Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Srbsko - 7. září 2021   20:45

1:1
(0:1)
Srbsko
Srbsko
20' S. Milinković-Savić  (Tadić)
Irsko
Bazunu – Omobamidele, Duffy (C), Egan – Doherty, McGrath (66. Horgan), Cullen (66. Molumby), Hendrick (79. Hourihane), McClean – A. Browne (58. Robinson) – Idah (79. Collins).
Sanchez J. M. (ESP)
Srbsko
P. Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Djuričić (70. Radonjić), Tadić (C) (83. Nemanja Maksimović), Gudelj, S. Milinković-Savić, Kostić (87. Lazović) – Vlahović (70. Jović), A. Mitrović.
Dmitrović, Svilar – Ilić, Jović, Lazović, S. Mitrović, Mladenović, Račić, Radonjić, Ristić, Lukić, Nemanja Maksimović.

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc.
Srbové dnes ztratili dva body. Jinak se to asi nedá nazvat. Celý zápas hráli lépe, o něco víc na míči a měli mnohem více střel. Nakonec si však odvezou pouze remízu. Stalo se tak kvůli zbytečnému vlastnímu gólu. Nikola Milenković byl nastřelen do hrudi spoluhráčem a srazil si míč do vlastní brány. Nemohl s tím nic udělat. Na Portugalsko tak Balkánci po pěti odehraných zápasech ztrácejí dva body. Irové naopak získali svůj druhý bod a jsou tak čtvrtí před Ázerbájdžánem.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:11.
90+4'
90+3'
A další irská střela, tentokrát mířena k tyči zpoza vápna. Nakonec to mohlo dopadnout tak, že by Srbové odjeli s prázdnou. Radonjić ale zasáhl.
90+2'
Nyní ovšem naopak přišla poměrně nebezpečná hlavička domácího kapitána Duffyho. Míč ale skončil nad horní tyčí brány.
90+1'
Ve druhém poločase španělský rozhodčí nastavil tři minuty nad základní časový rámec.
90'
Zápas je už skoro u svého konce. Srbové potřebují zmobilizovat všechny své síly a pokusit se vrátit do vedení.
89'
Žlutou kartu dostává Jayson Molumby (Irsko).
88'
Pro Srby je to velmi kruté, protože byli lepší a měli mnohem více šancí. Takovýto vlastenec se ovšem moc často nevidí.
87'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Darko Lazović.
86'
Irsko právě vstřelilo branku!
Přichází to, co jsem zmiňoval. Srbové své šance nevyužili a je tu tak vyrovnání. A to velmi smolné! Jeden z bránících hráčů při snaze odkopnout míč trefil do hrudi pouze svého spoluhráče NIKOLU MILENKOVIĆE, od nějž se balon odrazil do brány.
85'
Žlutou kartu dostává Nemanja Radonjić (Srbsko).
83'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Nemanja Maksimović.
82'
Mitrović se teď snažil zakončit z blízkosti z otočky, Bránící hráče ale dobře zasáhl a znemožnil mu to.
81'
Irové se pokoušejí zejména o centrované balony. Paradoxem je, že v pokutovém území se často nenachází adresát. To znamená, že míče končí buď u brankáře, nebo obránců.
80'
Ani nadále se Irové zatím nevydávají do nějaké větší ofenzivy. Už je ovšem pomalu načase. Je však otázka, zda jsou toho vůbec schopni.
79'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Conor Hourihane.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Adam Idah, přichází James Collins.
78'
Již několikátý roh zahrával hostující tým. Kromě toho gólového jsme z nich však neviděli snad ani jedno zakončení.
77'
Naopak Srbové se opět vydávají do útoku. Je totiž pravda, že jejich hubený náskok je hodně ošemetný.
76'
Stále čekáme na nějakou irskou šanci ve druhém poločase. DO konce už přitom zbývá tak patnáct minut.
75'
Nepovedený irská přihrávka za obrana skončila možná tak pouze za čarou. Rozehrávat tak bude brankář Srbska.
73'
Teď už Irové sice nějakou dobu na útočné polovině pobyli, k žádné šanci se ale nedostali a teď musejí opět pryč.
72'
Stále si Irům nedaří se dostat blíže k bráně soupeře. Rajković ve druhém poločase neměl prakticky žádnou větší práci.
71'
Vystřídali nám už Srbové. Střelci Vlahovićovi se dnes moc nedařilo. DO šancí se nedostával, vystřídal jej tak Luka Jović, který to v sobě také bezpochyby má,
70'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Luka Jović.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Nemanja Radonjić.
69'
Další srbský atak byl ubráněn a otáčejí se soupeř ve vápně byl zbaven míče. Irové by ovšem potřebovali hlavně útočit. To se totiž teď moc neděje.
68'
Zatím to úplně nevypadá, že by Irům mělo podařit vyrovnat. V druhém poločase totiž dovolují svému soupeři opět hodně šancí. Stačí však jeden protiútok a všechno může být jinak.
67'
Domácí vystřídali už ve třech případech, naopak hosté s první výměnou ještě čekají. Druhý poločas se nám přitom už pomalu překlápí do své druhé poloviny.
