Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Polsko - 4. září 2020   18:00

0:6
(0:3)
Polsko
Polsko
4' Bogusz   • 15' Klimala   • 34' Kamiński   • 48' Gumny   • 58' Bogusz   • 81' Tomczyk
Estonsko
Nomm – Käos, Lipp (C), Maanas, Miil – Soomets, Järviste (71. Välja) – Uljanov (62. Pärn), Poom (82. Reinkort), Oigus (71. Soomre) – Kask (62. Männilaan).
Vallner – Reinkort, Pärn, Edur, Männilaan, Soomre, Villota, Roosalu, Välja.
Viljanen (FIN) – Lamppu (FIN), Vihreävuori (FIN).
Pärnu Rannastaadion, Parnu
Polsko
Majecki – Gumny (C), Piątkowski, Kiwior, Puchacz – Kamiński (67. Białek), Listkowski (46. Kowalczyk), Slisz, Płacheta (67. Rosołek) – Bogusz (77. Praszelik), Klimala (77. Tomczyk).

Z duelu mezi Estonskem a Polskem to je vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Střely na branku: 0:13. Střely mimo: 1:8. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:4.
Zápas mezi Estonskem a Polskem skončil podle očekávání vysokým vítězstvím našeho severního souseda. Poláci si šli za třemi body už od úvodních minut, brzo se dostali do vedení, které v průběhu první půle navýšili na 3:0.

Převaha Poláků pokračovala i ve druhém poločase a po gólech Gumného, Bogusze a Tomczyka z toho byla výhra 6:0.

Poláci si vítězstvím upevnili druhou pozici a stále mají všechny postupové karty na své straně. K úspěšnému vrcholu musí v úterý porazit vedoucí Rusko, které má o čtyři body, ale i jeden zápas více.

