Christensen – Bjerregaard Carstensen (80. Isaksen), Bech Sørensen, Nelsson (C), Klitten (80. Jakobsen) – Madsen (61. Kofod Andersen), Nartey, Holse (80. Ibsen) – Olsen, Wind, Damsgaard (61. Dreyer)
Aalborg Stadion, Aalborg
Ukrajina
Bilyk – Konoplja, Zabarnyj, Čeberko (C), Dubinčak – Batahov, Buleca (83. Čech), Bondarenko (90+1. Ledněv) – Citaišvili (70. Topalov), Sikan, Nazarenko (70. Lunov)
Riznyk – Baboglo, Lunov, Topalov, Kornijenko, Ledněv, Syrota, Šuranov, Čech

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:6.
Střely mimo: 5:4.
Rohy: 9:3.
Ofsajdy: 0:2.
Fauly: 18:10.
Druhý poločas nabídl výrazně lepší fotbal a nakonec i velké drama. Hned na úvod druhého dějství jsme viděli několik zajímavých gólových příležitostí na obou stranách, gól z nich ale nepadl. Ten vstřelil až později Sikan, čímž vyburcoval Dány k obrovskému náporu. Ukrajinci se dlouho úspešně bránili a už se zdálo, že přece jen dokráčejí k vítězství, nakonec ale přece jen z poslední akce zápasu srovnal střídající Jakobsen. Ten se tak postaral o to, že i když Dánové poprvé ztratili body, tak neprohráli ani šestý zápas v kvalifikaci. Ukrajina získala teprve svůj čtvrtý bod a v tabulce je na pátém místě.
90+5'
90+4'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové z poslední akce zápasu srovnávají! Hlavičku Winda ještě zastavil na brankové čáře Dubinčak, dánský brankář Christensen ale vyrazil míč ukrajinskému brankáři Bilykovi, když se ho snažil chytit. Nejblíže k odraženému míči pak byl EMIL RIIS JAKOBSEN, jenž ho zblízka dorazil do odkryté branky.
90+4'
Dánové se ještě zoufale tlačí dopředu a získali rohový kop, na který běží do šestnáctky Ukrajiny i brankář Christensen.
90+3'
Nákop z ní vyboxoval ukrajinský brankář Bilyk. Dánové pak posílali „do ohně“ jeden centr za druhým, ani jeden z nich se však neujal a nakonec míč skončil u gólmana Bilyka.
90+2'
Žlutou kartu za doslova sestřelení Isaksena ostrým skluzem u autové čáry dostává Juchym Konoplja (Ukrajina). Dánsko získává standardní situaci.
90+1'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Arťom Bondarenko, přichází Bogdan Ledněv.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
89'
Isaksen si navedl míč z pravého křídla před ukrajinskou šestnáctkou a vystřelil, technickou střelou ale poslal míč jen na tribunu za Bilykovu branku.
88'
Na opačné straně střílel z pravé strany pokutového území Olsen, střelu po zemi k bližší tyči si ale ukrajinský gólman Bilyk pohlídal.
87'
Ukrajinci získali po nepřesné přihrávce Dánů míč a rychle vyrazili dopředu. Po hezké kombinaci na jeden dotyk se mohl dostat do úniku Sikan, míč mu ale odskočil a včas ho chytil brankář Christensen.
86'
Zápas se pomalu chýlí ke konci a dánská útočná aktivita nepolevuje. Seveřané se nadále tlačí na polovinu soupeře a snaží se kombinací dostat do dobrých střeleckých pozic.
85'
Dánové znovu získali rohový kop, nákop letící na přední tyč ale dokázali ukrajinští obránci vyřešit. Míč pak nepřesnou přihrávkou poslali do zámezí samotní Dánové.
84'
Žlutou kartu za podkopnutí rozehrávajícího obránce Zabarného dostává Emil Riis Jakobsen (Dánsko).
83'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Buleca, přichází Maxym Čech.
82'
Po delší době se na polovině soupeře ukázali i hosté, jejich akce ale rychle skončila po faule Dubinčaka na Olsena. Dánové se snaží o rychlou rozehrávkou.
81'
Dánové mají po inkasované brance velký tlak a Ukrajinci se dostávají k míči jen s velkými potížemi. Teď musel brankář Bilyk vyboxovat další centr z rohového kopu.
80'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Lukas Klitten, přichází Emil Riis Jakobsen.
80'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Rasmus Bjerregaard Carstensen, přichází Gustav Isaksen.
80'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Carlo Holse, přichází Frederik Alves Ibsen.
78'
Holse se pokusil zaskočit ukrajinského gólmana a přímo z rohového kopu zakroutil míč pod břevno. Bilyk si ale dal pozor a míč vyrazil nad svou branku.
77'
Centr od rohového praporku, který letěl do brankoviště odhlavičkoval před brankářem Bilykem jeden z Ukrajinců na rohový kop.
76'
Už jsou však Dánové zpátky na polovině soupeře a Klittenův průnik po levém křídle musel ukončit rezolutním skluzem Lunov.
75'
Dánové se hned natlačili dopředu, rychle ale o míč přišli a Ukrajinci přešli do rychlého protiútoku. Na jeho konci vystřelil z hranice šestnáctky nad domácí branku Dubinčak.