66'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Josh Cullen, přichází Jayson Molumby.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jamie McGrath, přichází Daryl Horgan.
65'
Další srbskou akci zastavuje ofsajd. Jeden z jejich hráčů se mezitím nachází na trávníku na kolenou. Jedná se o Vlahoviće. Řekl bych ale, že bude pokračovat.
64'
Srbové zahrávali už sedmý rohový kop. Tento byl neúspěšný, jeden v první půli nám ale stanovil současné skóre. Naopak domácí tým neměl k dispozici ještě ani jeden.
63'
Od Irů je to teď opět slabší chvíli, soupeři totiž za posledních několik minut povolili několik střeleckých pokusů. A některé byli nebezpečné.
62'
A další míč letěl směrem na bránu domácí reprezentace. Sergej Milinković-Savić horní tyč o kousek přestřelil. Ke svému druhého gólu tak nebyl daleko.
61'
Následný rohový kop už nebezpečí nepřinesl. Irové ale dostali od Mitroviće a spol. dvě poměrně velká varování.
60'
Mitrović znovu ve skvělé příležitosti. Jeho lehce akrobatický kop ze vzduchu ale irský brankář znovu vyrazil a drží tak naděje svého týmu!
59'
Srbové pokračují v ofenzivě a snaží se dostat do dalších šancí, aby odskočili na rozdíl dvou branek. Djuričićův pokus nyní přesný nebyl a domácí brankář tak bude odkopávat od brány.
58'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Alan Browne, přichází Callum Robinson.
57'
Teď už ale poměrně dobrá šance přišla. Mitrovićovu střelu těsně nad zemí ale dokázal irský brankář vyrazit. V dnešním zápase si připsal už několik dobrých zákroků.
56'
Co se týče nějakých zajímavých momentů, tak je druhý poločas zatím slabší než první. Uvidíme, zda nám přinese nějaké šance.
55'
Přetažený centr teď zamířil do pokutového území Srbska. Byl opravdu až příliš dlouhý, následuje tak odkop od brány.
54'
Posledních pár minut to připomíná první poločas. Srbové už opět mají převahu na držení míče a hledají cestu k bráně.
53'
Nyní už ale opět kombinují s míčem Srbové, kteří se ale zatím blíže k bráně soupeře v druhé polovině nedostali.
52'
Na střelu zatím ve druhém poločase čekáme. Zatím je poměrně vyrovnané možná s menším převahou domácího Irska.
51'
Nepřesná irská přihrávka po pravém křídle znamená, že hostující tým bude mít k dispozici vhazování.
50'
Žlutou kartu dostává Alan Browne (Irsko).
49'
Do pokutového území Srbska letěl z levého křídla centrovaný míč, k hlavičce došlo, ta ale na bránu nemířila a míč zůstal ve vápně.
48'
Uvidíme, zda se Irům podaří svého soupeře potrápit. Je pravda, že ztrácejí pouze jeden gól a to je prakticky nic.
47'
Domácí gólman si pohlídal dlouhý nákop a jednoduše sebral míč do svých rukavic.
46'
První poločas zápasu je za námi. Srbové byli více na míči a měli i více střel na bránu, Můžeme tak říct, že jejich vedení je zasloužené. Skóre otevřel ve 20. minutě hlavičkou po rohovém kopu Sergej Milinković-Savić. Irové zatím nehrají úplně špatně, k bodům ale mají před druhou půli zápasu dále.
45+2'
45+1'
Srbové stále kombinují s míčem a snaží se tak tímto způsobem už dohrát první polovinu. Moc času už jim k tomu nechybí.
45'
Rozhodčí v první půli nastavil pouze jednu minutu.
44'
Z této situace ale domácí tým nic vytěžit nedokázal a brankáře Srbska tak neprověřil. Ten tak zasahoval pouze jednou.
43'
Naopak hostující obrana nyní dvakrát zablokoval centr, podruhé to bylo rukou. Irové tak budou zahrávat standardní situaci.
42'
Naopak Srbům se celkem daří vytvářet si střelecké příležitosti. Míče ale ovšem poměrně často neproletí skrz obranný blok Irska.
41'
Irům se i nadále nedaří na delší časový úsek dostat k míči a spíše tak nahánějí Srby. To jim logicky ubírá síly...
39'
Teď jsem to ale zakřikl, protože Aleksandar Mitrović pálil z hranice pokutového území po sklepnutí spoluhráče. Brankář Bazunu ale dokázal zareagovat a míč vyrazit.
38'
Po krátké odmlce už jsou to opět Srbové, kdo okupuje polovinu soupeře. Do šancí se ale v posledních chvílích nedostávají.
37'
Do pokutového území Srbska nyní letěl centr z levého křídla, hostující gólman situaci zvládl a míč vyboxoval pryč.
36'
Ofenzivních akcí nám v posledních trochu ubylo. To asi o něco více vyhovuje Srbům.
35'
Naopak Irové jsou opět více zatlačeni do defenzivy a teď se jim nedaří se dostat na delší dobu na míč.
34'
Srbové už opět načínají více hrát na míči a kombinovat, Zjistili, že ten jednogólový náskok by nemusel být úplně dostačující.
33'
