Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Makedonie - 24. března 2022   20:45

Itálie
Itálie
0:1
(0:0)
Makedonie
Makedonie
90+2' Trajkovski
Itálie
G. Donnarumma – Florenzi, Mancini (90. Chiellini), Bastoni, Emerson – Barella (77. Tonali), Jorginho, Verratti – D. Berardi (89. João Pedro), Immobile (C) (77. Lorenzo Pellegrini), L. Insigne (64. Raspadori).
Turpin (FRA) – Danos (FRA), Gringore (FRA)
Stadio Renzo Barbera, Palermo
Makedonie
Dimitrievski – S. Ristovski (C), D. Velkovski (85. Ristevski), Musliu, Alioski – Čurlinov, A. Ademi (58. Aškovski), E. Bardhi, Nikolov (58. Spirovski) – M. Ristovski (71. Miovski), Trajkovski.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 16:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:13.
Je dobojováno a v Palermu se uskutečnilo obrovské překvapení! Italové i po přestávce byli tím lepším a aktivnějším celkem, na Dinitrievskiho se řítil jeden útok za druhým, jenže domácí si dnes nepotykali s dobrou koncovkou a spoustu akcí zastavila i dobře pracující obrana. Už to vypadalo, že se dočkáme prodloužení, když ve druhé nastavené minutě podnikli hosté ojedinělou akci, po vyhraném hlavičkovém souboji se ke střele dostal Aleksandar Trajkovski a ranou k tyči překonal marně se natahujícího Donnarummu. Severní Makedonie tak vyhrála 1:0 a postupuje do finále baráže, ve kterém se utká s Portugalskem. Oproti tomu je jisté, že se Itálie nepodívá na druhé MS v řadě!
90+6'
90+5'
Po nákopu do pokutového území vystřelil Florenzi, na malém vápně tečoval João Pedro, od něj šel ale míč vedle levé Dimitrievskiho tyče.
90+4'
Jenže je tu faul na vlastní polovině a hráči Severní Makedonie rozhodně nebudou pospíchat s rozehrou.
90+3'
Itálie teď musí vrhnout vše do útoku a pokusit se bleskově srovnat.
90+2'
Makedonie právě vstřelila branku!
Ledová sprcha pro italský národní tým! Soupeř se vydal na útočnou polovinu, Miovski vyhrál hlavičkový souboj, čímž posunul míč na ALEKSANDARA TRAJKOVSKIHO, ten se s tím nepáral a ranou z dálky zamířil přesně k tyči. Donnarumma se natahoval marně a je to 0:1!
90+2'
Raspadori se k prudké přihrávce do vápna nedostal, Dimitrievski bude odkopávat.
90+1'
Snaha hostů je jasná, přečkat poslední chvíli a soustředit se na prodloužení, případně penalty.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
90'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Giorgio Chiellini.
89'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází João Pedro.
88'
A to hned dvojnásobné, do hry půjdou Giorgio Chiellini a João Pedro.
87'
Stále nehraje, neboť Dimitrievski je v péči lékařů. Mezitím se na straně Itálie chystá další střídání.
86'
Centr se stáčel na branku a ve vzdušném souboji byl gólman Dimitrievski faulován.
85'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Darko Velkovski, přichází Kire Ristevski.
85'
Prostrčení na levou stranu na Pellegriniho, jeho rána z úhlu však šla mimo! Bylo to ovšem s tečí, takže tu bude další roh.
84'
Už je to fotbal na jednu branku, na tu hostující. Italové ale stále marně buší na vápno soupeře.
83'
A z něj už nic zvláštního nevzniklo, Severní Makedonie se pro tuto chvíli osvobodila.
82'
Z přímého kopu z levé strany se po obranném zákroku stal kop rohový. U míče je Raspadori.
81'
Další faul ze strany hostů, nyní se na Emersonovi provinil Alioski.
80'
Je tu vůbec první žlutá karta utkání, za zastavení rodící se akce Italů ji dostal Stefan Spirovski.
79'
Kousek za šestnáctkou napřáhl Raspadori, jeho prudká rána prosvištěla jen decimetry nad břevnem a autor střely si mohl zklamáním jen chytit hlavu do dlaní.
78'
Další z dnes mnoha zablokovaných střel od Italů, míč je mimo šestnáctku.
77'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Lorenzo Pellegrini.
77'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Sandro Tonali.
77'
Raspadori se snažil pustit míč za sebe, myšlenka to nebyla zlá, jenže od spoluhráčů nepochopená.
76'
Rychlé autové vhazování domácích, místo postupu vpřed tu ale byla rozehra směrem vzad.
74'
Střídat se bude i na straně Itálie, zatím se čeká na přerušení hry.
73'
Hra se nám na malou chvíli přesunula na druhou stranu, nebylo však potřeba, aby Donnarumma zasahoval.
