Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Estonsko - 27. března 2021   18:00

Bělorusko
Bělorusko
45' Lisakovič  • 64' Kendyš (Stasevič) • 81' Savicki  • 83' Lisakovič (Kisljak)
4:2
(1:1)
Estonsko
Estonsko
31' Anier  (Lilander) • 55' Anier  (Vaštšuk)
Bělorusko
Hutar – Juzepčuk, Naumov, Bardačov, Zolotov – Ebong (58. Savicki), Kendyš (87. V. Klimovič), Jablonskij (58. Signěvič), Stasevič (C) – Lisakovič (85. Bachar), Lapcev (46. Kisljak).
Čičkan, Pavljučenko – Bachar, Kisljak, V. Klimovič, Pavlovec, Podstrelov, D. Poljakov, Savicki, Švjacov, Signěvič, Antilevskij.
Hennessy – Lynch, Dynan
bez diváků diváků
Estonsko
Igonen – Kuusk, Pürg, Paskotši (87. Kirss), Lilander – Alliku (62. Õigus), Poom, Vaštšuk, Anier – Sappinen (79. Puri), Vassiljev (C).
Aksalu, Vallner – Antonov, Dõmov, Frolov, Kase, Kirss, Õigus, Puri, Roosnupp, Villota, Hussar.

Tímto vás zvu ke sledování večerního bloku zápasů včetně bitvy mezi českou reprezentací a nadupanou Belgií. Hezký večer!
Velká škoda pro Estonce, vybojované a šťastné tři body pro Bělorusko, které čeká ještě zápas v Belgii a v září na české půdě.
Konec! Bělorusko vstoupilo do kvalifikace na světový šampionát důležitou výhrou 4:2 nad Estonskem, ale dost se na ni natrápili. Estonci se díky bojovnému výkonu dostali dvakrát do vedení, jenže pak domácí vyrovnali a hosté šli do deseti, což Bělorusové dvěma góly potrestali.
90+4'
90+4'
Bělorusové na střídačce i v hledišti už slaví. Utkání se dohrává na polovině hřiště, kde si domácí dokráčí pro první body.
90+3'
Estonský protiútok k zakončení nevedl, naopak se dopředu derou Bělorusové, jejichž útok zastavuje faul.
90+2'
Na míči jsou aktuálně Bělorusové, jejichž kombinace se zatím odehrává převážně kolem půlící čáry.
90+1'
Pürgova hlavička z malého vápna míří jen do horní sítě. Utkání se stěhuje znovu do středu hřiště.
90+1'
A na začátku čtyřminutového nastavení si vybojovali obranný faul běloruského hráče. Přímý kop.
90'
Bělorusové z přímého kopu nezahrozili a na tahu jsou Estonci, kteří rozehrávají od své branky.
89'
Osobní neshody Henrika Pürga (EST) a Nikolaie Signěviče (BLR) rozsoudil hlavní sudí spravedlivě žlutou kartu pro oba hráče.
89'
Bělorusové pro změnu útočí po levé straně, ale už útočí v méně hráčích.
88'
Estonci vhazují na vlastní polovině, ale už nemají fyzické ani psychické síly, aby dokázali výrazněji zahrozit.
87'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Maxim Paskotši, přichází Robert Kirss.
87'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jurij Kendyš, přichází Vladislav Klimovič.
86'
Bělorusové jsou i nadále aktivní a při chuti. Estonci se brání jen za pomocí faulů. Domácí rozehrávají přímý kop od postranní čáry.
85'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Ivan Bachar.
85'
Trápení Estonců se prohlubuje, jelikož Henri Anier (EST) zezadu přibrousil jednoho z domácích hráčů.
83'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Už je tam, hotovo! Bělorusové hosty rozhodili, když Kisljak z přímého kopu jen přiťukl míč nakrátko na kopačku VITALIJE LISAKOVIČE, který z otočky usměrnil míč parádně k levé tyči!
83'
Bělorusové navíc nepolevují a ženou se za čtvrtým gólem, kterým by utkání definitivně rozhodli.
82'
Estoncům se utkání rozsypalo. Karl Õigus se stává smutným hrdinou, protože teď už to Estonci budou mít hodně těžké.
81'
Vassiljev poslal svou ránu vysoko nad branku, načež se domácí vydali do rychlého útoku. Dlouhý nákop za obranu si našel PAVEL SAVICKI, jenž z rohu malého vápna přeloboval estonského brankáře – 3:2!