Estonci po prohře spadli na poslední pozici, neboť Srbsko překvapivě jen remizovalo s Lotyšskem.
90+2'
90+1'
Praszelik z přímého kopu přestřelil bránu zhruba o dva metry.
90+1'
Ve dvouminutovém nastavení mají Poláci výhodu přímého kopu z nějakých dvaadvaceti metrů. Míč si bere Praszelik.
89'
Puchacz znovu zahrozil na levé straně, přihrál před bránu Kowalczkovi, který zpětnou přihrávkou hledal Tomczyka s Białkem, ale ani jeden nedokázal dostat míč do estonské brány.
88'
Piątkowski faulován Soomrem.
85'
Nepřesný pas Oiguse z levého kraje hřiště zamířil do rukou brankáře Majeckého.
84'
Kiwior vysunul po levém kraji Puchacze, polský záložník proběhl s míčem kolem estonského hráče a zamířil k bráně, odkud se rozhodl střílet, ale brankář Nomm ve spolupráci s obráncem jeho střelu zneškodnili.
82'
Poslední střídání trenéra Prinse. Pooma vystřídal Reinkort.
81'
Polsko právě vstřelilo branku!
Půl tucet gólů završil PAWEŁ TOMCZYK! Dlouhý pas Kiwiora zamířil na rozběhnutého Tomczyka, který se kličkou zbavil brankáře Nomma a střelou z úhlu trefil odkrytou estonskou branku – 0:6!
81'
Poláci ztratili míč ve středu hřiště, ale než Estonci stihli rozehrát rychlý brejk, své motory nastartoval Puchacz a sebral míč domácímu hráči.
78'
Hrozba před estonskou brankou končí rohovým kopem. Puchacz odcentroval z levé strany a před polským hráčem srazil míč prsy na vlastní bránu Maanas. Brankář Poom se ještě stihl natáhnout a vytáhl balón vedle branky!
77'
Trenér Michniewicz poslal na trávník dva nové hráče. Patnáct minut si zahrají Praszelik s Tomczykem. Na lavičku usedli Bogusz s Klimalou.
76'
Rosołek se uvolnil na levé straně, naběhl si na hranici šestnáctky, ale technickou střelou dal míči opačnou faleš. Balón zamířil vedle branky.
75'
Poláci se nyní snaží roztáhnout hru na celé hřiště. Přihrávky míří z jedné strany na druhou i přes brankáře Majeckého.
72'
Nomm se předvedl parádním zákrokem, když po centru Puchacze famózně zasáhl proti hlavičce Kowalczyka!
71'
Střídání u estonských mladíků. Järvisteho nahradil Välja a Oiguse Soomre.
71'
Po faulu na Kowalczyka uviděl žlutou kartu také estonský hráč Markus Soomets.
69'
Po faulu na útočné polovině se zažlutilo před polským záložníkem Bartoszem Sliszem.
69'
Rosołkovi první kontakt s míčem nesedl a v dobré pozici před šestnáctkou soupeře přišel o míč.
67'
Dvojitá změna také na straně Polska. Jakuba Kamińského nahradil Bartosz Białek a Przemysława Płachetu vyměnil Maciej Rosołek.
64'
Po přihrávce Bogusze se snažil z pravé strany pokutového území přehodit brankáře Nomma útočník Klimala, ale lobem na estonského gólmana nevyzrál.
62'
Dvojité střídání na estonské straně. Utkání skončilo pro Uljanova s Kaskem, na jejich místa naskočili Pärn s Männilaanem.
61'
Kowalczyk vnikl po levé straně do pokutového území, tam ho sice chytil obránce Soomets za dres, ale Kowalczyk sám upadl. Rozhodčí celou situaci viděl dobře a ocenil simulování polského hráče žlutou kartou.
60'
Poláci jsou při chuti, přihrávku z pravé strany do malého vápna neusměrnil do brány Klimala.
58'
Akce po zákroku Nomma pokračovala, Płacheta našel zpětnou přihrávkou MATEUSZE BOGUSZE, který střelou střední výše do levé poloviny brány zvýšil na 0:5!
58'
Po Płachetově rohovém kopu se ke střele dostal Kowalczyk, jeho ránu k levé tyči gólman Nomm vyrazil!
57'
Nepříjemný centr Płachety z pravé strany zamířil před malé vápno, kam si nabíhal Kamiński, ale k míči se dříve dostal obránce Lipp.
56'
Po faulu na Slisze uviděl žlutou kartu estonský Mikhel Järviste.
55'
Slisz našel dlouhým míčem Kamińského, ale podle pomezního rozhodčího se nacházel polský hráč v ofsajdu.
54'
Estonci se snaží po přijetí míče zaútočit, ale jejich akce končí ještě před šestnáctku.
51'
Na estonském stadionu zesílil vítr, ale hráčům to příliš nevadí.
48'
Poláci začali velmi dobře druhý poločas! Bogusz přihrál čerstvému Kowalczykovi, jeho střelu obránce Estonska odrazil k ROBERTOWI GUMNÉMU, který střelou z hranice šestnáctky počtvrté dopravil míč do soupeřovy sítě – 0:4!
46'
V úvodu druhé půle zajel do Puchacze Uljanov. Rozhodčí nejprve sáhl do kapsičky pro kartu, nakonec celou situaci vyřešil rázným slovným napomenutím.
46'
Trenér Michniewicz udělal o poločase jednu změnu. Listkowského nahradil Kowalczyk.
46'
Finský rozhodčí Viljanen v první půli nenastavil ani minutu a ukončil první dějství za vysokého vedení Poláků. Favorizovaný tým se pustil do svého soupeře od úvodní minuty a už ve 4. minutě naklonil misky vah na svou stranu. Chybu estonské defenzívy využil Bogusz. I v dalších minutách se Poláci nastěhovali na estonskou polovinu a góly Klimaly a Kamińského získali poločasové vedení 3:0.

