Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Moldavsko - 3. září 2020   18:15

Německo
Německo
10' Berisha  • 62' Nmecha  • 74' Schlotterbeck  • 79' Krüger
4:1
(1:0)
Moldavsko
Moldavsko
84' Carastoian
Německo
Grill – Baku (78. Vagnoman), Pieper, Schlotterbeck, Jakobs – Geier, Maier (C) – Nmecha (82. Ache), Özcan (78. Krüger), Hack (78. Leitsch) – Berisha (66. Burkardt).
Bansen – Vagnoman, Handwerker, Burkardt, Ache, Kilian, Krüger, Leitsch, Janelt.
Kajtazović – Kasapović, Gabrovec (SVN)
BRITA-Arena, Wiesbaden
Moldavsko
Straistari – Suciu, Craciun (C), Dijinari, Ursu (80. Furtună) – Țurcan, Dros – Revenco (46. Carastoian), Stînă, Belousov (65. Clescenco) – Gulceac (65. Chelari)
Agachi – Chiperi, Furtună, Carastoian, Macalici, Chelari, Berco, Clescenco.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:16.
Všech pět týmů z deváté kvalifikační skupiny má nyní za sebou čtyři odehrané zápasy. Němci se dnešní výhrou dostali o dva body před Belgii na první místo. Moldavsko je s třemi body za výhru nad Walesem poslední s bodovým mankem na čtvrtou Bosnu.
Němci splnili povinnost a na prázdném stadionu v Wiesbaden si proti outsiderům skupiny vybojovali do kvalifikační skupiny tři body. Jistotu vítězství přesto měli až po hodině hry, kdy na Berishův vedoucí gól z desáté minuty z penalty navázal Nmecha. Hlavičkující Schlotterbeck se střídajícím Krügerem domácí navýšili stav na 4:0, nicméně Carastoian po velké chybě Grilla dokázal ještě snížit.
90+5'
90+4'
Jonathan Burkardt ani na dva pokusy neprocedil finální přihrávku před Straistariho. Němci se posléze vrátili s balónem až k půlící čáře.
90+3'
Jakobsův centr nebezpečný nebyl. O chvíli později přidal další kus Geiger, ale Acheho přetěžká hlavička letěla mimo tři tyče.
90+2'
Další z obrovského množství centrů z pravé strany. Tentokrát nabízel míč do vápna Florian Krüger, ale Geigerova střela byla ztečovaná na roh.
90+1'
Nicky Clescenco nedokázal zpracovat dlouhý nákop ze středu hřiště. Hra se zase vrací na útočnou polovinu Německa.
90'
Druhá půle se kvůli čtyřem gólům a několika ošetřováním trochu rozkouskovala. I proto se nastavuje dalších pět minut.
89'
Nařízený rohový kop z levého konce hřiště rozehrál Ismail Jakobs, nicméně na asistenci u první gólové trefy nijak nenavázal.
88'
Craciun si nepočínal pár metrů před vlastní brankou vůbec jistě. Díky jeho zaváhání se ke střele dostal Florian Krüger, ale Straistari chybu spoluhráče napravil.
87'
Zdá se, že se utkání dohraje v naprostém poklidu. Oba týmy mají pro dnešek splněno.
86'
Němci tedy dohrávají zápas s drobnou kaňkou v podobě inkasovaného gólu. Na jejich posunu na první místo kvalifikační skupiny to ale nic nezmění.
84'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
Velmi cenná trefa pro trpaslíka z Moldavska! Victor Stînă nejprve na půlící čáře zrychlil přechodovou fázi a poté zleva odcentroval před branku. Tam Grill nešikovně vyrazil balón před sebe a nabídl rutinní dorážku pro skórujícího ARTIOMA CARASTOIANA.
82'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Lukas Nmecha, přichází Ragnar Ache.
81'
Další starosti pro moldavskou jednadvacítku. Doktoři jsou zpět na scéně, protože ošetřit potřebuje brankář Victor Straistari.
80'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Cristian Ursu, přichází Denis Furtună.
79'
Německo právě vstřelilo branku!
Náskok domácí reprezentace se s bližícím koncem začíná rychle zvyšovat. Ve čtvrtém gólu měli prsty hlavně střídající hráči. Vagnoman při svém prvním kontaktu s míčem centroval před bližší tyč, odkud FLORIAN KRÜGER napálil míč z nelehkého úhlu pod břevno.
78'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Josha Vagnoman.
78'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Florian Krüger.
78'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Maxim Leitsch.
77'
Na obou stranách se bude střídat. U Moldavska to bude vynucená změna, jeden z hráčů je totiž ošetřován přímo na hrací ploše.
76'
Ruslan Chelari si po svém nástupu míče moc neužil. Teď o něj alespoň zabojoval, jenže si pomohl faulem na Saliha Özcana.