73'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Hosté otevírají skóre! Střídající Topalov poslal z levé strany hezký přízemný centr za obranu Dánů a DANYLO SIKAN na hranici brankoviště dokázal míč špičkou kopačky ve skluzu usměrnit mimo dosah bezmocného brankáře Christensena.
72'
Hrací předmět se napokon dostal až k brankáři Christensenovi, který rozehrál přímo do zámezí. Ukrajinci pak z autového vhazování posunuli míč dozadu a rozehrávají svou akci od obránců.
71'
Červení mají míč na svých kopačkách, Ukrajinci je ale dobrým pohybem vytlačili na jejich polovinu hřiště.
70'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Heorhij Citaišvili, přichází Dmytro Topalov.
70'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Oleksandr Nazarenko, přichází Maxym Lunov.
67'
Levý obránce Ukrajiny pak svým průnikem z levé strany získal pro svůj tým rohový kop. Z něj ale nepřišlo žádné nebezpečí pro branku Christensena.
66'
Ukrajinci se nepřesnými přihrávkami mezi obránci dostali pod velký tlak napadajících Dánů, nakonec si ale se situací poradili. Míč následně úspěšně zavezl na útočnou polovinu Dubinčak.
66'
Žlutou kartu za podražení pronikajícího Nelssona dostává Danylo Sikan (Ukrajina). Hra se v posledních minutách přitvrzuje.
64'
Buleca se opět postavil k přímého kopu a znovu vystřelil i z poměrně velké dálky. Tentokrát mířil pod břevno, opět ale jen do středu branky, kde stál brankář Christensen.
63'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu rozběhnutého Sikana dostává Nikolas Nartey (Dánsko).
61'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mads Emil Madsen, přichází Magnus Kofod Andersen.
61'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Anders Dreyer.
60'
Dánové se pokusili o odpověď, jejich rychlý útok ale skončil jen nepřesným pasem za ukrajinskou obranu na Damsgaarda. Míč chytil vybíhající brankář Bilyk.
59'
Buleca poslal před branku skákající míč, nikdo ho ale nezasáhl, a tak skončil v rukavicích gólmana Christensena.
57'
Ti se hned dostali na dánskou polovinu a po faulu Bjerregaarda Carstensena na Bulecu získávají přímý kop z levého křídla.
56'
Po zmatku v ukrajinské obraně se dostal k míči Damsgaard, pokusil se ale o individuální průnik, kterým neuspěl. Hrací předmět tak získávají Ukrajinci.
55'
Ukrajinci tak opět rozehrávají z vlastní poloviny, tentokrát se jim to ale vůbec nepovedlo. Nákop na levé křídlo na Citaišviliho byl tak prudký, že ho hostující hráč nedokázal zpracovat na hrací ploše.
54'
Nákop z ukrajinské poloviny letěl za dánskou obranu na rozběhnutého Sikana, jako první se ale dostal k míči vybíhající brankář Christensen. Ten ale pak nepřesným výkopem poslal míč do zámezí.
53'
Hra má teď velmi slušné tempo a hraje se ze strany na stranu. Míč mají na kopačkách Ukrajinci, kteří se snaží o rozehrávku své postupné útočné akce.
51'
Citaišvili hezkým centrem z pravé strany našel mezi obránci Dánska Sikana, který hlavou poslal míč těsně mimo Christensenovy branky. Ukrajinci ještě reklamují faul obránce Bjerregaarda Carstensena, hlavní rozhodčí ale nechává hru plynout dál.
50'
Při náběhu na centr z rohu předskočil brankáře Bilyka Wind a trochu nekoordinovanou hlavičkou z brankoviště usměrnil míč těsně mimo pravé tyče ukrajinské branky.
49'
Na konci rychlé dánské útočné akce se dostal na pravé strane ukrajinské šestnáctky k míči Olsen a technickou střelou levačkou orazítkoval pravou tyč Bilykovy branky.
48'
Buleca i z této pozice vystřelil, jeho pokus letící těsně nad zemí ale zastavili dánští hráči ve zdi. Domácí otáčají hru na opačnou stranu.
47'
První žlutou kartu zápasu dostává za podkopnutí Citaišviliho zezadu Mads Bech Sørensen (Dánsko). Ukrajina bude mít k dispozici přímý kop ze vzdálenosti zhruba 35 metrů.
47'
Domácí se hned nastěhovali na útočnou polovinu a obléhají ukrajinské obranné postavení. Žlutí zatím dobře pokrývají všechny prostory.
46'
Výkop druhého poločasu měli Dánové. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas nenabídl téměř žádnou fotbalovou krásu a viděli jsme minimum momentů, které by stály za zmínku. Hra se odehrávala především ve středu pole a ani jeden z celků neotevíral obranu, takže z obou stran byla hra především o rozehrávce postupných útoků. Věřme tedy, že druhý poločas nabídne více dění na trávníku a snad i nějaké góly.

