To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno, domácí hráči se radují, v souboji s velkým favoritem vyválčili bod, naopak pro Polsko je to smutný "obrázek". Dnes totiž měli v Kišiněvě vyhrát, pokud chtěli dál pomýšlet na postup na MS. Také k tomu měli hodně blízko, po brance Blaszczykowskiho hned v sedmé minutě zápasu to vypadalo, že Polsko dnes Moldávii nasází několik gólů a v klidu si z Kišiněva odveze tři body. Opak ale byl pravdou, hosté si sice vypracovali velké množství šancí, ale gólmana Namaşca již vícekrát překonat nedokázali. To domácí ještě do přestávky stihli vyrovnat, když se z ojedinělé šance prosadil ve vápně Sidorenco, to se "psala" sedmatřicátá minuta. Ve druhé půli jsme sledovali poměrně vyrovnaný zápas, který tak po zásluze končí nerozhodným výsledkem.
90+4
Mezitím se již rozběhla čtvrtá a tedy poslední minuta nastaveného času, domácí mohli zahrozit z rychlého protiútoku, ale nezvládli to, Boruc vykopává.
90+3
Lewandowski sklepává ve vápně centr z levé strany, ale obrana odkopává, hosté vhazují z pravé strany.
90+2
Autové vhazování Moldavska z pravé strany na vlastní polovině, to je dobré pro domácí reprezentaci.
90+1
Již probíhá nastavený čas, Moldavsko se bude muset ještě čtyři minuty usilovně bránit, přesně tolik totiž sudí nastaví.
90
Začíná poslední minuta řádné hrací doby, hosté již hrají v mírné křeči, navíc sudí píská hraní rukou, k míči se dostanou domácí fotbalisté.
89
Míč na kopačkách hostů, kteří se snaží nějakou kolmicí překonat bránící blok Moldavska, zatím bez úspěchu.
88
Na hřišti jsou nosítka, domácí Dědov se nakonec ale zvedá z trávníku a odchází za postranní čáru po svých.
87
Fotbalisté Moldavska ale rychle přistupují k soupeři, rozhodně překvapují svou fyzickou připraveností! Lewandowski se snaží natlačit do vápna míč se dostává ke Koseckemu, ten střílí, ale Namaşco chytá.
86
To již probíhá poslední pětiminutovka řádné hrací doby, s ambicemi Polska na tříbodový zisk to nevypadá zrovna dobře.
85
Namaşco vykopává od své brány a dává si pochopitelně na čas...
84
Jedrzejczyk posílá "nadýchaný" centr z pravé strany, ale přímo do rukavic Namaşca.
83
Nakonec bude rozehrávat Boruc, hosté to mohou znovu zkusit.
82
Ještě před rozehráním volného kopu z půlící čáru domácí střídají, Ovseannicov nahradí Antoniuce.
82
Jedrzejczyk fauluje pronikajícího Ionitu, další cenné vteřiny pro domácí tým.
81
Poláci si uvědomují, že bod z Moldavska by byla citelnou ztrátou, dnes si do Kišiněva přijeli pro všechny body.
80
Je před námi poslední desetiminutovka dnešního utkání, Polsko bude rozehrávat po faulu na polovině soupeře z levé strany.
79
Bleskové střídání v sestavě Polska, Polanski odchází, na trávník sprintuje Sobiech.
79
Domácí se již nepouští do útočení, na polovině hřiště číhá osamocený Sidorenco, všichni ostatní usilovně brání.
78
Míč nyní létá více vzduchem než po zemi, přesto získávají převahu hosté.
77
Míč nakonec končí u domácího gólmana, který vykopává.
76
Jedrzejczyk vrací míč zpět na půlící čáru na Salamona.
74
Domácí střídají, Suvorova nahradí Aleksandr Paşcenco.
74
Jako správný kapitán vzal nyní Jakub Blaszczykowski vše na sebe, zkouší střelou z přibližně pětadvaceti metrů překvapit Namaşca, ten ale kontroluje dráhu míče, který míří nad bránu.
73
S vypětím všech sil se domácí ubránili, přesto hosté zůstávají u míče.
73
Přesto nakonec byl míč ještě tečován, rohový kop z levé strany pro Polsko.
72
Poláci se derou do útoku, Krychowiak se opět rozhodl řešit situaci sám, střílí ze střední vzdálenosti, ale pouze vysoko nad bránu.
