To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno, i když v samém závěru si ještě domácí vypracovali gólovou šanci, Ring hlavičkuje na vzdálenější tyči po centru z levé strany, ale míč míjí bránu. Bělorusko tak v Helsinkách nezískalo ani bod, naopak zatím poslední Finsko získává své první tři body do tabulky kvalifikační skupiny a posunuje se třetí místo před Gruzii, na kterou má náskok jednoho bodů, navíc mí k dispozici o jeden zápas více. Ztráta na druhou Francii se zdá být nedostižná, "Galský kohout" si pětibodový náskok s největší pravděpodobností pohlídá.
90+2
Šance Běloruska se tak ocitají téměř na nule, Finsko by svůj náskok v přesile uhájit již mělo.
90+1
Rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby a pozor, za faul na polovině Finska dostává druhou žlutou a tedy i červenou kartu Pavel Nechajčik!
90
Začala poslední minuta základní hrací doby, hosté drtí domácí reprezentaci před jejich bránou.
89
Mäenpää si "vyčíhal" střelu Kalačeva z pravé strany a bude rozehrávat.
88
Finové mohli rozhodnout, ve vápně však nepřešel Hämäläinen přes bránícího hráče, šance Bělorusů stále žije.
87
Nechajčik faulován na pravé straně v blízkosti pravého rohového praporku, diváci trnou.
85
Poslední pětiminutovka dnešního utkání, Bělorusové vrhají poslední zbytky sil do útoku.
84
Finové se usilovně brání v deseti před vlastním vápnem.
83
Bělorusové kombinují na polovině soupeře.
82
Žlutou kartu dostává domácí Jarkko Hurme za faul na vlastní polovině.
82
Jeremenko střílí z hranice pokutového území, ale míč letí nad bránu.
81
Píč putuje po ose Hämäläinen, Sparv, Forssell, ale nakonec akci Finska končí odpískaný ofsajd.
80
Začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání, domácí stále drží jednobrankové vedení.
79
Dlouhými kolmicemi se nyní Finové dostávají před pokutové území soupeře, ale Jeremenko pálí vedle.
78
I Bělorusko střídá, hřiště opouští Šitov a přichází Timofej Kalačev.
77
Zároveň dostává žlutou kartu hostující Nechajčik za faul na polovině hřiště.
77
Finsko naposledy střídá, Pukkiho nahradí Forssell.
76
Hosté se dostávají opět k míči a je z toho střela, která míří přesně do míst, kde je připravený Mäenpää.
75
Hurme odkopává do autu, hosté vhazují z pravé strany. Centr Šitova z pravé strany končí na druhé straně v autu.
74
Tentokrát finská obrana nepustila soupeře do zakončení.
73
Pavlov rozehrává další rohový kop z levé strany, Roďjonov hlavičkuje, ale míč je tečován a končí opět mimo brány, další roh pro Bělorusko.
72
Anton Putsila zakončuje "z první" na hranici pokutového území, po skvělé přihrávce z pravé strany, míč letí těsně vedle, povedená střela!
71
Kisljak fauluje, zastavuje útočnou akci domácích na polovině hřiště.
70
Šestý rohový kop Běloruska rozehrává z levé strany Pavlov, ale Šitov se k hlavičce nedostal.
69
Jeremenko poté rozehrává další rohový kop, ale to nebylo dobře kopnuté, hrají hosté.
68
Střídají i domácí, Tim Sparv nahradí Tainia.
67
Dobře kopnutý rohový kop domácích, Markus Halsti se dostává k hlavičce, míč letí mimo bránu.
66
Hosté střídají, hřiště opouští Dragun, nahradí ho Aleksandr Pavlov.
66
Míč se dostává na druhou stranu, kde odehrává obrana Finska.
65
Jeremenko nezachytil přihrávku, hosté se ženou k pokutovému území a nakonec akrobatický zákrok Halstiho odvrací míč po centru Šitova z pravé strany na roh.
