Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Dánsko - 17. listopadu 2020   19:30

Rumunsko
Rumunsko
72' Costache
1:1
(0:0)
Dánsko
Dánsko
50' Laursen
Rumunsko
Vlad – Boboc, Pascanu, Ciobotariu – Harut, Morutan, Marin, Olaru, Matan – Costache (76. Carnat), Hagi (C).
Aioani – Oprut, Itu, Simion, Carnat, Casap, Cimpanu, Petrila, ladoiu.
Vadačkoria – Čigogidze, Elikašvili (všichni Gruzie)
Stadionul Ilie Oana, Ploješť
Dánsko
Christensen – Klitten, Bech, Nelsson (C) (53. Hausner), Sery – Nartey, Kofod Andersen, Laursen – Lindstrom (46. Holse), Jensen (62. Madsen), Isaksen (46. Daramy).

6. Malta – 1 bod (4:30)
Rumunským mladíkům nahrála do karet porážka Belgie v Bosně, díky které jim stačilo získat bod. Vstupenku na evropský šampionát si už dříve zajistili Dánové, kteří bez jediné porážky ovládli svou skupinu.
Rumunská reprezentace do 21 let remizovala v závěrečném utkání 8. kvalifikační skupiny s Dánskem 1:1 a stejně jako jeho soupeř postupuje na Mistrovství Evropy!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:0.
Rohy: 9:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 7:11.
90+4'
90+3'
Cimpanu (Rumunsko) byl už nejméně pět minut zpátky připravený střídat, ale kvůli plynulé hře nemůže. Usadil se proto zpátky na lavičku a zdá se, že do konce zápasu se z ní už nezvedne.
90+2'
Přátelé, tady vážně není co komentovat.
90+1'
Nic se na tom nemění ani v nastaveném čase.
89'
Rumunům se dopředu nechce a já už vím, v čem to vězí. S ohledem na další výsledky jim totiž k postupu postačí i remíza. Už několik desítek vteřin tak hrají u středového kruhu bago, které je populární hlavně při trénincích.
87'
Zatím tomu nic nenasvědčuje. Hosté totiž vytlačili Rumuny až k půlící čáře a tím ušetřili cenný čas.
85'
Jak překonat dánskou defenzivu? To je otázka pro zbytek zápasu. Dočkáme se odpovědi?
83'
Domácí zůstávají na útočné polovině, zatímco jejich soupeř trpělivě vyčkává.
82'
Nartey přerušil rumunskou akci faulem.
80'
Svůj nebezpečný přízemní centr poslal Hagi (Rumunsko) před branku, kde z nastalé skrumáže odkopával na poslední chvíli do bezpečí Hausner.
78'
Rumunsko dál vytrvale buší do dánské obrany.
76'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ionut Costache, přichází Nicolae Carnat.
76'
Za potlesku spoluhráčů opustil hřiště autor vyrovnávací trefy Costache (Rumunsko).
76'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
75'
O obrat ve skóre usilující Matan (Rumunsko) minul cílené zařízení.
72'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
V Ploješti je necelých dvacet minut před koncem vyrovnáno! Hagi s přispěním teče obránce nejprve trefil tyč. Od pravé brankové konstrukce se míč odrazil na kopačku Morutana a ten ho jako na zlatém podnose naservíroval IONUTU COSTACHEMU před poloprázdnou branku.
70'
Konečně jsme mohli vidět zakončení. Před hranicí vápna hlídkující Marin (Rumunsko) přijal přihrávku z levé strany, aby po jejím zpracování ohrozil Christensena střelou doprostřed jeho brány.
68'
Na tuto situaci se však lépe připravili hosté. Jmenovitě Bech, jenž odhlavičkoval míč z vápna.
67'
Další akce už vypadala lépe. Je z ní totiž roh, který se nedočkavě chystá rozehrát Hagi (Rumunsko).
65'
Costache (Rumunsko) opět v ofsajdu. Pohlídat si ho mu zjevně dělá problém.
63'
Zatímco hosté střídali už počtvrté, domácí zatím stále pokračují se základní sestavou.
62'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Victor Jensen, přichází Mads Emil Madsen.
60'
59'
Nařízené standardce se oslabení hosté ubránili.
58'
Dánsko má před sebou obrovskou komplikaci! Sebastian Hausner zezadu stáhl unikajícího Hagiho a byl okamžitě vyloučen!
56'
Ofsajd. Uvízl v něm Costache (Rumunsko).
54'
Jen co jsem dopsal předchozí příspěvek, obdržel žlutou kartu Japhet Sery (Dánsko). Tento krajní bek totiž u lajny bolestivě převálcoval Haruta.
53'
Žlutou kartou zatížený Nelsson zmizel ze hřiště, a dánská defenziva tak může hrát ve větším klidu.
53'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Victor Nelsson, přichází Sebastian Hausner.
52'
O rychlé vyrovnání usilující Hagi (Rumunsko) odhlavičkoval míč do Christensenovy náruče.
50'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Gól! NIKOLAI LAURSEN zvolil jistotu. Balon kopl doprostřed brány, zatímco Vlad skočil doleva.
49'
Přísná penalta pro Dánsko!
47'
Klap! Matan (Rumunsko) se chytil do ofsajdové pasti.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jesper Lindstrom, přichází Carlo Holse.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Gustav Isaksen, přichází Mohammed Daramy.
