Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Švédsko - 11. listopadu 2021   18:00

Gruzie
Gruzie
61' Kvaracchelia  • 77' Kvaracchelia
2:0
(0:0)
Švédsko
Švédsko
Gruzie
G. Loria (C) – Kakabadze, Kašia, Chočolava – S. Lobžanidze (80. Čabradze), Gvilija, Kvekveskiri (90. Aburžania), Azarov – Citajšvili (70. Davitašvili), Kvaracchelia (80. Kazajšvili) – Okriašvili (70. Volkovi).
Gozubuyuk S.
Adjarabet Aréna (Batumi)
Švédsko
Olsen – Krafth, Lindelöf (C), J. Nilsson, Augustinsson – Claesson (74. Kulusevski), K. Olsson, Svanberg (79. Quaison), Forsberg – Ibrahimović, Isak (87. Karlsson).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:9. Fauly: 14:10.
Velké překvapení je na světě! Domácí Gruzie poráží favorizované Švédsko 2:0! Po prvním poločase, kdy hosté zahodili několik tutových šancí, se neprosadili ani v druhé části. Naopak domácí využili standardní situace, kdy se skvěle ve vápně zorientoval Kvaracchelia, který Gruzii poslal do vedení. Švédsko pak dlouho mělo obrovský tlak, ale skórovat se mu nepodařilo. Hrdina zápasu Kvaracchelia pak individuálně prošel přes obranu hostů a navýšil vedení na 2:0. Švédsko pak ještě několika střídáními reagovalo na vývoj, ale už se mu nepodařilo vyrovnat ani snížit. Tři body tak dnes překvapivě zůstávají v Gruzii.
90+5'
90+4'
Pokračujeme dále, Švédsko vybojovalo rohový kop, který nebyl nebezpečný. Loria si bez problému došel pro centr a bude vykopávat.
90+4'
Na malou chvíli je hra přerušena, na hřiště totiž vběhl jeden z fanoušků, který už nejspíše předem slavil.
90+3'
Ibrahimovič dnes nemá svůj střelecký den! Další zakončení na zadní tyči po přesném centru končí pouze v boční sítí. Domácí fanoušci začínají pomalu slavit. Zdá se, že dnes opravdu dojde k velkému překvapení.
90+2'
Švédsko postupovalo vpřed ve velké přesile, k míči se dostal Ibrahimovič, který byl poslán k zemi, za což dostává domácí kapitán žlutou kartu. Uvidíme standardní situaci Švédska.
90+1'
Žlutou kartu dostává Guram Kašia (Gruzie).
90+1'
Gruzie ale nyní drží balón, a tak jí žádné nebezpečí nehrozí. Švédsko se dokonce musí bránit, což nyní hraje domácímu týmu skvěle do karet.
90'
Hlavní arbitr utkání nastavuje v druhém poločase 4 minuty nad rámec základní hrací doby!
90'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Nika Kvekveskiri, přichází Giorgi Aburžania.
89'
Další centr se sice vznesl do vápna, ale našel pouze hlavu jednoho z připravených obránců, která odhlavičkoval míč do bezpečné vzdálenosti.
88'
Na zemi zůstává ležet jeden z domácích hráčů, který bude nejspíše za několik okamžiků střídat. Gruzie už se snaží nahnat cenné vteřiny, kde to jde.
87'
Forsberg ve vápně ještě hledal zvýhodněnou pozici, nakonec našel Ibrahovmiče, který napálil míč do Lorii z úhlu a mohl vybojovat rohový kop. Rozhodčí ale mezitím signalizuje ofsajdové postavení, a tak bude od branky odkopávat gólman Gruzie.
87'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Jesper Karlsson.
86'
Švédsko opět usazené před vápnem soupeře v deseti mužích. Augustinsson vyslal do vápna další centr, se kterým si poradili gruzínští obránci.
85'
Isak v protiútoku roztáhl hru na Kulusevskiho, který ve vápně sice šikovně zasekl, ale už neposlal balón na nabíhajícího Ibrahimoviče, protože byl těsně bráněn a k přihrávce se nedostal.