Fauly: 6:5
45+1'
45'
Míč zvedl dánský obránce na přední tyč a po přiklepnutí od spoluhráče vystřelil z voleje tvrdě Bondarenko. Jeho krásnou střelu výborným zákrokem vyrazil dánský brankář Christensen.
44'
Na závěr prvního dějství ještě získali Ukrajinci přímý kop téměř od rohového praporku, který jim daroval zbytečným faulem na Citaišviliho Bech Sørensen.
43'
Dánové získali rohový kop. Centr z něj vracel před branku od zadní tyče Bech Sørensen, v závaru v ukrajinské šestnáctce sa ale nakonec k míči dostali ukrajinští obránci, kteří ho hned odkopli.
42'
Nakonec Ukrajinci o míč přišli. Damsgaard centroval do pokutového území z levé strany a i když obránce Čeverko míč nezasáhl, tak se dánský útočník za ním k hracímu předmětu nedostal.
41'
Ukrajinci se snaží o postupnou rozehrávkou, červenobílá zeď ve středu pole je ale vůbec nepouští na dánskou polovinu. Obranná čtveřice ukrajinské reprezentace si tak přihrává před vlastní šestnáctkou.
39'
Buleca zavezl míč před dánskou šestnáctku a posunul ho doleva na rozběhnutého Kondoplju. Ten ale svým velmi nepřesným centrem poslal míč do zámezí na opačné straně.
38'
Olsen si narazil míč se spoluhráčem na pravé straně a pak ho před šestnáctkou posunul k Madsenovi, který vypálil z první vysoko nad Bilykovu branku.
37'
Ukrajincům se pak založení útočné akce vůbec nepovedla a míč se dostal k brankáři Christensenovi. Ten ho rozehrál přesně na spoluhráče na útočné polovině.
36'
Nartey to chtěl zkusit individudálně po pravé straně, hned dvojice Ukrajinců ho ale před vlastní šestnáctkou o míč připravila. Možný rychlý protiútok Ukrajiny pak zastavil taktickým faulem Wind.
35'
Dánové teď převzali iniciativu a jsou mnohem aktivnější. Míč mají nadále pod kontrolou a postupnou kombinací se snaží o přechod k ukrajinské šestnáctce.
33'
První velká gólová příležitost zápasu! Madsen obral na ukrajinské polovině o míč Bondarenka a hned vysunul do šestnáctky nabíhajícího si Winda. Ten obstřelil vybíhajícího gólmana Bilyka, současně ale střelou po zemi poslal míč těsně mimo levé tyče ukrajinské branky.
32'
Ukrajinský centr z pravé strany odhlavičkoval Nelsson a Čebenko, který střílel z voleje z první, vypálil vysoko nad Christensenovu branku.
31'
Z ní se snaží Dánové rozehrát, brankář Christensen ale špatnou rozehrávkou míč v podstatě přihrál Ukrajincům. Ti hned otáčejí hru na opačnou stranu.
30'
Dánové na chvilku úspěšně zatlačili Ukrajince hluboko do obrany, nešťastně je ale zbrzdilo to, že míč zasáhl rozhodčího. Po opětovné rozehrávce museli zacouvat zpátky na vlastní polovinu.
29'
Center Buleci doletěl zhruba na penaltový bod, odkud hlavičkoval neobsazený Batahov. Jeho hlavička ale letěla do středu dánské branky a gólman Christensen tak s ní neměl žádný problém.
28'
Možná teď něco přijde, protože Sikana při snaze o průnik po levém křídle fauloval Nelsson. Přímý kop pro Ukrajinu.
27'
Obraz hry se vůbec nemění. Oba celky si střádají kontrolu nad míčem a na střídačku probíhají i jejich postupné útočné akce, které ale zatím nepřineslo vůbec nebezpečného.
26'
Střely: 2:3
25'
Damsgaard se pokusil o individuální průnik po levém křídle, Konoplja mu ale míč odkopl. Ten se však odrazil před ukrajinskou šestnáctku přímo na kopačku Olsena, jenž z první namířil přímo na brankáře Bilyka.
23'
Hosté už více než dvě minuty nepůjčili domácím míč, do blízkosti pokutového území se ale vůbec nepřiblížili. Naopak, Dánové je vytlačili zpátky před jejich šestnáctku.
22'