Hostující tým zahrával další rohový kop a opět z pravé strany. V tomto případě však Tadić gólový centr neposlal a domácí se tak v tomto případě ubránilil
32'
Irové poměrně aktivně napadají a snaží se dělat Srbům problémy v rozehrávce. Ti ale zatím úplně nechybují.
31'
Žlutou kartu dostává Adam Idah (Irsko).
30'
Zápas je zatím celkem atraktivní a hraje se celkem ofenzivní fotbal. Mnoho vyložených šancí nám ale zase zatím nenabídl.
29'
Míč propadl až na hranici pokutového území k obránci Milenkovićovi. Ten se do míče tvrdě opřel, z nadějné pozice jej ale odpálil vedle brány.
28'
Srbům teď protiútok moc nevyšel. Centr na levou stranu vápna nebyl přesný a hosté tak míč ztratili.
27'
Rajković si nyní musel dávat pozor. Byl ale ostražitý a včas tak vyběhl, aby se k míči dostal dříve než útočník soupeře.
26'
Domácí tým měl po faulu Djuričiće k dispozici standardní situace z velmi nadějné pozice. Hendrickova střela ovšem nebyla nebezpečná, mířila totiž přesně na brankáře.
25'
Žlutou kartu dostává Filip Djuričić (Srbsko).
24'
Irové nyní kombinují na útočné polovině a snaží se najít cestu k bráně. Není to od nich ustrašený výkon, zatím to ale nestačí.
23'
Aleksandar Mitrović má nějaký zdravotní problém a nachází se za postranní čarou, Uvidíme, zda bude moci pokračovat.
22'
Naopak Srbům tohle určitě bude vyhovovat, Irové totiž budou muset trošku více otevřít obranu. Tedy v tom případě, jestli chtějí vyhrát.
21'
Irové tak ztrácejí a budou se muset i nadále snažit, aby se jim podařilo vyrovnat. V posledních minutách to od nich sice bylo lepší než v úvodu, úspěch to ale nepřineslo. Spíš naopak.
20'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení! Dušan TAdić poslal od rohového praporku míč na bližší tyč. Tam do něj hlavou trkl SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ. Brankář si na balon sice sáhl, ten ale i tak skončil v síti.
19'
Irové už skoro vyrovnali statistiku držení míče. Ke střele mezi tři tyče se ale ještě nedostal. Minimálně Hendrick k tomu ale neměl daleko.
18'
Domácí záložník Hendrick sebral odražený míč a zpoza vápna jej poslal na bránu. Nevypadalo to vůbec špatně, ale míč levou tyč o kousek minul.
17'
Bazunu tak musel zasahovat už třikrát, jeho protějšek ani jednou. Skóre je však i nadále bezbrankové.
16'
A znovu pálil stejný fotbalista. Tentokrát si už naběhl blíže k pokutovému území, trefil ale pouze prostředek brány.
15'
Dalekonosnou ránu nyní vyslal Gudelj. Nebyla špatná a mezi tři tyče těsně nad zemí mířila, domácího gólmana ale nepřekvapila.
14'
Hra se v nám v posledních minutách celkem srovnalo a Srbové tak už nemají tak velkou převahu. Jediný zákrok si zatím ovšem připsal irský gólman, žádnou další střelu mezi tři tyče jsme nezaznamenali.
13'
Na druhé straně byl míč poslaný do pokutového území zastaven brankářem Bazunuem, který jej bez problémů sebral do rukavic.
12'
Od Irska to nyní nebylo špatné. Centrovaný míč zprava byl zakončen hlavičkou, bránu ovšem minul.
11'
Teď jsou Irové nejaktivnější od začátku zápasu a sami kombinují. Na velkou šanci však na obou stranách stále čekáme.
10'
Domácí ovšem nakonec vybojovali standardní situaci. Centr z pravého křídla ovšem žádné nebezpečí pro srbského brankáře nepřinesl.
9'
Irové se pomalu začínají probouzet a nyní se i podívali na útočnou polovinu.. Blíže k pokutovému území se ale dostat nedokázali.
8'
Srbsko má i nadále převahu v držení míče. Centr z pravého křídla tentokrát přesný nebyl. Zatím je to však od hostů dobré.
7'
Je pravda, že naopak v sestavě domácího týmu moc hráčů z nejlepších týmů nemáme. Kromě Matta Dohertyho, který je na hraně sestavy Tottenhamu, vlastně vůbec nikoho.
6'
Bazunu si musel připsat první zákrok. Proti střele zblízka z úhlu s poradil a drží tak bezbrankový stav.
5'
Irové jsou i nadále pod velkým nátlakem a nedá se čekat, že by se to mělo změnit. Pokud totiž Srbové chtějí dotáhnout Portugalsko, tak dnes musí zvítězit.
4'
Dobrý začátek od hostujícího týmu. Díky aktivitě si nyní vybojoval rohový kop, zakončit z něj ale nedokázal.
3'
Do pokutového území Srbska letěl první centrovaný míč z levého křídla. Byl na druhou tyč a poměrně nebezpečný, obrana ale dokázala zasáhnout.
2'
Když se podívá na základní jedenáctku Srbska, tak je až s podivem, že se na minulé ME Balkánci neprobojovali. V jejich týmu se nachází mnoho hráčů z elitních evropských lig.
1'
Rozehrávky se ujali hráči hostujícího týmu, kteří jsou i favority dnešního zápasu.
1'

