Safonov (C) – Kalugin, Divejev, Jevgeněv, Stěpanov – Obljakov, Umjarov, Kučajev (71. Grulev), Rasskazov – Lomovickij (90+1. Lisovoj) – Čalov (80. Ignatěv)
Srbsko
M. Ilić – Devetak, Marković (69. Zlatanović), Pavlović (57. Mašović), Teržić – Adžić (C) (65. Birmančević), I. Ilić, Petrović, L. Ilić – Vlahović (57. Tedić), Joveljić

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 20:19.
Je konec! Dnešní utkání končí vítězstvím Ruska, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Ve druhém dějství jsme sledovali vyrovnanou podívanou, přičemž v samotném úvodu bylo aktivnější Rusko, jenž mohlo navýšit své vedení, avšak se tak nestalo. Srbové se nechali vyloučit, což vedlo k tomu, že z tohoto zápasu neberou ani jeden bod.
90+3'
90+3'
Dvojšance domácích hráčů neskončila v síti, zanedlouho bude konec zápasu.
90+2'
Dalekonosný nákop směřoval na hlavu Birmančeviće, kterému se v souboji nepodařilo uspět. Srbové jsou i nadále daleko od branky soupeře.
90+1'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Lomovickij, přichází Daniil Lesovoj.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho přijde na řadu poslední minuta řádné hrací doby. Určitě budeme moci počítat s nastaveným časem, uvidíme vyrovnávací branku?
88'
Dalekonosný pas směřovat na domácího Ignatěva, který už nezachytil míč na hrací ploše. To znamená, že hostující brankář bude rozehrávat od své branky.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Rusko i nadále vede o jednu branku, v posledních minutách sledujeme bitvu ve středu hrací plochy.
84'
Na opačné straně to z velké vzdálenosti zkoušel obránce Teržić, jehož střelecký pokus vyletěl vysoko nad branku. Následovat bude odkop od branky.
83'
Přihrávka mezi obránce měla směřovat na Ignatěva, kterému přeci jenom něco scházelo. Pochvalu si zaslouží brankář Ilić, který se bleskově dostal z branky.
82'
Safonov to zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu, kde se k odraženému míči dostal Ignatěv, který se ještě snažil spolupracovat s Kaluginem.
81'
U hranice šestnáctky to zakončením zkoušel hostující Račić, avšak vzorně ho dostoupil jeden z vracejících se protihráčů, který odpálil míč ven z hrací plochy.
80'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fjodor Čalov, přichází Ivan Ignatěv.
79'
Přenesení hry směřovalo na pravou stranu, kde se nacházel hostující Račić. Ten dokázal vybojovat autové vhazování, které směřovalo na Birmančević.
74'
Vysoká nabídka nakonec doputovala na hlavu Mašoviće, který v tísni vypálil daleko vedle branky. Safonov nemusel zasahovat, nyní bude vykopávat.
73'
Domácí obránce Jevgeněv se pokoušel zadovkou oslovit svého brankáře Safonova, avšak míč poslal ven z hrací plochy. Srbové budou zahrávat rohový kop.
72'
Střídající Zlatanović se poprvé dostal ke kombinaci svého celku, přičemž s míčem dokráčel na druhou stranu hrací plochy, kde byl nedovoleně zastaven.
71'
Žlutou kartu dostává Alexandr Lomovickij (Rusko).
71'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Konstantin Kučajev, přichází Vjačeslav Grulev.
70'
Divejev se s míčem dostal na druhou stranu, kde se ještě snažil spolupracovat s kolegou Čalovem, avšak toho zodpovědně ubránil protihráč.
69'
Rusko si vyzkoušelo další rohový kop, avšak ten nebyl ničím nebezpečný. Naopak na hranici malého vápna nejvýše do vzduchu vystoupal Marković.
68'
U pokutového území se Čalov probojoval až k centru do nebezpečného prostoru, tam se nacházel pouze Teržić, který poslal míč ven z hrací plochy.
67'
Na vlastní polovině operoval s míčem hostující Račić, kterému se nepodařilo projít kolem jednoho z protihráčů. I tak jsou hráči Srbska i nadále u balónu.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím jsme dočkali jediné branky. V posledních minutách se ale hra hodně vyrovnala, následovat bude roh.
66'
Žlutou kartu dostává Svetozar Marković (Srbsko).
65'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Luka Adžić, přichází Veljko Birmančević.
64'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dejan Joveljić, přichází Uroš Račić.
63'
Na řadu přišlo další autové vhazování, tentokráte z pravé strany. O rozehrávku se postaral hostující Devetak, který našel pouze hlavu protihráče.
59'
Srbsku se v úvodu druhého poločasu vůbec nedaří. Domácí hráči jsou totiž i nadále výrazně nebezpečnější, navíc budou dohrávat proti oslabenému soupeři.
58'
Na pořadu dne bude další standardní situace pro domácí hráče. Zároveň druhou žlutou kartu vyfasoval hostující středopolař Ilić.
58'
Nápor domácí reprezentace přinesl další rohový kop. Tentokráte se na přední tyči dokázal prosadit Divejev, avšak trefil pouze protihráče. Následnou ránu od Umjarova stačil Ilić vyrazit.
57'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Njegoš Petrović, přichází Erhan Mašović.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Slobodan Tedić.
56'
Už to vypadalo, že se Čalov dostane do vyložené šance, avšak na poslední chvíli ve skluzu zasahoval obránce Marković, který zažehnal možné nebezpečí.
55'
Na pořadu dne byl další rohový kop, tentokráte z pravé strany. Umjarov se snažil míč kroutit do malého vápna, avšak žádný z hráčů na něj neměl šanci dosáhnout.
54'
Jenomže hráči Ruska ještě zůstali u míče, což vedlo k sympatickému pokusu v podání Obljakova, s jehož zakončením si Ilić dokázal poradit rukavicí.
53'
K rozehrávce se postavil obránce Divejev, který to zkoušel přímo na branku. Jeho tvrdá rána pravou nohou nakonec skončila na dobře postavené zdi.
52'
Další celkem tvrdý zákrok, kterým si pomohl hostující Marković. V tomto případě se žlutit nebude, Rusko bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
51'
Další zpětná nahrávka tentokráte směřovala přímo na kopačku hostujícího Pavloviće, který se ještě pokoušel přenést hru do mnohem volnějšího prostoru.
50'
Srbové se na delší časový úsek usadili u pokutového území soupeře, přičemž do Adžić zkoušel centrem do ohně, avšak tam číhal obránce Jevgeněv.
49'
