Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Wales - 5. září 2021   15:00

Bělorusko
Bělorusko
29' V. Lisakovič  • 31' Sedko (V. Lisakovič)
2:3
(2:1)
Wales
Wales
6' Bale   • 69' Bale   • 90+3' Bale  (D. James)
Bělorusko
Černik (C) – Švjacov, Chadarkevič, Sačivko, Zolotov – Běgunov (78. Ševčenko), Ebong (73. Podstrelov), Bykov, V. Klimovič, Sedko (73. Juzepčuk) – V. Lisakovič (90. Skavyš).
Kruašvili – Pipia, Čigogidze (GEO)
Centrální stadion, Kazaň
Wales
D. Ward – Gunter, J. Lawrence, Mepham, B. Davies – Colwill (57. Harris), Allen, Morrell – D. James, Johnson (63. Jonathan Williams), Bale (C).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:10.
V tabulce kvalifikační E zůstal Wales třetí, nicméně se zápasem k dobru ztrácí na Česko už jen jeden bod. Bělorusko je s třemi body čtvrté.
Velké drama obohacené o tři penalty, dva obraty a jeden hattrick je u konce! Zároveň je jasné, že na předních stranách zítřejších novin bude ve Walesu Gareth Bale, jenž z penaltového puntíku otevřel skóre už v šesté minutě. Ostrovany zpražil další pokutový kop, který na druhém konci hřiště proměnil Vitalij Lisakovič. Navíc uteklo jen pár vteřin a Ward kapituloval i ze střely Sedka. Wales tedy nastupoval do druhé půle s jednogólovým mankem a dlouho se nemohl propracovat ani k vyrovnání, které Bale opět zařídil jen díky penaltě. No a když už se zdálo, že se koncovka v poklidu dohraje, tak se největší hvězda velšského fotbalu v nastavení postarala i o vítězný gól, na který už nešlo odpovědět.
90+4'
90+3'
Wales právě vstřelil branku!
GARETH BALE jako správný kapitán na poslední chvíli zachraňuje své reprezentaci tři body! Hrdinou se mohl stát už Harris, který se vysunul po parádním nákopu, ale ani nadvakrát zblízka nepřekonal Černika. O to se po nahrávce Jamese postaral až Bale, který z jedničky propasíroval míč do sítě. Běloruský gólman byl blízko tomu, aby jej na čáře úplně zastavil.
90+3'
Bale měl klid na přípravu centru. Davies ho ale dostal trochu za sebe a míč jenom prodloužil. Ani Gutnerova hlava ale pořádně nezakončila, Černik si připsal rutinní zákrok.
90+2'
Jamesova standardka z pravého kraje byla zakončena volejem Garetha Balea, do jehož rány se obětavě vložil jeden z obránců.
90+1'
Ostrované mají čtyři nastavené minuty k tomu, aby odvrátili stále reálnější ztrátu dvou bodů. Ta by pochopitelně významně pomohla České republice.
90'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Maxim Skavyš.
89'
O slovo se přihlásil také běloruský výběr. Jako obvykle zahrozil rychlým protiútokem. Lisakovič obešel Mephama, ale Ward ránu levačkou rukama vyrazil.
88'
Nejhorší přímý kop v životě Garetha Balea to rozhodně nebyl. Pár decimetrů přesto chybělo k tomu, aby zapadl za Černikovu levou tyč.
87'
Bale hrál z jedničky na Morrella, kterému zezadu pomohl na zem Klimovič. Naskýtá se příležitost z přímého kopu. Bezesporu bude kopat kapitán s číslem 11.
86'
Nikolaj Zolotov se neohroženě pustil do skluzu, kterým čistě vypíchl míč Harrisovi. Nekoná se ani náznak závěrečného náporu.
85'
Běloruský kouč Georgij Kondratěv si za nějaké řeči směrem ke čtvrtému rozhodčímu vykoledoval žlutou kartu. Rob Page byl před chvílí varován jen slovně.
84'
Harrisovi byl odmáván ofsajd, když se nacházel poblíž středové čáry. Wales kvůli tomu přichází o hodně času, navíc bude muset chvilku bránit.
