Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Island - 2. září 2021   16:00

Bělorusko
Bělorusko
70' Šesťuk
1:2
(0:1)
Island
Island
20' Haraldsson   • 54' Haraldsson
Bělorusko
Makavčik – Oreškevič, Mirošnikov (C), Vegerja, Chalimončik – Zinovič (46. Nikiforenko), Bočarov, Sotnikov – Ložkin (64. Kovaljov), Šesťuk, Nekrasov (74. Morozov).
Xhaja – Tartaraj, Burgu (ALB)
Brest
Island
Olafsson – Fridriksson, Pálmason, Ólafsson (69. Heimisson), Barkarson – Hlynsson, Thórdarson (70. Andrason), Geirsson – Willumsson (C) (5. Haraldsson), Magnússon (70. Hlynsson), Bjarkason.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:3. Fauly: 15:11.
Všechno zlé může být pro něco dobré. O tom se dnes přesvědčili fotbalisté Islandu, kteří již ve druhé minutě přišli o zraněného kapitána Willumssona. Jeho náhradník Haraldsson se však postaral o zisk tří bodů, když otevřel skóre ve 20. minutě a po změně stran zvýšil také na 2:0. Koncovku Islanďanům notně zkomplikovala minela brankáře Olafssona, který nabídl snížení Šesťukovi. Žádné další šance na srovnání si Bělorusové v závěru ale nepřipravili.
90+5'
90+5'
Naděje na zisk jednoho bodu za remízu 2:2 v tento okamžik zásadně klesly. Mirošnikov byl v ofsajdu a to už by hostující výprava měla zvládnout.
90+4'
Domácím se nepovedlo ani nadvakrát doručit kloudný centr z levé strany. Modrých dresů bylo před Olafssonem dostatek.
90+3'
Avizované nastavení se určitě ještě protáhne. Olafsson i Šesťuk museli být ošetření. Na hlavě běloruského útočníka se objevila také krev.
90+2'
Olafsson se při likvidaci centru potkal s Šesťukem, kterému byl odpískán faul. Během něho byl v souboji s Fridrikssonem, takže svůj pohyb mohl jen těžko kontrolovat.
90+1'
Běloruské naděje budou trvat ještě čtyři nastavené minuty.
90'
Důležitou standardku obstaral Kovaljov, jenže nepovedený centr byl odvrácen ještě před úrovní bližší tyče.
89'
Rozhodnuto o přidělených bodech ještě není. Domácí reprezentace se pokouší o vyrovnání prostřednictvím rohového kopu. Míč šel do autu od Heimissona.
88'
Hlynsson nestihl chytit vhozený míč uvnitř hřiště. Makavčik spěchá s odkopem mnohem více, než tomu bývá na druhé straně u Olafssona.
86'
Vzhledem k častému přerušování se v této době moc nehraje. Pád Kovaljova se však obešel bez hvizdu albánského arbitra.
85'
Nakonec pyká i Ágúst Hlynsson, který se u koncové čáry potkal s Mirošnikovem. Na žádný zásadní kontakt to každopádně nevypadalo.
85'
A právě nedaleko střídaček byl Vegerjou zbourán Hlynsson. Hrát se bude proti brance Makavčika, což hostům vyhovuje.
84'
Islanďané jsou z nejhoršího venku. Kritické minuty po inkasovaném gólu jsou zřejmě pryč. Nyní se delší dobu hraje jen ve středu pole.
83'
Pod hrozbou vyloučení bude dohrávat také domácí kapitán Daniil Mirošnikov, jenž si zbytečně vyšlápl na Fridrikssona.
82'
Elias Olafsson vyfasoval žlutý trest za úmyslné zdržování před nařízeným odkopem od branky.
80'
Střídající Ágúst Hlynsson si v momentě přihrávky na svou osobu nepohlídal ofsajdovou linii. Brejk z levé strany se konat nemohl.
79'
Makavčik u levé tyče zkrotil neadresný centr z křídla a rychle založil útok Bělorusů, kteří tentokráte nebyli v důrazných soubojích faulováni.
78'
Nikiforenko zleva nic nevymyslel. Islanďané udrželi obrannou linii vysoko a centr na hranici vápna zneškodnili.
77'
Bjarkason skončil po souboji na lajně na kolenou, nicméně faul na Kovaljova byl odpískán právě jemu. Je tady další standardka.
76'
Tempo se v posledních minutách vyšponovalo. Bezesporu nás čeká ještě zajímavá a dramatická čtvrthodina.
