Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Skotsko - 1. září 2021   20:45

Dánsko
Dánsko
14' Wass (P.-E. Höjbjerg) • 15' Maehle (Damsgaard)
2:0
(2:0)
Skotsko
Skotsko
Dánsko
Schmeichel – Wass (85. Larsen), J. Andersen, Kjaer (C), Maehle – P.-E. Höjbjerg, Christensen, Delaney (85. Nörgaard) – Skov Olsen (85. Daramy), Y. Poulsen (68. Wind), Damsgaard (90+3. Lindström).
Haţegan (ROU) – Ghinguleac (ROU), Gheorghe (ROU)
Parken, Kodaň
Skotsko
C. Gordon – G. Hanley, Cooper, McKenna (46. Dykes) – Robertson (C), Gilmour (90+1. Ferguson), McLean (85. Turnbull), C. McGregor, Tierney – Adams (71. R. Christie), Fraser.
Kelly, Clark – Dykes, R. Christie, Hendry, Gallagher, Ferguson, Turnbull.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
Je dobojováno a body zůstávají v Dánsku. Ve druhém poločasu už byli hosté v útoku rozhodně lepší, než přestávkou, měli několik šancí, jenže buď mířili vedle, nebo zakročil pozorný Schmeichel. Ten zazářil zejména proti Fraserovi a zvládl udržet čistý štít. Za Dány zahrozil nejvíce Delaney, ale i Gordon ukázal své kvality. Zápas tak skončil 2:0, Dánsko je po čtyřech zápasech stoprocentní s 12 body, vede tabulku, zatímco Skotsko je s pěti body na čtvrtém místě.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Jesper Lindström.
90+3'
Centr před Schmeichela neklapl podle představ a teď se bude tedy střídat.
90+2'
Na trávník by se rád dostal i domácí Jesper Lindström, musí však čekat. Skotsko mezitím rozehraje roh.
90+1'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Lewis Ferguson.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Dánové drží míč na útočné polovině, to jim teď bohatě stačí.
88'
Po malé chvilce se ale míč k Höjbjergovi vrátil, ten do něj trkl hlavou a jeho pokus s odrazem o zem musel Gordon reflexem vyrážet.
87'
Höjbjerg se pustil do útoku, z levé strany tlačil centr na malé vápno, Robertson jen tak tak zvládl hlavičkou akci přerušit.
86'
Hanley se při své snaze o průnik dopustil útočného faulu. Dánové s rozehrou nikam nepospíchají.
85'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Kenny McLean, přichází David Turnbull.
85'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Mohamed Daramy.
85'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Christian Nörgaard.
85'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Jens Stryger Larsen.
84'
Teď už nastává chvíle pro změny, jednu udělá i Skotsko.
83'
Dánové chystají hned trojnásobné střídání, čeká se na přerušení hry.
82'
Rohový kop už k ohrožení jeho branky nevedl a už se zase hraje na opačnou stranu.
81'
Zatím největší šance Skotska! Hosté se prokombinovali do šestnáctky a po přiklepnutí zakončoval nepokrytý Fraser. Střelu tlačil k tyči, Schmeichel ovšem vytáhl zákrok dne a je z toho pouze roh!
80'
Dlouhý Gordonův odkop na útočnou polovinu skončil u dánské obrany, tudy zatím cesta nevede.
78'
Po jeho rozehrání přišel centr do vápna a hlavička neohroženého Hanleyho. Zakončením přes dva obránce zamířil kousek vedle.
77'
Fraserův centr mířil na malé vápno, Andersen po vysokém výskoku uklízel míč na rohový kop.
76'
Už to vypadalo, že se Wind dostane do případné šance, při zpracování vysoké přihrávky mu ale míč skočil na ruku a ihned se pískalo.
74'
Rychlý přechod Skotska na útočnou polovinu zakončil střelou McGregor, s jeho ranou po zemi ale neměl Schmeichel moc práce.
73'
Robertson přihrál do běhu na Dykese, ten měl ale proti přesile hodně těžkou práci a nakonec o míč přišel.
71'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Ryan Christie.
71'
Chystá se další střídání, tentokrát na lavičce Skotska.
70'
Jonas Wind se chtěl zapojit do své první akce, u vápna Skotska ovšem vytáhl pouze faul na Hanleyho.
68'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Jonas Wind.
67'
Další ostřejší zákrok hostů, nyní to na svých nohou pocítil Mikkel Damsgaard.
65'
Tak ne, gesto lékaře bylo jasné – bude to v pořádku.
64'
Po zákroku ve středu hrací plochy sedí na trávníku Daniel Wass a potřebuje ošetření. A je také možné, že bude muset střídat.
63'
Dánové u míče, tentokrát v poklidu kombinují na vlastní polovině a vyčkávají.
61'
Změnit to chtěl střelou zpoza vápna Delaney, mířil na vzdálenější tyč, jenže Gordon jeho pokus ztlumil pěkným zákrokem jednou rukou. Poulsen se pak k dorážce nedostal.
61'
Centr nevyšel ani na druhé straně Wassovi, obrany teď vládnou hře.
60'
Další Fraserův centr z pravého křídla, i tentokrát obrana Dánska zvládla pas odehrát. Schmeichel byl v tuto chvíli bez práce.
58'
Rohový kop si vzal na starost Robertson, centr ovšem zakroutil přesně do Schmeichelových rukavic.
58'
Fraser centrem hledal Adamse, zákrok Andersena znamená rohový kop pro Skotsko.
56'
Yussuf Poulsen se dnes nemůže dostat vůbec do pozic, ze kterých by se dalo zakončit, i tentokrát skončil mimo úhel a míč mu utekl do zámezí.
55'
Diváci se baví, stadionem nyní obíhá mexická vlna.
54'
Po levé straně to neklaplo ani Maehlemu, ten při pokusu o kličku podklouzl a dotkl se míče rukou.
53'
Dánové se opětovně dostávají do mírného tlaku, v současné době je to ale bez nebezpečných zakončení.
51'
Domácím to nevyšlo ani po rohovém kopu. Odražený centr skončil u Wasse, jeho odvážný pokus z dálky se ale stočil mezi diváky za brankou.
