Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Litva - 5. září 2021   18:00

Bulharsko
Bulharsko
82' Čočev (Despodov)
1:0
(0:0)
Litva
Litva
Bulharsko
G. Georgiev – Turicov, P. Hristov, Antov, Nedjalkov – Kostadinov (59. Čočev), Nedelev (59. D. Iliev), Malinov (90+5. A. Hristov) – Jomov (77. Delev), A. Iliev (90+5. Krastev), Despodov.
Litva
Šetkus – Lasickas, Šatkus, Utkus, Baravykas – D. Kazlauskas (71. Verbickas), Megelaitis (88. L. Klimavičius), Slivka (62. Šimkus) – Černych, Dubickas, Novikovas.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 5:18.
Je konec! Bulharsko nakonec zvládlo domácí duel s Litvou a vítězí těsně 1:0. V 18. minutě střílel Malinov, ale technickým pokusem minul. Ve 32. minutě pak po krásné kolmici zakončoval Iliev, ale vychytal jej brankář. Pět minut před přestávkou pak Despodov zkoušel zakončení patičkou, ale i jemu scházelo pár centimetrů. Po změně stran pokračovalo Bulharsko v aktivitě, ale dlouho nemohlo prolomit obranu Litvy. Až v 82. minutě se prosadil Ivajlo Čočev.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Atanas Iliev, přichází Kalojan Krastev.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kristijan Malinov, přichází Andrea Hristov.
90+4'
Domácí mohli definitivně rozhodnout! Na přihrávku z pravé strany si ve vápně naběhl Čočev, ale placírkou poslal míč kousek nad břevno!
90+3'
Po dlouhých přerušeních se znovu pokračuje ve hře. Bulhaři se usadili kolem velkého vápna soupeře a hrají s míčem na kopačkách.
90+2'
Žlutou kartu dostává Domantas Šimkus (Litva).
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Žlutou kartu dostává Fjodor Černych (Litva).
89'
Hra je přerušena! Jeden z fotbalistů Litvy zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda dnešní duel nakonec dohraje.
88'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Linas Megelaitis, přichází Linas Klimavičius.
87'
Hostům lehce začínají téct nervy. Hned tři fotbalisté Litvy se pustili do debaty se soupeřem a hlavním rozhodčím.
86'
Petko Hristov ostrým zákrokem dohrál soupeře na hranici velkého vápna a daroval rozehrávku hostující Litvě.
85'
Žlutou kartu dostává Atanas Iliev (Bulharsko).
84'
Domácí kouč byl vyloučen za nesportovní chování!
82'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Bulharsko se nakonec dočkalo vytoužené branky! Domácím vyšel přímý kop. IVAJLO ČOČEV si naběhl na centr z přímého kopu a hlavičkou rozvlnil síť!
80'
Dimitar Iliev si v pokutovém území naběhl na centr z pravé strany, ale jeho zakončení mířilo přímo do míst, kde stál hostující brankář.
79'
Ivan Turicov dostal přihrávku na pravou stranu, předkopl si míč do prostoru a odcentroval. Jeho pobídka spoluhráče nenašla.
78'
Benas Šatkus opět uspěl v souboji na polovině hřiště, kde vybojoval míč pro Litvu a odkopl jej do bezpečí. Bulharsko už může znovu rozehrát.
77'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Jomov, přichází Spas Delev.
76'
Turicov z pravé strany vyslal do pokutového území zajímavý centr, ale jeho pobídka nenašla nikoho v bílém dresu. Bulharsko brání skvěle.
75'
Bulharsko se obrovské šance nakonec dočkalo! Despodov šel sám na brankáře, ale ten jej fantastickým reflexem vychytal!
74'
Hostující brankář si dal pozor na přetažený centr z levé strany a schoval míč do rukavic. Jeho rozehrávka ale nenašla nikoho v červeném.
73'
Bulharsko se stále nemůže dostat do vyložené šance. Po změně stran je domácí celek sice nadále o něco aktivnější, ale chybí tomu přesnost v předfinální fázi.
72'
Střídající Verbickas se ihned zapojil do akci Litvy. Na levé straně sice posunul míč za obranu soupeře, ale spoluhráče už neoslovil.
