Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Dánsko - 15. listopadu 2019   17:30

Ukrajina
Ukrajina
63' Rusin  • 73' Citaišvili
2:3
(0:2)
Dánsko
Dánsko
5' Olsen   • 25' Olsen   • 59' Olsen
Ukrajina
Bilyk – Konoplja (79. Suprjaha), Popov, Bondar, Kornijenko – Šaparenko (75. Buleca), Alibekov (46. Čech), Stěckov (65. Topalov) – Ledněv (65. Citaišvili), Rusin, Vantuch
Něščeret – Nazarenko, Kravčuk, Baboglo
Jaccottet – Jobin, Zeber (SUI)
Lvov
17 458 diváků
Dánsko
Christensen – Anyembe (83. Hjulmand), Nelsson, Bech, Poulsen – Laursen, Nartey (75. Sørensen), Andersen – Olsen (83. Rasmussen), Larsen, Damsgaard (70. Dreyer)
Vindhal – Odgaard, Sery, M. Madsen, N. Madsen

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 9:8. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:8.
Nádherné fotbalové představení před plnou třicetitisícovou arénou ve Lvově končí pro Ukrajinu nešťastně. Třígólové manko už nedokázali domácí dotáhnout, přestože druhý poločas byl naprosto odlišný od prvního a patřil jim. Boloňský útočník Olsen však z ojedinělé akce dovršil hattrick, jednou Dány zachránila tyč a po Rusinově snížení na 1:3 se Ukrajina neprosadila ani v 20 minut trvající přesilovce. Pouze z dorážky po neproměněné penaltě, nařízené právě za "červený" faul, snížil Citaišvili.
Třetí porážka ze čtyř zápasů prakticky eliminuje ukrajinské mladíky ze hry o ME, kam naopak míří stále stoprocentní Dánové.
90+3'
90+3'
A zřejmě je po nadějích. Citaišvili si na křídle vychutnal Poulsena, jenže jeho skvělý centr posílá Vladislav Suprjaha hlavičkou nad břevno.
90+2'
Jeden z hráčů v červeném přizvedl Čechovu střelu z uctivé vzdálenosti, Christensen zasahuje s jistotou a opět může pošetřit nějakou tu vteřinku.
90+1'
Takhle to ale nepůjde. Buleca vybídl na velkém vápně Rusina, který z prvního dotyku pouze obloučkem odevzdává míč Dánům.
90+1'
Rozhodčí Jaccotet nastavuje zápas o tři minuty. Zaplněný stadión žene Ukrajince dopředu.
90'
Žlutou kartu dostává Nazarij Rusin (Ukrajina).
89'
Z protiútoku Dánů střílel zleva Larsen, ale rána se mu stočila vodorovně a míč zůstal na hřišti.
88'
Z velké dálky to zkusil Vantuch, střela přesně doprostřed brány nemohla Christensena zaskočit.
87'
Roh po sraženém centru rozehráli domácí nakrátko, v klinči s Larsenem padl na zem Vantuch, ale nepíská se.
86'
Další nákop Citaišviliho je snadnou kořistí pro Olivera Christensena.
85'
Ukrajinci kombinují kolem dokola pokutového území, dánská obrana zatím pevně drží.
83'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Dánska: odcházejí Daniel Anyembe a třígólový kanonýr Andreas Skov Olsen, místo nich míří na hřiště Mads Rasmussen a Morten Hjulmand.
82'
Dlouhý nákop má ve své moci Christensen a za pískotu fanoušků nijak nespěchá s rozehráním.
80'
Nařízený trestný kop poslal Larsen dva metry nad břevno a naštvaně máchl rukou.
79'
Žlutou kartu dostává Viktor Kornijenko (Ukrajina). V čistém souboji s Olsenem upadl a tak autora hattricku chňapl za kotník.
79'
Ruslan Rotaň posiluje ofenzívu Ukrajiny: hřiště opouští obránce Juchym Konoplja, nastupuje útočník Vladislav Suprjaha.
78'
Stadión je ve varu, domácí mají drtivý tlak! Sørensen vypíchl míč Rusinovi na roh, po něm hlavičkuje domácí kapitán Bondar o zem vedle.
77'
Jedovatý pas uklízí v poslední chvíli z malého vápna skluzem Nelsson.
76'
Velký závar v dánském pokutovém území, po zpětné přihrávce skončil další z Ukrajinců na trávníku před odkrytou bránou, ale tentokrát se pokutový kop nepíská.
75'
Současně střídají také Dánové, místo Nikolase Narteyho jde na plac Jacob Lungi Sørensen.
75'
Nejmladší ligový střelec v dějinách kyjevského Dynama Mykola Šaparenko pro dnešek dohrál, střídá jej Serhij Buleca.
73'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Penaltu k levé tyči Christensen kyjevskému "zázračnému dítěti" Šaparenkovi vyrazil, ale z dorážky procpal míč pod jeho tělem za čáru GIORGI CITAIŠVILI. Ukrajina má navíc přesilovku, to bude drama!
72'
Přetažený centr směřoval na malé vápno na Rusina, jehož před bránou zezadu stáhl Bech a rozhodčí kromě červené karty nařizuje penaltu pro Ukrajinu!
72'
Červenou kartu dostává Mads Bech (Dánsko).
70'
První střídání v mužstvu Dánska do 21 let: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Anders Dreyer.
69'
Šaparenkova slabá skákavá střela těsně vedle nemohla dánského gólmana vyvést z míry.
67'
Kornijenko se odvážně vrhl mezi přesilu a vybojoval míč pro Citaišviliho, jenž si obhodil protihráče patičkou. Z celé krásné akce nakonec nic nebylo, jen odkop od Christensenovy brány.
67'
Obléhání dánského území vyneslo domácím fotbalistům pátý roh, který nevyužili, avšak zůstávají na míči.
65'
A další současné střídání Ukrajiny: ze hřiště odchází Timur Stěckov, nastupuje Dmytro Topalov.
65'
Ukrajinská "21" střídá: hřiště opouští Bohdan Ledněv, přichází Giorgi Citaišvili.
63'
Dokonale sehraná kombinace při ponechané výhodě vrací domácí fotbalisty do hry. Kornijenkova kolmice mířila na Vantucha, jehož pobídku zleva před prázdnou bránu využil NAZARIJ RUSIN.
62'
Nic z toho nebylo, střídající Čech namířil odražený míč velmi nepřesně.
61'
Rusinovu střelu tečovali hosté na roh.
59'