80'
Aktuální dění Bělorusům vůbec nepomáhá, protože se na vlastní polovině dopustili obranného faulu.
79'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Sander Puri.
78'
Bělorusové se na útočné polovině sami zahnali do zámezí, tudíž Estonci mohou vhazovat.
77'
Velká komplikace pro Estonce! Karl Õigus (EST) zabrousil do domácího kapitána a balí se po patnácti minutách na hřišti, protože vidí druhou žlutou kartu.
77'
Prudký centr na malé vápno domácí defenziva odvrátila, načež zablokovala také střelu z druhé vlny.
76'
Estonci si navíc svým brejkem vybojovali rohový kop, po němž se pokusí znovu zahrozit!
76'
Bělorusko je více na míči, snaží se něco vymyslet, ale čas letí a Bělorusům chybí potřebná nápaditost.
74'
Bělorusové zasypávají okolí hostující šestnáctky vysokými míči, přesto se do zakončení nedostávají. Estonci zatím úspěšně brání alespoň bod.
73'
Bělorusové se tlačí do zakončení a za třetím gólem, ale chybí jim potřebná kvalita a přesnost – aut Estonska.
72'
Vzápětí se provinili útočným faulem, po němž se hra přesouvá na jejich polovinu, kde Bělorusové kombinují.
71'
Juzepčuk měl v souboji s Lilanderem nohu příliš vysoko, což sudí posoudil jako faul. Estonci však z přímého kopu nezahrozili.
71'
Bělorusové hostům nepůjčují míč, ale napadající Estonci jim dělají problémy. Už jsme v poslední dvacetiminutovce.
70'
Estonský centr za obranu byl příliš dlouhý a doskákal jen k domácímu brankáři, který vrací hru na útočnou polovinu.
69'
Kendyš se zkoušel opřít do míče ze střední vzdálenosti, ale padající rána letí hodně vysoko nad branku.
68'
Běloruský útok po levé straně Estonci jen zbrzdili. Domácí zůstávají na míči a kombinují na útočné polovině.
68'
Estonci čekají na brejky a soustředí se na defenzivu, přesto už dvakrát vedli. Uvidíme, jak si povedou v dalším průběhu.
67'
Přetažený centr na zadní tyč si hostující defenziva bez problémů pohlídala a Igonen může vrátit míč do hry od své branky.
66'
Ti se neprosadili a sledujeme přetahovanou ve středu hřiště. Blíží se závěrečný úsek zápasu.
66'
Estoncům se útok vůbec nevydařil, naopak se musí bránit rychlému protiútoku Bělorusů.
65'
Na tahu jsou Estonci, kteří si krátce po rozehrávce vybojovali faul za půlící čárou.
64'
A může ho to mrzet dvojnásob, protože tentokrát příšerně bránili přímák Estonci, kteří neuhlídali JURIJE KENDYŠE, jenž usměrnil Stasevičův centr do branky.
63'
Karty se rychle obrátily, načež fauloval Kari Õigus (EST), který krátce po příchodu na hřiště dostává žluté napomenutí.
63'
Bez výsledku, naopak se domácí musí rychle vracet a kontrolovat brejk Estonců!
62'
Na konci domácího útoku po levé straně stál Stasevič, jehož prudkou ránu zastavuje bránící hráč. Tlak Bělorusů pokračuje!
62'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Alliku, přichází Karl Rudolf Õigus.
61'
Estonci rozhodně nezalezli a sympaticky se snaží hrát i ofenzivně. Na výraznější šanci však čekáme na obou stranách.
60'
Estonci se připravují o možnost zaútočit dvěma ofenzivními fauly v krátkém sledu.
60'
Stasevič se hodně zlobí, protože rozhodčí jeho souboj s obráncem posoudil jako útočný faul, což se domácímu kapitánovi vůbec nelíbí.
59'
Rauno Alliku (EST) je znovu středem pozornosti, ale tentokrát kvůli žluté kartě za taktický faul u postranní čáry.
58'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Max Ebong, přichází Pavel Savicki.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jevgen Jablonskij, přichází Mikalaj Signěvič.
57'
Rychlý brejk se pokoušel po pravé straně dotáhnout Alliku, jenže se nedostal ke střele ani k centru.