K míči se dostali dánští obránci, kteří ale míč rychle vrátili na kopačky Ukrajincům. Konopljův centr zprava byl zblokován, míč se ale vrátil ke žlutým, kteří dále kombinují.
21'
Citaišvili si naběhl na pravém křídle na hezkou kolmici Buleci, jeho centr z první se ale zakroutil tak, že ho nezasáhl žádný z hráčů v dánské šestnáctce.
20'
Zápas zatím nenabídl žádný zajímavý moment. Ani jeden z týmů neotevírá hru a ta se tedy odehrává především ve středu hřiště.
18'
Hosté tedy také přešli k „házenkářské“ kombinaci na polovině Dánů a jejich útok zakončil sraženou střelou ze zhruba 25 metrů Batahov. Míč skončil v rukavicích domácího brankáře Christensena.
17'
Zabarnyj hned nakopl míč na rozběhnuté spoluhráče v útoku, daleko před vlastní šestnáctku ale vyběhl brankář Christensen, jenž míč odkopl až na polovinu hostů.
16'
Domácí ho rozehráli jen po zemi do strany a přešli znovu k postupné kombinaci. Ta se skončila neúspěchem.
15'
Rychle ho ale ztratili a Čeberko musel zastavit pronikajícího Madsena nedovoleným způsobem. Dánsko bude mít k dispozici přímý kop ze vzdálenosti cca 35 metrů od ukrajinské branky.
14'
Dlouhé dánské obléhání ukrajinské obrany skončilo neúspěchem a míč po nepřesné přihrávce Damsgaarda získali Ukrajinci.
12'
Dánům se povedlo přiblížit se k ukrajinskému pokutovému území, domácí ale zatím zkoušejí kombinaci na krátké přihrávky, a tak se k centrům z křídel netlačí.
11'
Ukrajinci vytlačili domácí zpět na jejich půlku hřiště, o míč je ale připravit nedokázali. Dánové se tak po malém přerušení opět tlačí dopředu.
10'
Dánsko tak má možnost v klidu založit svůj postupný útok. Míč si zatím přihrávají hlavně obránci na vlastní polovině a ve středu hřiště.
9'
Ukrajinskému gólmanovi Bilykovi opět odskočil míč po malé domů a před dobíhajícím Windom ho musel na poslední chvíli odkopnout alespoň do autu.
8'
Až teď měli Dánové možnost v klidu rozehrát a hned toho využili. Damsgaard si naběhl na Windovu přihrávku na levé křídlo a pak mu chtěl míč vrátit do běhu, před ním ho ale zastavil Zabarnyj.
7'
Nakonec domácí vytlačili hosty zpátky na jejich polovinu hřiště a dokonce je donutili k malé domů na brankáře Bilyka. Ten nakopl míč znovu na polovinu domácích.
6'
Ukrajinci vstoupili do utkání velmi aktivně a usadili se na polovici domácích. K šestnáctce Dánů se ale zatím se svou kombinací nedostali.
4'
Ukrajina se rychle vrátila na útočnou polovinu, ze své postupné útočné akce ale teď vytěžila jen Bulecovu zblokovanou střelou.
3'
Dánskému kapitánovi Nelssonovi odskočil míč na půlce a ten se odrazil přímo do běhu Nazarenkovi. Ukrajinec se tedy rozběhl do samostatného úniku, jeho zakončení k pravé tyči ale výborným zákrokom vyrazil vyběhnuvší brankář Christensen.
2'
Právé ukrajinský gólman si nechal míč odskočit při snaze o rozehrávku za brankovou čárou, čímž daroval Dánům zadarmo rohový kop. Centr z něj ale odhlavičkoval hned první bránící hráč na přední tyči.
1'
Výkop utkání měli hosté, kteří se hned dostali pod tlak vysoko presujících Dánů. Domácí míč nezískali, hosty ale dostali do obrovských problémů a míč se dostal až k brankáři Bilykovi.
1'
Dánové budou hrát v červených dresech, Ukrajinci ve žlutých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Dánsko: Christensen – Bjerregaard Carstensen, Bech Sørensen, Nelsson (C), Klitten – Madsen, Nartey, Holse – Olsen, Wind, Damsgaard
Náhradníci: Vindhal-Jensen – Sørensen, Jakobsen, Dreyer, Ibsen, Hjulmand, Isaksen, Kofod Andersen, Sery

