Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Island : Rumunsko - 2. září 2021   20:45

Island
Island
0:2
(0:0)
Rumunsko
Rumunsko
47' Man   • 83' Stanciu  (Marin)
Island
Rúnarsson – Sævarsson, Hermannsson, Brynjar Bjarnason, Thorarinsson – Birkir Bjarnason, Pálsson, Baldursson (67. Johannesson) – Gudmundsson (C), Kjartansson (67. Thorsteinsson), A. Gudmundsson (79. A. Gudjohnsen).
A. Kulbakov – D. Žuk, O. Masljanko (všichni BLR)
Laugardalsvöllur (Reykjavík).
Rumunsko
Nita – Ratiu (68. Manea), Chiricheş (C), Nedelcearu, Camora, Stanciu, Nedelcu, Cicâldău (88. Rus), Man (76. Marin), Alibec (76. Markovic), Sorescu (68. Hagi).

S konstatováním, že Rumunsko dvěma brankami ve druhé půlce poráží Island na jeho hřišti 2:0 a oživuje tak své postupové ambice v kvalifikaci na MS 2022, se s Vámi loučí a hezký čtvrtek přeje Tomáš Lysý.
Také zápas mezi Lichtenštejnskem a Německem skončil 0:2, naopak mač Severní Makedonie a Arménie, před tímto kolem dvou vedoucích týmů skupiny, skončil 0:0.