71
Moldavsko poprvé střídá, za potlesku tribun odkulhal Eugen Bordian, kterého nahradí jmenovec Eugen Cebotaru.
70
Rohový kop pro Polsko z pravé strany, Zielinski se dostává do zakončení z pravé strany, je ale v ostrém úhlu, přesto musel míč Namaşco chytat.
69
Míč se však ocitá až u branky Polska, které musí znovu kombinovat.
68
Každopádně hosté vhazují aut z pravé strany.
67
V posledních vteřinách, kdy se hraje před vápnem Moldavska, toho příliš nevidíme přes nepříjemnou mlhu z nějaké pyrotechniky.
66
Poláci tuší, že čím déle se jim nepodaří vstřelit vedoucí gól, tím blíže budou mít domácí k zisku minimálně bodu.
65
Gacan fauluje pronikajícího Zielinskiho ve středovém kruhu a dostává za tento faul žlutou kartu.
64
Druhé střídání v sestavě hostů, Maciej Rybuse nahradí Jakub Kosecki.
63
Boruc vykopává, míč letí na polovinu Moldavska.
62
První střídání v utkání, Adrian Mierzejewski odchází z hrací plochy, nahradí ho Piotr Zielinski.
61
Krychowiak zkouší prokličkovat do vápna z pravé strany, ale nepřešel přes obranu a míč ztrácí.
60
Je za námi hodina hry, zatím, překvapivě, sledujeme vyrovnanou partii, nyní mají dokonce domácí více ze hry, stav je nerozhodný 1:1.
59
Artur Ionita měl na noze vedoucí gól Moldávie, jeho střela z levé strany ale míří pouze mimo bránu!
58
Rychlý protiútok domácích zastavuje odpískaný ofsajd Sidorencovi.
57
Technická převaha je sice na straně Polska, domácí to ale nahrazují neskutečnou bojovností.
56
Rozhodčí pískají hraní rukou domácího Dědovovi, dokonce mu musí sudí domlouvat, že "takhle ne", ale opakovaný záběr dokazuje, že se rozhodně o ruku jednat nemohlo.
55
Dobrý nákop na levou stranu, kde sprintuje domácí Dědov, ale byl zastaven Salamonem, míč končí v autu.
54
Polsko kombinuje na polovině soupeře z levé strany, ale Wawrzyniak ztrácí míč ve vápně.
53
Žlutá karta pro domácího Alexandra Antoniuce, který skluzem zastavuje průnik jednoho z Poláků.
52
Výkon Moldavska je minimálně o třídu lepší, než tomu bylo v úvodu utkání, kdy jako by domácí nastoupili proti Polsku s respektem.
51
Zajímavá situace před brankou Moldávie, tam hlavičkovat Lewandowski zpět před bránu, obránce hlavičkoval do rukou gólmana, kterému se ale nedařilo míč chytit, ještě, že tam nebyl nikdo v červeném, kdo by dorazil míč do brány.
50
Bordian vhazuje na vlastní polovině z pravé strany, míč míří postupně až k brance Polska, kde musí rychle rozehrát Boruc.
49
Vitalij Bordian centruje do vápna z pravé strany, míč má ve své moci Boruc.
48
Která končí šancí, ale to by nesměl jeden z polských reprezentantů ztratit míč v pokutovém území, míč má ve své moci Namaşco.
47
Polsko se nikam zatím netlačí, sledujeme postupnou kombinaci hostů.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:16 hodin.
Je konec, první poločas skončil nerozhodným výsledkem. Hlavně Polsko může litovat nevyužitých šancí, kdy po brance Blaszczykowskiho několikrát nebezpečně zahrozili, vždy však buď těsně vedle brány nebo byl na místě pozorný Namaşco. Nakonec se domácí dočkali ve 37. minutě vyrovnání, když se prosadil ve vápně Sidorenco, který tak zatím stanovil konečné skóre prvního poločasu.
45+1
Hlavní sudí Teixeira Vitienes ze Španělska nastaví jednu minutu nad rámec pětačtyřiceti minut.
45
Začala poslední minuta prvního poločasu, na bránu míří střela Gackana z levé strany, míč končí vysoko nad bránou, Boruc rozehrává.
44
Další autové vhazování domácích z pravé strany, ale míč mají znovu hosté.
43
Míč v autu, na polovině hřiště z pravé strany vhazují domácí. Nakonec se míč dostává až k Borucovi.
42
Lewandowski naskakuje na centr z levé strany, ale zády k bráně hlavičkuje mimo.