71'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Donatas Kazlauskas, přichází Ovidijus Verbickas.
70'
Bulharsko dvacet minut před koncem utkání zahrávalo rohový kop. Vysoký centr přiletěl na malé vápno, ale nikdo v bílém už nezakončil.
69'
Další ofenzivní výpad Litvy končí zdviženým praporkem asistenta rozhodčího, který odhalil ofsajd jednoho z fotbalistů v červeném dresu.
68'
Ivan Turicov dostal přihrávku na levou stranu a potáhl míč na polovinu soupeře, kde se však nesetkal s podporou svých spoluhráčů.
67'
Justas Lasickas si splnil své defenzivní povinnosti a vybojoval míč pro Litvu. Hosté navíc budou rozehrávat přímý kop ze své poloviny.
65'
Georgi Jomov si na polovině hřiště skvěle pokryl míč tělem a byl faulován. Sudí nedovolený zákrok viděl a nařídil rozehrávku pro Bulharsko.
63'
Petko Hristov vybojoval odražený míč na polovině hřiště, prošel s ním do pokutového území, ale už neprocedil přihrávku na malé vápno.
62'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Vykintas Slivka, přichází Domantas Šimkus.
61'
Střídající Čočev se hnal za přihrávkou na levou stranu, ale míč mu pod kopačkou utekl do zámezí. Rozehrávat tak bude brankář hostující Litvy.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Bulharsko začíná znovu tlačit. Hráči v bílém zahrávali rohový kop, ale nedostali se do zakončení.
59'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Todor Nedelev, přichází Dimitar Iliev.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Kostadinov, přichází Ivajlo Čočev.
58'
Také hosté nyní zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, nicméně tam si nenaběhl nikdo z fotbalistů v dresu hostující Litvy.
56'
Benas Šatkus si pokryl míč na polovině hřiště a pomohl si rozehrávkou do zadních řad. Litva v posledních minutách hraje častěji na míči.
55'
Domácí se snažili udeřit rychlým protiútokem, ale poslední obránce v červeném dresu Litvy se štěstím nepustil bulharského fotbalistu do útoku.
54'
Slivka si pustil míč za sebe na polovině hřiště a rozehrál na levou stranu. K míči se sice dostal jeden z jeho spoluhráčů, ale nepohlídal si ofsajd.
53'
Rozehrávky přímého kopu se ujal Valentin Antov, který zkusil střelu přes zeď levačkou. Jeho projektil si ale hostující brankář hravě pohlídal.
52'
Benas Šatkus zastavil roící se akci soupeře nedovoleným zákrokem na vlastní polovině a nabídl Bulharsku rozehrávku přímého kopu.
51'
Donatas Kazlauskas si obhodil jednoho z domácích obránců, jenže jeho centr z pravé strany si pohlídal další zadák v bílém dresu Bulharska.
50'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop směřoval na levou stranu, jenže tam neměl spoluhráče.
49'
Bulhaři se snaží útočit, jenže jejich kombinace je zatím plná nepřesností. Naopak fotbalisté Litvy získávají odražené míče na své kopačky.
48'
Litva se poprvé po změně stran vydala do útoku, nicméně akce skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Obrana Bulharska je zatím pozorná.
47'
Todor Nedelev sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, jenže míč byl příliš rychlý a skončila v zámezí. Od branky bude odkopávat brankář hostů.
46'
Domácí Bulhaři obstarali výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale akce skončila nepřesnou přihrávkou.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Domácí Bulharsko bylo sice nebezpečnější, ale Litva stále pomýšlí na zisk prvních bodů ve skupině. V 18. minutě střílel Malinov, ale technickým pokusem minul. Ve 32. minutě pak po krásné kolmici zakončoval Iliev, ale vychytal jej brankář. Pět minut před přestávkou pak Despodov zkoušel zakončení patičkou, ale i jemu scházelo pár centimetrů.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta!
44'
Benas Šatkus si na polovině hřiště vyšlápl na jednoho z domácích fotbalistů a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Domácí mají čas na poslední útok první půle.
43'
Georgi Kostadinov dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, ale opět nenašel nikoho z domácích hráčů.
42'
Anton Nedjalkov poslal přihrávku na levou stranu, odkud následně centroval Todor Nedelev, ale jeho pobídku srazil do bezpečí obránce.
