Poláci doma po poněkud nervozním dobýváním moldavské obrany v úvodu zápasu našli díky gólu z penalty klid. Ve druhé půli pak, možná až na její začátek, byli jasně lepším týmem a v závěru utkání již kralovali na hřišti. Já se s vámi pro dnešní večer loučím a u dalších, nejen fotbalových online přenosů se těší na počtenou Jaroslav Svoboda.
90
Nastavovat se budou dvě minuty.
89
Tak ještě šance hostů, Alexejevova bomba končí v rukavicích domácího brankáře.
83
Moldavané v 83. minutě vystřídali, odešel Suvorov, přšel Alexejev.
89
Zápas se již spíš dohrává. Domácí drží více balon na kopačkách, hosté polevili ve snaze o srovnání skóre.
86
Poláci kralují na trávníku a pohazují si balon z nohy na nohu, Moldavané by už asi rádi slyšeli závěrečný hvizd píšťalky sudího Spathase.
84
Další míč v moldavské brance, ale máván ofsajd! Nicméně ten byl opravdu tak decimetrový, že tohle jsou naprosto hraniční situace, které já osobně považuji za momenty, které by měli rozhodčí v rámci zachování plynulosti a hlavně útočnosti hry pouštět.
81
Polsko právě vstřelilo branku!
Tento drtivý tlak nemohl skončit jinak. Rohový kop sice hosté se štěstím odvrátili mimo šestnáctku, ale polský výběr vrátil balón do vápna přímo na hlavu JAKUBA WAWRZYNIAKA, který ve výskoku poslal míč na zadní tyč!
79
Glikova hlavička končí po teči o záda jednoho z moldavských beků za brankou.
79
Další bleskový výpad favorita hasil Armas, který zpětnou přihrávku odkopl na roh!
77
Lewandowski z pravého křídla otestoval pozornost Namasca, domácí jsou teď velmi nebezpeční, to vše tím, jak se v moldavské obraně tvoří skuliny. Hosté totiž musí útočit.
73
Hosté ještě střídají a posilují ofenzívu, místo Ivanova přichází Onica.
73
A Poláci dostali míč do sítě! Sobiech hlavičkoval před branku, kde tečoval balon ještě Wasilewski! Paradoxně tím připravil Polsko o dvougólové vedení! Byl totiž v ofsajdu! Sobiechova hlavička by však do sítě asi doputovala sama o sobě!
72
A Sobiech se hned dostává po necelé minutě na pažitu ke střele, ta je sražena mimo branku a Poláci mají roh.
71
Poláci střídají, místo Mierzejewskiho přichází na trávník Sobiech.
70
Naopak zahrozili Poláci a Mierzejewski v obrovské šanci neprostřelil Namasca!
69
Poláci jakoby vycítili chvílemi to, že Moldavané mohou být nebezpeční, a tak sestavili defenzivní val, skrze který hosté hledají cestu velmi těžce. A zatím nenašli.
66
Další střela Moldavanů, tentokrát těsně vedle.
65
Tytoň lape nemastný pokus hostů.
64
Oba týmy marně hledají cestu do koncovky, aktivnější jsou v tuto chvíli domácí hráči, jenže když už se dostanou k centru do vápna, tak tam sbírají míč hosté.
58
Tvrdá bomba Piszczeka těsně vedle!
54
Následná standardka ale zahrána naprosto katastrofálně, několikanásobný ofsajd...
53
Gatcan procházel po levém křídle a byl to Wasilewski, kdo jej nedovoleně zastavil a za svůj zákrok dokonce vidí žlutou kartu.
50
Moldavané nezačali druhý poločas špatně, Suvorov měl také náznak slibné střelecké pozice, ale těsně před ním míč poskočil a bylo - míč minul.
46
Ovsjannikov nahrazuje na hřišti Patrase, takže střídání i na moldavské straně.
Poláci střídají, Sobota nahradil na hřišti Saganowskiho.
Moc se toho nenastavilo, nicméně Poláci doma ve Vratislavi vedou 1:0 gólem Blaszczykowskiho z penalty ze 33. minuty. V závěru půle měl vyrovnání na noze Picusciac, ale svou tutovku zazdil. Takže Moldavané mají ještě druhý poločas na to, aby se pokusili získat velmi cenný bod z Polska. A nebo i víc. Domácí naopak určitě touží po navýšení svého náskoku. Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
43
Moldavané byli neskutečné blízko vyrovnání! Podařilo se jim dostat balon za obranu, do vápna někde na značku pokutového kopu, kde stál zcela volný Picusciac! Ten však absolutně ztratil hlavu, i přes hromadu času střílel z první a jeho nepovedený nárt skončil těsně vedle polské branky! Picusciacova hlava je v dlaních, teď nevím, zda zklamáním, a nebo ze strachu před několika pohlavky od spoluhráčů.
41
Moldavané, jakmile musí začít tvořit a hrát, tak mi připadají, jak to jen říci... Už to mám, "bežžubí"... Dlouhý nákop do vápna končí za čárou.
38
Namasco zůstává ležet na trávníku po střetu s dvěma protihráči, bolestivá grimasa v obličeji nejeví nic příjemného.
36
A Moldavané ožili, musí vyrovnat, to je jasné. Hned z první akce závar u Tytoně, Patrasova rána nakonec byla zablokována a polský gólman ji lapil ze vzduchu, dá se říci pohodlně.
33
Domácí výběr jde do vedení. Ať už to faul byl, nebo tomu Piszczek přidal, JAKUB BLASZCZYKOWSKI trefuje pod břevno a domácí tak konečně vyzráli na moldavskou defenzívu, a to ve chvíli, kdy muselo být velké vápno povinně vyklizeno.
32
Ale byl to tedy takový zákrok, kde bych rád využil opakovaček, protože těžko říci, jak velký ten kontakt byl...
Faulovaný byl Piszczek.
32
Penalta pro Polsko!
30
"Bíločervení" marně hledají cestu do zakončení, v moldavském brankovišti je totiž přeplněno jak na sociálce v den výplat dávek.
23
Poláci sevřeli soupeře kolem šestnáctky, ale každý míč mířící do vápna defenzíva hostů odvrátila. Když to pak domácí zkusili individuálně, tak byli zastaveni na hranici faulu, ten však nebyl písknut, naopak Polanski pak vytasil zákrok, který již posouzen jako nedovolený byl.
21
Moldavané volí jiný systém přechodu do útoku, po krátkých přihrávkách následuje většinou delší pas na hranici polské defenzívy... No a tam to končí.
18
Oba týmy se marně snaží něco vymyslet, pokud tedy jejich snaha není jen zdánlivá. Domácí se snaží roztahovat hru do křídel a získávat tak prostor pro kombinaci. Moc se jim to zatím nedaří.
14
Gatcanova (MOL) rána byla zblokována.
13
Moldavané si předávají míč na vlastní půlce, nikam zdánlivě nespěchají.
12
Fauk Glika (POL) přináší přímý kop pro Moldávii.
11
Po zblokované střele Mierzejewskiho kopali domácí fotbalisté roh, který však Moldavané uhlídali.
6
Gatcan fauloval Mierzejewskiho a Moldavan inkasuje žlutou kartu.
5
Saganowski míjí moldavskou branku.