75'
Zhruba z pětadvaceti metrů zrealizoval přímý kop Bočarov, ale byla to opravdu nepovedená střela, která by k úspěchu potřebovala ragbyové háčko.
74'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Nikita Nekrasov, přichází Vladzislav Morozov.
73'
Bělorusům narostla křídla a rázem usilují o vyrovnání. Nikiforenkova rána byla sražena, nicméně faul Geirssona jim ještě dává výhodu přímého kopu.
72'
Ke dvěma přesným zásahům přidává Hákon Haraldsson také žlutou kartou. Je to způsobeno faulem na Nikiforenka.
70'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Je sníženo! Naháněný Pálmason dával malou domů Olafssonovi, který mu chtěl z jedničky balon nahrát zpět, jenže si vůbec nevšiml ALEXANDRA ŠESŤUKA, kterému namazal do gólové šance. Domácí útočník lobem trefil tyč, ale od té se míč odrazil do branky.
70'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Sævar Magnússon, přichází Ágúst Hlynsson.
70'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Kolbeinn Thórdarson, přichází Viktor Andrason.
69'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ísak Ólafsson, přichází Birkir Heimisson.
68'
Hosté by rádi přidali definitivní pojistku. Tentokráte jejich akci zastavuje signalizovaný ofsajd Magnússona.
67'
Z rohů dnes není ani jeden z týmů nebezpečný. Jakékoliv drama znemožnil faul Thórdarsona na Chalimončika.
66'
Makavčik neudržel finální přihrávku z rychlého protiútoku. Ještě tím dal možnost zakončovat Geirssonovi, který získal aspoň roh.
64'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vladislav Ložkin, přichází Anton Kovaljov.
62'
Sotnikov žádnou možnost k hlavičce nevytvořil a míč končí v moci islandského gólmana Eliase Olafssona.
61'
Oreškevič si nachystal dlouhý aut, ze kterého se stal dokonce roh. Do autu se rozhodl hlavičkovat Finnur Pálmason.
60'
Hra je teď hodně kouskovaná. Naposledy kvůli faulu na půlce, kterým se provinil Stefán Geirsson.
59'
Ísak Ólafsson zůstává ležet pod reklamním panelem, kam vletěl po srážce s Nekrasovem. O nedovolený zákrok ale nešlo.
58'
Island chtěl zahrozit dlouhým autem. Míč se dokonce dostal do sítě, ale gól neplatí kvůli přestupku Geirssona vůči Mirošnikovovi.
57'
Vladislav Ložkin je třetím žlutě označeným fotbalistou. Neodpustil si totiž dohrání Bjarkasona.
56'
Bjarkason pravidelně pendluje mezi levou a pravou stranu. Teď centroval pro změnu zprava, ale nízký míč se koulel pouze k Makavčikovi.
54'
Island právě vstřelil branku!
Hosté odskakují na 2:0! I podruhé se mezi střelce zapsal HÁKON HARALDSSON, jenž byl úplně sám a mohl tak přímo z voleje uklidit skvělý centr Barkarsona za bezmocného Makavčika. Tomu nyní spoluhráči fakt nepomohli.
53'
Domácí protiútok znegoval jeden dlouhý dotek. Balon se dokutálel až k Eliasi Olafssonovi.
52'
Změnit se to může velmi brzy. Chalimončik si pomohl faulem na Magnússona. Rozehrávat bude Kolbeinn Thórdarson.
51'
Magnússon v úpolovém souboji srovnal se zemí Mirošnikova. Islandu se zatím nedaří navázat na výkon z první půle.
50'
Nakonec to pro Island dopadlo dobře i ve třetím případě. Bočarovův centr na přední tyč nebezpečný nebyl.
49'
Bočarov si musí na rozehrávku ještě jednou počkat. Hlavní rozhodčí bude promlouvat do duší znepřátelených hráčů před Olafssonem.
48'
Domácí začali aktivně. Během pár desítek vteřin hry ve druhé půli pro sebe ukořistili už třetí rohový kop. Dva předchozí nevnesly do islandské obrany žádné zmatky.
47'
Nikiforenko se okamžitě uvedl výpadem do vápna, kde ale trefil jediného hráče snažícího se o blok. Následuje rohový kop Nekrasova.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Kirill Zinovič, přichází Oleg Nikiforenko.
