Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Španělsko - 8. října 2020   18:45

Faerské ostrovy
0:2
(0:0)
Španělsko
Španělsko
51' Díaz   • 90+1' Díaz
Zachariasen – Olsen, Chukwudi, Niclasen, Johansen – Radosavljevic (81. Samuelsen), Knudsen (85. Svensson), Djurhuus – Giessing, Petersen, Justinussen
Munro – Carr, Kirkland (všichni Skotsko)
Tórsvøllur, Torshavn, Faerské ostrovy
Španělsko
Martínez – Pipa (69. Porro), Guillamon Sanmartin, Cuenca, Pedrosa – Oscar (88. Moncayola), Zubimendi, Puig (61. Antonin) – Barrenetxea Muguruza (46. Díaz), Puado (60. Pedri), Cucu (C)
Sotorres – Beltran, Díaz, García, Pedri, Antonin, Hernando, Moncayola, Porro

Z tohoto klání je to všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
Vedoucí Španělsko by se mělo už v úterý utkat s Kazachstánem. Poslední Faerské ostrovy čeká ve stejný den další domácí střet – tentokrát s Černou Horou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:7.
Faerské ostrovy předvedly v souboji s velkým favoritem sympatický výkon, na body to ale nakonec nestačilo. Hosté vyrukovali do druhé půle v sestavě s Brahimem Díazem a toto střídání se ukázalo jako správné. Už po šesti minutách otevřel záložník AC Milán skóre pohotovou ranou pod břevno a v nastaveném čase ještě pečetil vítězství střelou k levé tyči do brankářova protipohybu. Španělé, kteří ve druhém poločase spíše bránili, tak získali na půdě soupeře "povinné" tři body a nadále procházejí kvalifikační skupinou 6 bez jediné porážky.
90+4'
90+3'
Druhá inkasovaná trefa zasadila domácímu celku definitivní úder. Momentálně kombinují s balonem na polovině hřiště Španělé. Pomalu se čeká na závěrečný hvizd.
90+1'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Favorité přidávají v samém závěru gólovou pojistku. Opět to byl střídající BRAHIM DÍAZ, kdo přešel přes dva protihráče a střelou do Zachariasenova protipohybu pečetil španělské vítězství.
90+1'
Budou to čtyři minuty.
90'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se skotský sudí Munro rozhodne nastavovat.
88'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Moncayola Tollar.
87'
Josep Martínez musel na okraji malého vápna vyboxovat balon před dotírajícím Olavurem Niclasenem. Po vzájemném střetu je španělský brankář trochu otřesen.
85'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Petur Knudsen, přichází Arnbjorn Svensson.
84'
Brahim Díaz měl obrovskou možnost na navýšení španělského náskoku. Jeho přízemní střela z pravé strany vápna jen těsně minula vzdálenější tyč.
83'
Žlutou kartu dostává Pedro Porro (Španělsko).
82'
Po držení Sanmartina je pískán faul. Hrát mohou domácí, kteří jsou čím dál častěji na španělské polovině. Hosté si zahrávají.
81'
Faerské ostrovy z rohového kopu nezahrozily. Knudsenův centr z levé strany skončil v rukavicích Martíneze.
81'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Stefan Radosavljevic, přichází Ragnar Samuelsen.
80'
Cucu našel zpětnou přihrávkou na hranici vápna ze druhé vlny nabíhajícího Brahima Díaze. Střelec zatím jediné dnešní branky měl míč příliš proti noze a pálil jen vysoko nad břevno.
79'
Óscar rozehrál roh z levé strany hřiště. Zachariasen vyboxoval balon daleko mimo šestnáctku.
78'
Tentokrát si stejný hráč posunul balon na levačku a vystřelil, Adrian Justinussen ale znovu pálil jen do těla protihráče. O chvíli později ještě hlavičkoval Petur Knudsen, balon ale skočil kousek vedle pravé tyčky. Martínez si trajektorii letu hlídal.
77'
Adrian Justinussen se snažil procpat před branku centr z pravé strany, španělská obrana ale vystavila úspěšný blok.
75'
Ránu Brahima Díaze z pravé strany velkého vápna zlikvidoval tygřím skokem Zachariasen. Po chvíli střílel i Cortés Heredia, jeho pokus byl ale zblokován.
72'
Hra je na chvíli přerušena. Óscar Rodríguez fauloval Knudsena, který se sám ujme rozehrávky.
70'
Zatímco Španělé vystřídali už čtyři hráče, domácí jedou stále ve stejné sestavě, v jaké do utkání nastoupili.
69'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pipa, přichází Pedro Porro.
69'
Domácí tým získal autové vhazování poblíž rohového praporku, a to na útočné polovině. Španělé po vstřelené brance směrem dopředu hodně polevili.
68'
Na druhé straně likvidoval Pedrosův střílený centr z levé strany boxerským úderem Zachariasen.
67'
Druhý Johansenův centr z pravé strany už uklidil brankář Martínez do rukavic.
66'
Po centru z pravé strany se na malém vápně utvořila obrovská skrumáž a vyrovnání Faeřanů viselo na vlásku! Nakonec domácí balon přes ležícího Martíneze do sítě nepropasírovali.
65'
Martínez má pohotovost. Spolu se svými spoluhráči musí bránit rohový kop domácího celku.
64'
Cucu našel kolmou přihrávkou z levé strany uvnitř vápna střídajícího Antonina, který střílel bez přípravy kousek nad břevno!
62'
Petur Knudsen přišlápl Jorgeho Cuencu a vysloužil si žlutou kartu.
61'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ricard Puig, přichází Cortés Heredia.
60'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Pedri.
58'
Faerské ostrovy jsou po inkasované brance překvapivě lepším celkem. Po Radosavljevicově centru pravé strany hlavičkoval Petur Knudsen, avšak jen daleko vedle levé tyče.
55'
Adrian Justinussen vyfasoval za nedovolený zákrok na Adriu Pedrosu žluté napomenutí.
53'
Tentokrát zkoušel štěstí Stefan Radosavljevic. Jeho rána levačkou minula o metr levou horní šibenici.
52'
Faerské ostrovy chtěly bleskově reagovat, odvážný pokus Lukase Giessinga zamířil nad břevno.
