Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se již branky nedočkali. Řekové si tak ve skupině G připisují do tabulky cenné tři body, o kterých v podstatě rozhodla hloupá chyba brankáře Muchy. Závěrečný tlak už Slovákům vyrovnání nepřinesl.
90+3
Míč je na polovině hřiště, zřejmě je rozhodnuto...
90+3
V závěru ještě vidí žlutou kartu Maniatis.
90+3
Slováci okupují pokutové území Řecko, domácí jsou ale skvěle zataženi a nedávají hostům moc prostoru.
90+1
Weiss zahrával další standardku zhruba se 40 metrů, jeho pas ale adresáta nenašel. Míč má ve své moci Karnezis, který zrovna dvakrát z rozehrou nepospíchá.
90
Ještě tři minutky nastaví Deniz Aytekin.
89
Taktické střídání, odpracováno má Mitroglou, místo něj si na pár minut zahraje Fetfatzidis.
89
Po něm se k zakončení dostal Jakubov, jeho pokus byl ale zablokován obranou.
89
Nacvičený signál Slovákům nevyšel, útěchou jim může být rohový kop.
88
Slováci budou zahrávat znovu standardní situaci, Stocha fauloval Tziolis.
87
Ďuriše zakončení placírkou spíše připomnělo malou domů. Karnezis má míč ve své moci.
86
Po centru Stocha se k hlavičce dostal Škrtel, branka mu však byla malá.
85
Maniatis fauloval Ďuriše, který po svém příchodu hru Slovenska hodně osvěžil.
84
Ďuriš se na pravé straně přes dva obránce neprosadil, odkopávat od své branky bude Karnezis.
83
Dlouhý pas Škrtela se dostal na hlavu Jakubka, který ale bránu o kousek přestřelil! Poměrně slibná šance pro naše sousedy.
82
Střílený centr Weisse jen proletěl vápnem bez povšimnutí.
81
Ani Slováci si však šanci po rohu nevytvořili, šanci na reparát ale mají po faulu na Weisse kousek od praporku.
81
K zakončení se po rychlé akci dostal nový muž na hřišti Ďuriš, jeho střela se o třela ještě o jednoho obránce a Slováci budou kopat roh.
80
Máme před sebou posledních zhruba dvanáct minut, uvidíme, jestli se Slováci alespoň pokusí o vyrovnání.
77
Poslední změna v sestavě hostí, pro dnešek již dohrál Nemec, místo něj si zahraje plzeňský Ďuriš.
76
Hřiště opouští za bouřlivého potlesku kapitán Salpingidis, kterého nahradí Karagounis, a to i v roli kapitána.
75
Domácí zahrávali již sedmý rohový kop, ve vzduchu dnes ale kralují Slováci.
74
Samaras se skvěle uvolnil, jeho přihrávka do lajny ale byla krátká a došel si pro ní Škrtel.
73
Postupný slovenský útok nevyšel, u míče jsou znovu domácí.
71
Z třiceti metrů napřáhl ke střele Salpingidis, jeho pumelenice pořádně vystrašila fanoušky hostí, nakonec však letěla mimo tři tyče! Krásná střela řeckého kapitána!
70
Ošklivý faul předvedl Hubočan na Ninise, za žlutou může být rád.
69
Z hranice vápna střílel z otočky bez přípravy Holebas, jeho velmi zajímavý pokus ale těsně minul pravou tyč!
68
Po rychlém brejku domácích se ke střele dostal Salpingidis, tu ale dobře zablokoval Hubočan.
67
Slováci zahrávali standardní situaci, po které ale skončil míč za brankou Karnezise.
65
Maniatis fauloval uprostřed hracího pole, jeho obětí se stal Kucka.
64
Pouhou minut byl Jakubko na trávníku a hned vidí žlutou kartu za faul na Samarase.
63
Hned dvojí střídání si připravil hostující kouč, hřiště opouští Šesták a Pečovský, nahradí je Jakubko a Guéde.