83'
Ruslan Chadarkevič a jeho další dobrá práce v obraně. Přibrzdil rozlet Harrise, bude se jen vhazovat z blízkosti domácí střídačky.
81'
Deset minut před koncem se situace na bojišti trochu uklidnila. Hraje se v bezpečné vzdálenosti od Černika, což je stav, který by Bělorusové rádi udrželi co nejdéle.
79'
Někteří lidé na hlavní tribuně viděli životní gól Artěma Bykova. Byl to ale optický klam. Ve skutečnosti z pětatřiceti metrů trefil síť z vnějšku.
78'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Roman Běgunov, přichází Gleb Ševčenko.
77'
Chadarkevič výjimečně nestačil na manévry Harrise, který se přes něj uvolnil k centru. Příjemcem byl Bale, jenž byl u malého vápna bráněn na hranici pravidel. Čtvrtá dnešní penalta ale nařízena není.
76'
Daniel James předvedl další zaběhnutí za obranu. Poměrně často využívá toho, že má velmi rychle první kroky. Rozhodně je to velká zbraň Velšanů.
75'
Roman Běgunov ve skluzu dohrál Morrella, který se hodně podivoval, že se nepískal žádný faul. Tak se stalo až za chvíli, při útočné aktivitě se provinil Lisakovič.
74'
Mark Harris zastavil svůj rychlý postup. Z druhé vlny jeho akci doplnil Bale, který zpoza vápna opět o velký kus přestřelil.
73'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Max Ebong, přichází Dzmitrij Podstrelov.
73'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Pavel Sedko, přichází Roman Juzepčuk.
72'
Znovu v hlavní roli ofenzivní záložník z Realu Madrid. Tentokrát zkusil štěstí z velké dálky, jenže Černik mohl zůstat v naprostém klidu.
71'
Dvougólový Bale na hattrick zaútočit nemohl. Na pravé straně ho gruzínský rozhodčí s praporkem viděl v postavení mimo hru.
70'
Sačivkův nepřesvědčivý odkop během centru Guntera žádné následky neměl. Harris se totiž vůbec netrefil do plánovaného zakončení z voleje.
69'
GARETH BALE neměl důvod přenechávat penaltu někomu jinému a ani podruhé v dnešním utkaní z jedenácti metrů nezaváhal. Černik skákal na opačnou stranu.
68'
Chadarkevič odhlavičkoval příchozí centr do souboje mezi Daviesem a Ebongem. Běloruský fotbalista při něm fauloval a dal hostům další penaltu!
67'
James Lawrence si trochu zkomplikoval život poblíž Warda. Napadající Lisaković se s ním dostal do souboje, byť na zisk míče to nestačilo.
66'
Rozhodně nejde tvrdit, že by si hosté vytvářeli jednu šanci na druhou. Nestane se tak ani v nejbližší době, čerstvý Williams fauloval Chadarkeviče.
65'
Hodně nepřesný nákop od Daviese odletěl do autu. Harris mu ukázal zvednutý palec, i když si ho příliš nezasloužil.
64'
Chadarkevič byl včas u Jamese, který si na rohu vápna šteloval balon k nepřesné střele. Bale se po něm vyčítavě dívá, zjevně od něj chtěl nahrávku.
63'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Jonathan Williams.
62'
Benu Daviesovi odskočil balon při prvním doteku vedle vlastního pokutového území. Ebong tam na něj vydatně zatlačil, ale vhazovat stejně budou hosté.
61'
O tom, že se přes běloruskou obranu nedostává snadno, se před pár dny přesvědčili i čeští fotbalisté. Trenér Kondratěv zjevně naordinoval svým svěřencům účinný defenzivní plán.
60'
Gareth Bale neustál kontakt se Zolotovem. Gunter rozehrává ve chvíli, kdy hostům pomalinku začíná téct do bot.
59'
Ben Davies si vyměnil přihrávky s Johnsonem, jenže zleva přes několikrát zmiňovaného Chadarkeviče balon k Černikovi neprocedil.
58'
Chadarkevič prodloužil Wardův odkop za pomezní čáru. Wales se pomalu vrací k souvislé územní převaze.
57'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Rubin Colwill, přichází Mark Harris.