57'
Bělorusové se postupným útokem dostali až na hranici šestnáctky, kde je zastavila houževnatá defenziva Estonců.
55'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Vassiljev vyslal centr, který domácí odvrátili, ale míč se rychle vrátil na malé vápno, odkud se podruhé v utkání prosazuje HENRI ANIER. Příšerné bránění v podání Bělorusů je potrestáno!
54'
Aktivní Estonci si na útočné polovině vybojovali míč, faul a velmi zajímavý přímý kop!
54'
Estonci si z rozehrávkou dávali na čas, ale v podstatě k ničemu, protože tenhle prudký centr nikam byl spíše odevzdáním míče.
53'
Bělorusko se zkoušelo prosadit dlouhým autem do vápna, který Estonci odvrátili a následně fauloval Kisljak.
52'
Estonci rozehrávají nakrátko, načež vykopávají míč a vzápětí ho ztrácí. Na tahu jsou Bělorusové, kteří vhazují na vlastní polovině.
51'
Bělorusové obléhali velké vápno, až se na jeho pravé straně pokoušel zakončit Lisakovič, ale střela mu před padajícím hráčem vůbec nesedla.
50'
Marten Kuusk (EST) si z ní příliš nevzal, protože asi o deset vteřin později fauluje znovu a už dostává žlutou kartu!
50'
Individuální akce Lisakoviče končí zatažením Kuuska, po němž hostující hráč dostává důraznou domluvu sudího.
49'
Estonský centr do šestnáctky si nakonec našel jeden z hostujících hráčů, který však svou hlavičku poslal hodně vedle branky.
48'
Estonci na pravé straně útočné poloviny nepochodili, když se sami zahnali do zámezí, ale stejně špatně si po autu vedli také domácí.
47'
Nákop za obranu nikdo z Bělorusů nezachytil, tudíž míč proskákal až do náruče Igonena.
46'
Aktivní nástup Bělorusů do druhého poločasu přibrzdil taktický faul Purga.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dzjanis Lapcev, přichází Sjarhej Kisljak.
46'
Máme za sebou poločas, do něhož vstoupili aktivněji Bělorusové, ale z optické převahy nic nevytěžili a pustili do hry Estonce, kteří je potrestali. Vzorná defenziva Estonska však dostala trhlinu v závěru prvního poločasu, kdy vytvořila penaltu pro domácí, kterou Vitalij Lisakovič proměnil.
45+2'
45+2'
První poločas už se spíše dohrává. Zdá se, že do šaten nakonec půjdeme za nerozhodného stavu.
45+1'
Bělorusové navíc krátce po vyrovnání zahrávali přímý kop, na který si z pravé strany nabíhal Ebong, ale na dlouhý míč nedosáhl.
45'
K exekuci pokutového kopu se postavil VITALIJ LISAKOVIČ, který si počkal na pohyb estonského brankáře, jemuž poslal míč do protipohybu.
43'
A pozor! Rozhodčí vzápětí foukl do píšťalky, aby ukázal na penaltový puntík, protože někdo z hostů fauloval – penalta.
43'
Obrovská šance Běloruska! Na penaltě míč propadl k Nikitu Naumovovi, jehož prudkou střelu Igonen vyráží.
43'
Stasevič se po pravé straně dostal k centru, ale ten byl zablokován jen do boční sítě – rohový kop.
42'
Už je tomu tak, ale na dlouhý nákop se nedostal. Igonenův výkop si ve vzduchu našel, přesto Bělorusové míč ztrácí.
41'
Zakroucený centr do vápna si Estonci pohlídali. Zdá se, že běloruský útočník bude brzy zpátky.
40'
Lapcev byl zastaven za cenu faulu, načež potřeboval asistenci lékařů, kteří ho doprovází mimo hrací plochu.
39'
Do brejku pelášil Lisakovič, ale vyvrcholení protiútoku zůstává otázkou. Zda se jednalo o střelu či centr, to ví jen on sám, každopádně míří hodně vedle levé tyče.
39'
Neujal se ani přízemní pas z pravé strany, na který si na penaltovém puntíku počínal Sappinen, ale k zakončení se nedostal.
38'
Estonsko je nebezpečné zejména po stranách, kde se dostává k centrům, ale ani tentokrát z něho úspěch neslavili.
37'
Estoncům po domácí ztrátě nevyšlo autové vhazování, což platí i vzápětí pro Bělorusy, kteří se sami zahnali do zámezí.