O výsledku je v tomto utkání jasno. Druhý poločas bude pouze o výši polského vítězství. I skóre nakonec může rozhodovat v boji o postup.
45'
45'
První poločas už se nám jen dohrává.
43'
Nepřesnou přihrávku Uljanova do pokutového území zachytil Puchacz a Poláci jsou u míče.
41'
Rohový kop se Polákům nepovedl a akce končí až u brankáře Majeckého, který dnes nemá žádnou práci.
40'
Bogusz rozehrál akci na pravou stranu do Kamińského, následnou prudkou přihrávku se snažil do brány Estonska usměrnit Klimala, ale netrefil míč. Ten vzápětí uklidil vedle brány obránce Maanas.
38'
Dlouhý míč na Listkowského z kopačky Piątkowského byl o něco delší, než by se patřilo. Brankář Nomm bude rozehrávat míč od vlastní branky.
37'
Klimala patičkou oklamal bránícího soupeře a nechal vyniknout Płachetu, který si s míčem zaběhl před šestnáctku a technickou střelou jen těsně minul levý horní roh estonské branky!
36'
Rohový kop polské obraně problémy nenadělal.
36'
Přímý kop Estonska z pravé strany rozehrál Poom, polští hráči jeho centr odhlavičkovali vedle brány.
34'
JAKUB KAMIŃSKI utekl levou stranou, počkal si, až se mu nabídnou spoluhráči, a následně využil volný prosto k přesné střele k pravé tyči! Brankář Nomm si na míč nesáhl – 0:3!
33'
Płacheta přišel na útočné polovině o míč, jenže akce Estonců se zastavila pár metrů od středové čáry.
32'
Boguszův centr z pravé strany zablokoval estonský hráč. Poláci vhazují.
32'
Po další akci pravou částí hřiště následuje rohový kop.
30'
Kombinace trojky Listkowski, Gumny, Kamiński na pravé straně dovedlo akci Polska až do šance, jenže po přihrávce Gumného byl střílející Kamiński zablokován.
28'
Gumny si chtěl vyměnit míč s Listkowským, ale narážečka se spoluhráčem neklapla, Gumnému míč utekl do zámezí.
25'
Jenže Estonci přišli o míč, dlouhou přihrávku za obranu obdržel Klimala, zkusil kličku do levé strany, ale brankář Nomm natáhl nohu a vyrazil míč útočníkovi skotského Celticu!
25'
Po delší době Estonci kombinují s míčem u středového kruhu.
23'
Piątkowski rozehrál dlouhý míč na Listkowského, ten z pravé strany odcentroval míč na zadní tyč, kde uzavíral prostor Placheta, ale ke střele se neodhodlal.
22'
Další akce Polska končí odkopem Soometse. Bogusz už byl s míčem v pokutovém území, ale nechal si ho estonským hráčem sebrat.
21'
Kamiński zajímavě odcentroval z pravé strany, před brankou čekal na přihrávku Klimala, ale estonští obránci se k míči dostali rychleji.
20'
Placheta se postavil k přímému kopu a vystřelil do oblasti pravého horního rohu estonské branky. Brankář se proběhl, ale zasahovat nemusel, neboť Placheta o půl metru minul spojnici břevna a tyče.
19'
Po faulu na Klimalu rozhodčí odpískal přímý kop ve vzdálenosti dvaceti metrů od estonské branky.
15'
Puchacz vybojoval míč na útočné polovině, přihrál PATRYKOVI KLIMALOVI, který prošel s míčem přes dva soupeře a střelou kolem brankáře Nomma zvýšil na 0:2!
14'
Vynikající šance Polska! Klimala z levé strany přihrál před malé vápno, kde se zjevil Kamiński, který střelou z první přes obránce netrefil bránu Estonska!
14'
Placheta chycený na levé straně do ofsajdové pasti po centru Kiwiora z poloviny hřiště.
11'
Po rohovém kopu hlavičkoval v pokutovém území obránce Piątkowski, jenže míč neumístil mezi tři tyče.
11'
Po centru Kamińského z pravé strany pálil Placheta k tyči, brankář Nomm se natáhl a fantasticky vyrazil střelu polského záložníka.
10'
Estonci poprvé zamířili před šestnáctku Polska, ale Kask nedokázal projít přes obránce Kiwiora. Hráč Žiliny dnes debutuje v polské jednadvacítce.
9'
Klimala se zkoušel dostat do šance, ale v pokutovém území si posunul míč o něco více dopředu, toho využili estonští hráči a odkopli míč do autu.
8'
Poláci rozehráli standardní situaci krátkou přihrávkou, následný centr zablokovala estonská defenzíva.
7'
Placheta přijal z pravé strany centr Listkowského, ale míč mu před brankářem odskočil od nohy. Rohový kop pro Polsko.
6'
Nepřesný nákop Piątkowského z poloviny hřiště končí u brankáře Nomma.
4'
Poláci rychle otevírají skóre! Po akci z levé strany využil vyběhnutí brankáře Nomma MATEUSZ BOGUSZ a ukázkovým lobem se jako první zapsal do střelecké listiny – 0:1!
1'
Po přihrávce Listkowského si naběhl s míčem do pokutového území Gumny, ale přes obránce Estonska nedokázal odcentrovat z pravé strany.
1'
Krásný podvečer. Za malou chvíli odstartuje zápas mezi Polskem a Estonskem. Hráči v tuto chvíli poslouchají národní hymny.

