Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Francie - 7. září 2020   19:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
90' Bajramov
1:2
(0:1)
Francie
Francie
25' Édouard   • 83' Gouiri
Ázerbajdžán
Ibrahimov – Kaplan, Mert Celik, Manafov, Hüsejnli – R. Abdullazade (67. Jildirim), S. Abdullazade (82. Valizada), Hajili (C), Jafargulijev (67. Bajramov) – Nabijev (82. Muradov), Kökcü (88. S. Ahmadov).
H. Özkahya – K. Ersoy, S. Olguncan
Kapital Bank Arena
Francie
Lafont – Dagba, Koundé, Badiashile, Maouassa – Guendouzi (C), Soumaré (70.- Caqueret), Diallo (81. Kamara), Gouiri – Diaby (70. Mbeumo), Édouard (70. Nordin).
Meslier – Bard, N´Dicka, Kamara, Nordin, Caqueret, Mbeumo, Dina Ebimbe, Diakite

V nastaveném čase si Francie zkušeně dokázala pohlídat nabité vedení. Ázerbájdžán byl o něco herně lepší ve druhé půli a více se dostával do útočných akcí, než v prvním poločase. Nakonec Francie dokázala vstřelit svou druhou branku. Jejich soupeř se dočkal snížení v poslední minutě zápasu, kdy překazil Lafontovi čisté konto.
90+3'
90+2'
Francie je s míčem na polovině soupeře a vypadá to, že si nakonec pohlídá vedení.
90'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Domácí se přece jen dočkali vyrovnání! Autorem branky je TURAL BAJRAMOV, který ještě dává naději pro svůj tým v následujícím nastaveném čase. Bajramov tuto standardní situaci zahrál na výbornou, když poslal míč k pravé tyčce.
88'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Kökcü, přichází S. Ahmadov.
87'
Francii se daří držet míč a od své druhé inkasované branky jej prakticky nepůjčuje svému soupeři. Nyní spěchali se svým dalším útokem a hráči domácích na poslední chvíli odrazili míč z vlastního vápna.
86'
Francie je najednou při chuti a nyní nebezpečně zahrozili po levé straně. Míč nakonec končí nad brankou.
84'
Hráč, který hraje v Ligue 1 za tým Nice, pravděpodobně vystřelil svému týmu tři body, respektive pojistil.
83'
Francie právě vstřelila branku!
Autorem branky je AMINE GOUIRI, který napadal Celika, kterého nakonec obral o míč. Následně se ve vápně se štěstím zbavil dalšího bránícího hráče a pak lobem poslal míč do sítě.
82'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází S. Abdullazade, přichází Valizada.
82'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Nabijev, přichází Muradov.
81'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Diallo, přichází Kamara.
77'
Přechod do útoku se Francii nyní moc nepovedl a velmi rychle se musela vracet zpět.
76'
Autové vhazování domácího celku, který se po něm snažil zaútočit, ale před šestnáctkou se Francii daří dostat míč pod svou kontrolu.
75'
Nordin se perfektně zbavil soupeře na levé straně vápna. Následně přihrával dobrý míč na svého spoluhráče, který už se chystal k zakončení. Nicméně pod míč se mu vrhl obránce a ten zneškodnil případné zakončení. Hráči domácích hrají místy i hodně obětavě.
72'
Dobré prostrčení míče na pravé straně hřiště, nabíhající hráč pak adresoval pěkný přízemní centr před branku, kde u něj byl první obránce Ázerbájdžánu. Po hodně dlouhé době zajímavá situace před brankou.
71'
Na straně Francouzů tedy došlo až k trojitému střídání a uvidíme, co přinese nová krev na hřiště.
70'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Édouard, přichází Nordin.
70'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Soumaré, přichází Caqueret.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Diaby, přichází Mbeumo.
70'
Ještě nám zbývá dvacet minut do konečného hvizdu, což je dostatek času k potenciálnímu vyrovnání ze strany domácích.
69'
V krátké době za sebou jsem viděli dva fauly, první na straně domácích, druhý pak na strany hostí.
68'
Možná dojde k oživení po dvojitém střídání domácího celku, uvidíme.
67'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Jafargulijev, přichází Bajramov.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází R. Abdullazade, přichází Jildirim.
65'
Na hřišti nyní sledujeme souboje o míč poblíž půlící čáry, případně držení míče Francie bez nějaké útočné fáze. Zkrátka sledujeme hlušší pasáž zápasu.
62'
Domácí celek se nyní nechává zatlačit na svou polovinu, bude z toho druhý zásah Francie?
61'
Francie mě chtěla nyní vyvézt z omylu, ale na pravé straně nedokázali míč dál poslat k brance Ibrahimova.
60'
Francouzi po hodině hry stále vedou jedno brankovým rozdílem. Jejich soupeř ve druhém poločase je o něco lepší v útočné fázi a má nějaké příležitosti k vyrovnání.
59'
Ale jejich centr do vápna přeletěl všechny hráče a míč zamířil daleko do zázemí. To byl hodně nepovedený centr od hráče domácího celku.
58'
Faul na straně Francie a pro jejich soupeře se naskýtá standardní situace z levé strany.
56'
Z rohu už se domácí nedostali k dalšímu zakončení. Nicméně Ázerbájdžán ve druhém poločase má již více povedených útoku, než za celý první poločas.