41
Od bránícího Gackana se míč dostává do autu, hosté vhazují z levé strany.
41
Po faulu domácích na vlastní polovině se Polsko dostává k rozehrání volného kopu.
40
Polsko odvrací nebezpečí, domácí nyní zle zahrozili!
39
A pozor, další šance domácích, Sidorenco se tlačí k dorážce, kdy míč Borucovi vypadl z náruče, ještě štěstí, že Salamon stihl odkopnout na roh!
38
Tak to je zajímavý průběhu, Polsko bylo v prvním poločase jasně lepší, vytvořilo si několik "tutovek", ale nyní se musí smířit s remízovým stavem.
37
Moldavsko právě vstřelilo branku!
EUGEN SIDORENCO nyní využil zaváhání obrany Polska a z ojedinělé šance se domácí dočkali vyrovnání! Sidorenco může poděkovat přihrávce Bordiana z pravé strany, která sice byla prudká, ale přesná, Sidorenco tváří v tvář Borucovi úspěl a je vyrovnáno!
36
Nepřesný nákop Polska, hrát mohou domácí.
35
Mierzejewski však rozehrává přímo do hlavy jednoho z domácích hráčů ve zdi, přesto bude mít Polsko výhodu rohového kopu z pravé strany.
34
Velice dobrá příležitost pro Polsko, které má k dispozici volný kop ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů.
33
Hosté posílají dlouhý nákop dopředu, kde je faulován Polanski.
31
Míč na polovině Polska, hosté v klidu kombinují.
30
Mierzejewski rozehrává rohový kop z levé strany, po hlavičce jednoho z Polák letí míč těsně vedle, další velká šance hostů.
29
Povedená střela Eugena Polanskiho z pravé strany, míč letí těsně vedle brány!
28
To nebyl dobře kopnutý roh, domácí mohou zaútočit.
28
Jakub Wawrzyniak vybojoval pro Polsko další rohový kop.
27
Za asistence reprezentačních lékařů odchází za postranní čáru, ale zřejmě bude moci pokračovat v utkání.
26
Jakub Blaszczykowski zřejmě v souboji dostal úder do hrudi, musí být ošetřován.
25
Ani z následné šance se hosté neprosazují, Blaszczykowski střílí z levé strany pouze do boční sítě.
24
Obrovská šance Rybuse, další neskutečná hrubice obrany obrana Moldávie, Namaşco je ale úspěšnější, skvělý zákrok!
23
Poláci vrací míč až k Borucovi, ten rozehrává.
22
Adrian Mierzejewski se blýskl skvělou individuální akcí, z pravé strany se dostal blíže na střed vápna, vystřelil, Namaşco byl připraven.
21
Bordian zkouší centrovat z pravé strany, ale odhlavičkovává obrana Polska, domácí zůstávají u míče.
20
Bordian v nouzi odkopává, za míčem na pravé straně sprintuje Gackan, před kterým odkopává do autu Komorowski.
19
Domácí rozehrávají "na krátko", pak posílají centr z pravé strany, ale pro ten si "došel" Boruc.
18
Alexandru Dědov získává rohový kop pro Moldavsko z pravé strany.
17
Salomon rozehrává z levé strany, hlavičkuje Grzegorz Krychowiak, ale pouze nad bránu.
16
Adrian Mierzejewski "kroutí" míč do vápna, tam ale odhlavičkovává Gackan na roh.
15
Znovu zastavuje obrana Moldávie průnik soupeře za cenu nedovoleného zákroku.
14
Nyní faulují i domácí, Adrian Mierzejewski si staví míč na polovině domácích, ale posílá nepřesný míč, který odvrací obrana Moldávie.
13
Aleksander Gackan se ocitl na zemi, ale není to faul, domácí publikum píská.
12
Antoniuc vrací míč na svou polovinu, domácí zkusí znovu zakombinovat.
11
Hosté kontrolují hru, mají míč na svých kopačkách.
10
Ale pozor, v pokutovém území hodně drsně zastavuje Salamon pronikajícího Sidorenca, to byl faul na hranici pokutového kopu!
9
Z opakovaných záběrů je patrné, že při brance kapitána polské reprezentace zaváhala obrana domácích.
8
Favorizovaní Poláci se vedoucím gólem mohou dostat ještě do větší pohody.
7
Polsko právě vstřelilo branku!
Robert Lewandowski přesnou kolmicí nachází JAKUBA BLASZCZYKOWSKIHO, který se dostává za obranu Moldavska a pod padajícím Namascem dává vedoucí gól hostů.
