Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Chorvatsko - 13. října 2020   16:00

Řecko
Řecko
0:1
(0:1)
Chorvatsko
Chorvatsko
27' Majer
Řecko
Tzolakis – Apostolakis (79. Oues), Diamantis, Nikolaou (73. 73. Emmanouilidis), Katranis – Retsos (C), Tsigaras (88. Bagalianis) – Tsiggaras (46. Vrousai), Bouzoukis (79. Xenitidis), Papanikolaou – Douvikas.
Munuera – Prieto, Baena (ESP)
Apostolos Nikolaidis, Athény
Chorvatsko
Šemper – Šutalo, Erlić, Gvardiol, Sosa – Majer (66. Bistrović), Nejašmić, Moro (C) – Ivanušec (90+1. Šverko), Musa (78. Kulenović), Špikić (67. Vizinger).
Kotarski – Šverko, Kulenović, Ćuže, Djurasek, Vuk, Bistrović, Čolina, Vizinger.

To už je z mé strany vše. Užijte si zbytek dne!
Statistiky zápasu:
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 1:3. Rohy: 2:8. Fauly: 11:18.
Chorvatská jednadvacítka zvládla důležitý zápas v Řecku a výrazně si polepšila v boji o postup na evropský šampionát v Maďarsku a na Slovensku. Pro Chorvaty bude následně důležité také právě probíhající utkání Česka v Litvě.