84'
Domácí navíc teď vysvobozuje útočný faul, po kterém budou moci rozehrát a nasbírat další cenné vteřiny.
83'
Potlesk fanoušků nyní směřoval gólmanovi Gruzie. Isak si ve vápně naskočil nejvýše na centrovaný balón a obloučkem zakončoval k pravé tyči. Loria ale pohotově balón čapl do rukavic a zůstává zatím stoprocentní.
82'
Švédsko se dostalo s míčem na pravé křídlo, odkud se pokusil jeden z hostů centrovat. Míč ale napálil pouze do obránce před ním, přesto u míče zůstávají hosté.
81'
Oba týmy před závěrečnou desetiminutovkou posilují střídáním. Švédsko samozřejmě posílá do hry všechny ofenzivní hráče. Na stadionu v Gruzii se rodí velké překvapení, domácí vedou 2:0 a do konce druhého poločas už nezbývá mnoho minut!
80'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Saba Lobžanidze, přichází Grigol Čabradze.
80'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelia, přichází Valerij Kazajšvili.
79'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Robin Quaison.
77'
Gruzie právě vstřelila branku!
Gruzie zvyšuje svůj náskok na 2:0! CHVIČA KVARACCHELIA se dostal ve středu pole k míči a individuálně s trochou štěstí dokázal projít do vápna Švédska, kde zachoval klid a Olsenovi nedal žádnou šanci. Bez asistence.
77'
Rozehrávka od rohového praporku nepřinesla vetší nebezpečí. K míči se dostávají Švédi.
76'
A vzápětí to mohlo být 2:0 pro Gruzii. Střelec první branky natáhl na hranici vápna a technickou střelou zakončoval na vzdálenější tyč, kde skvělým zákrokem zasáhl gólman Olsen. Uvidíme rohový kop.
76'
Její rozehrávka se domácím vůbec nepovedla, centrovaný míč skončil u zadní tyče, kde nebyl ani jeden z nabíhajících hráčů.
75'
Gruzie ve snaze projít dopředu zastavena faulem. Domácí se dostanou ke standardní situaci z hodně velké dálky.
74'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Dejan Kulusevski.
74'
Jenže vepředu nic nevymysleli a hra se znovu přelévá na druhou stranu, kde se Švédsko dostane k autovému vhazování.
73'
Augustinsson z levé strany centroval do vápna Gruzie, ale nenašel žádného ze spoluhráčů. Na druhou stranu spěchají domácí fotbalisté, kteří to mají nyní hodně otevřené.
72'
Švédsko pokračovalo po rohovém kopu v tlaku, ke střele zpoza vápna se dostal Isak. Jeho pokus ale nezamířil vůbec mezi tři tyče, skončil hodně vedle levé tyče branky Gruzie.
71'
Švédsko pokračuje ve velkém náporu. Další možností na změnu skóre bude rohový kop, který rozehrají z pravé strany.
70'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Tornike Okriašvili, přichází Davit Volkovi.
70'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgij Citajšvili, přichází Zuriko Davitašvili.
69'
Švédsko se žene za vyrovnáním. Na útočné polovině sice neudrželo balón, ale dostane se k autovému vhazování.
67'
Rozehrávku od rohového praporku nebyla nijak nebezpečná. I přesto domácí zůstávají u míče, do hry ho pošlou od postranní čáry pomocí autového vhazování.
66'
Švédsko začíná vysoko napadat, ale domácí si v obraně poradili a dostali se s míčem na útočnou polovinu, kde vybojovali rohový kop.
65'
Další faul Švédska už hlavní arbitr odměňuje žlutou kartou. Domácí se dostali k podobné standardní situaci jako při brance, ale tentokrát nezakončili ideálně.
64'
Žlutou kartu dostává Joakim Nilsson (Švédsko).
63'
Švédsko ihned reaguje na situaci a posílá centr z levé strany do vápna. Ten sice doputoval před Loriu, kde došlo k faulu jednoho z švédských forvardů. Hra je pozastavena, uvidíme odkop od branky Gruzie.