63
S ním si obrana Běloruska dokázala poradit.
62
Jeremenko přihrává zadovkou na Pukkiho, ten se ve vápně dostává v pádu ke střele, ale je bráněn a nemá dostatek prostoru na přesné zakončení, je z toho rohový kop pro Finsko.
61
Obrana Finska odkopává míč až na polovinu soupeře, kde se k němu dostává vyběhnuvší gólman Veremenko.
60
Hodina hry za námi, hosté prohrávají v Helsinkách s reprezentací Finska 0:1 a nyní mají k dispozici, po zákroku Hurmeho, rohový kop z levé strany.
59
Bělorusko se tak bude muset začít více tlačit do útoku.
57
Finsko právě vstřelilo branku!
Veremenko se nešťastně ohlíží za míčem, který se "šourá" do brány po nepovedené střele Romana Jeremenka z pravé strany, kdy si míč si nakonec do brány nešťastně sráží bránící Igor Šitov, i když gól je nakonec připsán KASPERU HÄMÄLÄINENOVI!
56
A míč odhlavičkovává Martynovič mimo pokutové území, dva dobré obranné zákroky.
55
Před Jeremenkem odvrací obránce Martynovič skvělým skluzem, Finsko bude rozehrávat rohový kop z pravé strany.
54
A Hurme se hned zapojuje do rozehrávky, ale jeho nákop je nepřesný, hrají hosté.
53
Finové jsou nuceni střídat, zraněný Kari Arkivuo nemůže pokračovat dál v utkání, nahradí ho Jarkko Hurme.
53
Míč však okamžitě v moci domácích, kteří zahrávají alespoň do autu.
52
Vypadá to na volný kop z nebezpečné vzdálenosti od brány Finska.
51
Z hlediště Olympiastadionu se ozývá opět pískot.
50
Úvodní pětiminutovka druhé půle zatím v moci Bělorusů.
49
Tam ale faulují a z levé strany rozehrávají domácí fotbalisté, míč letí na polovinu hostů.
48
Bělorusové se několika přihrávkami dostávají na polovinu soupeře.
47
A je tu hned aktivní Jeremenko, jehož střela míjí bránu.
47
Hetemaj dobře zasáhl na polovině hřiště a Finové získávají autové vhazování z levé strany.
46
A to bylo to poslední, co jsme na Olympiastadion v Helsinkách mohli sledovat, první poločas končí a domácí zatím hrají s reprezentací Běloruska nerozhodně 0:0. Oba týmy si v první půli dokázali vypracovat šance, ale z jedné gól nepadl. Doufejme, že se ho dočkáme ve druhém poločase, který začne přibližně v 19:03 hodin.
45+1
Stanislav Dragun posílá nadýchaný centr do vápna, tam hlavičkuje Bordačev, ale těsně vedle brány!
45+1
Znovu domácí Halsti fauluje na levé straně, to je třetí odpískaný faul, zatím pouze jeden potrestal sudí Hacmon kartou, hosté rozehrávají.
45
Probíhá poslední minuta prvního poločasu, rozhodčí ještě zřejmě bude něco nastavovat.
44
Sergej Kisljak "rosického" šajtlí zkouší překvapit domácího Mäenpää v bráně, ale míč má vnější rotaci a míří vedle brány!
43
Arkivuo odkopává míč do autu, hosté vhazují na vlastní polovině z levé strany.
42
Jeremenko může zakončit uvnitř vápna, ale pod nohy se mu vrhl bránící Martynovič, to by byla gólovka!
40
Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí reprezentace potřebuje uklidnit hru, v posledních minutách měli více šancí hosté.
38
Skvělá hlavička Stanislava Draguna z hranice vápna, který se opřel do míče a ten jen s námahou a s přispěním štěsí, likviduje gólman Mäenpää!
37
Nepřesnost v rozehrávce a hned se Anton Putsila žene s míčem směrem k pokutovému území soupeře.