74'
Bote Baku parádně odcentroval ze své pravé strany. V pokutovém území nejvýše vyrostl NICO SCHLOTTERBECK a precizní hlavičkou nedal Straistarimu žádnou šanci k zákroku. Domácí stoper vyrazil do útoku, aniž by tomu předcházela standardní situace.
73'
Parádní akce na jeden dotek, která začala od stopera Schlotterbecka. Nmecha nahrál Burkardt, jenž se na pětníku hezky otočil, ale pak trefil jen gólmana Straistariho.
72'
Victor Stînă byl v pokusu o protiútok precizně uhlídán Bakuem, který dnes má spíše útočné starosti.
71'
Situace na bojišti se po penaltovém zásahu výrazně uklidnila. Němci si jsou jistí vítězstvím a Moldavané se naopak smířili s očekávanou porážkou.
70'
Některé situace domácí fotbalisté zbytečně přehrávají. Teď to ukázal v dobré palebné pozici stojící Burkardt, který po skvělém diagonálním pasu nepřesně nahrával před branku.
69'
Robin Hack neuspěl v souboji na levém křídle, kde Craciun doprovodil balón za koncovou čáru. Straistari rozehrál na obránce, který odkopl míč na německé kopačky.
68'
Victor Stînă vystihl přihrávku Piepera, ale Němci své protihráče znovu nepustili ani do bezpečného středu hřiště.
67'
Dijinari odrazil centr Bakua na roh. Domácí rychle rozehráli na krátko, ale paradoxně z toho byl rychlý brejk, se kterým se musel vracet Jakobs.
66'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mergim Berisha, přichází Jonathan Burkardt.
65'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Alexandr Belousov, přichází Nicky Clescenco.
65'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Vadim Gulceac, přichází Ruslan Chelari.
63'
Moldavané nebezpečně ztratili míč poté, co Baku přihrál na Straistariho. Geigerova rána zpoza vápna ale byla nepřesná, takže se ve finále nic zásadního nestalo.
62'
Domácí se uklidňují druhým gólem, na který si museli počkat až do dvaašedesáté minuty. LUKAS NMECHA kopl penaltu ze svého pohledu k pravé tyči, zatímco Straistari skákal na opačnou stranu.
61'
Žlutou kartu dostává Gheorghe Suciu (Moldavsko).
61'
Suciu poslal na zem Piepera, který se natahoval za centrem Geigera. V tomto případě už penalta nařízena je!
60'
Žluté kartě moldavský obránce Vadim Dijinari každopádně neunikl.
59'
Velká pomoc rozhodčích směrem k Moldavsku! Nmecha byl faulován uvnitř vápna, ovšem po skluzu Dijinariho byla nařízena jen standardní situace z pravé strany.
58'
Hostům zaklapla ofsajdová past, do které se chytil Mergim Berisha. Moldavané se pak každopádně nedostali ani přes půlící čáru.
57'
Özcan se neodpískal faulu před vstupem do šestnáctky. Moldavané se zmohli jen na vysvobozující odkop k půlící čáře.
56'
Vadim Gulceac si nerozuměl s Carastoianem, který se mu v okolí velkého vápna hnul do jiného prostoru. Hrát se bude od Lennarta Grilla.
55'
Hack si ukrojil až moc velké sousto, když podél koncové čáry obešel Craciuna, ale balón mu přitom utekl k brankáři Moldavska.
53'
A znovu Nmecha, který si žádal penaltu za údajné podražení Drose. Německý hráč ale padal hodně ochotně a rozhodčí proto zůstal klidný.
52'
Nmecha hodně přetáhl centr z pravé strany. Balón zmizel v autu a zpět do hry jej vrátí Suciu.
51'
Němci po faulu Belousova rychle rozehráli, avšak Berisha na letící vysoký pas o kousíček nedosáhl.
50'
Úvod druhé půle v mnohém připomíná tu první. Domácí nápor je na chvíli přerušen nepřesnou nahrávkou Özcana na aktivního Nmechu.
49'
Nmecha využil volného prostoru ke střele zpoza vápna. Straistari ji vyrazil na Hacka, který nachystal dorážku Özcanovi. Moldavský gólman vychytal i jeho a Berisha se už zapojoval do akce z ofsajdu.
47'
Grill dobře četl hru, během okamžiku vyběhl před pokutové vápno a zakopnutím míče znemožnil pokračování protiútoku.
46'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Ioan-Calin Revenco, přichází Artiom Carastoian.
46'
Začátek utkání se odehrál tak, jak si to domácí mužstvo přálo. Němci si během pár minut vytvořili hned několik šancí a zkraje desáté minuty se ujali vedení, když po asistenci Jakobse skóroval Berisha. Poté měl nebezpečnou hlavičku Özcan, nicméně to už bylo na dlouho vše. Moldavsko lehce vyrovnalo hru, párkrát vyrazilo do útoku v zadních řadách už Straistariho ve štychu nenechalo.