51'
Tak tohle střídání se povedlo! BRAHIM DÍAZ dostal z pravé strany balon někam k penaltě a z otočky vypálil neomylně pod břevno.
50'
Paetur Joensson Petersen centroval z pravé strany na zadní tyč. Martínez balon vyrazil.
49'
Hugo Guillamon Sanmartin si pomohl v souboji o balon na středu hřiště mírným přistrčením. Hrát mohou domácí.
47'
Pěkná kombinace Španělska vyrezultovala v Díazovu střelu z pravé strany, kterou odvrátil hlavou kousek před brankovou čárou jeden z domácích hráčů!
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea Muguruza, přichází Brahim Díaz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:49.
Faerským ostrovům, které jsou v tomto utkání obrovským papírovým outsiderem, se daří držet po prvním dějství s favoritem nerozhodný stav. Španělsko je sice dle očekávání jasně lepším a nebezpečnějším celkem, své šance ale zatím neproměňuje. Několika skvělými zákroky se zaskvěl domácí brankář Zachariasen.
45'
45'
V samotném závěru poločasu přeci jen ještě jedna akce Faerských ostrovů. Petur Knudsen si navedl na hranici vápna míč na pravačku a vystřelil. Martínez musel poprvé zasahovat, uprostřed branky to ale byla spíše povinnost.
44'
Přetažený centr nikdo nezasáhl. Hrát mohou opět fotbalisté v červených dresech.
43'
Hra se rychle přesunula na protější konec hřiště. Faerské ostrovy zde vybojovaly svůj první rohový kop v utkání.
42'
Cucuův balon z levé strany přizvedl z první Puado. Zachariasen se blýskl parádním reflexivním zákrokem a vyrazil míč nad břevno!
41'
Přímý kop si vzal na starost znovu Óscar Rodríguez, míč byl ale sražen na rohový kop.
40'
Johansen Chukwudi se dopustil nedovoleného zákroku zhruba dva metry před hranicí šestnáctky. Nadějná standardka pro Španělsko a žlutá karta pro domácího zadáka.
38'
Španělé i nadále operují na dostřel Zachariasenovy svatyně. Momentálně mají k dispozici autové vhazování.
36'
Po krátké přihrávce z pravé strany vypálil uvnitř velkého čtverce Javi Puado. Balon z jeho kopačky se otřel o boční síť!
35'
Faerské ostrovy jsou pod neustálým tlakem. Lukas Grenaa Giessing nyní odkopával balon jen za cenu autového vhazování.
33'
Cucu dlouho na levé straně vápna váhal, co s míčem. Vypadalo to, že ho posune doleva na nabíhajícího protihráče, nakonec ale zvolil trochu překvapivou střelu po zemi. Ta minula vzdálenější tyč jen o centimetry!
31'
Po delší době si pohýčkal míč španělský brankář Martínez, jenž si stáhl do rukavic nepřesný centr z levé strany.
30'
Španělé opět přitápějí pod pomyslným kotlem. Oscarův pokus byl zblokován, Pedrosa po chvíli střílel mimo tři tyče.
27'
Po faulu na Cucua Španělé bleskově rozehráli standardní situaci. Rezultovala z toho technická střela Ricarda Puiga vedle pravé tyče.
26'
Po krátké přihrávce z levé strany střílel z hranice šestnáctky Óscar Rodríguez. Mířil ale jen do nejbližšího protihráče.
25'
Javi Puado se na hranici malého vápna se štěstím zbavil protivníka a poté se chystal střílet z otočky, vyrušil jej však hvizd rozhodčího, který spatřil ofsajd.
23'
Cucův centr nikdo nezasáhl. Následně přišla zblokovaná střela z druhé vlny. I tuto akci domácí "trpaslík" přežil.
22'
Po zblokovaném centru Pipy budou Španělé kopat roh z pravé strany.
21'
Faeřanům se v posledních minutách daří držet favorita dále od své branky. Uvidíme, jak dlouho bezgólový stav vydrží.
19'
Cucu zboural zezadu v souboji sedmnáctek Petersena. Rozehrávat budou z vlastní poloviny hřiště Faerské ostrovy.
17'
Ránu Adriana Justinussena zastavila španělská zeď. Domácí reklamovali Oscarův zásah rukou, jejich reklamace ale vyslyšeny nebyly.
16'
Jorge Cuenca podkopl zezadu Petura Knudsena a vidí za faul na domácího kapitána žlutou kartu. Faerské ostrovy navíc mají jedinečnou šanci ohrozit branku.
15'
Z hranice šestnáctky se ke střele odhodlal Cucu, jeho rána ale přeletěla o půl druhého metru domácí břevno.
13'
Za obranu si zabíhal Ricard Puig, vzdušný pas na levou stranu vápna byl ale příliš prudký.
12'
Sledujeme stále stejný obrázek. Španělé hrají s balonem a sérií krátkých přihrávek se snaží přiblížit na dostřel Zachariasenovi.
10'
Rohový kop opět rozehrál Oscar, a ačkoliv Faeřané prvotní nebezpečí odvrátili, musí se i nadále bránit kombinaci Španělů.
9'
Oscar dělovkou dostal balon přes zeď, Zachariasen ale uprostřed branky vyškrábl míč na další roh!
8'
Ricard Puig byl ostře faulován zhruba pět metrů před hranicí velkého vápna. Záložník Barcelony se s výkřikem skutálel k zemi. Standardka pro Španělsko.
7'
Fotbalisté v červených dresech znovu kombinují poblíž středového kruhu. Dnes to bude s největší pravděpodobností o jejich dobývání obranného valu soupeře.
5'
Z následného rohového kopu už se Španělé k ohrožení branky nedostali. Domácí si mohou na chvíli odpočinout.
4'
Ander Barrenetxea Muguruza přihrál z pravé strany na střed vápna Oscarovi, který se kličkami zbavil dvou protihráčů a tváří v tvář Zachariasenovi vypálil! Domácí brankář vytěsnil míč nad břevno! To byla první velká šance Španělska.
3'
Hosté pohodlně kombinují na vlastní polovině a čekají na vhodný moment k přechodu do útoku. Domácí se prezentují vysokým napadáním.
2'
Španělé jsou od začátku aktivní. Centrovaný balon vyslaný z pravé strany teď jen proletěl nikým nezasažen šestnáctkou.
1'
Faerské ostrovy nastoupily do utkání v bílých dresech, Španělé v červených.
1'
Jsou za námi státní hymny obou soupeřů. Duel bude moci za pár desítek vteřin začít.