36
Tentokrát se Bělorusko dostávalo do dobré šance po rohovém kopu, nakonec vše finská obrana, s vypětím všech sil, zvládla, ale je to hrozba ze strany hostů.
35
Bělorusko se nyní častěji dostává před pokutové území Finska a vybojovalo druhý roh v krátké době po sobě, což rozlítilo domácího kouče Paatelainena.
34
Hosté z rohového kopu neohrozili bránu, hrají domácí fotbalisté.
33
Velice povedená střela Antona Pustily, který si připravil míč na pravou nohu na hranici vápna a posílá míč těsně vedle tyče, nakonec je z toho roh, míč byl zřejmě někým tečován.
32
Kde mohou Bělorusové zaútočit, to by ale přihrávka Stanislava Draguna musela být přesnější...
31
Teemu Pukki udržel nyní míč na svých kopačkách proti dvěma obranným skluzům soupeře, přesto se míč vrací na polovinu Finska.
30
Je za námi půlhodina hry, zatím mají lehce převahu domácí Finové, na první gól si však musíme ještě počkat.
29
Tradiční exekutor takových kopů, Roman Jeremenko posílá centr do pokutového území, míč ale "sbírá" ze vzduchu pozorný Veremenko.
28
Nákop na pravou stranu, kde si míč zpracovává Pukki, ale je faulován Filipenkem, Finové budou rozehrávat volný kop z pravé strany, z blízkosti pokutového území Běloruska.
27
Ani z tohoto rohového kopu se Finové neprosazují, hraje soupeř.
26
Ale Finové mají opět míč, ten z kopačky Jeremenka letí na levou stranu, kde si naskakuje Hetemaj, ale před ním bránící Nechajčik odvrací na roh.
25
Alexander Ring posílá spíše propagační střelu na bránu Běloruska, míč letí vysoko nad.
24
Míč má ve své moci Mäenpää, který bude moci rozehrát.
23
Zatím však často, stejně jako nyní po zásahu domácího Hetemaje, ztrácejí míče.
22
Bělorusové nikam nespěchají, drží míč na svých kopačkách a postupně pronikají na polovinu soupeře.
21
Publikum mohutně povzbuzuje domácí reprezentaci, která je zatím mírně aktivnější.
20
To byla velká šance, Perparim Hetemaj se dostává k meči, který neobratně ve vápně tečuje, ale pouze vedle brány!
19
Po zákroku Bordačeva budou mít domácí výhodu rohového kopu z pravé strany, rozehrává Jeremenko.
19
Alexander Ring faulován, domácí rozehrávají, ale hned vzápětí je faulován do obličeje Hetemaj.
18
Přiznám se, že netuším, proč byl Balanovič střídán, ani při odchodu na lavičku nebylo patrné nějaké zranění.
17
Ano, je to tak, Bělorusko střídá, ze hřiště odchází Sergej Balanovič, kterého střídá Pavel Nechajčik.
16
Pouze odevzdaný míč domácích, publikum nespokojeně píská a pozor, na straně Běloruska se připravuje střídání!
15
Hleb faulován domácím Teemu Tainiem na půlící čáře, ale hosté okamžitě o míč přichází.
14
Jeremenko si naskakuje na centr z levé strany, jen těsně nedoskakuje.
13
Již se hraje, Finsko na polovině soupeře.
11
Rozhodčí pískají faul domácímu Halstimu, ten již jednu kartu dostal, musí si dávat pozor!
10
Finský kouč Mixu Paatelainen nevypadá zatím příliš spokojeně s herním projevem svých hráčů.
9
Dlouhý nákop finské obrany odvrací Martynovič.
7
Pukki se probíjí u pokutového území hradbou hráčů v červeném, ale nakonec ztrácí míč.
6
Žádné ohrožení pro domácí bránu, Finové zakládají protiútok.