Ukrajina: Bilyk – Konoplja, Zabarnyj, Čeberko (C), Dubinčak – Batahov, Buleca, Bondarenko – Citaišvili, Sikan, Nazarenko
Náhradníci: Riznyk – Baboglo, Lunov, Topalov, Kornijenko, Ledněv, Syrota, Šuranov, Čech

Rozhodčí: Kamphuis – van Dongen, de Vries (NED).
Situace v kvalifikační Skupině 8

Tuto skupinu vede zatím suverénní Dánsko, které v 5 předchozích zápasech neztratilo ani bod. Druhé Rumunsko má po pěti zápasech na kontě 10 bodů a třetí Finsko 7. Čtvrtá Ukrajina má o zápas méně, po 4 zápasech má ale jen tři body a její šance na postup jsou už teď tedy jen v matematické rovině. Severní Irsko na pátém místě má 3 body a poslední Malta jeden bod. Kromě tohoto zápasu se dnes ještě budou hrát v této skupině zápasy Finsko – Rumunsko (18:00) a Malta – Severní Irsko (18:00).

Vzájemné zápasy

Obě reprezentace se proti sobě doteď postavily čtyřikrát a vzájemná bilance mluví ve prospěch Dánska, které Ukrajinu porazilo třikrát a jednou s ní prohrálo. První vzájemný zápas v této kvalifikaci vyhrálo Dánsko na půdě svého dnešního soupeře 3:2.

Ukrajina

Ukrajina je narozdíl od Dánů ve složité situaci. Z úvodních 4 kvalifikačních zápasů prohrála hned tři a už v polovině kvalifikace je tak její šance na postup jen teoretická. Na to, aby Ukrajinci vůbec nějakou šanci postoupit měli, minimálně z druhého místa, už nesmějí ztrácet body a ideálně musí zbylých 6 kvalifikačních zápasů vyhrát.

Dánsko

Dánsko bylo účastníkem posledního ME U21 v roce 2019 a za dalším postupem vykročilo suverénním krokem. Od porážky s Německem na úvod výše zmíněného turnaja už totiž Dánové neprohráli a v první polovině této kvalifikace neztratili dokonce ani bod. Logicky jsou tak v čele jejich skupiny už s náskokem 5 bodů před druhým Rumunskem.
Do života (nejen) fotbalového světa výrazně zasáhla pandemie onemocnění COVID-19 a oba týmy odehrály své poslední reprezentační zápasy ještě v listopadu loňského roku. V rámci opatření proti šíření tohoto onemocnění se dnešní zápas, stejně jako ostatní kvalifikační zápasy na ME U21, odehraje bez diváků.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Dánsko – Ukrajina. Utkání Skupiny 8 kvalifikace ME U21 začíná v 18:00.