36'
Estonská aktivita středem hřiště štěstí nepřinesla, na tahu jsou znovu Bělorusové, kteří útočí po levé straně.
35'
Zakroucený míč do šestnáctky si však našel pozorný Igonen, který vyboxoval míč pryč. Estonci se nikam neženou, zdá se, že čekají na brejky a chtějí současný stav dotáhnout do kabiny.
35'
Estonci se po faulu u postranní čáry musí mít na pozoru. Zajímavá příležitost pro Bělorusy!
34'
Navíc si vybojovali zajímavý centr do šestnáctky, který však míří na útočícího hráče v ofsajdu.
33'
Bělorusové musí hrát, ale zatím se na útočné polovině trápí, protože Estonci jsou i po vstřeleném gólu velmi zodpovědní.
32'
To je studená sprcha pro Bělorusy, kteří jsou papírovým favoritem dnešního utkání. V posledních minutách však polevili a jsou za to potrestáni.
31'
Tentokrát však domácí obrana vyloženě vyhořela, když úplně zapomněla na HENRIHO ANIERA, který se při svém výletu do vápna nenechal rozhodit několika soupeři a prudkou ránou do horní části branky otevřel skóre!
30'
V posledních minutách jsou aktivnější Estonci, kterým se však nedaří znovu dostat za zodpovědnou defenzivu Bělorusů.
29'
Sappinen se po levé straně pěkně protlačil až do vápna odkud zkoušel centrovat na penaltu, ale před Vassiljevem odvrátil míč bránící hráč. Rohový kop pro Estonsko.
29'
Estonci postupně kombinují na vlastní polovině, ale jen pár metrů před vlastním vápnem. Napadající Bělorusové jim dělají problémy.
28'
Tohle bylo vidět až někam na Pluto. Ebong si vůbec nepohlídal defenzivní čtyřku a zbytečně brzy vběhl do ofsajdu.
27'
Nakopávaná pokračuje bez kýženého efektu. Fotbalový fanoušek spíše trpí, ale nutno ocenit, že se oba týmy snaží hrát fotbal, jen chybí potřebná kvalita.
26'
Z rohového kopu nebezpečí nevzešlo, ba naopak přišel estonský brejk, při němž z druhé vlny vypálil jeden z hostů přímo do Hutarových rukavic!
25'
Chuť si mohou spravit vzápětí, protože kopou další rohový kop – už čtvrtý.
24'
Bělorusko šikovně přeneslo hru na osamoceného Zolotova, který nakonec odcentroval do vápna, ale Stasevič prováhal ideální šanci k zakončení.
24'
A musí si dávat pozor, už se zdálo, že Vassiljev dostihne dlouhý nákop z hloubi pole, ale na štěstí pro domácí byl Hutar rychlejší.
23'
Bělorusko kombinuje na útočné polovině, ale proti hustému defenzivnímu bloku Estonska to má těžké.
22'
Kendyš by si měl dát pozor, protože znovu ve vzdušném souboji sestřelil Vaštšuka, což mu sudí odpískal jako faul.
21'
Ke všemu si musí hlídat domácí brejky, tentokrát jim to však vyšlo, když centr z pravé strany odvrací do autu.
20'
Oběma týmům chybí potřebná kvalita v kombinaci. Estonci se po delší době dostávají k souvislé akci, jenže se jim nedaří dostat k vápnu.
19'
Estoncům však standardní situace vůbec nevyšla. Bělorusko rozehrává od své branky.
18'
Žlutí se však na domácí straně, protože Juri Kendyš (BLR) zastavil hostující brejk faulem na polovině hřiště.
18'
Bělorusko dominuje, aktuálně má procentuální držení míče na 68 procentech, ale na výraznější šanci stále čeká.
17'
Vaštšuk na polovině hřiště sestřelil unikajícího hráče Bělorusů, což se obešlo bez karty.
16'
Druhý rohový kop v krátkém sledu si estonská defenziva úspěšně pohlídala, přesto jsou na míči stále domácí, kteří rozehrávají od své branky.
15'
Domácí vytěžili rohový kop, který rozehráli přízemním pasem na přední tyč, odkud se ho snažil prodloužit Lapcev – neúspěšně.
15'
Bělorusové se rychle vrací k míči a mohou se vydat do útoku středem hřiště.