Bez vyloučení.
Zápas mezi Islandem a Rumunskem končí vítězstvím hostí, které pro ně znamená cenu zlata. Po nevýrazném prvním poločasu rozhodla zápas střela Dennise Mana. K němu totiž pro domácí smolně přiklepl přízemní přihrávku Brynjar Ingi Bjarnason a forvard Rumunska prostřelil na bližší tyči Rúnarssona. V 83. minutě bylo jasno. Islanďanům se nevydařil rohový kop, následoval rychý přechod na druhou stranu, Marin našel Nicolae Stanciua, který překonal ofsajdovou past a kolem natahujícího se Rúnarssona zakončil pod břevno. Islandu nelze upřít snaha, ale ve velkých příležitostech zachovali hosté chladnější hlavu.
90+5'
90+3'
Domácí ihned získali míč zpět a snaží se alespoň o snížení stavu, ani to jim však není dopřáno.
90+2'
Gudmundssonův roh hosty nepřekvapil. A když se dostal k míči Nico Stanciu, tak jej sumó chvatem poslal k zemi Isak Bergman Johannesson a vidí také žlutou kartu.
90+1'
Birkir Bjarnason se na malém vápně zase dostal k hlavičce, jenže hlavičkoval v záklonu. Za ním stojící soupeř uklízí míč na roh.
90'
Ve druhém poločasu se bude hrát o čtyři minuty navíc.
88'
Poslední střídání Rumunů. Alexandru Cicâldău přepouští plac na hřišti Adrianu Rusovi.
86'
Míč uvede do hry rumunský brankář, který tentokrát jistě zdržovat nebude. Jednu kartu už má.
85'
Jón Dagur Thorsteinsson je už možná trošku frustrovaný. Po zákroku na Maneu dostává žlutou kartu.
85'
Ianis Hagi dostal žlutou kartu, což mu při současném stavu zhola nevadí.
83'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Pro domácí je vymalováno. Ostrované po rohu totálně propadli a Rumuni podnikli rychlý protiútok. Centr z hloubi vlastní poloviny se dostal k Marinovi, jenž přihrál NICOLAE STANCIOVI. Šikovný záložník oklamal ofsajdovou past a střelou pod břevno z hranice vápna překonal Rúnarssona. Asistence: Marius Marin.
81'
Marius Marin zkusil zpoza vápna vystřelit, balon mu ale vůbec nesedl a prošoural se vedle levé tyčky Rúnarssona.
79'
Andri Gudjohnsen střídá Alberta Gudmundssona. Islanďani posilují útočné vozby.
78'
Další dobrý pokus domácích Jón Dagur Thorsteinsson ale míří vedle. Právě přesnost je to, co domácím chybí asi nejvíce.
77'
Markovic nebude pokračovat v útočení, je lapen v ofsajdové pasti Islandu.
76'
Za zdržování dostává žlutou kartu brankář Rumunska Florin Niță.
76'
Další dvě střídání Rumunů. Dennis Man přepouští místo Räzvanu Marinovi, Denis Alibec střídá Jovana Markovice.
76'
Velká šance domácích. Centrovaný míč Isaka Johanessona z levé strany se přes Baldurssona dostal na malé vápno k Birkiru Bjarnasonovi, který se k němu přes dva hráče dokázal natlačit. Balon však usměrnil těsně vedle levé tyčky!
73'
Kdepak. Moment překvapení domácím chybí. Islanďané se nemohou dostat přes výborně pracující obranu Rumunů.
73'
Z probíhajících výsledků má asi největší radost Německo, které horko těžko vede na hřišti Lichtenštejnska 1:0.
71'
Thorsteinsson nahrál z levé strany vápna doprostřed na Isaka Johannessona. Souhra dvou střídajících hráčů nebyla vůbec špatná, nicméně druhý jmenovaný zakončil slabší střelou a navíc do míst, kde byla připravená jednička Sparty.
70'
Dennis Man sice dopravil míč do sítě, když ho vybojoval na Bjarnasonovi, nicméně jeho branka nemůže být uznána. Pomohl si totiž faulem.
70'
Rumuni rychlý protiútok nedokázali využít, nakonec celou akci překombinovali a domácí se stihli vrátit.
69'
Denis Alibec parádně zabojoval na pravé straně před vápnem, ihned přihrál na Stanciua a ten vede míč středem na druhou stranu.
68'
Střídají také hosté. Dolů jde Andrei Ratiu a Deian Sorescu, místo nich nastupují Cristian Manea a Ianis Hagi. Záložník za záložníka a obránce za obránce
67'
Tak nakonec jde o dvě změny v sestavě. Vidar Kjartansson a Andri Fannar Baldursson jdou z placu. Místo nich si zahraje Jón Dagur Thorsteinsson, záložník Aarhusu, a Isak Bergmann Johannesson z Kodaně.
66'
Alibec po rohu nezakončil dobře a nyní už následuje čas na jedno islandské střídání.
66'
Domácí dokázali jeho centr odvrátit na rohový kop, ke kterému jde opět ex-sparťanský plejer.
64'
Camora vybojoval faul na Gudmundssonovi a přichází tak přímý volný kp Rumunů z dobré vzdálenosti, ke kterému se staví záložník Slavie Nico Stanciu.
63'
Útoky hostí jsou od vstřeleného gólu hodně sporadické. Jeden takový přišel nyní, ovšem na levé straně dobře zapracoval Birkir Sævarsson, obránce Valuru a účastník ME 2016 a MS 2018.
62'
Florin Niță rozhodně s rozehrávkou nechvátá, což se nyní některým fanouškům Islandu na národním stadionu nelíbí.
61'
Johann Gudmundsson se zkusil protáhnout středem hřiště k vápnu, leč ani on nebyl úspěšný.
59'
Camora dokázal vyvézt míč alespoň na polovinu hřiště.
58'
Ani další postupné akce Islandu nekončí přímým ohrožením branky Rumunska. Hosté zatím hrají v obraně opravdu zodpovědně.
56'
Míč je ale zpět na domácích kopačkách, přesněji řečeno v rukách. Birkir Már Saevarsson zahrává totiž aut.
55'
Rumuni si budou moct trošku odpočinout, jelikož přichází faul Baldurssona na Alexandru Cicâldăua.
55'
Centrovaný míč z pravé strany přistál přesně na hlavě Brynjara Ingi Bjarnasona, který z penaltového puntíku hlavičkoval těsně vedle levé tyčky Florina Nity.
54'
Johann Gudmundsson bude zahrávat další rohový kop.
51'
Islanďani samozřejmě přikládají pod kotel na chladivém Laugardalsvölluru. Nyní mají převahu.
50'
Rohový kop Islandu v podání Johanna Gudmundssona mohl zužitkovat Pálsson, ke kterému propadl míč. Ovšem ani on nemířil přesně.
49'
Domácí rozhodně čeká hodně těžká práce. Chtějí-li zopakovat historickou účast na mistrovství světa z roku 2018, musí zvítězit.
47'
Hosté se dostávají do důležitého vedení. Nico Stanciu si před vápnem povodil protihráče a poslal míč po zemi do vápna. Brynjar Ingi Bjarnason míč smolně tečoval pro DENNISE MANA a forvard Parmy zblízka z pravé strany malého vápna zakončil kolem bezmocného Rúnarssona do sítě.
Oba týmy nastupují do druhého poločasu ve stejné sestavě.
46'
Žluté karty: 0-2
Úvodních 45 minut branku nepřineslo a je vidět, že Island i Rumunsko jsou si vědomi důležitosti zápasu. Oba celky měly možná tak jednu větší šanci, jinak se jedná pouze o náznaky. Po zásluze se tak odchází do kabin za stavu 0:0.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o minutu.