56'
Teď se Bale konečně vydal podniknout něco odvážnějšího. Centr se mu ale nezdařil a navíc se vpádu nepříjemně zaseklo koleno o trávník. Po ošetření by každopádně měl pokračovat.
55'
Bale se potuluje po celé ploše. Když se ale dostane k balonu, tak nemá moc šancí vymyslet něco geniálního. Velšané by ho potřebovali využít trochu více.
54'
Bykov rozdal přihrávku doprava na Běgunova. Ten na druhý pokus odcentroval, ale míč si ze vzduchu stáhl Danny Ward.
53'
Vladislav Klimovič po ubráněném rohu vysílal do brejku Lisakoviče. Chvilku to vypadalo nadějně, ale ve finále se pískal ofsajd.
52'
Hezká obalovačka z hranice velkého vápna od Brennana Johnsona! Černik ale celou dobu pozorně sledoval trajektorii míče a rukou jej vytáhl na roh.
51'
Téměř všechny útoky chodí přes Jamese, který poněkolikáté za sebou nedal přesný centr. I nahrávka po zemi se nyní stala domácí kořistí.
50'
Obraz hry se asi měnit nebude. Bělorusko hraje ze zabezpečné obrany, která ani teď neusnadnila Jamesovi pozici na odcentrování.
49'
Rubin Colwill vyplaval zpoza obranné linie. Daviesova přihrávka ho dostala do křídla, odkud objevil pouze Sačivka.
48'
Daniel James zakopl o čáru ohraničující velké vápno. Později už centroval, ale Gunterovo sklepnutí letělo na nohy obránců.
47'
Ani jeden z trenérů v pauze nepoužil ani jedno z pěti dostupných střídání. Rob Page by možná měnil rád, ale pravdou je, že na lavičce žádnou velkou kvalitu nemá.
46'
Žluté karty: 2 – 1.
Po první polovině zápasu platí v Kazani překvapivé skóre. Bělorusové přitom nezachytili úvod a od Baleovy proměněné penalty ze šesté minuty prohrávali. Po dvaceti minutách se ale kopalo ze značky pokutového kopu také na druhé straně a Vitalij Lisakovič srovnal na 1:1. Vzorně bránící Bělorusové poté čekali na protiútoky a z jednoho takového se v 31. minutě dokonce ujali vedení. Lisaković tentokrát asistoval na první reprezentační trefu Pavlu Sedkovi. A to ještě nemuselo být vše, při dalších dvou šancích létal balon těsně vedle Wardových tyčí.
45+2'
45+2'
Skoro se opakovala situace, která předcházela druhému inkasovanému gólu Walesu. Morrell byl čistě obrán o míč uprostřed hřiště. Domácí v hojném počtu vystartova kupředu a Klimovičova křížná rána nakonec skončila těsně vedle Wardovy pravé tyče.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Švjacov u zadní čáry jenom odkopl míč za postranní lajnu. Daviesův centr zablokoval Begunov, takže se vhazování bude konat ještě jednou.
44'
Zolotovův dlouhý aut letěl na obsazeného spoluhráče. O chvilku později už Sačivko posílal malou domů k nohám Černika.
43'
Nikolaj Zolotov po zisku míče trochu klopýtl a nemohl tedy pořádně vystartovat do plánovaného protiútoku. U půlící čáry se mu pozorně věnoval Johnson.
42'
Jamesův pas z křídla byl odhlavičkován před vápno. Ben Davies se tam položil do rány z voleje, která mu ale hrubě nesedla. Černik vykopává.
41'
Sedko si vyšlápl na Morrela během toho, co se snažil probít do pokutového území. Všemu předcházela ztráta Velšanů v docela nebezpečných místech.
40'
Colwillovi byl nakonec písknut útočný faul. Když se snažil dostat ke sklepnutí od Balea, tak potáhl s trojkou hrajícího Švjacova.
39'
Bale se při útočení do plných ocitl uprostřed hřiště, odkud nakopával k šestnáctce, ale kýžený efekt to ani v tomto případě nemělo.
38'
Rob Page nevypadá na velšské lavičce vůbec spokojeným dojmem. Není se co divit, jeho svěřenci si po dobrém začátku už dlouho nic nevytvořili.