63
61
Slováci se začínají dostávat na polovinu domácích, uvidíme, zda si připraví nějakou slibnou příležitost.
59
Weiss se skvěle prokličkoval až do vápna, jeho přihrávku ale vystihl Karnezis.
58
První změna v domácím dresu, Christodoulopoulose nahradí Ninis.
56
Obrovská šance Řeků, Mucha byl po lobu Salpingidise překonán, hostujícího brankáře ale zaskočil Hubočan, který míč z brankové čáry odkopl!
55
Centr prodlužoval Samaras, míč ale bez problémů Mucha sebral.
54
Další z faulů Weisse, Řecko má další šanci na vstřelení branky.
51
Slovenský brejk dokázal zastavit Manolas včas.
50
I do druhého poločasu vstoupili domácí daleko aktivněji, Slováci ale důsledně brání.
48
Holebas krásně prošel obranou po levé straně, jeho centr ale mířil na paty Salpingidise.
46
Oba celky nastoupily do druhé půle beze změn.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Máme za sebou první poločas, po kterém vedou Řekové 1:0. Začátek utkání jasně patřil domácím fotbalistům, prvotní tlak ale Slováci ustáli a začali se pozvolna dostávat před branku domácích. Ve 44. minutě přišel dosud jediný gól, když malá domů od Škrtela projela Muchovi pod nohou. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.
45
Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty navrch.
44
Řecko právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné! MARTIN ŠKRTEL přihrával malou domů, Muchovi ale míč podjel pod nohou a skončil v síti, to je hodně smolná chvíle! Hodně podobná branka, jako kterou si dala Plzeň v LM!
44
Holebas poslal do vápna pěkný centr, po kterém se k zakončení z halfvoleje dostal Torossidis, který ale branku přestřelil.
43
Šance pro domácí po faulu Hubočana.
42
Přijde mi, že už oba celky chtějí dohrát první poločas v klidu.
39
Šestak poslal do vápna centr z pravé strany, míč ale nenašel nikoho v modrém.
37
Samaras si naopak pomohl faulem na Weisse.
35
Kucka se provinil nedovoleně v souboji s Tziolisem.
34
Do velmi složité pozice se dostal Mitroglou, i tak ale dokázal ve vápně zakončit patou, vzhledem ke složitosti situace branku minul.
33
Stoch vidí žlutou kartu za nasimulovaný pád.
32
Hra se začíná pozvolna vyrovnávat, úvodní aktivita Řeků je pryč a hraje se převážně ve středu pole.
29
Salpingidis napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, přízemní střelu dokázal Mucha vyrazit a následně Škrtel míč uklidil do bezpečí.
26
Maniatis podskočil balon a daroval tak šanci Stochovi, kterému ale ve vápně dlouho trvalo, než míč zkrotil. Toho dokázal řecký obránce a svou chybu napravil. Slováci se ještě dožadují odpískání pokutového kopu po zákroku na Stocha. Sudího píšťalka ale zůstala správně němá.
25
Juraj Kucka přišel kousek před vápnem Řecka o míč v důsledku zbytečné kličky, pak se prezentoval útočným faulem.
23
Weiss si postavil míč na místo prohřešku, jeho centr ale dolétl jen na hlavu prvního obránce.
22
Možnost vyzkoušet si rozehru standardky budou mít i Slováci poté, co Holebas fauloval Šestáka, navíc za tento zákrok vidí řecký fotbalista žlutou kartu.
20
Zřejmě za nějaké připomínky k sudímu vidí žlutou kartu i Weiss.
20
První dnešní žlutou kartu obdržel slovenský Pekarík.
19
Slováci presovali ve dvou lidech, domácí fotbalisté si s tím ale dokázali poradit a bez problémů míč vyvezli.
17
Domácí zahrávali další slibnou standardní situaci po faulu Pekaríka. Samaras si však nepohlídal své postavení a je mu odmáván ofsajd.