46'
Albert Capellas (Dánsko) opravdu vystřídal. Nikoli však Nelssona s Klittenem, nýbrž jiné hráče.
46'
Obrázek prvního poločasu byl přesně takový, jaký fotbalová veřejnost očekávala. Rumunsko za vidinou postupu drželo míč a tvořilo, nejčastěji z rohových kopů, ale na vstřelení branky to nestačilo. Dánsko oproti tomu hrálo ze zabezpečené obrany a kombinaci soupeře často přerušovalo fauly. Z nich vypramenily i dvě žluté karty, jedna pro stopera Nelssona a druhá pro krajního beka Klittena. Zůstává tak pouze na trenérovi, zda některého z nich (případně oba) o poločase vystřídá, nebo je s varovným prstem před očima nechá hrát dál.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:0.
Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 4:8.
45'
45'
Blíží se odchod do kabin a nezdá se, že by měl sudí Vadačkoria důvod ho oddálit.
43'
Ofsajd a v něm Costache (Dánsko).
42'
Na pravém okraji vápna zafintil Ciobotariu (Rumunsko). Všechny (včetně sebe) pak překvapil nepřesným centrem z otočky, po kterém bude vykopávat Christensen.
40'
Nadějí na změnu skóre se stal rohový kop. Hagi (Rumunsko) z něj točil hrací předmět od brány, ovšem žádný z hlavičkářů si na něj nenaskočil.
38'
Konečně jsme viděli i nějakou fotbalovost. To když Harut (Rumunsko) odcentroval balon do šestnáctky, v ní ale nikoho ve žlutém dresu nenašel.
37'
A další prohřešek. Tentokrát u postranní čáry Morutana nepřiměřeně atakoval Lindstrom (Dánsko).
35'
Po jednom z nich se Rumunsko ubránilo standardce. A dá se říct, že jednoduše, protože její exekutor Isaksen nedokázal obstřelit tříčlennou zeď.
34'
Hru přerušuje nepřeberné množství faulů.
32'
Zezadu dotírajícího Hagiho udeřil Lukas Klitten (Dánsko) loktem a stal se dalším potrestaným hráčem.
31'
Na obou stranách byl k vidění rohový kop. Moritanův centr odvrátila obrana a exekuci Andersena zlikvidoval gólman Vlad (Rumunsko).
30'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
28'
První žlutou kartu za povalení Costacheho vidí Victor Nelsson (Dánsko).
27'
Vzhledem k předchozím událostem hosté souvislou kombinací raději uklidňují hru.
25'
Christensen (Dánsko) musel zůstat obezřetný, protože na jeho bránu zamířil Matan. Střelu, která letěla doprostřed branky, zkrotil její strážce nadvakrát.
24'
Teď už se to nepovedlo a díky odraženému míči měl příležitost měl Marin (Rumunsko). Z úhlu a přes hlavu sice napnul síť, jenže pouze boční.
23'
A další. Dánsku se zatím daří náběhy útočníků zachytit. Jak dlouho to však ještě vydrží?
22'
A po něm budou Rumuni kopat ještě jeden.
21'
Anebo ne? Domácí celek rozběhl akci po pravé straně, odkud následovala přihrávka pro Hagiho. Těsně před ním odkopl jeden z obránců míč na roh.
20'
Každopádně to vypadá, že mírný rumunský tlak v posledních minutách opadl.
18'
Marin (Rumunsko) při ojedinělé akci soupeře výborně zastavil pokus o průnikovou přihrávku.
16'
Územní převahou disponující Rumunsko zatím ne a ne najít cestu do gólové šance.
15'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
13'
Při dalším útoku Matan (Rumunsko) na levé straně vápna šikovně obehrál Klittena, s Jensenem si už ale neporadil.
12'
Christensen (Dánsko) teď musel vyběhnout z branky, aby nedovolil nebezpečně zakončit Costachemu.
11'
Po faulu Klittena zkusil Hagi (Rumunsko) překvapit brankáře střelou z dálky, ta mu ale vůbec nesedla.
10'
Následný centr do dánské šestnáctky se z hlavičkového souboje odrazil do náruče Christensena.
9'
Míč sebral Costache (Rumunsko) a uháněl s ním po levém křídle, dokud ho nedovoleně nezastavil Nelsson.
8'
Oťukávaná, v níž mají navrch domácí, se přesunula ke středovému kruhu.
6'
Hagi (Rumunsko) poslal míč na zadní tyč, kde natěsno bráněný Harut nezakončil vůbec přesně.
5'
Dánsko bude čelit další exekuci rohového kopu.
4'
Výstřel padl až z další akce. Před hranicí vápna si srovnal míč Olaru (Rumunsko) a přízemní střelou přinutil Christensena k prvnímu zákroku.
3'
Domácí vybojovali roh. Z něj však nemohli zahrozit, protože Ciobotariu spáchal útočný faul.
2'
Začali jsme faulem, jímž se po ztrátě míče ve středu hřiště provinil Nartey (Dánsko).
1'
Výkop provedli v červeném hrající hosté. Oproti tomu domácí oblékli žlutou sadu dresů.
1'
Po nástupu hráčů na hřiště zazněly státní hymny. V rumunské Ploješti je vše připraveno ke hře.
Reprezentanti se v tuto chvíli rozcvičují.