61'
To je neskutečné! Domácí jdou opravdu do vedení! Po centru se ve vápně dostali do zakončení, poprvé se míč odrazil do hloučku těl, kde se nejlépe zorientoval CHVIČA KVARACCHELIA, který pohotově z otočky zakončil ke vzdálenější tyči a posílá Gruzii do vedení 1:0! Bez asistence.
60'
A ti vepředu mohli zakončovat, ale proti byl Svanberg, jenž poslal útočícího hráče k zemi. Následuje standardní situace Gruzie z hodně zajímavé pozice.
59'
Forsberg zkoušel vymýšlet zajímavou přihrávku do vápna, ale ani jeden z jeho spoluhráčů jeho myšlenku nepochopil. Balón tak končí pouze u Lorii, který po delší době pošle vpřed své spoluhráče.
58'
Ibrahimovič si ve vápně navedl míč a pálil, ale před ním stojící obránce mu střelu zblokoval. Míč se odrazil zpět na kopačky hostů, kteří mohou pokračovat ve velkém tlaku.
57'
Zdá se, že druhý poločas bude o tom, zda hosté dokáží překonat obranný val soupeře, který zatím skvěle brání.
55'
Žlutou kartu dostává Irakli Azarov (Gruzie).
55'
Švédsko nadále kombinuje na útočné polovině, ale nedostává se na dostřel branky Gruzie.
54'
Švédsko nadále obléhá velké vápno Gruzie. Nyní se dostalo k autovému vhazování a pokračuje v sérii přihrávek.
53'
Ibrahimovič se tvrdě opřel do střely a mířil hodně mimo! Míč se vznesl daleko za pravou tyč branky Gruzie skončilo vysoko na tribuně.
53'
Vzápětí si Švédsko přímý kop zopakuje. Po faulu dostává Okriašvili žlutou kartu a míč si staví Ibrahimovič, který bude rozehrávat zpoza vápna.
52'
Žlutou kartu dostává Tornike Okriašvili (Gruzie).
52'
Forsberg zvolil rozehrávku přímo na branku, i když to měl celkem daleko. Jeho rána měla dostatečnou razanci, ale mířila pouze do náruče připraveného Lorii.
51'
Dlouhý balón do vápna na Ibrahomviče se k švédskému útočníkovi vůbec nedostal, následně ale přišel nedovolený zákrok, po kterém hosté dostanou příležitost v podobě standardní situace.
50'
I hosté jsou opatrní. Začínají odzadu a pomalými krůčky se dostávají na útočnou polovinu a do blízkosti branky Gruzie.
49'
Tlak domácích z úvodních minutek druhého poločasu je za námi. Nyní jsou na řadě hosté, kteří získali autové vhazování, po kterém přišel faul. Švédsko bude rozehrávat z vlastní poloviny.
48'
První rohový kop nepřinesl žádnou větší šanci. Následovat ale bude další.
47'
Gruzie se dostane k rohovému kopu. Po centru odhlavičkoval za vlastní branku balón Augustinsson.
46'
Právě proto je držení míče prozatím dnes vyrovnané, Gruzie hodně času stráví na vlastní polovině, kde si pouze vyměňuje balón.
46'
Úvodní výkop druhého poločas patřil domácím, kteří rozehrávají dozadu a začínají svoji tradiční kombinaci, kterou jsme často pozorovali v prvním poločase.
46'
Obrazem se pomalu vracíme zpátky do Gruzie, kde za malou chvíli začne druhý poločas domácího týmu proti Švédsku!
Střely na branku po prvním poločase:

Gruzie – 0
Švédsko – 6
Po prvním poločase je skóre utkání 0:0. V úvodu utkání se zdálo, že domácí budou soupeři dělat velké problémy. Favorizovaní hosté ale postupem času převzali inciativu a vypracovali si několik obrovských šancí! Ani jednu z nich ale zkušený Ibrahimovič ani mladý Isak neproměnili.. V závěru poločasu mohl na druhé straně skórovat Lobjanidze, ale ani ten nemířil přesně.