Dánsko právě vstřelilo branku!
ANDREAS SKOV OLSEN dovršil hattrick famózním švihem levačkou o vzdálenější tyč, když mu předtím při ryhlé zasekávačce opět nevadil naproti stojící obránce.
58'
Larsen elegantně protančil podél velkého vápna, narazil si s Damsgaardem, ale finální přihrávka na Olsena už neprošla.
57'
Dánský roh nakrátko končí jen centrem do náruče Olega Bilyka.
56'
Ukrajinci dál drželi míč na soupeřově polovině, teď jim ho však sebral Anyembe a z brejku mohl zahrozit Larsen, kdyby dostal přesnější přihrávku.
55'
Dnešní utkání sleduje 17 458 diváků.
53'
Trestný kop míří přímo do Christensenových rukavic.
53'
Bohdan Ledněv si oběhl Damsgaarda, který ho zezadu podkopl a může být rád, že neviděl žlutou.
51'
Ukrajinská ofenzíva pokračuje! Z rychlého kontru trefil Vantuch skákavou střelou tyč a Rusin z dorážky vysoko překopl.
50'
Šaparenkův skvěle umístěný trestný kop vytahuje Christensen robinzonádou z horního růžku své brány!
49'
Žlutou kartu dostává Nikolas Nartey (Dánsko).
48'
Druhá půle se zatím odvíjí ve vyčkávacím módu, diváci se snaží rozhýbat hru domácích skandovaným potleskem.
46'
Ruslan Rotaň o přestávce vystřídal, místo Achmeda Alibekova přichází do hry Maxim Čech.
46'
Dánové v první půli potvrdili, že jsou v laufu, a Ukrajinu jasně přehráli. Z několika vyložených šancí proměnili dvě, trefil se vždy útočník italské Boloně Olsen. Domácí se dostali ke slovu až v závěru poločasu, ale Christensena nepřekonali.
Statistiky:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 2:6, střely mimo 3:5, rohy 3:2, fauly 3:2, ofsajdy 2:0.
45+2'
45+2'
Další v řadě již ale ne, přestože střelu zblokoval za čáru dánský obránce Poulsen. To se už hrálo téměř minutu přes čas.
45+2'
Avizovaná minuta je u konce, ale švýcarský sudí ještě dopřeje Ukrajině rozehrát rohový kop.
45+1'
Nepovedená střela Šaparenka placírkou po narážečce s libereckým Alibekovem minula bránu o notný kus.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Domácí se snaží o kontaktní gól, ale jejich snaha končí před soupeřovou šestnáctkou.
42'
Nartey jen zbytečně nakopl odražený míč nad břevno ukrajinské svatyně.
39'
Rohový kop si našel v chumlu Bondar, jeho hlavičku o zem chytá u tyče opět Christensen.
38'
Ukrajinci zařídili první ostrý zákrok brankáře Christensena! Nádhernou střelu Viktora Kornijenka z dálky vyškrabuje jednou rukou nad břevno.
37'
Při následné standardce si Dánové nerozuměli.
36'
Žlutou kartu dostává Mykola Šaparenko (Ukrajina).
34'
Dánská obrana zvládla odvrátit dva centry z opačných stran a následný nákop z půlky hřiště letí mimo dosah hráčů v modrém do zámezí.
33'
Po rohu se míč odráží nad bránu od hlavy dánského kapitána Nelssona.
32'
Olsen se řítil na domácí bránu z úhlu, ale Ukrajinci v čele s Bilykem stačili prostor u tyče pevně utěsnit a zablokovat střelu na roh.
30'
Zahrál si i zatím nezaměstnaný dánský brankář Christensen, když nejprve vyběhl pro centrovaný míč a po chvíli vypomáhal spoluhráčům s rozehrávkou pod tlakem.
28'
Dánové si na hřišti dělají, co chtějí. Larsen si dovolil dvě narážečky s Damsgaardem a Olsenem a naběhl si na malé vápno, kam dostal přesně adresovanou přihrávku. Záložník Borussie Dortmund zakončil efektní patičkou těsně vedle.
25'
Na přetažený centr z rohu číhal Bruun Larsen a spíše se snažil jen udržet míč na hřišti, přesto z toho byla nečekaná asistence. Do zpětné přihrávky se totiž opřel ANDREAS SKOV OLSEN a z 20 metrů zcela zaskočil Bilyka i celou ukrajinskou družinu.
24'
Nazarij Rusin tečoval dánský nákop a Bilyk už nedokázal doběhnout balon na hřišti, takže hosté kopou roh.
22'
Znovu ukrajinský brankář v pohotovosti, tentokrát vyběhl proti Larsenovi, který se v souboji jeden na jednoho nedokázal zmocnit míče.
21'
Bilyk zalehává míč, odražený po Larsenově centru o bok jednoho z obránců.
20'
Domácí vybojovali první roh a hlavička Denise Popova v pádu směřuje daleko vedle brány.
19'
Šaparenkovu kolmici na Rusina vystihl čistým skluzem Poulsen a Ukrajina jen vhazuje.
17'
Dánové opět vybojovali míč před domácí šestnáctkou, Damsgaard si obhodil rychlou zasekávačkou Popova a vystřelil po zemi. Bilyk jistí situaci u tyče.
14'
Domácí Popov uklouzl a nabídl soupeři další brejk. Dva Dánové postupovali středem úplně sami a Bruun Larsen zakončoval po zemi na zadní tyč. Oleg Bilyk se vrhá po pravé ruce a konečky prstů tutovku likviduje.
12'
Náběh Bohdana Ledněva po křídle byl zbytečný, v době centru už měl pomezní praporek nad hlavou.
11'
Od brzkého gólu se hraje výhradně uprostřed hřiště, zatažení Seveřané napadají rozehrávku domácích a ti si musejí vypomáhat malými domů.
8'
Ukrajinský neplodný tlak přerušili Dánové zakopnutím až k brankáři Bilykovi.
5'
Obrovskou chybu v rozehrávce vyrobil Bondar, do brejku po Larsenově okamžité průnikovce utekl ANDREAS SKOV OLSEN, vychutnal si vracejícího se Bondara a z těžkého úhlu zavěsil do zadní šibenice.
Bravurní kousek spoluhráče Ladislava Krejčího z Boloně!
4'
Faul píská švýcarský rozhodčí Poulsenovi, který u postranní čáry povalil domácího Konoplju.
3'
Úvod utkání se nese ve vyloženě vyčkávacím duchu.
1'
Ukrajinští fotbalisté nastoupili celí v modrém, Dánsko hraje v červených úborech.
1'