55'
R. Abdullazade se dostal z pravé strany k pěkné střele a o metr minul vzdálenější tyč. Pravděpodobně došlo k nějaké teči ve vápně a domácí budou zahrávat rohový kop.
52'
S. Abdullazade zatáhl za dres Soumarého a to je jasná žlutá karta. První v tomto zápase.
51'
Ve vápně Francie se míč pohyboval vzduchem. Nakonec se k němu jako první dostal hostující hráč a ten odkopává míč do bezpečnějších míst.
50'
Poprvé ve druhém poločase musel zasahovat i Lafont, který si u pravé tyčky počkal na střelu z levé strany.
48'
Defenzíva domácích odvrátila roh, ale k míči se nedostala. Hraje Francie.
47'
Jeden z hostujících hráčů se rozběhl od poloviny hřiště a dostal se až do vápna, odkud vystřelil. Ibrahimov byl dostatečně venku z branky a dokázal vyrazit míč na roh.
46'
Rychlý průnik po pravé straně byl zastaven hráčem Ázerbájdžánu, který zahrál míč do autu.
46'
45+1'
45+1'
Francie mohla jít v nastaveném čase do vedení. Ibrahimov však svým výběhem zneškodnil šanci a následně ještě dokázal vyrazit po kolenou i proti dorážce.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
44'
Nicméně po nezdařené kombinaci zapomněl na zadní vrátka a musel čelit rychlému protiútoku. Naštěstí pro domácí, se jeden z obránců stihl vrátit s francouzským hráčem a zastavit akci soupeře.
43'
Hra pokračuje. Ázerbájdžán nyní sympaticky kombinuje na polovině Francie.
42'
Hra přerušena. Maouassa klečí na trávníku a nejspíše jej trápí nějaké neduhy.
40'
Závěrečných pět minut prvního poločasu. Přihrávka na levou stranu nyní byla příliš dlouhá a autové vhazování pro domácí tým.
39'
Ten tentokrát nezahrávali na krátko, ale centrem před branku, který postrádal přesnost.
38'
A najednou tu byl další rychlý útok Francie, který končí zakončením nad branku. Míč byl tečován brankářem a proto bude Francie zahrávat další roh.
37'
Domácím se nyní daří držet hru daleko od své branky. Snaží se napadat svého soka, ale k míči se jim zatím nedaří dostat.
36'
Pokud Francie dnes dosáhne na tří bodový zisk, tak se bodově dotáhne na první Švýcarsko. Oba celky budou mít shodně 15 bodů!
35'
Francie se snaží o druhou branku. Nyní vhazuje aut poblíž rohového praporku.
34'
Rychlý útok po levé straně, kdy se jeden z francouzských hráčů následně pokoušel o střelu z malého vápna, ale obránci mu znemožnili tento počin a postupně defenzíva domácích dostává míč k polovině hrací plochy.
32'
Ovšem to přerušení přišlo za cenu faulu a hosté zůstanou u míče.
31'
Rohový kop si Francie zahrála na krátko, ale soupeř odhadl jejich úmysly a přerušil jejich další kombinaci.
29'
Lafont si připsal první vážnější zákrok. Šlo o střelu z větší dálky, kterou bezpečně chytil do svých rukavic.
28'
Z dlouhé kombinace Francie zatím nevzešla žádná střela na branku.
27'
Francouzi opět na polovině hrací plochy a kombinují. Ázerbájdžán se v posledních minutách spíše brání.
26'
Édouard jjinak hraje za skotský Celtic.
25'
Autorem branky z pokutového kopu je ODSONNE ÉDOUARD, který velmi pomalu šel k míči a nakonec přízemní lehkou střelou umístil míč k pravé tyči.
24'
Guendouzi byl faulován R. Abdullazadem a hlavní sudí ihned odpískal pokutový kop!
20'
Dvacet minut hry je za námi a na první branku čekáme.
19'
Hostující celek začíná jíž získávat územní převahu a nyní už jsou hráči v bílých dresech více na míči.
18'
Z rohové možnosti se Francouzi nedostali do vážnějšího zakončení.
17'
Francie nyní táhla útok po levé straně a bude z toho rohový kop, když jeden z hráčů domácích skluzem odpravil míč do zázemí.
16'
Zatím sledujeme stále vyrovnanou hru od obou mužstev a hostující favorit zatím hraje pod své očekávání.
14'
Vysoký centr, který nadělal brankáři domácích problémy. Míč totiž chtěl chytit, ale podcenil jeho výšku. Nakonec soupeř hlavičkoval, ale hráči hlavička nesedla ideálně a míč skončil v zázemí.
13'
Francouzi ještě pokračovali v kombinaci na polovině Ázerbájdžánu, ale do zakončení se nedostali a hra se stěhuje na střed hřiště.
12'
Hajili se skoro středem dostal do vápna, ale nakonec narazil na dva obránce, kteří jej sevřeli do kleští a nepustili do vápna.
10'
Diallo se dopustil faulu poblíž půlící čáry a ihned se omlouvá svému soupeři.
9'
Po dalším dobrém útoku si hosté vybojovali rohový kop, na který si vyskočil Ibrahimov a ten chytá míč do svých rukavic.
8'
Omlouváme se Vám za menší výpadek. Celek z Ázerbájdžánu vstoupil do utkání překvapivě aktivně a Francie je zatím spíše zalezlá na vlastní polovině.
3'
Domácí kombinovali na polovině domácích, ale nakonec se vyhnali sami k polovině hrací plochy.
2'
Po prvním útoku Francie si hosté vyzkoušeli i první rohový kop, který přinesl centr na přední tyč a následně byl míč odražen do hřiště.
1'
Hajili perfektně přečetl hru, když přeskočil svého soupeře a přerušil přihrávku. Do útoku se však již nedostal.
1'