45'
45'
Do konce poločasu zbývá několik posledních vteřin. Hosté drží balón na útočné polovině, ale zdá se, že do další šance se už nedostanou.
44'
Ani druhá možnost gól nepřinese. Tentokrát ani zakončení, protože byl signalizován další ofsajd. Rozehrávat bude od branky Loria.
43'
Po něm přišla tvrdá rána z hranice vápna, která byla opět sražena za branku Gruzie. Švédsko si rozehrávku od rohového praporku zopakuje.
42'
Ibrahimovič se po centru dostal ke střele zhruba z penaltového puntíku, ale na poslední chvíli mu do ní skočil jeden z obránců, který míč srazil na rohový kop!
40'
Lobjanidze mohl být velkým hrdinou! Z pravé strany do vápna mířil velmi nebezpečný pozemní centr, na zadní tyč si nabíhal právě Lobjanidze, který ale vůbec netrefil bránu. Velká smůla pro Gruzii, která mohla jít z ničeho nic do vedení.
39'
Gruzie se dostala k autovému vhazování, po kterém ale zavezla míč na vlastní polovinu, kde s ním operují domácí obránci.
38'
Ten nepřinesl nic nebezpečného, byl přetažený, a tak nenadělal domácí obraně problémy. Na druhé straně se snaží ohrozit branku soupeře domácí.
37'
Po dlouhé kombinaci dochází ke sražení za branku Gruzie. Následuje další rohový kop.
37'
Švédsko na malou chvíli uklidňuje hru. S míčem si hosté doslova hrají na útočné polovině.
36'
Isak ve vápně Gruzie zkoušel individuálně projít, nakonec napálil míč pouze do bránícího hráče, od kterého míč směřoval do vzduchu, ze kterého ho sebral Loria.
35'
Bylo tomu tak. Centr do vápna Gruzie sice přišel, ale jeden z útočících si v něm počínal nedovoleně a akce je tak opět zastavena předčasně.
34'
Střet ve středu pole bude tentokrát znamenat rozehrávku pro Švédsko. Na střelu je to ale příliš velká vzdálenost, hosté nejspíše budou centrovat, všichni hráči se stěhují do vápna.
33'
Další možnost Švédska ohrozit branku Gruzie končí předčasně. Rozhodčí dobře rozvíjející se akci zastavuje kvůli útočnému faulu.
32'
A následně několikátá šance Švédska! Isak se dostal ve vápně k míči a z pravé strany tváří v tvář Lorii zakončoval. Poslal míč ale opět pouze do připraveného gólmana Gruzie!
31'
Domácí se dostali do vápna Švédska, kde se jim ale nepodařilo zakončit. na pravé straně operoval jeden z útočníků, který vyslal přihrávku pouze do hloučku těl.
30'
Švédsko v posledních minutách dominuje! Hosté se dostali do několika šancí, které ale zatím nedokázali přetavit v branku. Nyní se po delší době s míčem setkávají domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.
28'
Obrovská šance Švédska jít do vedení! Po rohovém kopu nejprve zakončoval Ibrahimovič. Jeho ránu vyrazil Loria k Lindelefovi, který nadvakrát zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale pokaždé napálil pouze před ním blokujícího obránce!
27'
Ibrahimovič a jeho další hlavička končí nad! Rozhodčí ale ukazuje k rohovému praporku, protože Loria míč mířící nad horní tyč tečoval.
27'
Domácí už jsou opět v plné sestavě na hřišti. Ve vápně si připravuje balón k odkopu od vlastní branky Loria.
26'
Za postranní čárou zůstává ležet jeden z domácích hráčů. Stalo se tak po prodlouženém centru, za kterým spěchal jeden z Švédů, který se střetl s domácím obráncem.
25'
V další akci Švédska rozhodčí viděl útočný faul. Po něm si vezme na starost rozehrávku gólman Loria.
23'
Gruzie se na opačné straně hřiště dostala k zakončení zpoza vápna. Střela však byla hodně nepřesná a skončila někde na tribuně za brankou gólmana Olsena.