46'
Islanďané působili v právě skončené první půli lepším dojmem a do šatny odchází s jednogólovým náskokem, jenž zařídila střela zpoza vápna z dílny Hákona Haraldssona. Ten přitom neměl na hřišti ani být. Přišel až poté, co se po necelých dvou minutách smolně zranil hostující kapitán Willumsson. Bělorusové měli jen pár ofenzivních záchvěvů, při jediné šanci se urodila střela doprostřed Olafssonovy brány.
45+2'
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Kristian Hlynsson posadil balon na hlavu Ólafssona, který před svou hlavičkou nad břevno fauloval Mirošnikova.
44'
Magnússon zabojoval na pravém kraji a udělal na Vegerjovi rohový kop.
43'
Nějakou dobu to trvalo, ale nakonec hlavní rozhodčí napomenul Viktora Sotnikova také žlutou kartou.
42'
Hra je přerušena, protože po faulu Sotkovia potřebuje péči lékařského štábu Bjarkason.
41'
Klobouk dolů, jak hosté utekli z masivního napadání vedle pokutového území. Vynaložené síly Bělorusů přišly vniveč.
40'
Několik stovek příznivců nadšeně sledovalo snažení Ložkina, který se zasekl na levém okraji velkého vápna. Islanďané mu odpálili balon do autu.
38'
Hlavičkové souboje v běloruském vápně vyřešil zásah Makavčika. Jeho spoluhráči však zase podlehli aktivnímu presinku.
37'
Další hostující výpad dopadl podobně, Bjarkason oslovil jen členy běloruských zadních řad. Stejný hráč pak špatně vhodil aut a Islanďané se museli rychle vracet.
36'
Bjarki Bjarkason měl volnou dálnici na pravém kraji, nicméně běloruská defenziva si s jeho centrem precizně poradila.
35'
Šesťuk byl připravený na malém vápně, jenže centr zprava na úrovni brankové čáry zachytil pozorný gólman Olafsson.
34'
Hlynssonův roh propadl k Fridrikssonovi, který si pořádně nepřipravil zakončení z docela slušné pozice. Makavčik nemusel zasahovat.
33'
Tečovaná střela z hranice šestnáctky od Haraldssona končí rohovým kopem. Dobrým krytí míče celou situaci vytvořil Magnússon.
32'
Kirill Zinovič strčil do vyvážejícího Ólafssona bez zájmu hrát balón. Islandský hráč se při pádu drobně pošramotil.
31'
Když už to vypadalo na souvislý nápor Bělorusů, tak se zrodil neadresný nákop z hloubi pole pro Olafssona.
30'
Zleva se ho jal Nekrasov, ale přetažený míč skončil až u rohového praporku na druhé straně, odkud vhazuje Barkarson.
29'
Alexandr Šesťuk se neprobil k centru Chalimončika, ale aspoň pomohl získat rohový kop.
27'
Hned v zárodku potenciální útočné akce Bělorusů byl Šesťuk chycen do ofsajdové pasti.
26'
Hlynsson nic vážného nevymyslel,. Centr zleva zaplul do připravených Makavčikových rukavic.
25'
Jaroslav Oreškevič podrazil Magnússona a nabídl Isladnu standardní situaci z křídelního prostoru.
24'
Albánský rozhodčí se po odpískaném držení Zinoviče přesunul k Pálmasonovi a z nějakého důvodu mu udělil dnešní první žlutou kartu.
24'
Konkrétně pokračovala střeleckým pokusem Sævara Magnússona, jenž byl adresátem šikovné průnikovky. Z vápna však vůbec netrefil bránu.
23'
Nikita Nekrasov spáchal přestupek v konfrontaci s Geirssonem. Převaha ostrovního výběru bude moci pokračovat.
22'
Hned po rozehrávce ze středového kruhu domácí balon odevzdali. Tentokráte to ale bylo bez následků.
20'
HÁKON HARALDSSON nezačal v základní v sestavě, ale přesto je to on, kdo ve dvacáté minutě otevírá skóre. Makavčik nestačil na jeho projektil z nějakých jednadvaceti metrů. Jednoduchou asistenci za přihrávku před vápno zapisuje Thórdarson.
19'
Islanďané fantasticky vybruslili z napadání a tím pádem měli volnější cestu vpřed. Bjarkason každopádně balon do vápna nedoručil.
18'
Nepřesný pas do křídla jeden z domácích doprovodil za zadní čáru, což znamená rozehrávku brankáře Makavčika.