45+2'
45+2'
Standardní situace Dennise Geigera Němce k šanci nedovedla. Hostující obránci jsou ve vzduchu mnohem úspěšnější.
45+1'
Berisha nezkrotil míč, který k němu házel pravý obránce Bote Baku. Po autu Ursua se provinil Belousov a Straistari ještě musí zůstat v pozoru.
45'
Parta slovinských rozhodčích nastavuje jedinou minutku. K větší porci ostatně důvod není.
44'
Berishovi nevyšlo rychlé sklepnutí do prostoru u pravé pomezní čáry, kam spěchal Lukas Nmecha. Míč mají Moldavané a jmenovitě vhazující Ursu.
43'
Gulceac krátce po své žluté kartě opět fauloval. Na zemi skončil Nmecha, jehož spoluhráči se pak vyhnali do autu nepřesným nákopem Schlotterbecka na Hacka.
42'
Cristian Ursu upadl na zem ve chvíli, kdy hra vůbec neběžela. Po chvilce se bez ošetření ale zvedl a zatím to vypadá, že může pokračovat ve hře.
41'
Nezměnil to ani domácí útočník Mergim Berisha, který mylně očekával spoluhráčův náběh za obranu. Průnikový pas si tak sebral Straistari.
41'
Od nebezpečné hlavičky Özcana toho Němci příliš nepředvedli. Pár minut před koncem stále vedou nejtěsnějším rozdílem.
40'
Vadim Gulceac šel hodně ostře do souboje s Pieperem, který se zbavoval míče vedle vlastní šestnáctky. Jasná žlutá karta.
38'
Hned vzápětí se zrodil i další zajímavý náznak moldavské příležitosti. Victor Stînă tahal rychlý brejk, který zhatila jeho nepřesná rána z velké dálky.
37'
Belousov se na pravé straně šikovně zbavil Jakobse a přesným centrem našel Țurcana. Ten možná zbytečně pálil z voleje a německou branku vysoko přestřelil.
36'
Lennart Grill nechtěl dát míč rychle od nohy. Pod tlakem se dostal až mimo vápno a ve finále trefil napadajícího soupeře. Nic nebezpečného ale nevzniklo.
35'
Geiger a Ursu šli do vzájemného souboje nohama napřed. Podle sudího to padesát na padesát nebylo, první žlutou kartu ukázal německému středopolaři.
34'
Geigerův centr před brankou zlikvidoval Craciun. Po opakovaném nákopu do šestnáctky byl pro změnu faulován Ursu.
33'
Baku vhodil balón na Nmechu, kterého ihned zfauloval Cristian Ursu. Němci budou mít k dispozici standardku z pravého kraje.
32'
Rychlý kontr Němců táhl Lukas Nmecha, který se ve vápně jednoduchým zaseknutím uvolnil ke střele. Straistarimu před brankovou čarou pomohl zákrok Dijinariho.
31'
Hosté se v posledních minutách začali osmělovat. Teď si dokonce vybojovali rohový kop, ale Stînă odcentroval jen na Berishovu hlavu.
30'
Jeden z mála okamžiků, kdy Amos Pieper musel plnit obranné povinnosti. Skluz proti prchajícímu Stînovi nebyl žádná rutina, ale i tak srazil míč do autu.
29'
Dennis Geiger rozdal míč do strany, ale Baku ve snaze odcentrovat trefil jednoho z nejbližších hráčů v modrém dresu Moldavska.
28'
Pěkná narážečka Jakobse a Hacka. Prvně jmenovaný posílal prudký míč do ohně, ale tam zaúřadoval jen gólman Victor Straistari.
27'
Lukas Nmecha postupoval po ose hřiště. Přihrát rovněž nedokázal, ale Jakobs ihned získal míč zpět pro německý tým.
26'
Geiger čistě získal míč na vlastní polovině, ale v rodícím se protiútoku nezkompletoval hned první přihrávku k rozbíhajícím se parťákům.
24'
Ioan-Calin Revenco chtěl patičkou nahrát na Suciua, který měl před sebou odkrytý pravý kraj hřiště. Nebylo to ale přesné a Jakobs vhazuje.
23'
Nico Schlotterbeck diagonálně nakopával na pravý kraj velkého vápna, nicméně Nmecha sklepl míč z prvního doteku na nohy protihráčů.
22'
Straistari vyběhl proti Özcanovi a srazil míč na roh. Ten rozehrál Geiger, ale Artur Craciun odhlavičkoval letící centr do bezpečí.
21'
Suciu vhodil míč do křídla, odkud Victor Stînă odcentroval pouze do rukavic německého strážce branky Grilla.