Estonsko: Nomm – Käos, Lipp (C), Maanas, Miil – Soomets, Järviste – Uljanov, Poom, Oigus – Kask.
Náhradníci: Vallner – Reinkort, Pärn, Edur, Männilaan, Soomre, Villota, Roosalu, Välja.

Polsko: Majecki – Gumny (C), Piątkowski, Kiwior, Puchacz – Kamiński, Listkowski, Slisz, Placheta – Bogusz, Klimala.
Náhradníci: Bułka – Wiśniewski, Hołownia, Dziczek, Tomczyk, Praszelik, Rosołek, Kowalczyk, Białek.

Rozhodčí: Viljanen (FIN) – Lamppu (FIN), Vihreävuori (FIN).
Favoritem zápasu je polský celek. Kromě výsledků je to vidět i na složení nominace. Téměř všichni polští hráči mají více než desítku startů v nejvyšší polské soutěži. Marcin Bułka si dokonce zachytal v týmu finalisty Ligy mistrů.
Nominace Polska:

Brankáři: Marcin Bułka (PSG), Kamil Grabara (Liverpool), Radosław Majecki (Monaco).

Obránci: Karol Fila (Lechia Gdaňsk), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Robert Gumny (Lech Poznaň), Mateusz Hołownia (Legia Varšava), Jakub Kiwior (MŠK Žilina), Kamil Piątkowski (Raków Čestochová), Jan Sobociński (LKS Lodž), Przemyslaw Wiśniewski (Górnik Zabrze).

Záložníci: Bartosz Bida (Jagiellonia Bělostok), Mateusz Bogusz (Leeds), Patryk Dziczek (Salernitana), Jakub Kamiński (Lech Poznaň), Sebastian Kowalczyk (Pogoň Štětín), Tomasz Makowski (Lechia Gdaňsk), Przemysław Płacheta (Norwich), Mateusz Praszelik (Šlask Vratislav), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznaň), Bartosz Slisz (Legia Varšava).

Útočníci: Bartosz Białek (Wolfsburg), Patryk Klimala (Celtic), Maciej Rosołek (Legia Varšava), Paweł Tomczyk (Stal Mielec).
Nominace Estonska

Brankáři: Karl-Romet Nomm (Tulevik), Karl Andre Vallner (Kalev), Kristen Lapa (Flora).

Hráči do pole: Marko Lipp (Levadia), Mark Edur (Tulevik), Mairo Miil (Kuressaare), Martin Käos (Trans Narva), Reinhard Reimaa (Kalev), Magnus Villota (Vaprus), Daaniel Maanas (Tammeka), Mattias Männilaan (Kuressaare), Joonas Soomre (Kuressaare), Markus Poom (Flora), Karl Rudolf Oigus (Levadia), Markus Soomets (Flora), Henri Välja (Flora), Sten Reinkort (Tammeka), Artur Uljanov (Tammeka), Mikhel Järviste (Tammeka), Kristjan Kask (Tulevik), Nikita Komissarov (Tulevik), Martin Pärn (Vaprus), Ander Ott Valge (Linnameeskond).
Přeji vám krásný páteční podvečer u přenosu z mládežnické kvalifikace na Euro do 21 let, které se uskuteční v roce 2021 v Maďarsku a Slovinsku.

Oba celky dnešním duelem vstoupí do druhé poloviny skupinové kvalifikace. Lépe jsou na tom hráči Polska, kteří v pěti duelech získali deset bodů za tři vítězství, jednu remízu a jednu prohru a na vedoucí Rusko ztrácejí dva body.

Estonci bodovali v tomto kvalifikačním cyklu pouze jednou, když zdolali poslední Lotyše 2:1. Ve zbylých čtyřech zápasech podlehli svým soupeřům minimálně o čtyři góly.