Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Řecko - 9. října 2021   18:00

Gruzie
Gruzie
0:2
(0:0)
Řecko
Řecko
90' Bakasetas   • 90+5' Pelkas
Gruzie
G. Loria – Kakabadze, Chočolava, Dvali, Giorbelidze – Kankava (C), Aburžania (90+2. Davitašvili) – S. Lobžanidze (90+2. Kvilitaja), Čakvetadze (60. Gvilija), Kvaracchelia – Mikautadze (60. Okriašvili).
Rumšas – Radius, Sužiedélis
Batumi Arena, Batumi
Řecko
Vlachodimos – Chatzidiakos, Mavropanos, Tzavellas – Androutsos, Siopis (85. Mantalos), Bouchalakis, Tsimikas – Masouras (78. Tzolis), Bakasetas (C), Pavlidis (46. Pelkas).

Je konec! Řecko to přeci jen zvládlo. Svůj tlak přetavilo v branky až v posledních minutách zápasu a zaslouženě si tak připisuje do tabulky tři body. Na druhé straně musím pochválit výborně chytajícího gólmana soupeře Giorgiho Loriu, který dlouho držel naděje Gruzie aspoň na remízový výsledek. Ode mě to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších přesonů.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:9.
90+7'
90+5'
Řecko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DIMITRIS PELKAS. A je to o dva! Dmitris Pelkas se neomylně prosazuje a v páté minutě nastavení stvrzuje vítězství svého celku. Po chybě domácí obrany se prodral do zakončení a chytrým obstřelem překonává Loriu v bráně.
90+2'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Aburžania, přichází Zuriko Davitašvili.
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Saba Lobžanidze, přichází Giorgi Kvilitaja.
90+1'
Žlutou kartu dostává Tasos Bakasetas (Řecko).
90'
Hlavní sudí nastavuje pět minut.
90'
Autorem branky z pokutového kopu je TASOS BAKASETAS. V závěru utkání to Řecku přeci jen vyšlo! Z pokutového kopu dostal míč do sítě kapitán svého celku Bakasetas a hosté se můžou radovat.
89'
Žlutou kartu dostává Guram Giorbelidze (Gruzie).
89'
Po přezkoumání u VARu se píská po zjevné ruce Gioberlizeho penalta!
89'
Hlavní rozhodčí si jde celou situaci přezkoumat na video.
88'
Řecký tým signalizuje, že Giorbelidze hrál ve vápně rukou!
88'
Tzolis v dobré šanci minul branku.
87'
Řecký tým si očividně do závěru utkání pošetřil více sil. Pomohla tomu i provedená střídání.
85'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Manolis Siopis, přichází Petros Mantalos.
84'
Nyní pálil na branku soupeře Okriašvili, Vlachomidos se musel proti jeho střele pořádně vyznamenat.
84'
Žlutou kartu dostává Thanasis Androutsos (Řecko).
82'
Značně se nám přiostřuje. Hráči obou protivníků zkrátka chtějí za každou cenu v závěru utkání urvat všechny body na svou stranu.
80'
Z rychlého brejku hrozil na druhé polovině hrací plochy Pelkas, avšak Loria je dnes ve skvělé formě.
80'
Kvaracchelia ozkoušel pozornost Vlachomidose v bráně, který si s jeho pokusem poradil.
78'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Christos Tzolis.
77'
Po sérii rohů se Řekové konečně dostávají na balón.
75'
Jeden centr za druhým putuje do pokutového území hostujícího celku.
74'
Bouchalakis zablokoval střelu soupeře.
73'
Gruzie se vzpírá předpokladům a v druhé půli je lepším celkem.
71'
Žlutou kartu dostává Giorgi Aburžania (Gruzie).
71'
Z protiútoku se k nebezpečné situaci dostala i Gruzie. Po sérii odrazů obrana hostí vše vyřešila.
69'
Masouras se ujal standartní situace a o několik sekund později se dostal do zakončení Mavropanos. Řecký stoper však minul branku Lorii.
68'
Žlutou kartu dostává Georgios Tzavellas (Řecko).
68'
Žlutou kartu dostává Džaba Kankava (Gruzie).
67'
Ostrý zákrok Kankavy na Basaketase. Gruzínský středopolař uvidí žlutou kartu.
66'
Po dlouhé době přišel střelecký pokus na branku Lorii. Ke střele se dostal Basaketas, chyběla jí však razance a hlavně přesnost.
64'
Stopeři Chočolava s Dvalim si mění balón a unavují napadající útočníky soupeře.
62'
Prázdný stadion přihlíží o poznání opatrnější hře v druhé části zápasu.
60'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Čakvetadze, přichází Valerian Gvilija.
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Georges Mikautadze, přichází Tornike Okriašvili.
59'
Siopisův pas za obranu si domácí s přehledem pohlídali a získávají míč na svou stranu.
57'
Nedaří se a nedaří hostům najít recept na soupeřovu obranu, která, zdá se, vapadá mnohem připraveněji v druhé půli.
55'
Mavropanos vyslal překvapivý, leč nepřesný centr směrem dopředu.
55'
Záložní řady obou celků neumožňují kombinaci středem hřiště.
53'
Právě sledujeme jeden z mála klidnějších úseků v dnešním utkání.
51'
Gruzie se konečně dostává více do hry a už to není hra jen na jednu branku.
49'
Standartní situace se ujal Chatzidiakos.
49'