5
Bělorusové se posouvají blíže k pokutovému území Finska, po dalším faulu, za který navíc domácí Markus Halsti dostává žlutou kartu!
4
Faul Pukkiho téměř na polovině, hrají hosté.
3
Domácí rozehrávají z pravé strany, ale Veremenko nakonec nemusí zasahovat.
3
První přihrávka do pokutového území, Finové mají k dispozici rohový kop po dobrém skluzu jednoho z obránců Běloruska.
2
Veremenko si poprvé sáhl na míč, po "malé domů" Bělorusů.
1
Na stadionu v Helsinkách hrají státní hymny, nejprve běloruská, nyní finská.

Finsko: Mäenpää – Pasanen, Arkivuo, Raitala, Halsti, Tainio, Jeremenko, Hämäläinen, Hetemaj, Ring, Pukki

Bělorusko: Veremenko – Filipenko, Bordačev, Šitov, Martynovič, Hleb, Balanovič, Kisljak, Dragun, Roďjonov

Rozhodčí: Hacmon – Nahmias, Šimon (vš. IZR).
Vítejte u on-line přenosu utkání kvalifikační skupiny I o postup na Mistrovství světa v kopané, v němž Finsko přivítá na svém hřišti v Helsinkách Bělorusko.
Vzájemné zápasy –
01.03.2006 / Přátelský z. / Finsko – Bělorusko 3:2p
02.06.2008 / Přátelský z. / Finsko – Bělorusko 1:1
FINSKO
Finsko je aktuálně na posledním, tedy pátém místě kvalifikační skupiny, když v dosud odehraných třech utkáních zatím pouze dvakrát remizovalo a jednou prohrálo. Na svou první výhru tak stále čeká. Do kvalifikace vstoupili Finové dvěma domácími zápasy, z nichž vytěžili pouze bod, a to za remízu s Gruzií (1:1). S Francií v prvním utkání prohráli 0:1. . Ztráta bodů se silnou Francií se možná čekat dala, ale pouze bod ze zápasu s Gruzií, to bylo pro Finsko zklamání. Zvlášť, když je čekal další kvalifikační souboj na hřišti nejlepšího světového týmu, Španělska. 22. března 2013, na stadionu El Molinón v Gijónu se však v souboji s úřadujícími mistry světa i Evropy zrodil historický výsledek pro celou finskou kopanou – 1:1! Španělsko šlo sice ve 49. minutě do vedení zásluhou Sergia Ramose, ale jedenáct minut před koncem zápasu Finové udeřili. Rychlý protiútok provedl po pravé straně hřiště Ring, nacentroval na nekrytého Pukkiho a španělská defenziva v čele s náhradním gólmanem Valdésem jen přihlížela – 1:1. Skandinávský výběr senzační výsledek udržel až do konce a na sever si odvezl cenný bod.
BĚLORUSKO
Bělorusové jsou na tom v tabulce kvalifikační skupiny o něco lépe, když aktuálně jsou na čtvrtém místě. Mají však o pouhý bod navíc, ovšem také o odehraný zápas více. Na svém kontě mají již jedno vítězství, narozdíl od svého hostitele, a to v posledním odehraném kvalifikačním utkání v domácím prostředí s Gruzií (2:0). Předtím však muselo Bělorusko třikrát "spolknout" hořkost porážky, když postupně nestačilo na Gruzii (venku 0:1), Francii (venku 1:3) a Španělsko (doma 0:4). Narozdíl od Finska, Bělorusko v aktuálním kalendářním roce ještě kvalifikační zápas neodehrálo. Má však za sebou úspěšné období, když od nepříjemné porážky se Španělskem v následujícíh šesti reprezentačních utkáních čtyřikrát vyhráli, jednou remizovali a pouze jednou prohráli – 21. 3. 2013 v Jordánsku 0:1. V posledních dvou přátelských zápasech Bělorusové vyhráli v Kanadě i v Estonsku, pokaždé 2:0.