Hostující zadák Marković se s míčem dostal k hranici poloviny hrací plochy, avšak tam narazil do Kučajeva, který pozorně zachytil pomalou nahrávku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci v podání Obljakova. Jeho kroucená nabídka si v pokutovém území vybrala soupeře.
47'
Žlutou kartu dostává Igor Divejev (Rusko).
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Divejev. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž směrem dopředu bylo nebezpečnější Rusko. Také Srbsko si přichystalo několik náznaků šancí, avšak ani jednou se neradovali z přesné trefy.
45'
44'
Kučajevovi se podařilo vyvézt míč na druhou stranu, tam se do kombinace zapojil také Rasskazov, který vybojoval rohový kop.
42'
Sledovali jsme protiútok v podání hráčů Srbska. Joveljićovi se podařilo přihrát k penaltovému puntíku, kde byl hraničním zákrokem poslán k zemi spoluhráč.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Žlutou kartu dostává Ivan Ilić (Srbsko).
39'
Pomezní sudí si všiml nedovoleného počínání v podání jednoho z hostující hráčů. Na řadu přijde standardní situace z blízkosti rohového praporku.
38'
V krátkém časovém sledu přichází další žlutá karta, tu vyfasoval hostující Devetak.
38'
Teatrálním pádem na zem to zkoušel hostující Adžić, který si nedovolený zákrok nevymodlil. Naopak může být rád, že nevyfasoval žlutý kartónek.
37'
Žlutou kartu dostává Njegoš Petrović (Srbsko).
36'
Po nedovoleném zákroku rozehrával volný kop obránce Pavlović. Jeho rozehrávka nebyla zrovna ideální, místo toho bude moci vhazovat Kalugin.
35'
Nákopem za obranu to zkoušel Pavlović, který se na druhé straně pokoušel najít Joveljiće, kterému ve vzdušném souboji nedal Divejev sebemenší šanci.
31'
Ilić v poklidu schoval padající míč do svých rukavic, načež výhozem rozehrál hrací předmět do strany, kde se nacházel volný spoluhráč Devetak.
30'
Ilićovi se odkop od své svatyně vůbec nepovedl, míč totiž poslal pouze ven z hrací plochy. To znamená, že obránce Kalugin bude moci vhazovat.
29'
O autové vhazování se z pravé strany postaral hostující Devetak, který si nakonec vybral Adžiće. Druhý jmenovaný se dostal přes přehuštěný prostor.
28'
Ilić poslal do malého vápna velice nebezpečný centr, na který si dokázal seběhnout Joveljić. Hlavička druhého jmenované putovala kousek vedle.
27'
Srbsko si tak vyzkoušelo vůbec první rohový kop. Vzdušná nabídka se kroutila směrem od branky, na hranici malého vápna si jí dokázal najít Kučajev.
26'
Už to vypadalo, že se Joveljić probojuje až do zakončení, avšak na poslední chvíli přispěchal obránce Divejev, který nekompromisně odkopl hrací předmět.
25'
Pochopitelně jsme sledovali přímý střelecký pokus, avšak zakončující Vlahović mířil vysoko nad branku. Brankář Safonov na svůj první zákrok čeká.
24'
U pokutového území usiloval o míč hostující Vlahović, který nakonec vybojoval standardní situaci. Bude to z nějakých dvaadvaceti metrů od branky soupeře.
23'
Žlutou kartu dostává Roman Jevgeněv (Rusko).
22'
U postranní lajny si nedovoleným způsobem počínal napadající Umjarov, který zezadu sestřelil Iliće. Srbové ihned rozehráli kousek od středového kruhu.
21'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme čekali něco málo kolem dvaceti minut. Rusko se hned z první šance dostalo do vedení, na tahu tak je soupeř.
20'
Rusko právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Rusko zahrávalo standardní situaci, avšak samotný centr nic nebezpečného nepřinesl. Poté do šestnáctky přiletěl další nadýchaný bochánek, na který si dokázal seběhnout IGOR DIVEJEV, který hlavičkou mířil přesně.
16'
U středového kruhu zcela evidentně nestíhal domácí Obljakov, který místo míče trefil dolní končetinu Petroviće. Srbsko rozehrávalo směrem dozadu.
15'
Hostujícímu brankáři se sice u postranní lajny povedlo najít Pavloviće, avšak ten nedokázal padající míč zpracovat. Kalugin se tak ujme dalšího autu.
14'
Srbové kombinovali na vlastní polovině, načež se o rozehrávku staral obránce Devetak. Ve středu hrací plochy si pro přihrávku seběhl volný Ilić.
13'
Další pokus o přenesení hry tentokráte měl směřovat na Rasskazova, avšak tento hráč na míč nedosáhl. Devetak se tak ujme dalšího autového vhazování.
12'
Přenesení hry směřovalo na pravou stranu, kde se nacházel křídelník Obljakov. Před ním zasahoval Teržić, který odpálil míč za postranní lajnu.
11'
K balónu se dostal domácí brankář Safonov, který se postaral o rozehrávku volného kopu. Jeho dalekonosný nákop nakonec doplachtil na hlavu Čalova.
10'
Hlavní sudí si všiml ofsajdového postavení v podání domácí Rasskazova, útočná akce je tak u konce. I opakovaný záběr skutečně přinesl jasný ofsajd.
9'
Na útočnou polovinu se vydal hostující Devetak, který si pro spolupráci vybral Iliće. Druhý jmenovaný nakonec nedokázal projít přes obránce Kalugina.
8'
U pokutového území si obrannou povinnost splnil Marković, kterému se povedlo odkopnout míč do zámezí. Stěpanov se již chystá k autovému vhazování.
7'
Rusové tak mohli odkopávat od své branky, nicméně brankář Safonov to raději vyzkoušel konstruktivní rozehrávkou do strany, kde číhal Stěpanov.
6'
Na vlastní polovinu se o rozehrávku staral Pavlović, který si u postranní lajny vybral volného Devetaka, avšak tomu uskočil hrací předmět do zámezí.
5'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další autové vhazování. Tentokráte se ho zmocnil Teržić, kterému na pomoc přispěchal kolega Petrović.
4'
Hrací předmět skončil za postranní lajnou, což přineslo autové vhazování pro Srbsko. O provedení se postaral Devetak, který si nakonec vybral Iliće.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Ilić, který ihned odkopával daleko na druhou stranu, kde se v hlavičkovém souboji podařilo uspět Kučajevovi.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Rusko: Safonov (C) – Kalugin, Divejev, Jevgenijev, Stěpanov – Obljakov, Umjarov, Kučajev, Rasskazov – Lomovickij – Čalov
Náhradníci: Maximenko – Golubev, Gorškov, Grulev, Ignatěv, Lapšov, Lisovij, Tugarev, Utkin