Irsko: Bazunu – Omobamidele, Duffy (C), Egan – Doherty, McGrath, Cullen, Hendrick, McClean – A. Browne – Idah.
Náhradníci: Kelleher, Talbot – Arter, Collins, Horgan, Hourihane, C. Christie, Manning, Molumby, Parrott, Robinson, Scales.

Srbsko: P. Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Djuričić, Tadić (C), Gudelj, S. Milinković-Savić, Kostić – Vlahović, A. Mitrović.
Náhradníci: Dmitrović, Svilar – Ilić, Jović, Lazović, Nikola Maksimović, S. Mitrović, Mladenović, Račić, Radonjić, Ristić, Lukić.

Rozhodčí: Sanchez J. M. (ESP).
Srbsko

Ani Balkánci se na EURU nepředstavili a to bylo celkem překvapení, protože tři roky zpět totiž startovali dokonce na MS v Rusku. S postupem na další světový šampionát to ovšem zatím nevypadá vůbec zle. Po čtyřech zápasech totiž Srbové mají na kontě deset bodů, což je stejný počet jako Portugalsko, se kterým se dělí o první místo. V případě výhry se tak ještě více přiblíží alespoň baráži. Proti Irsku přitom budou favority. V minulém zápase, což bylo úvodní utkání skupiny, jej porazili 3:2.
Irsko

Fotbalisté z ostrovního státu v posledních letech nepředvádějí nejlepší fotbal a výsledky. Na minulý evropský šampionát se neprobojovali., když v semifinále baráže nestačili na Slovensko. Jejich šance na senzační postup na MS už je navíc taky prakticky nulová. Svůj jediný bod totiž Irové získali doma proti Ázerbájdžánu. Kromě nepříliš šokujících proher s Portugalskem a Srbskem ale nestačili i na Lucembursko, to už překvapivý výsledek byl a Irům rozhodně nepomohl.
Zdravím vás u zápasu kvalifikační skupiny na MS ve fotbale, ve kterém se spolu utkají reprezentace Irska a Srbska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.