Chviča Kvaracchelia spáchal faul na Basaketase. Řecký kapitán si dnes plní svou ofenzivní práci, tak jak má.
48'
První střela druhé půle z kopačky Basaketase! Likviduje ji Loria a výrazně dává najevo, že dnes má svůj den a míč do své sítě jen tak nepustí.
47'
Domácí nemají ani minimum času na nadechnutí a už se na ně valí ofenziva soupeře.
46'
Řekové se postavili k výkopu a okamžitě se tlačí dopředu.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Dimitris Pelkas.
46'
Úvodní poločas je za námi. Po klidnějším začátku nám nabídl aktivní a velmi rychlý fotbal z obou stran. Herní převaha však stála jednoznačně na straně Řecka. Jen výborné zákroky brankáře Lorii drží stav stále nerozhodný.
45+3'
45+3'
V prvním poločase už se nic víc nestane a hlavní rozhodčí píská konec první půle.
45+2'
Gruzie se konečně dostává k souvislejší mezihře.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Kankava zastaven Masourasem nedovoleně.
42'
Řekové měli k dizpozici rohový kop, ale standartky jim dnes zatím nevycházejí podle představ.
41'
A znovu vynikající obranný zákrok. Nyní to zkoušel znovu Masouras.
41'
Řekové utahují šrouby a Gruzie nestíhá. Tentokrát Dvali obětavým obranným zákrokem hasil požár v obraně domácích.
40'
Skvělý Loria. Dalším úspěšným zákrokem zneškodnil pokus Masourase.
38'
Masouras se řítil k brance Lorii, byl ale nachytán v ofsajdovém postavení.
36'
A znovu Pavlidis u míče. Jeho počínání končí opět hvizdem rozhodčího.
34'
Další z úspěšných zákroků Lorii zamezil dnes výbornému Pavlidisovi ke skórování.
33'
Řekové se ženou ke skórování, co jim síly stačí. Vybojovali si další rohový kop.
31'
Bakasetas dnes již poněkolikáté fauloval a důrazně si říká o žlutou kartu.
30'
V této pasáži utkání si Řecko vytváří mnohem větší tlak a je lepším celkem.
29'
Masouras se ujal rohu. Jeho první byl odvrácen do zámezí, a tak se postavil k praporku podruhé a po jeho centru se propracoval k ráně Androutsos, ale minul svatyni Lorii.
29'
Střelecký pokus Basaketase byl zablokován domácí obranou na rohový kop.
29'
Sledujeme opravdu velmi aktivní a rychlý fotbal. Oba týmy se předhánějí v akcích a rychlých brejcích. Chybí tomu jen branka.
28'
A znovu Pavlidis. Tentokrát jeho akce končí faulem Kankavy.
26'
Rychlý protiútok zase na druhé straně. Pavlidis se z levého křídla dostal až ke střeleckému pokusu, ale minul branku.
25'
A na druhé straně pokus Gruzie! Za první brankou utkání se hnal Kakabadze, ale Vlachimidos ho výborně vychytal.
25'
Čakvetadze byl dnes již po několikáté velmi aktivní ve středu hřiště a svým rychlým pohybem a přehledem dělal soupeři problémy. Jeho další akci přerušil až nedovoleným zákrokem Bakasetas.
24'
Řecko tlačí a žene se za první brankou. V dobré možnosti byl Tzavellas, ale Loria ho výborným zákrokem vychytal.
23'
Androutsos byl zastaven nedovoleně, volný kop pro Řecko.
21'
Dnes aktivní Tsimikas svým centrem nikoho nenašel.
19'
Řecko se dostalo na soupeřovu polovinu, kde se usazuje a kombinuje.
17'
Hodně vyrovnaná pasáž hry. Oba týmy si mění jednu akci za druhou.
16'
Kankava nevybíravým zákrokem zastavil Pavlidise nedovovoleně.
15'
Do dobré šance se dostal Pavlidis, ale minul branku.
14'
Masouras se ujal rohového kopu, ale důsledná obrana soupeře stála proti.
13'
Videorozhodčí nyní kontroloval, zda nedošlo k faulu ve vápně domácích. U VARu žádné provinění neviděl a můžeme pokračovat ve hře.
12'
Loria si nyní spolehlivým zákrokem poradil s pokusem soupeře.
11'
Masouras ve velké příležitosti minul bránu.
11'
Ofenzivní výpad hostí končí rohem.
9'
K souvislejší akci se dostalo i Řecko. Rychlý protiútok byl zastaven faulem na Siopise.
7'
Až útočný faul Gruzie dává míč zpět na řeckou stranu.
7'
Tak to bylo o kousek! Kvaracchelia si našel krásně mířený centr z přímého kopu od Čakvetadzeho a svým pokusem orazítkoval břevno Vlachodimosovy branky.
7'
Giorgi Čakvetadze se staví k přímému kopu.
6'
Žlutou kartu dostává Manolis Siopis (Řecko).
5'
Tsimikas našel na lajně Pavlidise, jenže řecké křídlo chybnou přihrávkou odevzdalo míč soupeři, jehož rychlý protiútok končí až faulem na Čakvetadzeho.
4'
Masouras byl vyslán na steč, ale pozorný Loria kryje míč ve svých rukavicích.
3'
Gruzíncům jejich dlouhý nákop na Mikautadzeho nevyšel a hraje soupeř.
2'
Opatrná hra obou celků kouskuje hru na množství minisoubojů.
1'
Netrvalo dlouho a Řecko si dobrým pressingem vybojovalo míč na své kopačky. Pavlidis ho následně ztratil v souboji s Kakabadzem.
1'
Úvodního výkopu se zhostila Gruzie a začíná budovat svou první akci od gólmana Lorii.
1'
Oba celky již vstupují na trávník a nyní nás čekají státní hymny.