41'
Bulhaři v závěru prvního poločasu pokračují v aktivitě. Jeden z domácích upadl na hranici velkého vápna, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
40'
Další šance Bulharska! Kiril Despodov si ve vápně naběhl na centr z pravé strany a zakončoval patičkou. Jeho efektní pokus skončil těsně vedle branky!
39'
Iliev dostal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud se do míče opřel z voleje, ale jeho dělovka proskákala kolem vzdálenější tyčky hostujícího mužstva.
38'
Georgi Georgiev vhazoval na levé straně hrací plochy. Domácí fotbalista hledal prudkou přihrávkou Nedeleva, který se neodpoutal od obránce.
37'
Bulhaři přišli o míč na polovině soupeře a museli se rychle vracet na svou polovinu. Kombinace Litvy ale byla nepřesná, čímž hosté soupeři usnadnili pozici.
36'
Despodov se dostal s míčem do blízkosti velkého vápna, kde následně neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi. Rozehrávat bude Litva.
35'
Po následném rohovém kopu se do odraženého míče položil Ivan Turicov, ale rána pravačkou z dvaceti metrů mu nesedla a skončila nad břevnem.
34'
Kiril Despodov si naběhl na vysokou přihrávku do běhu, potáhl si míč do pokutového území, ale proti skvěle postavenému obránci vybojoval jen rohový kop.
33'
Bulhaři zakončili také po rohovém kopu. Na přetažený centr si naběhl Petko Hristov, který zakončoval levou nohou, ale poslal míč mimo tři tyče.
32'
Domácí zahodili obrovskou šanci! Na kolmici mezi obránce si naběhl Iliev, který střílel pravačkou, ale hostující brankář míč vytěsnil na roh!
31'
Do dalšího zakončení se dostal aktivní Jomov, který si ve vápně odskočil od obránce a zakončoval z voleje. Jeho dělovka ale prolétla kousek nad břevnem.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme vyrovnaný duel. Domácí Bulharsko je sice o něco aktivnější, ale přes obranu soupeře se do zakončení dostává jen těžko.
29'
Atanas Iliev se sice dostal do zakončení v pokutovém území, ale vzrušení před brankou Litvy bylo zbytečné, jelikož domácí hráč si nepohlídal ofsajd.
28'
Jomov je v posledních minutách hodně aktivní. Domácí fotbalista je při napadání soupeřovy rozehrávky prakticky neúnavný a dostává soupeře pod tlak.
27'
Litevský brankář si musel dát pozor na napadajícího Jomova. Před ofenzivním hráčem Bulharska si míč přehodil na pravačku a nakopl míč vpřed.
26'
Georgi Jomov se krásným průnikem prohnal z poloviny hřiště prakticky až do pokutového území, kde si balón předkopl před sebe, ale už nezakončil.
25'
Bulharský brankář si pohlídal další přihrávku za obranu svého mužstva a došel si pro míč na hranici velkého vápna. Hráči v bílém budou rozehrávat.
24'
Arvydas Novikovas dostal přihrávku na pravou stranu, kde si míč obhodil kolem soupeře, nicméně jeho centr levačkou přiletěl do míst, kde byl brankář.
23'
Justas Lasickas si naběhl na nákop na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním prudké přihrávky a míč mu uskočil do zámezí.
22'
Litva se zatím nespoléhá pouze na bránění, ale sympaticky napadá rozehrávku favorizovaného Bulharska. Domácí s tím mají problémy.
21'
Ivan Turicov si potáhl míč do blízkosti velkého vápna, odkud odcentroval do pokutového území, ale jeho centr prolétl velkým vápnem bez teče.
20'
Litva zahrávala další přímý kop. Centrovaný míč propadl ke vzdálenější tyči, kam sprintoval Benas Šatkus, ale ve skluzu míč netrefil.
19'
Benas Šatkus si pokryl míč na polovině soupeře, kde jej nedovoleným zákrokem zastavil Petko Hristov. Litva bude zahrávat přímý kop.
18'
První zajímavá možnost pro domácí Bulharsko! Kristijan Malinov si v blízkosti velkého vápna připravil míč ke střele, ale technickým pokusem minul branku!