Ukrajina: Bilyk – Konoplja, Popov, Bondar, Kornijenko – Ledněv, Šaparenko, Alibekov, Stěckov, Vantuch – Rusin
Náhradníci: Něščeret – Suprjaha, Nazarenko, Kravčuk, Baboglo, Čech, Topalov, Citaišvili, Buleca

Dánsko: Christensen – Anyembe, Nelsson, Bech, Poulsen – Laursen, Nartey, Andersen – Olsen, Larsen, Damsgaard
Náhradníci: Vindhal – Sørensen, Odgaard, Dreyer, Sery, Hjulmand, M. Madsen, Rasmussen, N. Madsen

Rozhodčí: Jaccottet – Jobin, Zeber (SUI).
Dánsko v létě těsně přišlo o semifinále ME, ale jednadvacítka severské země se momentálně pyšní sérií pěti vítězství. V základní skupině tehdy zvítězila nad Rakouskem i Srbskem, v podzimní kvalifikaci zvládla bez zaváhání duely s Rumunskem, Severním Irskem i Finskem. Všechny tři kvalifikační duely Dánové vyhráli rozdílem jediného gólu a vedou tabulku své skupiny.
Ukrajina má ve čtvrtém kole evropské kvalifikace hráčů do 21 let nejvyšší čas, pokud nechce účast na ME předčasně odpískat.
Mladí Ukrajinci zatím porazili pouze Maltu 4:0, doma podlehli Finsku 0:2 a v Rumunsku dokonce 0:3.
V nominaci trenéra a v předloňské sezóně krátce hráče pražské Slavie Ruslana Rotaně se objevuje také liberecký záložník Achmed Alibekov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.