50'
Už se zase hrálo na opačné straně, Dánové rozehráli přímý kop, pas z levé strany letěl na zadní tyč, kde měl být Wass, jenže toho obrana hostů uhlídala.
48'
No vida, umí to i hráči Skotska. Po autovém vhazování se míč dostal na střed, do něj se opřel Billy Gilmour a zamířil jen kousek vedle pravé Schmeichelovy tyče!
47'
První útočný výpad druhého poločasu předvedli domácí, Olsen však byl v těsném ofsajdu a do zakončení se tak nedostal.
46'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Scott McKenna, přichází Lyndon Dykes.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první poločas, ve kterém měli domácí fotbalisté už od úvodních okamžiků výraznou převahu a tu zúročili dvěma góly mezi 14. a 15. minutou. Jako první se trefil Daniel Wass a o pár okamžiků po něm i Joakim Maehle. I po těchto dvou úderech se Dánové tlačili do útoku, několikrát se k vápnu probil Poulsen, střelou z úhlu se prezentovat Wass, další gól už ale nepadl. Skotsko toho směrem kupředu předvedlo skutečně málo, Smeichel byl prakticky bez práce a do kabin se tak odešlo za stavu 2:0.
45+2'
45+1'
Robertsonův centr letěl na Hanleyho, jeho hlavička z úhlu skončila u Wasse a následně u Schmeichela. Hosté ještě reklamovali ruku, ovšem bez úspěchu.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
V závěru poločasu si dají hosté přímý kop z celkem zajímavé pozice, to vše po faulu na Frasera.
44'
Damsgaardův centr z levého rohu pokutového území skončil u prvního obránce Skotska, ten odhlavičkoval blíže k půlce.
42'
Ke střele se až o chvíli později dostal Daniel Wass, křížný pokus z pravého křídla zkrotil připravený Gordon.
42'
Olsen se neprobil do útoku po pravé straně, jeho spoluhráči se pak ještě chvíli pokoušeli o průnik středem. Ale také bez úspěchu.
40'
Mával a pískal se ofsajd hostujícího celku, v nedovoleném postavení se objevil Che Adams.
38'
Po zákroku na Poulsena se strhla krátká strkanice mezi Maehlem a Hanleym, rozhodčí to vyřešil důraznou domluvou.
37'
Kousek od rohového praporku se Yussuf Poulsen snažil přejít přes duo obránců, dopustil se ovšem u toho útočného faulu.
36'
Stále pokračuje velká územní převaha domácích fotbalistů, Skotsko pouze brání.
35'
Velká malá domů na Gordona, ten vzápětí poslal rázným odkopem hru k půlce.
33'
Centr letěl na zadní tyč, kde se k zakončení zblízka dostal Poulsen, jeho střelu z voleje Gordon zvládl vyrazit!
32'
Přímý kop Dánska z celkem uctivé vzdálenosti, přesto si Craig Gordon staví zeď a koordinuje zbytek obrany. Žlutou kartu navíc dostal Kenny McLean
30'
Damsgaard mohl sám postupovat středem k pokutovému území a třeba i zakončit, ale ještě se rozhodl přihrávat na pravou stranu na Wasse. Ten ale celou akci zbrzdil.
28'
Rohový kop Dánska. Táhlý centr skončil u Delaneyho, ten se už šteloval na střelu, u toho se ale dopustil útočného faulu.
27'
O chvíli později to pravou stranou zkusil Fraser, při kličce však fauloval Maehleho.
26'
Skotům to prostě zatím vůbec nejde, neuspěl ani Che Adams se svou akcí středem hrací plochy.
24'
Z dálky to zkusil Pierre-Emile Höjbjerg, mířil sice vysoko nad, ale i tak si vysloužil potlesk zaplněných tribun.
23'
Malá domů na Schmeichela, ten ve spolupráci s obranou dostal míč blíže k půlce.
22'
McKenna potáhl akci levou stranou a chtěl ji ještě vylepšit pasem na Frasera. Výsledek byl ovšem stejný, jako v předcházejících případech.
20'
Robertson se pokusil dlouhým pasem najít spoluhráče, jeho pas byl pozornou obranou Dánska zastaven.
18'
Domácí v dalším výpadu neuspěli, Maehle svým pokusem Gordonovu branku minul.
17'
Hosté jsou dvěma inkasovanými brankami hodně zaskočeni a nyní zcela marně hledají cestu k alespoň nějaké kombinaci.
15'
Dánsko právě vstřelilo branku!
A hned vzápětí je tu druhý úspěch domácích fotbalistů. Po kombinaci k vápnu přišla narážečka a oblouček za obranu a náhle volný JOAKIM MAEHLE popíchl míč pod padajícího brankáře – 2:0.
14'
Je tu první gól utkání! Dánové podnikli akci levou stranou, odkud přilétl centr na hranici ofsajdu, naběhnutý DANIEL WASS se odpoutal od obránce a křížnou hlavičkou překonal zaskočeného Gordona.
12'
A je tu další postupná akce dánského nároďáku, akci rozjíždí volný Simon Kjaer.
10'
Centr před Gordona posílal Mikkel Damsgaard, prudký pas ale pouze prolétl prostorem a skončil v zámezí.
9'
Zatím je to fotbal na jednu branku, na tu skotskou, hosté se ještě nedostali k souvislejšímu držení míče.
8'
Máme tu pauzu na ošetření, po srážce hlavami zůstal ležet domácí Yussuf Poulsen.
7'
Oblouček do pokutového území Skotska obrana hlavičkou uklidila ke Gordonovi, ten už rozehrává.
6'
Domácí jsou zase u míče, Poulsen se už tlačil podruhé do vápna, tentokrát jej obrana dokázal ubránit.
5'
První střela zápasu, kousek za šestnáctkou se do míče opřel Poulsen, ránu však poslal vysoko nad břevno.
4'
Skotsko vyrazilo do protiútoku, Tierney se pokusil přenést hru z levé strany na střed, přihrávka po zemi ovšem šla k nohám domácích hráčů.
3'
Dle očekávání je úvod utkání opatrný, Dánové se snaží o kombinaci, je to ale stále daleko od branky.
2'
První tvrdší zákrok utkání, provinili se hráči Skotska, domácí tým rozehrává od půlky.
1'