17'
Další ztráta domácích fotbalistů ještě na obranné polovině. Na programu bude vhazování Bjarkasona.
16'
Hosté jsou na tom v úvodu zápasu lépe, i když jim musel ze hřiště odejít jejich kapitán. Bělorusko bude muset zabrat.
15'
Dlouhodobě kombinující Island byl vytlačen hluboko na vlastní polovinu. Pak míč definitivně ztratil, když s ním jeden z hráčů vykročil do autu.
14'
Domácí rozlet pokazila špatně načasovaná přihrávka na Šesťuka, který byl v momentě rozhodující přihrávky v očividném ofsajdu.
13'
Kolbeinn Thórdarson převzal kapitánskou pásku, se kterou nyní napřáhl z velké dálky, ale běloruskou bránu o hodně minul.
12'
Geirsson byl nalevo od pokutového území zdvojen. Míč ztratil, ale Bělorusové ho opět stihli ztratit ještě na vlastní půlce.
11'
Chalimončik uprostřed hřiště takticky fauloval Bjarkasona. Může mluvit o štěstí, že to bylo bez karty.
10'
Hosté těžili z dobrého presinku. Získali míč na útočné polovině, byť Stefán Geirsson ve finále zakončil z patnácti metrů přesně tam, kde Makavčik stál.
9'
Bjarkason přenesl hru ze zahuštěné pravé strany. Island dobrovolně couvl a vše skončilo pouze nepřesným nákopem z půlky.
8'
Elias Olafsson si pohodlně sebral Šesťukovu nahrávku z pravého kraje a nepovolil žádné další zakončení.
6'
Ložkin díky vysunutí od Oreškeviče kvaltoval po pravé straně. Zpomalil až ve vápně, kde však nezakončil do prostoru Olafssonovy brány.
5'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Brynjolfur Willumsson, přichází Hákon Haraldsson.
4'
Než se připraví střídání, budou mít Bělorusové přesilovou hru. První centr zprava ale nepatřil mezi ty kvalitní.
3'
Strašlivě smolný začátek zápasu pro Willumssona. Islandský kapitán se bez cizí viny zranil a bude muset střídat.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v kompletně modrých dresech.
1'

Bělorusko: Makavčik – Oreškevič, Mirošnikov (C), Vegerja, Chalimončik – Zinovič, Bočarov, Sotnikov – Ložkin, Šesťuk, Nekrasov.
Náhradníci: Šapko, Supranovič, Rylač, Nikiforenko, Kovaljov, Bogomolski, Gruževski, Morozov, Sibiljov.

Island: Olafsson – Fridriksson, Pálmason, Ólafsson, Barkarson – Hlynsson, Thórdarson, Geirsson – Willumsson (C), Magnússon, Bjarkason.
Náhradníci: Andrésson – Heimisson, Gunnarsson, Haraldsson, Andrason, Kjartansson, Ingason, Hlynsson.

Rozhodčí: Xhaja – Tartaraj, Burgu (ALB).
Pro oba týmy dneškem kvalifikace teprve začíná. Ve skupině D jsou odehrány jen dva zápasy, v nichž Řekové remizovali s Kyprem a pak porazili Lichtenštejnsko 5:0.
Bělorusko

Běloruský fotbal v poslední době zdaleka není na výsluní, což se odráží i na výsledcích této mládežnické reprezentace. Tamní jednadvacítka slavila mezi lety 2004 a 2011 tři postupy na evropský šampionát. Ve zmíněném roce 2011 si z Dánska dokonce odvezla třetí místo, jenže od té doby už nepostoupila v žádném z pěti kvalifikačních cyklů. Boj o nedávno uskutečněné EURO Bělorusům zkomplikoval samotný los. V konkurenci Nizozemska, Portugalska a Norska obsadili ve skupině čtvrté místo před Kyprem a Gibraltarem.
Island

Islandský výběr do jednadvaceti let má na co navazovat, neboť v předcházejícím cyklu na úkor Irska nebo Švédska podruhé v historii postoupil z kvalifikace na závěrečný turnaj. V Maďarsku každopádně skončil hned v základní skupině. Islanďané dali jediný gól při úvodní porážce 1:4 s Ruskem. Poté nestačili 0:2 na Dány a stejným výsledkem podlehli také Francouzům. V nové kvalifikaci to nebude mít tato ostrovní zemička snadné. Jasným favoritem na postup je Portugalsko, kterému chtějí konkurovat i Řekové.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na příští mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Běloruskem a Islandem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.