20'
Salih Özcan se zavěsil do vzduchu a málem zvýšil na 2:0! Hlavička z dobrých čtrnácti metrů zasáhla z jeho pohledu pravou tyč.
19'
Teď už byl Robin Hack na hrotu útoku, kde mu nevyšlo těžké zakončení patou. O pár vteřin později už Straistari zasahoval proti Berishovi.
18'
Proti pravidlům se provinil také Dennis Geiger. Hosté se každopádně nedostali ani za půlku, ziskem balónu se prezentoval Robin Hack.
17'
Alexandr Belousov u hostující střídačky stáhl k zemi Nmechu, tudíž domácí mohou pokračovat v neutichající ofenzivě.
16'
Straistari vyrazil prudký centr Bakua na opačnou stranu, kde míč vyletěl mimo hrací plochu. Vhazovat bude Ismail Jakobs.
15'
Amos Pieper chtěl dobývání obrany zrychlit centrem z pravé strany, na který však nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
14'
Teď už jsme zpátky na útočné polovině Němců, kteří se poklidnou kombinací pomalinku přibližují Straistariho bráně.
13'
Němci trochu propadli uprostřed hřiště. Nic fatálního se pro ně ale nestalo, následný centr letěl na malé vápno, kde nebyl žádný útočící Moldavan.
12'
Gheorghe Suciu domácí defenzívu taktéž pořádně neprovětral. Na pravé straně byl odstaven od míče v důrazném souboji rameno na rameno.
11'
Hostující útočná akce po rozehrávce ze středového kruhu netrvala dlouho. Revenco byl pomezním sudím přistižen v postavení mimo hru.
10'
Netrvalo to dlouho a jasný favorit zápasu se ujal vedení! Ismail Jakobs doběhl perfektní pas do křídelního prostoru, odkud levačkou odcentroval a nepohlídaný MERGIM BERISHA z jedničky zakončil na prostředek brány, kam se Straistari nestihl přesunout.
9'
Bote Baku zprava načepoval balón do ohně, ale Hackova střela byla v přehuštěném prostoru zablokovaná.
8'
Od prvních vteřin je jasně zřetelné, kdo by měl být na trávníku pánem. Němci nenechává své soupeře nadechnout.
7'
Aspoň chvilka klidu pro hostující defenzivu. Hack při napadání fauloval Iasera Țurcana.
6'
Prakticky všechny domácí útoky jdou přes pravou stranu. Nmecha svou přihrávku z rohu vápna do plánovaného místa určení ale neprocedil.
5'
Straistari nebezpečně vyrazil prudký přízemní pas před sebe a Moldavané mohou mluvit o štěstí, že z toho nebyla žádná dorážka.
4'
Další rychlá akce Němců. Geigerova finální přihrávka ale neprošla a právě od tohoto muže letěl odražený míč do autu.
3'
Salih Özcan se stal prvním autorem střely na branku, byť Straistari pokus z hranice pokutového území spolehlivě chytil.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v bíločerných, zatímco hosté v kompletně modrých barvách.
1'

Německo: Grill – Baku, Pieper, Schlotterbeck, Jakobs – Geier, Maier (C) – Nmecha, Özcan, Hack – Berisha.
Náhradníci: Bansen – Vagnoman, Handwerker, Burkardt, Ache, Kilian, Krüger, Leitsch, Janelt.

Moldavsko: Straistari – Suciu, Craciun (C), Dijinari, Ursu – Țurcan, Dros – Revenco, Stînă, Belousov – Gulceac.
Náhradníci: Agachi – Chiperi, Furtună, Carastoian, Macalici, Chelari, Berco, Clescenco.

Rozhodčí: Kajtazović – Kasapović, Gabrovec (SVN).
Německo je samozřejmě obrovským favoritem, byť má po třech odehraných zápasech jen o tři body než jeho dnešní soupeř. Moldavsko je v pětičlenné kvalifikační skupině největším outsiderem.

V jednom případě už ale dokázalo překvapit, když v říjnu loňského roku na domácí půdě porazilo Wales 2:1. Ve zbylých dvou zápasech už to takové terno nebylo. V Bosně a Hercegovině Moldavané padli 0:4 a na hřišti vedoucí Belgie byli rádi alespoň za jeden gól, kterým mírnili porážku 1:4.

Němci zahájili tento kvalifikační cyklus jasnou výhrou 5:1 nad Walesem, kterou potvrdili výsledkem 2:0 proti Bosně a Hercegovině. V přímém boji o přímý postup na šampionát ale úspěšní nebyli, když s Belgií doma padli 2:3. Přesto je Německo v dobré výchozí pozici, na první příčku ztrácí se zápasem k dobru jediný bod.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na příští mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od osmnácti hodin a patnácti minut se můžeme těšit na utkání mezi Německem a Moldavskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.