37'
Allenova diagonála nebyla doručena na adresu v pokutovém území. Běloruská obrana si hráče v černém opět kvalitně pokryla.
36'
Trvalo to dlouho, ale nakonec se hlavní rozhodčí vrátil k faulu Chadareviče na Balea. O nic vážného by však jít nemělo, míč leží u středového kruhu.
35'
Sedko výtečně zrealizoval rohový kop. Z malého vápna hlavičkoval atakovaný Aleksandr Sačivko a o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
34'
Vitalij Lisakovič vytáhl míč přes střed hřiště. Vlevo obešel Lawrence, ale krátký centr už tak světoborný nebyl.
33'
Ruslan Chadarkevič vzorně zastavuje míče, které ze stran létají před Černika. I kvůli němu se Brennan Johnson zatím nemohl předvést.
32'
Ještě před chvílí měli hosté vývoj první půle pod kontrolou. Najednou ale prohrávají a budou se muset ještě více tlačit do ofenzivy.
31'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak to jsou minuty hrůzy pro Wales, který zničehonic prohrává 1:2! Ostrované si zavařili ztrátou na půlící čáře, kde zkoušeli projít několika krátkými přihrávkami. Jedna z nich ale nevyšla a Lisaković v protiakci zprava nabídl balón PAVLU SEDKOVI, jenž levačkou z prvního doteku skóroval.
30'
Držení míče: 35 % – 65 %.
29'
Po Garethu Baleovi se z penalty trefuje také VITALIJ LISAKOVIĆ, který dostatečně umístil míč ze svého pohledu k levé tyči. Ward na to byl krátký.
28'
Žlutou kartu dostává Chris Gunter (Wales).
27'
Na nařízené penalty je to 1:1! Gunter si ve vápně nevěděl rady s vysokým odskokem balonu. Zvednutou nohou trefil do hlavy Zolotova a gruzínský rozhodčí bez váhání pískal.
26'
Oba týmy budou během aktuálního srazu hrát ještě jeden kvalifikační zápas. Bělorusko se potká s Belgií a Wales doma přivítá Estonsko.
25'
Sedkův centr dosti neortodoxně odvracel Lawrence. Na nic dalšího už se domácí fotbalisté nezmohli, chystá se aut Chrise Guntera.
24'
Pavel Sedko nastavil stoličku Mephanovi. Z toho jsou občas nebezpečné pády, přesto je pískáno ve prospěch domácích.
23'
Brennan Jonhnson špatně přihrával na levý kraj. Snaží se to napravit aktivním přístupem k napadání. Bělorusové opět riskují v citlivé lokalitě.
22'
Chris Gunter si dlouho vybíral adresáta vhazování. Nakonec to vyhrál Colwill, který si ale pomohl faulem na Zolotova.
21'
Černik se nechtěl zbavovat míče odkopem. Bělorusové to zkusili konstruktivně, jenže přišla ztráta a dalekonosný pokus Jamese, který proskákal kousek vedle branky.
20'
Pro Bělorusy je to podobný úvod, jaký ve čtvrtek prožili na trávníku v Ostravě. S míčem se víceméně nepotkávají, navíc už stihli kapitulovat.
19'
Gunterova nahrávka na Balea neprošla. Zolotov uklidnil hru přihrávkou na obránce. Poté byl faulován Bykov.
18'
Po Mephamově nepovedené střele z voleje podnikl protiútok Lisakovič. Ten byl ve vápně odzbrojen, ale střela později přece jenom přišla. Díky zaváhání Jamese z větší vzdálenosti nepřesně pálil Klimovič.
17'
Gunther z jedničky nastartoval Balea, který zprava hledal Johnsona, ale Chadarkevič ze vzduchu odkopl míč na roh.
16'
Tak ne, protože po rozehrávce Klimoviče se balon stěhoval zpátky do zadních řad a dokonce i ke kopačkám Sjarheje Černika.
15'
Jamesův ofsajd vystřídal faul Morrella na Klimoviče. Bělorusové okusí, jaké je to být na útočné polovině.
14'
Černik si došel pro nepřesnou přihrávku, za kterou z křídla marně startoval Daniel James. Nová akvizice anglického Leedsu.