Hosté byli lepším týmem, rozhodně zvítězili zaslouženě. Jediný gól utkání vstřelil ve 27. minutě Lovre Majer, který zužitkoval centr Šutala. Řekové v první půli ani jednou nevystřelili. Po změně stran si domácí vytvořili jedinou gólovku, ovšem po střele Papanikolaoua výborně zakročil gólman Šemper. Chorvaté měli nadále více šanci a domácí držel ve hře především brankář Tzolakis a také nepřesná koncovka soupeře. Řecko už ze hry o šampionát asi vypadlo.
90+4'
90+3'
Už se opět hraje. Byl z toho roh pro Chorvaty, kteří ho zahráli nakrátko, aby ušetřili čas.
90+2'
Průnik Vizingera skončil nezaviněným pádem v šestnáctce. Vypadalo to, že hostující hráč podklouzl a navíc si asi způsobil svalové zranění.
90+1'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Luka Ivanušec, přichází Marin Šverko.
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty!
90'
Sandro Kulenović se nadechl k pěknému sólu. Zastaven byl na poslední chvíli.
88'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Angelos Tsigaras, přichází Petros Bagalianis.
87'
Georgios Xenitidis se dostal k míči na hranici pokutového území. Vystřelil ale jen do obránce Gvardiola.
86'
Chorvatsko hraje s míčem na útočné polovině. Hráči tohoto týmu nechtějí v závěru bránit výsledek.
84'
Žlutou kartu dostává Giannis Papanikolaou (Řecko).
84'
Další souboj stejného dua. Dario Vizinger si tentokrát vysloužil žlutou kartu za zapojení rukou.
83'
Vizingerovi odpískán útočný faul na Papanikolaoua.
81'
I zhruba deset minut před koncem drží Chorvaté těsné vedení. To je navíc zasloužené.
79'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Apostolakis, přichází Abdul Rahman Oues.
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Ioannis Bouzoukis, přichází Georgios Xenitidis.
78'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Sandro Kulenović.
75'
Ivanušec z levé strany pronikl do pokutového území. Zpětná přihrávka na Musu už ale neprošla. Stále platí, že jsou Chorvaté nebezpečnější.
73'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitrios Nikolaou, přichází Dimitrios Emmanouilidis.
72'
Řecký kapitán Panagiotis Retsos zůstal ležet na trávníku a rozhodčí raději přerušil hru.
71'
Nikola Moro to zkusil zpoza šestnáctky. Jeho přízemní střelu pokryl Tzolakis bez větších potíží.
70'
Bouzoukis tentokrát centroval ze hry. Míč skončil v rukavicích Adriana Šempera.
70'
Řekové měli k dispozici rohový kop. Bouzoukisův centr však Chorvatům nezpůsobil problémy.
67'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dario Špikić, přichází Dario Vizinger.
66'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Lovre Majer, přichází Kristijan Bistrović.
66'
V další šanci se ocitl Petar Musa. Ten dostal přihrávku do pokutového území, kde měl poměrně dost prostoru. Zamířil však nad břevno!
64'
Lovre Majer se na levé straně uvolnil a prověřil Tzolakise střelou k bližší tyči. Řecký gólman ji vyrazil, ovšem akce Chorvatska pokračovala. Pak ještě přišla rána Nikoly Moroa zpoza pokutového území, kterou gólman Řecka nadvakrát zkrotil.
63'
Trávník na stadionu Apostolose Nikolaidise není na pohled zrovna nejkvalitnější. To může dělat problémy zejména technickým hráčům.
62'
Střely na bránu – 2:6
61'
Nyní ale zahrozil Petar Musa. Jeho pohotovou střelu musel krotit Tzolakis.
60'
Vypadá to, že Řekové se přeci jen začínají dostávat do tempa a postupně zvyšují svou aktivitu.
59'
Petar Musa fauloval Bouzoukise a Řekové tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
57'
Po rohovém kopu se hostující celek ubránil.
56'
Tohle už zavánělo vyrovnáním! Přihrávka z pravé strany oslovila Giannise Papanikolaoua, který vypálil z první a donutil Šempera k velmi dobrému zákroku. Chorvatský brankář vytěsnil míč na roh!
55'
Řekové si připisují svou první střelu mezi tyče. Bouzoukis ale zamířil přímo do koše připraveného brankáře Šempera.
54'
Majerovi se rohový kop nepovedl. Míč skončil v zámezí.
53'
Z poměrně velké dálky vypálil Boško Šutalo. Byla to velmi dobrá střela, která mířila k bližší tyči. Tzolakis balón vyrazil na roh!
52'
Problémy měl řecký stoper Diamantis, který odevzdal míč Moroovi. Ten ale následně nedokázal dostat balón do pokutového území a získal tak pro hosty jen aut.
50'
Ze špatné rozehrávky Řeků mohl těžit Petar Musa. Ten sebral balón, doběhl před pokutové území a vystřelil. Zamířil ale do středu brány a s tím neměl Tzolakis problémy.
47'
Řekové hned zahrozili! Míč dostal na pravou stranu čerstvý Vrousai, který už mohl i střílet. Místo toho posílal balón před bránu, kde ho odvrátil obránce Šutalo. Domácí reklamovali ruku chorvatského obránce, rozhodčí však nechává hru pokračovat...
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Theocharis Tsiggaras, přichází Marios Vrousai.
46'