44'
Denis Alibec napřáhl ze třiceti metrů, což rozhodně nebyl špatný nápad. Jenže přesnost chyběla. Pokud se ještě někdo koupe na velkém plaveckém stadionu Laugardalslaug, nacházející se za brankou Rúnarssona, tak získal k vodním radovánkám kulatou atrakci.
43'
První poločas se postupně chýlí ke svému konci a pokud se nestane nic vážného, na branku budeme čekat marně. Gólových šancí je vskutku jako šafránu.
42'
Rychlá akce Rumunska po pravé straně měla rozhodně zajímavé parametry. Zakončil jí Dennis Man střelou přesně na hranici vápna na bližší tyč, ovšem Rúnarsson přes obránce míč viděl a opět ho jistě chytá.
39'
Zkusit to chtěl Nedelcu, jeho střela ale mířila přesně do středu branky. a Rúnarsson zapsal jistý a hlavně pohodlný zákrok.
38'
V obou dalších zápasech skupiny J se na gól čeká marně. Němci zatím nedokázali vstřelit Lichtenštejnsku na jeho hřišti gól a také první dva celky skupiny Severní Makedonie a Arménie hrají ve vzájemném mači bez branek.
38'
Domácí se ale z balonu dlouho neradovali, po faulu Brynjara Bjarnasona na Alibeca ho budou mít v moci hosté.
37'
Nehledě na to, že Rumuni ztratli míč a domácí podnikli rychlý kontr. A tak Vladu Chiricheşovi nezbylo nic jiného, než kousek za polovinou hřiště stáhnout na zem Vidara Kjartanssona – jasná žlutá karta.
37'
Vlad Chiricheş se rozeběhl proti odraženému míči a na půli hřiště ho vybojoval, nicméně jeho následná rozehra nebyla dobrá.
36'
Zpětný míč na pravou stranu pro Johanna Gudmundssona nebyl ideální, kapitán domácích byl totiž v jasném ofsajdu.
35'
Nyní je tomu jinak, Islanďani budou rozehrávat roh z pravé strany.
34'
Ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat do přímého ohrožení branky soupeře. Kombinace totiž většinou končí daleko před vápnem.
32'
Albert Gudmundsson fauloval na pravé starně Ratiua. Následný centr Stanciua do vápna ale nebyl ideální. Dopředu tak jdou rychle domácí hráči.
31'
Nicolae Stanciu po rohovém kopu netrefil v zajímavé pozici branku.
31'
V akci byl také na druhé straně Rúnar Rúnarsson. Islandský gólman nyní výborně zasáhl na malém vápně proti pokusu Mana a vyráží ho na roh. Aktuálně se hraje vskutku dobrý fotbal.
30'
Rohový kop Gudmundssona propadl na vápno opět pro Birkira Bjarnasona, který je hodně aktivní. Ale ani napodruhé běhen chvíle Nițu nepřekonal.
29'
Florin Niță zachránil svůj tým od první inkasované branky. Zpětný centr do vápna si našel Birkir Bjarnason, který ihned zkusil vystřelilt, ovšem gólman Sparty mu zmenšil střelecký úhel a jeho pokus zblízka kryl.
29'
Johann Gudmundsson přebral dobrou přihrávku na pravé straně vápna. Navedl si míč na levou nohu a blíže na střed, nicméně jeho pokus byl zablokován Camorou.
28'
Sprint Dennise Mana za míčem je zbytečný, rumunský útočník si totiž nepohlídal ofsajd.
27'
Islandská akce na pravé straně nevykazovala přesnost, Bjarnason hrající tureckou ligu za Demirspor míč před postranní čárou nezachytil.
26'
Akce poté ještě pokračovala, nicméně střela Alibeca byla zblokována Brynjarem Bjarnasonem.
24'
Oba týmy jsou si zatím hodně rovni, ani jeden celek aktivitou nijak výrazně nevybočuje. A to platí i po rumunském protiútoku dva na dva, který zazdil Man špatnou přihrávkou.
22'
Hermannsson nyní u vlastního vápna trošku podcenil centrovaný míč a hlavně se nedomluvil s Rúnarssonem, kdo po něm půjde. Toho málem využil Deian Sorescu, který mezi beka a gólmana domácích vletěl, ovšem už nedokázal míč zastavit na hrací ploše.
22'
Už se pokračuje. Islanďani zkouší postupný útok z levé strany, nicméně v tomto prostoru je přehuštěno hráči v bílém.
21'
Camora se nyní drží mezi nohami a asi každý muž ví, co takový úder znamená. V souboji o míč si naběhl do Pálssona, který nefauloval a ani rozhodčí neoznačil zákrok za nedovolený. Nicméně bolest záložníka Kluže chápu.
19'
Sorescu se rychle otřepal, ale nepohlídal si ofsajd a útočná akce hostí končí.
18'
Birkir Már Sævarsson naběhl do Sorescua. Obránce Valuru určitě tento zákrok nechtěl udělat úmyslně, nicméně soupeře zboural a Rumuni budou u míče.
16'
Až na polovinu vlastní půlky si vyběhl a s rozehrávkou pomohl brankář Islandu Rúnar Rúnarsson, který tentokrát dostal přednost před dlouholetou islandskou jedničkou Hannesem Thór Halldórssonem.
15'
Florin Niță zapisuje první ostrý zákrok. Vidar Kjartansson získal míč před vápnem, na nic nečekal, udělal dva rychlé kroky a vystřelil. Brankář Sparty se musel po míči pořádně natáhnout.
14'
Netřeba připomínat, že dnešní zápas je pro oba týmy pořádně důležitý. Z hlediska postupové nebo barážové matematiky potřebují vyhrát.
12'
Jako utržený vagon vlétl do vápna Dennis Man, jenž také získal míč. Ale právě rychlost byla na škodu a z nulového úhlu poté rozvlnil jen boční síť.
11'
Zahrozili také domácí, kteří táhli akci po levé straně. Před vápnem převzal míč Andri Baldursson, jenž svůj pokus také nevměstnal mezi tři tyče.
9'
Na malém vápně zničehonic propadl míč, který hosté tak tak odvrátili na rohový kop. Z pravé strany ho rozehraje Johann Gudmundsson.
8'
Hodně tvrdý zákrok. Dragoș Nedelcu fauloval na pravé straně u střídaček záložníka Lecce Brynjara Ingi Bjarnasona a za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
7'
Sorescu skolil na polovině hřiště Gudmundssona a domácí tak budou u míče.
5'
Domácí měli štěstí. Až k lajně si vyběhl Rúnar Rúnarsson, brankář Islandu, který dostal přednost před Halldórsonem. Odehrál sice míč do autu, ale hosté rychle rozehráli a Man vhodil míč přesně na nohu Ratiua. Ten zkusil trefit prázdnou branku, ale mířl nad.
4'
Deian Sorescu se dostal v ideální pozici před vápnem ke střeleckému pokusu. Zkusil obstřelit branku, ale mířil těsně vedle levé tyče Rúnarssona.
3'
Opět v akci Gudmundsson. Tentokrát ale fauloval protihráče a Rumuni budou rozehrávat na své polovině hřiště.
2'
Deian Sorescu byl lapen v ofsajdu, nemůže tak nadále pokračovat.
2'
Johann Gudmundsson centroval z levé strany a domácí budou mít první rohový kop.
1'
Rumuni rozehráli první poločas, nyní kombinují na své polovině.
1'