13'
Kromě toho, že se hraje na neutrální půdě, si fotbalisté obou týmů musí vytrpět zcela prázdné hlediště. Je to trochu návrat do jarního období.
12'
Hned za středovou čarou byl Lisakovič v ofsajdu. Ostrované na nic nečekali a vrátili se na útočnou třetinu hřiště. Nalevo hrají Johnson a Davies.
11'
Chvíli po podkopnutí Morella skončil v kotrmelcích také Mepham. Artěm Bykov dokonceuviděl za svůj faul žlutou kartu.
10'
Gunter nevyrobil přesný nákop pro Colwilla. Míč opustil hrací plochu a nápor hostující výpravy je pro tuto chvíli u konce.
9'
Černik nic složitého nevymýšlel a po malé domů odehrál míč doprostřed hřiště, kde si ho zase vzali fotbalisté z Walesu.
8'
Bale Jamesův centr od praporku nezpracoval, nicméně míč šťastně odrazil do míst, odkud mohl levačkou napřáhnout Allen. Černik byl dobře postaven a vylepšil si reputaci po svém penaltovém přestupku.
7'
Bělorusové od začátku nestíhají. Jamesův průnik podél zadní čáry zastavil Chadarkevič za cenu dalšího rohového kopu.
6'
GARETH BALE si pro střelu ze značky pokutového kopu vybral ze svého pohledu pravý dolní roh a přerušil hned dvě nelichotivé série. V reprezentaci do této chvíle dvanáct zápasu v řadě neskóroval. Teď navíc zastavil šňůru tří zahozených velšských penalt.
5'
Žlutou kartu dostává Sjarhej Černik (Bělorusko).
4'
Gareth Bale vystartoval za Daviesovým pasem z osy hřiště. Černik ho fauloval a velmi brzy tu máme pokutový kop!
3'
Daniel James vytloukl bloky a získal roh, jenž sám rozehrál nakrátko. Velšané byli zahnáni až na půlící čáru.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v červených dresech, zatímco Bělorusové jsou celí v bílém.
1'

Bělorusko: Černik (C) – Švjacov, Chadarkevič, Sačivko, Zolotov – Běgunov, Ebong, Bykov, V. Klimovič, Sedko – V. Lisakovič.
Náhradníci: Pavljučenko, Stepanov – Pjačenin, Rachmanov, Ševčenko, Grečicho, R. Lisakovič, Skavyš, Juzepčuk, Koncevoj, Podstrelov, Antilevskij.

Wales: D. Ward – Gunter, J. Lawrence, Mepham, B. Davies – Colwill, Allen, Morrell – D. James, Johnson, Bale (C).
Náhradníci: Hennessey, King – Lockyer, Sheehan, Jonathan Williams, Norrington-Davies, M. Smith, Woodburn, Levitt, Harris.

Rozhodčí: Kruašvili – Pipia, Čigogidze (GEO).
Bělorusko

Běloruský fotbal je v úpadku a výjimkou není ani hlavní národní tým, který opakovaně čelí kritice i ze strany prezidenta země. Platilo to hlavně na konci letošního března, kdy Bělorusové schytali ostudnou porážku 0:8 v Belgii. Co na tom, že o pár dní dříve zvítězili nad Estonskem 4:2. Značně pozměněný a omlazený výběr poté prohrál i přípravný duel s Ázerbájdžánem. Před pár dny zase cestoval do Ostravy, kde sice kvalitně bránil, ale na odvrácení porážky 0:1 mu to nestačilo. O domácí výhře rozhodl v první půli Antonín Barák.
Wales

Ostrované by si po dvou účastech na mistrovství Evropy rádi zahráli i na světovém šampionátu. K tomu dnes potřebují naplno bodovat, protože v kvalifikační skupině E ztrácí ze třetího místa na vedoucí Belgii sedm bodů a na druhé Česko čtyři body. Důležité je ale zdůraznit, že parta okolo Garetha Balea zatím odehrála jen dva zápasy. V tom prvním padla v Belgii 3:1, načež doma zdolala svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého 1:0. Jediný gól dal v závěrečné desetiminutovce Daniel James. Tuto středu odehrál Wales přípravný duel ve Finsku a remizoval 0:0.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Běloruskem a Walesem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.