22'
Ibrahimovič mohl posla Švédsko do vedení! Zůstal ve vápně osamocený na zadní tyči, směřoval na něho přesný centr, ale nedokázal hlavou zakončit do odkryté části branky! Namířil míč hlavou pouze do připraveného Loria!
21'
Švédsko je opět zastaveno! A opět kvůli ofsajdu, už čtvrtému v dnešním utkání. Ibrahimovič se vyčítavě kouká na rozhodčího, ale opravdu byl v ofsajdovém postavení.
21'
Domácí dlouho nyní drželi balón a nakonec se dostali do zakončení z dálky. To nepřineslo žádný rozruch, odkop od branky Olsena.
20'
Olsen ukazuje, že tento centr mu nenadělá žádný problém. Švédský brankář neměl těžkou práci, centr zamířil přesně do jeho náruče.
19'
Na druhé straně se domácí dostali do vápna, kde následně ztratili balón. Poté ještě přišel jeden centr, který byl příliš dlouhý. Následovat ale bude nakonec první rohový kop Gruzie.
18'
Po dalším centru do vápna Gruzie mohl hlavou zakončovat Isak, ale na míč nedosáhl ideálně a pouze ho pousnul na jednoho z obránců.
17'
Ani další akce Švédska úspěšná nebude. Zastavuje ji pomezní rozhodčí, který signalizuje ofsajdové postavení.
16'
Švédsko ale začíná přidávat. Nyní získalo autové vhazování a do vápna mířil nebezpečný balón, který dostala do bezpečné vzdálenosti domácí obrana.
16'
O chvíli později hosté postupovali vpřed v početní výhodě. Isak ale dlouho čekal a přemýšlel, komu přihrát a míč zbytečně ztratil.
15'
Vzápětí však přišla první velká šance! Po kombinaci se Švédsko dostalo do vápna, kde nakonec zakončoval Ibrahimovič, jeho střela ale končí na těle připraveného brankáře!
14'
Ta nepřinesla první větší možnost na změnu skóre. Míč směřoval do malého vápna, kde ve vzduchu skvěle míč vyrazil Loria.
14'
Nakonec se jim to podařilo. Z pravé strany centroval jeden z hostů, jehož centr srazil na rohový kop domácí obránce. Uvidíme první rozehrávku od rohového praporku v dnešním utkání.
13'
Švédsko se po odkopu dostalo k míči a zkouší to odzadu. Hosté si vyměňují míč na vlastní polovině, ale zatím nemohou najít recept, jak se dostat s míčem dopředu.
11'
Lindelof zvolil dlouhý nákop na Ibrahimoviče, ale míč mu sjel z nohy, a tak se švédský snajpr k balónu vůbec nedostal. Následně byl opět jeden z forvardů Švédska nachytán v ofsajdu. Opět si Loria zopakuje odkop od vlastní branky.
10'
Dlouhý balón na Isaka do vápna vypadal hodně nebezpečné! Loria ale skvěle vyběhl a poslal míč za vlastní branku. Rozhodčí navíc signalizuje ofsajdové postavení, takže neuvidíme ani první rohový kop. Pouze odkop od branky Gruzie.
9'
Loria se dostal k míči a byl napadán hladovým Isakem. Gólman Gruzie si ale dal velký pozor a odkopem poslal míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
8'
To opět dlouho nevydrželo. Ani na druhé straně domácí nebyli úspěšní s nákopem na pravé křídlo. Nakonec ale zůstávají u míče mohou pokračovat v útočné snaze.
7'
Po ztrátě balónu na středu hrací plochy se Švédsko dostane k autovému vhazování, které bylo rychle rozehráno. Hosté pomalu postupují vpřed ve snaze dostat se do první příležitosti utkání.
6'
Gruzie ale dlouho Švédsku nedovolila zůstat u míče. Ve středu pole domácí záložníci skvěle zapracovali a rychlým přistupováním dostali balón zpět do svého držení.
5'
Hned ze začátku ale domácí ukázali, že to rozhodně s míčem umí. Švédsko mělo v defenzivě problémy, které přečkalo a nyní může ukázat naopak svoji ofenzivní sílu.
