
Zápas začalo aktivitou Srbsko. Hosté nyní kombinují v okolí půlící čáry a postupně se vydávají vpřed.
1'
Domácí Polsko nastoupí v bílých dresech, zatímco Srbové navlékli barvu červenou.
Oba celky už přišly na trávník. Nejprve zazní hymny obou států a za pár okamžiků se začne hrát.

Polsko: Grabara (C) – Gumny, Sobociński, Walukiewicz, Listkowski – Dziczek, Fila, Pestka – Bogusz, Klimala, Jóźwiak
Náhradníci: Bulka – Tomczyk, Ambrosiewicz, Placheta, Lusiusz, Moder, Bida, Wiśniewski, Ściślak

Srbsko: M. Ilič – Nisič, Mašovič, Pavlovic, Kamenovič – L. Ilič, N. Petrovič, I. Ilič – Adžič (C), Joveljič, Stuparevič
Náhradníci: Markovič – Bošnjak, Gavrič, Vlahovič, Tedič, Čumič, Šehovič, Birmančevič, Veselinovič

Rozhodčí: Pinheiro – Mesquita, Rodrigues (všichni Portugalsko).
Srbsko

Srbové mají taktéž na co navazovat. I jim se podařilo postoupit na Euro, které se hrálo letos v červnu. Tam se jim působení nepovedlo, po třech jasných zápasech skončili poslední ve skupině.
V momentální kvalifikaci to není ideální. Po prohře s Ruskem a remízou s Lotyšskem však konečně přišla výhra, a to nad Bulharskem.
Polsko

Naši východní sousedé začali svou skupinu parádně. Po výhře nad Lotyšskem a Estonskem je čekalo utkání se silným Ruskem, které skončilo remízou 2:2.
Poláci chtějí na Euro, o tom není pochyb. Letos na něm rozhodně neudělali ostudu, v obtížné skupině uhráli dvě výhry, přesto ovšem kvůli horší vzájemné bilanci nepostoupili.
Nejlepším střelcem tohoto výběru je zatím se dvěma góly Klimala, jenž nastupuje v polské nejvyšší soutěži za Jagiellonii.
Přeji příjemný úterní večer všem fanouškům fotbalu! V dnešním kvalifikačním utkání na Euro hráčů do jednadvaceti let se představí výběry Polska a Srbska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.