Srbsko: M. Ilić – Devetak, Marković, Pavlović, Teržić – Adžić (C), I. Ilić, Petrović, L. Ilić – Vlahović, Joveljić
Náhradníci: Marković – Birmančević, Mašović, Nišić, Račić, Šehović, Tedić. Veselinović, Zlatanović

Rozhodčí: Lukjancukas – Radius, Snarskis (všichni Litva).
Srbsko

Na opačné straně stojí Srbsko, které se nachází v úplně jiném rozpoložení. Hostující tým tohoto zápasu si totiž v červnu zahrál mistrovství Evropy, do kterého postoupil díky prvnímu místu z kvalifikace. Srbové se dostali do velice nepříjemné skupiny, ve které se nakonec umístilo na beznadějně poslední pozici. Situace byla o to horší, neboť Srbsko za tři zápasy nezískalo ani jeden bod, navíc za celou skupinovou fázi vstřelilo pouze jednu branku, a sice prvnímu Německu. Srbové tak budou chtít zlepšit výsledky z posledních zápasů, podaří se jim to už dnes?
Rusko

Fotbalisté Ruska se v loňské kvalifikaci museli smířit se třetí pozici, kvůli které si nakonec nezahráli na následném mistrovství Evropy. Rusové totiž nasbíraly devatenáct bodů, manko na druhé Rakousko činilo tři body, o čemž se rozhodlo v posledním kole. Rusko hrálo o druhé místo právě s Rakouskem, avšak tento zápas nakonec skončil porážkou poměrem 2:3. Rusko se tak při této kvalifikaci pokusí o lepší počínání, má k tomu nejlepší předpoklady, nicméně dnešní zápas bude hodně vyrovnaný. Rusové se budou chtít opřít o kvalitní útok, který je hodně produktivní.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace hráčů do jednadvaceti let je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Ruskem a Srbskem.