Faerské ostrovy: Zachariasen – Olsen, Chukwudi, Niclasen, Johansen – Radosavljevic, Knudsen (C), Djurhuus – Giessing, Petersen, Justinussen
Náhradníci: Reynatrod – Benjaminsen, Frodason, Lokin, Mneney, Samuelsen, Skipanes, Sorensen, Svensson

Španělsko: Martínez – Pipa, Guillamon Sanmartin, Cuenca, Pedrosa – Oscar, Zubimendi, Puig – Barrenetxea Muguruza, Puado, Cucu (C)
Náhradníci: Sotorres – Beltran, Diaz, García, Pedri, Antonin, Hernando, Moncayola, Porro

Rozhodčí: Munro – Carr, Kirkland (všichni Skotsko).
Španělsko

Španělsko se nachází na opačném konci tabulky, hosté mají na kontě šestnáct bodů a na první místě mají náskok šest bodů nad druhým Kazachstánem. Jediné body ztratili hosté proti Izraeli, když remizovali 1:1. V dnešním zápase je Španělsko velkým favoritem, tři body jsou téměř povinnosti. Hráčem, který doposud vsítil nejvíce gólů je záložník RB Lipska Dani Olmo se třemi přesnými zásahy.

Poslední odehraná utkání:
Severní Makedonie U21 – Španělsko U21 0:1
Izrael U21 – Španělsko U21 1:1
Španělsko U21 – Severní Makedonie U21 3:0

Faerské ostrovy zatím v šesté skupině kvalifikace získaly pouze tři body, domácí porazili pouze Izrael a jsou tak ve skupině poslední. Hráči z Faerských ostrovů doposud nastříleli sedm branek, naopak jich inkasovali devatenáct, což je jasně nejvíce ze skupiny. Nejlepšími střelci týmu jsou prozatím Petur Knudsen a Stefan Radosavljevic, kteří mají oba po dvou brankách.

Faerské ostrovy U21 – Severní Makedonie U21 1:2
Faerské ostrovy U21 – Izrael U21 3:1
Izrael U21 – Faerské ostrovy U21 3:1
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu kvalifikace ME U21, ve které se dnes střetnou domácí Faerské ostrovy proti hostujícímu Španělsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.