17'
Georgi Georgiev vyrazil z branky až na hranici velkého vápna, kam dostal prudkou malou domů. Bulharský brankář si míč připravil a nakopl jej na levé křídlo.
16'
Ernestas Šetkus prošel s míčem na levou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, ale jeho pobídku srazil do bezpečí hned první obránce.
15'
Domácí se pokusili zaútočit po pravé straně, ze které přiletěl přízemní centr do pokutového území, ale Ilijev se k zakončení nedostal.
14'
Edgaras Dubickas si skvěle pokryl míč v souboji na polovině hřiště, ale podle rozhodčího si právě on pomohl nedovoleným zákrokem.
13'
Georgi Jomov se stáhl na vlastní polovinu, kde svým spoluhráčům vypomohl k zisku míče. Bulharsko se poté vydalo vpřed, ale o balón přišlo už na polovině hřiště.
12'
Litva se usadila na polovině Bulharska, ale nepřesnou kombinací kolem pokutového území se hosté sami připravili o držení míče.
11'
Lasickas dostal přihrávku na pravou stranu a podpořil ofenzivu domácího celku náběhem po křídle. Jeho centr ale skončil v rukavicích brankáře.
10'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky. Litevský gólman si míč s přehledem přehodil na pravačku a nakopl jej na pravou stranu hřiště.
9'
Stopeři domácího Bulharska uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu Litvy kombinaci neatakuje.
8'
Arvydas Novikovas dostal přihrávku na pravou stranu, kde se zbavil obránce a rozehrál na levou stranu. Defenziva Bulharska se rychle srovnala.
7'
Justas Lasickas dostal míč na levou stranu, kde si krásným zpracováním obhodil obránce, ale přihrávkou vnějším nártem obranu Bulharska neošálil.
6'
Bulharsko zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde zasáhl jeden ze stoperů Litvy.
5'
Petko Hristov potáhl míč středem hrací plochy na polovinu soupeře, kde rozehrál na levou stranu. Obrana hostující Litvy se ale rychle srovnala.
4'
Domácí brankář měl velké problémy se skákavou malou domů. Nakonec míč ale dokázal zkrotit a rozehrál na levou stranu.
3'
Todor Nedelev se před pokutovým územím soupeře dostal k odraženému míči, který si krásně zpracoval, ale nepřesnou přihrávkou odevzdal míč soupeři.
2'
Bulhaři poprvé v utkání vyrazili do útoku po pravé straně hřiště. Jomov dostal přihrávku do běhu, ale nedokázal si obhodit stopera v červeném.
1'
Hostující Litva obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Litva bude chtít na půdě Bulharska zaútočit na první body ve skupině.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.

Bulharsko: G. Georgiev – Turicov, P. Hristov, Antov, Nedjalkov – Kostadinov, Nedelev, Malinov – Jomov, A. Iliev, Despodov.
Náhradníci: Mihajlov, Naumov – Božikov, Delev, A. Hristov, Čočev, I. Iliev, D. Iliev, Karagaren, Kirilov, Krastev, Jankov.

Litva: Šetkus – Lasickas, Šatkus, Utkus, Baravykas – D. Kazlauskas, Megelaitis, Slivka – Černych, Dubickas, Novikovas.
Náhradníci: Gertmonas, Krapikas – Dapkus, Barauskas, Gašpuitis, E. Jankauskas, L. Klimavičius, Šimkus, Slavickas, Tutyškinas, Uzela, Verbickas..
Bulharsko

Domácí Bulharsko na tom není o moc lépe. Po čtyřech odehraných duelech má na kontě jen dva body a na postup do Kataru může také zapomenout. Na úvod kvalifikace nestačilo na silné Švýcarsko a Itálii. oté uhrálo bezbrankovou remízu v severním Irsku. Ve čtvrtek ale překvapilo remízou na půdě silné Itálie.
Litva

Hostující Litva se zatím v kvalifikační skupině C hodně trápí. Po třech odehraných zápasech má na svém kontě nula bodů se skóre 1:7. Na úvod kvalifikace prohrála 0:1 ve Švýcarsku. Následně doma nestačila na Itálii. Ve čtvrtek pak doma schytala debakl 1:4 od Severního Irska.