14'
Brejk Estonců po pravé straně hřiště domácí defenziva zastavuje, leč jen za cenu autového vhazování.
14'
Bělorusko pokračuje v optické převaze, leč bez zajímavého a nebezpečného zakončení.
13'
Bělorusové však nic nevymysleli, protože Stasevičův zakroucený míč jen proletěl nad velkým vápnem.
12'
Kapitán Bělorusů si tentokrát došel pro faul, když ho na útočné polovině dohrál Purg. Zajímavá standardka!
11'
Bělorusové odpovídají kontrem po levé straně, při němž se Stasevič marně prodíral do vápna. Estonci odolali.
10'
Estonsku nevyšel vysoký míč, po němž se sice dostali do útoku, ale Sappinen na pravé straně nedoběhl míč – odkop od branky.
9'
Estonci krátce po vhazování vybojovali obranný faul na polovině hřiště, po němž mohou načerpat síly a rozjet další kombinaci.
8'
Zajímavý centr do šestnáctky Lisakovič sklepl na hranici vápna pro Lapceva, ale ten se do zakončení nedostal.
7'
Postupný útok Běloruska končí neúspěchem, protože ho zastavuje pevná defenziva Estonska. Domácí však zůstávají na míči.
6'
Kombinace Estonska míří za autovou čáru, tudíž mohou vhazovat domácí, kteří se tak vrací k míči.
5'
Na míči jsou aktuálně Estonci, kterým se však nedaří usadit na útočné polovině. Bělorusové ji dobře brání.
4'
Denis Lapcev (BLR) přehnal svou aktivitu na hranici velkého vápna a po faulu na soupeře vidí žlutou kartu.
4'
Bělorusové jsou podle očekávání v úvodu zápasu aktivnější, ale zatím na výraznější šanci čekají.
3'
Dlouhý výkop Hutara hosté rychle odvrátili, načež se dostali do ofsajdového postavení.
2'
Centr na přední tyč Estonci odvrátili a dokázali si poradit také s následným pasem z pravé strany.
2'
Bělorusové však získali míč po nepovedeném vhazování soupeře, načež vedl míč po pravé straně Lisakovič, jehož pas na penaltu hosté odvrací na rohový kop.
1'
Dva úvodní nákopy domácího mužstva se neujaly, proto se Estonci přesouvají s míčem na útočnou polovinu.
1'

Bělorusko: Hutar – Juzepčuk, Naumov, Bardačov, Zolotov – Ebong, Kendyš, Jablonskij, Stasevič – Lisakovič, Lapcev.
Náhradníci: Čičkan, Pavljučenko – Bachar, Kisljak, V. Klimovič, Pavlovec, Podstrelov, D. Poljakov, Savicki, Švjacov, Signěvič.

Estonsko: Igonen – Kuusk, Pürg, Paskotši, Lilander – Alliku, Poom, Vaštšuk, Anier – Sappinen, Vassiljev.
Náhradníci: Aksalu, Vallner – Antonov, Dõmov, Frolov, Kase, Kirss, Õigus, Puri, Roosnupp, Villota.

Rozhodčí: Hennessy – Lynch, Dynan.
Historicky čeká oba týmy osmá vzájemná bitva, z toho pátá soutěžní. A vzájemná bilance je vyrovnaná, jelikož oba celky mají po třech výhrách a jedné remíze. Naposledy se oba týmy utkaly v bitvě o EURO v říjnu 2019, kdy se v Bělorusku hrálo bez branek.
Bělorusové dnešním soubojem kvalifikace zahájí a měli by si podle očekávání připsat první tři body do tabulky. Východoevropský celek si zpestřil přípravu utkáním proti Hondurasu, proti němuž remizovala 1:1, přestože hrál od 55. minuty v deseti hráčích.

Oslabení Estonci by za normálních okolností mohli pomýšlet na bodový zisk, ale po debaklu 2:6 od Česka budou outsiderem i v tomto duelu. V pátek navíc uběhly přesně dva roky od posledního triumfu Estonců, kteří v rámci kvalifikací, Ligy národů a přípravy nevyhráli už osmnáct zápasů s bilancí čtyř remíz.
Všem fanouškům fotbalu přeji příjemný sobotní podvečer! Kvalifikace na světový šampionát 2022 pokračuje druhým kolem a v české skupině E se od 18 hodin postaví Bělorusko fotbalistům Estonska!