15
Pokud by se hrálo na rohové kopy, byl by náskok Řeků téměř nedostižitelný, ovšem způsob zahrání této standardní situace zatím pokulhává, stejně tak to dopadlo i v tomto případě.
14
Slovenský kouč Jan Kozak nabádá své svěřenci k větší aktivitě směrem dopředu, uvidíme, jestli jeho slova v nejbližší době budou vyslyšena.
12
Vzápětí kopali domácí již svůj čtvrtý rohový kop, tentokrát míč doputoval jen k prvnímu obránci, který jej uklízí do bezpečí.
11
Ani druhý rohový kop zahrávaný Holebasem ale neznamel pro hosty žádné nebezpečí.
11
Tziolisovu pěknou střelu zablokoval na roh jeden z beků.
9
V ofsajdové pozici nachytán Nemec.
9
Pekarik se nevlastní vinou ocitl na trávníku na polovině hřiště.
7
Torosidis poslal do vápna učebnicový centr, na který si naskočil Manolas, jeho hlavičku ale bravurním zákrokem zneškodnil Mucha!
6
Kucka fauloval Salpingidise, ideální možnost na centr do vápna.
5
Řekové se usadili na polovině hostí, k ohrožení Muchovy branky ale nedošlo.
3
Samaras svou špatnou přihrávkou jen daroval míč Slovákům.
2
Ten ale domácí nezahráli zrovna nejlépe a tak musí zakládat další útok ze své poloviny.
1
Hned v úvodu utkání si Řekové vybojovali rohový kop.
1
Slováci nastupují v modré kombinaci, Řekové naopak celí v bílém.
Zazněly obě hymny, nic již tedy nebrání začátku utkání.
Oba celky již nastupují na hrací plochu v doprovodu hlavního sudího z Německa.

Řecko: Karnezis – Maniatis, Manolas, Torossidis, Papastathopoulos – Holebas, Tziolis, Christodoulopoulos – Samaras, Mitroglou, Salpingidis
Náhradníci: Sifakis, Kapino, Tzavellas, Vyntra, Kone, Karagounis, Ninis, Samari, Fetfatzidis, Tachtsidis, Athanasiadis

Slovensko: Mucha – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Weiss, Stoch, Kucka, Pečovský – Šesták, Nemec
Náhradníci: Dúbravka, Kozáčik, Piaček, Saláta, Švento, Guéde, Kóňa, Jakubko, Jendrišek, Bakoš, Ďuriš

Rozhodčí: Deniz Aytekin (Německo).
Slovensko – Hosté již nemají šanci se na MS dostat ani v případě, že by v posledních dvou duelech získali plný počet bodů. V osmi zápasech dokázali získat 12 bodů a to je oproti 19 řeckým a bosenským málo. Poslední zápas, který rozhodl o tom, že se Slováci na MS nedostanou, prohráli naši sousedé na domácí půdě 1:2 s Bosnou. Kolo předtím naopak stejného soupeře venku porazili 1:0. Uvidíme, zda si dnes alespoň trochu zlepší reputaci.
Řecko – Evropským šampionům z roku 2004 patří zatím druhá pozice za Bosnou a Heregovinou, která má jen lepší skóre. Řekům hraje do karet, že již mají jistotu druhé pozice ve skupině. V posledních dvou duelech se tak budou prát o přímý postup do Brazílie. Naposledy se Řekové doma střetli s Lotyšskem a dokázali si vybojovat tři body za vítězství 1:0. Stejným výsledkem skončilo i jejich měření sil s Lichtenštejnskem.
Dobrý večer přeji všem fanouškům světové kopané. Kvalifikace na MS 2014 má před sebou poslední dva duely, ve kterých se hraje o bytí a nebytí. My se společně zaměříme na utkání skupiny G, ve kterém vyzvou domácí Řekové naše sousedy ze Slovenska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.