Island: Rúnarsson – Sævarsson, Hermannsson, Brynjar Bjarnason, Thorarinsson – Birkir Bjarnason, Pálsson, Baldursson – Gudmundsson (C), Kjartansson, A. Gudmundsson.
Náhradníci: Halldórsson, P. Gunnarsson – Fjóluson, R. Sigurdsson, Árnason, Johannesson, Anderson, Sampsted, Thorsteinsson, Helgason, A. Gudjohnsen, A. Skúlason.

Rumunsko: Nita – Ratiu, Chiricheş (C), Nedelcearu, Camora, Stanciu, Nedelcu, Cicâldău, Man, Alibec, Sorescu.
Náhradníci: Vlad, Aioani – Cordea, Toșca, Manea, Marković, Hagi, Rotariu, Marin, Rus, Marin, Olaru.

Rozhodčí: A. Kulbakov – D. Žuk, O. Masljanko (všichni BLR).
Vzájemné zápasy

Island – Rumunsko 2:1
Rumunsko – Island 4:0
Island – Rumunsko 0:4

Prvně uvedený vzájemný zápas se odehrál 8. října loňského roku v rámci Ligy národů, zbylé dva pak jako kvalifikační souboj o postup na MS 1998.
Island

Domácí začali kvalifikaci hodně mizerně, v úvodních dvou utkáních nevstřelili ani gól a prohráli na půdě Německa a Arménie 0:3, resp. 0:2. Až poté se trochu zahojili výhrou nad fotbalovým trpaslíkem z Lichtenštejnska, kterého na jeho hřišti porazili vysoko 4:1. Nyní je před Islandem první domácí utkání, povede se mu navázat na předchozí výhru?

Rumunsko

Hosté začali v obráceném gardu. První duel kvalifikační skupiny jim vyšel, když na svém trávníku po gólové přestřelce porazili 3:2 Severní Makedonii, vítězný gól vstřelili v 86. minut zápasu. Poté však následovaly dvě hodně těsné porážky, 0:1 s Německem, opět před svými fanoušky, a poté 2:3 v Arménii. Především druhá porážka může Rumuny hodně mrzet, neboť v zápase vedli 2:1 ještě v 87. minutě, pak ale protivníkovi dovolili dvakrát skórovat a naděje na bodový zisk byla pryč.
V tomto klání budeme sledovat souboj dvou sousedů v tabulce skupiny J, kteří zatím zůstávají trochu za očekáváním, jsou to Island a Rumunsko. Očekává se vyrovnaný souboj, který může rozhodnout i jediný gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.