Dánsko: Schmeichel – Wass, J. Andersen, Kjaer (C), Maehle – P.-E. Höjbjerg, Christensen, Delaney – Skov Olsen, Y. Poulsen, Damsgaard.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Ingvartsen, Nörgaard, Larsen, Wind, Nelsson, Christiansen, Bruun Larsen, Lindström, Kristensen, Daramy.

Skotsko: C. Gordon – G. Hanley, Cooper, McKenna – Robertson (C), Gilmour, McLean, C. McGregor, Tierney – Adams, Fraser.
Náhradníci: Kelly, Clark – Dykes, R. Christie, Hendry, Gallagher, Ferguson, Turnbull.

Rozhodčí: Haţegan (ROU) – Ghinguleac (ROU), Gheorghe (ROU).
Oba celky jsou již na hrací ploše, máme za sebou hymny obou států, zápas může začít.
Zápas se odehraje na stadionu Parken a výkop je naplánován na 20:45. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ovidiu Haţegan, kterému budou na pomezí asistovat Radu Ghinguleac a Sebastian Gheorghe. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Andrei Chivulete. Všichni pánové jsou z Rumunska.
Skotsko

Skotská reprezentace vypadla n ME už ve skupinové fázi a v tomto reprezentačním srazu by tým rád zabral. Kvalifikaci má mužstvo rozjetou celkem dobře, po třech duelech je Skotsko na druhém místě s pěti body. V úvodu Skoti remizovali doma s Rakouskem, poté i v Izraeli a až ve třetím utkání se radovali z výhry, když dvěma góly McGinna a jedné trefě Adamse s Fraserem zdolali doma Faerské ostrovy 4:0. Favoritem dnes Skotsko nebude, ale zajisté bude neústupně bojovat o co nejlepší výsledek a zisk nějakého toho bodu.

Odehrané zápasy

Skotsko – Rakousko 2:2
Izrael Skotsko 1:1
Skotsko – Faerské ostrovy 4:0
Dánsko

Dánové se střetávají poprvé od vydařeného evropského šampionátu, kde dokráčeli až do semifinále a hodlají pokračovat v trendu, který nastolili v úvodních zápasech kvalifikace. Po třech duelech jsou totiž na prvním místě s plným počtem bodů. Nejprve vyhráli na půdě Izraele, poté doma doslova rozdrtili Moldavsko a v posledním utkání si vedli skvěle na trávníku Rakouska. Zde se dvakrát trefil Olsen, po jedné trefě přidali Maehle a Højbjerg a Dánsko vyhrálo jasně 4:0.

Izrael – Dánsko 0:2
Dánsko – Moldavsko 8:0
Rakousko – Dánsko 0:4
Dobrý večer u kvalifikačního utkání na MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny F mezi Dánskem a Skotskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.