6
Jedrzejczyk zkouší hlavičkovat v pokutovém území, ale úspěšnější jsou domácí.
5
Polanski se dostává k míči po přihrávce Blaszczykowskiho z pravé strany, ale je bráněn Bordianem, který odehrává na roh.
5
Ale to je ze strany Poláků vše, domácí vhazují z levé strany.
4
Salamon nakopává dopředu, míč získává Mierzejewski.
3
Poláci kombinují na vlastní polovině.
2
První hrozba Polska z levé strany, Gackan odvrací do autu.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Moldavsko: Namasco – Armas, Golovatenco, Epureanu, Ionita, Gackan, Dědov, Bordian, Antoniuc, Suvorov, Sidorenco

Polsko: Boruc – Jedrzejczyk, Komorowski, Wawrzyniak, Rybus, Polanski, Krychowiak, Blaszczykowski, Salamon, Mierzejewski, Lewandowski

Rozhodčí: Teixeira Vitienes – Diaz Casado, Magan (vš. ŠPA).
Vítejte u on-line přenosu utkání kvalifikační skupiny H o postup na Mistrovství světa v kopané, v němž Moldavsko přivítá na svém hřišti v Kišiněvě Polsko.
Vzájemné zápasy –
10.11.1996 / MS-kval.Ev Sk 2 / Polsko – Moldavsko 2:1
07.10.1997 / MS-kval.Ev Sk 2 / Moldavsko – Polsko 0:3
06.02.2011 / Přátelský z. / Polsko – Moldavsko 1:0
11.09.2012 / MS-kval.Ev Sk H / Polsko – Moldavsko 2:0
MOLDAVSKO
Moldavsko je aktuálně na pátém, tedy předposledním místě kvalifikační skupiny H, když za ním je již pouze outsider San Marino. V šesti odehraných utkání jedenkrát vyhrálo a jedenkrát prohrálo. Čtyřikrát již v kvalifikaci prohrálo a šance na postup jsou již nulové. O tom, že postupové šance Moldavska nejsou v současné době reálné, svědčí již samotný vstup do kvalifikace. Hned v úvodním zápase přivítalo na Stadionul Zimbru v Kišiněvě Anglii a po debaklu 0:5 následoval další těžký zápas v Polsku, hned o čtyři dny později. Ani ten Moldavci nezvládli a prohráli 0:2. Mírné zlepšení bylo patrné v domácím zápase proti Ukrajině, s níž dokázali uhrát bezbrankovou remízu a po povinném vítězství v San Marinu se diváci v Kišiněvě již nemohli dočkat zápasu proti vedoucí Černé Hoře. Nakonec se z výhry radovali hosté, kteří díky brance Mirko Vučiniče ze 78 minuty vyhráli 1:0. Předtím však neproměnili řadu příležitostí a navíc, od 61. minuty hráli bez vyloučeného Pekoviće. V posledním kvalifikačním utkání prohrálo Moldavsko v Ukrajině 1:2, když Alexandr Suvorov již pouze v 80. minutě snižoval na konečných 1:2.
POLSKO
Poláci jsou na tom v tabulce kvalifikační skupiny o něco lépe, když aktuálně jsou na třetím místě s bilancí dvou výher, dvou remíz a jedné prohry. Mají strejný počet bodů, jako čtvrtá Ukrajina (8), ale o čtyři více, než právě Moldavsko. Navíc má Polsko o zápas méně. Do kvalifikace vstoupilo nadějně, remíza 2:2 na hřišti silné Černé Hory byla považována za úspěch. Následovala povinná výhra nad Moldavskem na Stadion Miejski ve Wrocławi (2:0) a všichni se již těšili na lákavý domácí souboj s Anglií. Three Lions sice poslal na Stadionu Narodowy ve Varšavě do vedení Rooney ve 31. minutě, ale Poláci dokázali zásluhou Glika vyrovnat a nakonec si za remízu 1:1 připsali do tabulky bod, i když byli v zápase lepší, než Angličané. Dokonalé jarní vysřízlivění připravil Polákům reprezentační výběr Ukrajiny, který dokázal ve Varšavě vyhrát 3:1, když již v 7. minutě vedl 2:0 po brankách Jarmolenka a Husjeva! V posledním odehraném kvalifikačním utkání si Polsko připsalo povinné tři body za domácí výhru 5:0 nad outsiderem ze San Marina.