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, Chočolava, Dvali, Giorbelidze – Kankava (C), Aburžania – S. Lobžanidze, Čakvetadze, Kvaracchelia – Mikautadze.
Náhradníci: Mamardašvili, Kupatadze – Kvadagiani, Kvilitaja, Okriašvili, Mamučašvili, Azarovi, Davitašvili, Ločošvili, Tsitaišvili, Kvekveskiri, Gvilija.

Řecko: Vlachodimos – Chatzidiakos, Mavropanos, Tzavellas – Androutsos, Siopis, Bouchalakis, Tsimikas – Masouras, Bakasetas (C), Pavlidis.
Náhradníci: Paschalakis, Athanasiadis – Saliakas, D. Giannoulis, Alexandropoulos, Douvikas, Tzolis, Pelkas, Limnios, Poungouras, Mantalos, Stafylidis.

Rozhodčí: Rumšas – Radius, Sužiedélis.
Řecko naopak v posledních třinácti utkáních klopýtlo jen jednou. Kvalifikaci zahájili cennou remízou na půdě Španělska 1:1. Po dvou remízách s Gruzií a Kosovem shodně 1:1 naposledy přehráli Švédsko a zvítězili 2:1. Dnes se na tento výkon jistě budou snažit navázat.
Gruzie zatím odehrála pět duelů, z nichž získala jeden jediný bod za remízu právě v duelu s týmem z Balkánského poloostrova. Nejprve svěřenci trenéra Williho Sagnola podlehli Švédsku 0:1. Následovala porážka proti Španělsku, již zmiňovaná remíza v Řecku a další prohra s Kosovem. Naposledy Gruzínci nestačili na rozjeté Španěly 0:4. Z posledních třinácti zápasů se navíc pyšní nelichotivou bilancí 1-4-8.
Vítám vás u utkání kvalifikace o účast na Mistrovství světa ve fotbale v Kataru. V dnešním klání své síly změří Řecko s domácí Gruzií. Oba týmy se ve své skupině s Kosovem, Španělskem a Švédskem momentálně drží na nepostupových pozicích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.