První poločas zvládlo lépe Chorvatsko. To působilo fotbalovějším dojmem, bylo častěji na míči a ve 27. minutě se jeho hráči i radovali z vedoucího gólu. Po nepřesvědčivém obranném zákroku Diamantise se balón vrátil zpátky k Šutalovi, který nacentroval na hlavu Lovra Majera a ten otevřel skóre. Moc jiných šancí k vidění nebylo. Řekové dokonce nemají na kontě jediný střelecký pokus.
45'
45'
První poločase se chýlí ke konci. Uvidíme, zda rozhodčí něco nastaví.
43'
Velká šance Chorvatska! Na přihrávku za obranu si naběhl Petra Musa, který byl u míče dříve než vybíhající Tzolakis. Dokázal řeckého gólmana obstřelit, ovšem mezi tyče se jeho zakončení nevměstnalo. Situaci měl navíc pod kontrolou obránce, který by v případě potřeby balón odklidil do bezpečí.
41'
Apostolakis tvrdě dojel Gvardiola, kterého to pořádně bolelo. Řecký obránce věděl, co udělal a hned se přišel omluvit.
40'
Celek z Balkánu nadále kontroluje většinu času míč. Řekové zatím ukazují, že po dlouhé přestávce se nevrtili do kvalifikace v ideální formě.
37'
Luka Ivanušec předvedl hezkou individuální akci, kdy se z levého křídla protáhl až do pokutového území. Svou střelu pak protlačil mezi nohama obránce. Scházela ji ale razance a Tzolakis snadno zasáhl.
36'
Nakopnutý míč letěl příliš daleko od Petara Musy. Snadná práce pro brankáře Tzolakise.
35'
Série nepřesností na obou stranách. Tuto pasáž přerušil odkopem do autu Diamantis.
33'
Chorvaté si nerozuměli při akci na pravé straně a míč jim unikl do autu. Vhazuje Katranis.
31'
Řekové si momentálně nahrávají na půlce hřiště a snaží se získat více herní jistoty.
30'
Útočný faul byl odpískán Petarovi Musovi. Míč pro řeckou reprezentaci.
29'
Chorvaté tedy otevřeli skóre tohoto důležitého utkání. Pokud se chtějí Řekové rvát o postup na ME, nemohou si dovolit dnes prohrát.
27'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Jen jsem to dopsal, ujali se Chorvaté vedení! Po prvním centru Boška Šutala zasáhl velmi nepřesvědčivě stoper Diamantis, který balón odkopl pouze do prostoru, kde byl opět Šutalo. Ten dalším centrem oslovil před bránou zcela volného LOVRA MAJERA a ten hlavou rozvlnil síť za zády brankáře Tzolakise.
26'
Chorvaté jsou častěji na míči, ale zatím schází větší snaha dostávat míče do šestnáctky. Zrovna tam by přitom mohl být platný hrotový útočník Musa.
25'
V Řecku se hraje vez diváků. Ti jsou UEFA povoleni do 30 procent kapacity stadionu, ovšem záleží na místních úřadech.
24'
Majer se snažil narazit na hranici šestnáctky Ivanušecovi, který byl ale pokryt bránícím hráčem.
23'
Domácí zaútočili po pravé straně. Centr Konstantinose Apostolakise ale nalezl jen bránícího hráče.
21'
Dobrý centr z pravé strany našel Lovra Majera, který hlavičkoval mimo. Jednalo se o první zakončení Chorvatů v utkání.
19'
Bouzoukisovu přihrávku nedoběhl Apostolakis, kterému míč unikl do autu. Vhazovat tak budou hosté.
18'
Dlouhý pas Lovra Majera nezachytil nikdo ze spoluhráčů. Míč skončil až u domácího brankáře Tzolakise.
17'
Apostolakis vyvážel podél postranní čáry míč dopředu. Byl faulován Lukou Ivanušecem a Řekové tak zůstanou u míče.
17'
Od rohového praporku rozehrával Majer. Řečtí obránci následně zablokovali hned dva střelecké pokusy soupeřů.
16'
Centr Šutala z pravé strany odhlavičkoval na roh stoper Nikolaou...
15'
Chorvaté rozjíždějí další akci od brankáře Šempera, který rozehrává nakrátko.
14'
Tsiggaras se snažil na levé straně obehrát bránícího Šutala. Ten byl ale úspěšnější a navíc byl řeckým fotbalistou faulován.
13'
Na hrotu chorvatské sestavy operuje slávista Petar Musa. Ten se nyní neúspěšně bil s řeckou obranou.
11'
Zdravotní problémy měl řecký fotbalista Papanikolaou a hra tak byla přerušena v době, kdy byli v držení míče hosté. Domácí nyní soupeři balón sportovně vrátili.
10'
Chorvatsko je v úvodu zápasu aktivnější. Častěji se hraje na obranné polovině Řecka, ale na první šanci zatím čekáme.
9'
Moro chtěl přesunout hru na pravé křídlo, kam mu nabíhal Šutalo. Míč se však snesl až do zámezí.
8'
Douvikas dohrál při napadání Gvardiola a počínání řeckého útočníka bylo posouzeno jako nedovolené. Chorvaté rozehrávají od půlící čáry.
8'
Na trávníku zůstal ležet Lovro Majer. Chorvaté raději zahráli míč do autu, ale jejich záložník zřejmě bude v pořádku.
6'
Po autu Katranise se dostal k balónu Theocharis Tsiggaras. Ocitl se s ním ale až za brankovou čarou a tak se bude jen kopat od brány Chorvatska.
5'
Borna Sosa dohrál šlapákem Papanikolaoua. Dostal za to žlutou kartu.
4'
Dva rohové kopy Chorvatska v krátkém sledu. Ten druhý zahrál Majer přímo do rukavic brankáře Konstantinose Tzolakise.
2'
Nejašmić nahrával Sosovi do ofsajdu. Pomeznímu rozhodčímu to neuniklo a praporek vylétl rychle nahoru.
1'
Moro se snažil nahrávat na levé křídlo, míč ale zablokoval bránící hráč, který ho srazil do autu.
1'
Dozněly hymny Chorvatska a Řecka. Utkání, které je důležité i z pohledu českých Lvíčat, začne za malou chvíli.