4'
Domácí se mohli dostat ke střele, když kombinovali kolem vápna a s míčem se dokonce dostali do vápna soupeře, nakonec ale míč ztrácí. Vykopávat bude gólman Olsen.
3'
Až nyní domácí o míč na chvilku přišli, ale vzápětí ho ihned vybojovali vpřed. Máme tu hodně opatrný start utkání z obou stran, Gruzie kombinuje a snaží se neudělat chybu, hosté zatím příliš nenapadají a vyčkávají.
2'
A domácí nyní dokonce ukazují svoji sílu v kombinaci. Gruzínští si přihrávají sice balón na vlastní polovině, ale favorizované Švédsko k němu zatím vůbec nepouštějí.
1'
Dlouho však jejich pobyt na útočné polovině netrval, domácí se dostali k míči a následně přišel útočný faul ze strany Švédska. Rozehrávka pro Gruzii.
1'
Úvodní výkop utkání patřil fotbalistům Švédska, kteří ihned nakopávají dopředu, kde se usazují.
1'
Ještě před začátkem tu máme předání dresu pro domácího Kankavu, který dosáhl 100. zápasů. Nyní si poslechneme hymny obou zemí a utkání bude moci začít!
Obě mužstva právě nastupují na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků.

Gruzie: G. Loria (C) – Kakabadze, Kašia, Chočolava – S. Lobžanidze, Gvilija, Kvekveskiri, Azarov – Citajšvili, Kvaracchelia – Okriašvili.
Náhradníci: Kupatadze, Gugešašvili – Aburžania, Davitašvili, Čabradze, Ločošvili, Mamučašvili, Kankava, Kazajšvili, Čakvetadze, Kačarava, Volkovi.

Švédsko: Olsen – Krafth, Lindelöf (C), J. Nilsson, Augustinsson – Claesson, K. Olsson, Svanberg, Forsberg – Ibrahimović, Isak.
Náhradníci: Dahlberg, Nordfeldt – Cajuste, Eriksson, Karlsson, Milošević, M. Olsson, Quaison, Sundgren, Mrabti, Lewicki, Kulusevski.

Rozhodčí: Gozubuyuk S.
Švédsko

Zatímco domácí podle očekávání na postup nemíří, Švédsko s patnácti body vévodí tabulce skupiny B. Švédští fotbalisté za sebou dokonce nechávají na druhém místě Španělsko. V šesti utkáních inkasovali hosté pouze tři branky a mohou se pyšnit především skvělou defenzivou. Z posledních dvou zápasů mají skóre 5:0, když nejprve porazili vysoko 3:0 Kosova a následně si poradili 2:0 s Řeckem. Hráčem, který v kvalifikaci za Švédsku vsítil nejvíce gólů je dvaadvacetiletý útočník Realu Sociedad Alexander Isak se čtyřmi brankami na kontě.

Poslední odehraná utkání kvalifikace:
Švédsko – Řecko 2:0
Švédsko – Kosovo 3:0
Řecko – Švédsko 2:1
Gruzie

Fotbalisté Gruzie se ve své skupině B nacházejí na čtvrtém místě, na kontě mají po sedmi odehraných duelech čtyři body za jednu výhru a remízu. Překvapivě nejsou Gruzínští na posledním místě, na kterém je aktuálně Kosovo. Body získali domácí v zápase proti Řecku, se kterým remizovali 1:1, v posledním kvalifikačním utkání pak porazili překvapivě Kosovo 2:1. Se Švédskem se v rámci kvalifikace na MS utkají ve skupině vůbec poprvé a lze je považovat za velkého outsidera. Nejlepším střelcem Gruzie v kvalifikaci je se dvěma brankami záložník Khvicha Kvaratskhelia.

Kosovo – Gruzie 1:2
Gruzie – Řecko 0:2
Španělsko – Gruzie 4:0
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání kvalifikace na MS, ve kterém budeme sledovat souboji mezi domácí Gruzií a hostujícím Švédskem.