Ázerbájdžán: Ibrahimov – Kaplan, Mert Celik, Manafov, Hüsejnli – R. Abdullazade, S. Abdullazade, Hajili (C), Jafargulijev – Nabijev, Kökcü.
Náhradníci: Zakijev – Tamazov, Jildirim, Muradov, R. Ahmadov, S. Ahmadov, Bajramov, Valizada, Ingilabli

Francie: Lafont – Dagba, Koundé, Badiashile, Maouassa – Guendouzi (C), Soumaré, Diallo, Gouiri – Diaby, Édouard.
Náhradníci: Meslier – Bard, N´Dicka, Kamara, Nordin, Caqueret, Mbeumo, Dina Ebimbe, Diakite

Rozhodčí: H. Özkahya – K. Ersoy, S. Olguncan.
Vzájemná utkání

Oba celky se už v rámci skupiny 2 utkaly, v loňském roce byla doma úspěšná Francie, která zvítězila vysoko 5:0. Soupeř tak má dnes co vracet.
Francie

Francouzi jsou na druhém místě a zapsali dvanáct bodů. Čtyřikrát vyhráli a jen jednou odešli ze hřiště jako poražený tým. Stále tak mají šanci postoupit na evropský šampionát, drží se i v tabulce druhých týmů. Přesto by hráči Francie rádi předstihli Švýcarsko, které je s patnácti body první. O tuto pozici tak bude ještě mezi Francií a Švýcarskem velký a tuhý boj. Dnes nás čeká zajímavý zápas, ve kterém hosté budou v pozici favorita a uvidíme, zda tuto roli naplní.
Ázerbájdžán

Reprezentace Ázerbájdžánu je v tabulce ve skupině 2 na pátém místě se ziskem šesti bodů. Do konce kvalifikace domácím zbývají odehrát čtyři duely a zatím to příliš nevypadá na postup do hlavního turnaje. S bilancí dvě výhry a čtyři prohry tak Ázerbájdžánci mají možnost probojovat se na ME malou. Navíc je dnes čeká velmi těžký duel s Francií, která je na tom podstatně lépe, než její dnešní soupeř.
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Nyní probíhá reprezentační přestávka a na pořadu dne jsou tak mezinárodní zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi Ázerbájdžánem a Francií v rámci kvalifikace o Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.