Rumunsko: Vlad – Boboc, Pascanu, Ciobotariu – Harut, Morutan, Marin, Olaru, Matan – Costache, Hagi (C).
Náhradníci: Aioani – Oprut, Itu, Simion, Carnat, Casap, Cimpanu, Petrila, ladoiu.

Dánsko: Christensen – Klitten, Bech, Nelsson (C), Sery – Nartey, Kofod Andersen, Laursen – Lindstrom, Jensen, Isaksen.
Náhradníci: Hermansen – Daramy, Holse, Madsen, Dyhr, Frederiksen, Gundelund Nielsen, Torp, Hausner.

Rozhodčí: Vadačkoria – Čigogidze, Elikašvili (všichni Gruzie).
Jak už jsem ale zmínil, Rumuni mají situaci ve svých rukou. Pokud zvítězí, mají postup v kapse, a to bez ohledu na ostatní výsledky. V opačném případě by se však museli spoléhat na zaváhání obou rivalů. Jenže Skotsko bude v Řecku favoritem a kvůli covidu odložený duel Islandu s Arménií by mohl být zkontumován ve prospěch ostrovního celku. UEFA má celou věc už nějakou dobu na stole a očekává se, že v nejbližších dnech rozhodne. I kdyby však tento zápas nakonec nechala odehrát, Arménie v něm moc šancí mít nebude, a tak by pravděpodobně slavil Island.
Rumunsko potřebuje za každou cenu vyhrát, aby se v tabulce druhých míst udrželo mezi první pětkou. Právě tu země z Balkánského poloostrova uzavírá a hned dvojice soupeřů mu dychtivě šlape na paty. Skotsko s Islandem zaostávají shodně o jediný bod a jsou to právě oni, kdo může rumunské fotbalisty o evropský šampionát připravit.

6. Malta – 1 bod (4:29)

Pozn.: na ME postoupí vítězové devíti skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.
Klíčový duel o vstupenku na malé EURO v úterý odehraje Rumunsko, které v závěrečném kole skupiny B přivítá už jistého účastníka Dánsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.