Polsko: Tytoň - Glik, Wawrzyniak, Piszczek, Wasilewski - Blaszczykowski, Borysiuk, Polanski, Mierzejewski - Lewandowski, Saganowski

Moldavsko: Namasco - Armas, Golovatenko, Epureanu - Racu, Covalciuc, Gatcan, Patras, Ivanov - Picusciac, Suvorov

Rozhodčí: Spathas - Bozatzidis, Saraidaris.
2
Za malou chvíli přineseme kompletní soupisky obou mužstev.
1
Za pár minut začne ve Vratislavi kvalifikační utkání.
Dnešní utkání se bude konat na stadionu, kde odehrála česká reprezentace na fotbalovém Euru kompletní základní skupinu, tedy ve Wroclawi.
Moldavsko do kvalifikační skupiny, kde je jasným favoritem Anglie, vstoupilo právě domácím zápasem proti Albionu. Utkání bylo jednoznačné a výsledek 0:5 z pohledu Moldavska hovoří za všechno. Dnes by Moldavané neměli být rovnocenným soupeřem.
Polsko vstoupilo do kvalifikace v pátek, kdy sehrálo utkání na hřišti Černé Hory. Poláci na horké balkánské půdě ukopali cenný bod, ale vstup do kvalifikace nemůžou považovat jako úspěšný, jelikož by dnes měli určitě bodovat za tři body proti outsiderovi z Moldavska.
Hezký úterní večer, vítejte u sledování dalšího ze zápasů kvalifikace o postup na MS do Brazílie. Svoje druhé vystoupení Sehraje domácí polská reprezentace proti Moldavsku
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.