Řecko: Tzolakis – Apostolakis, Diamantis, Nikolaou, Katranis – Retsos (C), Tsigaras – Tsiggaras, Bouzoukis, Papanikolaou – Douvikas.
Náhradníci: Xenopoulos – Emmanouilidis, Vrousai, Antzoulas, Bagkalianis, Xenitidis, Botos, Natsos, Oues.

Chorvatsko: Šemper – Šutalo, Erlić, Gvardiol, Sosa – Majer, Nejašmić, Moro (C) – Ivanušec, Musa, Špikić.
Náhradníci: Kotarski – Šverko, Kulenović, Ćuže, Djurasek, Vuk, Bistrović, Čolina, Vizinger.

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Baena (ESP).
Oba trenéři jsou bývalými reprezentanty svých zemí. Řecko vede mistr Evropy z roku 2004 Ioannis Goumas. Koučem Chorvatů je zase někdejší obránce či defenzivní záložník Igor Bišćan, který ve své kariéře nastupoval za Dinamo Záhřeb, Liverpool nebo řecký Panathinaikos.
Řecko:
Řekové jsou na tom podobně jako Chorvaté. Mají stejný počet zápasů, bodů a v tabulce jsou pod nimi jen vinou horšího skóre. Rozjeté to měli hráči Řecka i lépe, ale po delší koronavirové přestávce se do kvalifikace nevrátili v dobré formě. V září si dojeli pro debakl 0:5 do Chorvatska a poté si po nepřesvědčivém výkonu přivezli výhru 1:0 ze San Marina. Ve čtvrtek pak vyhořeli v Litvě, která je už také venku ze hry o postup. Prohráli tam 0:2.

Kádr Řecka je z většiny tvořen fotbalisty z domácí soutěže. V zahraničí kopou například stopeři Dimitris Nikolaou z italského Empoli a Stefanos Evangelou z polského Górniku Zabrze. Ligu v Polsku hraje také útočník Giannis Papanikolaou (Raków Częstochowa).
Chorvatsko:
Chorvatská jednadvacítka disponuje nejlepší ofenzivou ve své skupině. V sedmi zápasech nasázela 27 gólů. Přesto už dvakrát prohrála. V úvodním kvalifikačním duelu podlehla doma Skotům 1:2 a později opět na své půdě stejným výsledkem Česku. Poslední bodovou ztrátu si pak Chorvaté připsali opět s českým výběrem. Zářijové utkání skončilo bezgólovou remízou. Ve čtvrtek pak Chorvatsko doma rozcupovalo 10:0 slabé San Marino.

V kádru najdeme řadu hráčů, kteří už mají zkušenosti s velkým fotbalem. Luka Ivanušec, Nikola Moro a Lovro Majer si v dresu Dinama Záhřeb zahráli Ligu mistrů, stoper Nikola Katić kope za slavné Glasgow Rangers, Nikola Vlašić z CSKA Moskva si vyzkoušel i z anglickou Premier League a útočník Josip Brekalo střílí góly za bundesligový Wolfsburg. Brankář Ivo Grbić už obdržel pozvánku i do seniorské reprezentace, oficiální start si ale dosud nepřipsal.
San Marino – 0b, 0:40
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterý pokračuje kvalifikace o účast na evropském šampionátu do 21 let. Ve 4. skupině, v níž bojují i česká lvíčata, se utkají také celky Řecka a Chorvatska. Oba týmy se stále drží v postupové hře a případný vítěz utkání by si v tomto ohledu výrazně polepšil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.