71'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází Bojan Miovski.
69'
Signál domácích při rohu, centr letěl za vápno, dělovka z první ovšem k brankáři nedoputovala přes několikanásobný blok.
67'
Další roh, na centr si tentokrát nejlépe naskočil Bastoni, jeho hlavička však šla přesně doprostřed branky, kde byl připravený Dimitrievski.
65'
Gólman Severní Makedonie už s rozehrávkami od své branky nikam nepospíchá, což se publiku nelíbí a na jeho hlavu se snáší pískot.
65'
Raspadori hned rozehrál rohový kop, našel však ve vápně pouze hráče hostujícího celku.
64'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Giacomo Raspadori.
63'
Verratti našel obloučkem Berardiho, ten zakončoval z první, ale jeden z obránců jeho ránu srazil na roh!
63'
O malou chvíli později letěla na branku Sevetní Makedonie sražená střela, tohle bylo pro Dimitrievskiho snadné.
62'
Po pěkné narážečce sprintoval k brance Immobile, byl ovšem vytlačen z ideálního úhlu a nakonec ani nevystřelil.
60'
Ke střele se dostala i Severní Makedonie, z levé strany to zkusil Trajkovski, i on ovšem přestřelil.
58'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Stefan Aškovski.
58'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Stefan Spirovski.
58'
A zase nepřesné zakončení. Berardi se na hranici vápna odpoutal od obránce a ihned střílel. Jenže nad!
56'
Trocha uklidnění na hrací ploše, je to ale jen takový nádech před dalším náporem Italů.
54'
Další Berardiho rána levačkou se stočila vedle brány, Dimitrievski s rozehrou nikam nepospíchá.
53'
Po jeho rychlém rozehrání si místo na zakončení hledal Berardi a kousek za hranicí vápna i vystřelil. Jenže přesně do míst, kde byl připravený Dimitrievski.
52'
Immobile se sice do šestnáctky Severní Makedonie nedostal, vybojoval však alespoň autové vhazování.
51'
Výpad soupeře, k ohrožení Donnarummovy branky to ale nevedlo. Ten bude za malou chvíli rozehrávat.
49'
Další míče do blízkosti Dimitrievskiho branky, jeho obrana stále zvládá odvracet.
47'
I začátek druhé půle se nese v duchu náporu domácích, Berardi však trefil pouze dobře postaveného obránce.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první půle, která se nesla ve velké územní převaze Itálie. Prakticky neustále se hrálo u Dimitrievskiho, ten ale neměl zase tolik práce, neboť jeho obrana hrála velmi pozorně a mnoho střeleckých pokusů zvládla zablokovat. Další střelecké pokusy skončily mimo a tak tlak domácích přišel gólově naprázdno. Severní Makedonie toho směrem kupředu mnoho nepředvedla a tak se do kabin odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Po dlouhé době se do akce dostali i hosté, rána po zemi v podání Trajkovskiho protáhla Donnarummu, ten si připsal poměrně těžký zákrok.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Obrana Severní Makedonie dělá vše, aby nepustila soupeře do zakončení, které byl mohlo Dimitrievskiho ohrozit a zatím se to daří.
42'
Dimitrievski předvedl při centru velký důraz, neohroženě se vrhl do vzdušného souboje a míč vyboxoval.
42'
Další roh, Immobileho střela z levé strany se proměnila ve vysoký oblouček za branku.
41'
Italové se stále snaží, k vápnu létá jeden míč za druhým, teď tomu chybí více přesnosti ve finální fázi.
39'
Roh Italům vůbec nevyšel a dokonce z toho byl brejk soupeře. U vápna si už vše na střelu šteloval Čurlinov, jenže byl u toho čistě odzbrojen!
38'
Ne, zase to nevyšlo. Po tlaku v šestnáctce a několika odrazech byla Insigneho střela zase sražena a před rozehrou rohu se chvíli kontrolovalo, zda někdo z obránců nezahrál rukou. A video ukázalo, že nezahrál.
36'
Územní převaha Itálie je opravdu obrovská, jenže dá se říci, že je pouze po hranici pokutového území.
36'
A zase roh pro Itálii, nyní pro Immobileho sražené střele z levé hranice pokutového území.
35'
Hned dva centry letěly před Dimitrievskiho, oba obrana Severní Makedonie dostala mimo šestnáctku.
34'
Další z chyb v obraně, po špatné komunikaci s gólmanem odhlavičkoval Velkovski na rohový kop.
33'
Roh se Italům vůbec nevyvedl, navíc se v pokutovém území pískal útočný faul.
32'
Střela Insigneho protáhla gólmana hostů, ten zvládl míč vytlačit na rohový kop.
30'
Obrovská chyba gólmana hostů, když doslova zpackal rozehru a namazal na Berardiho nohu. Ten samozřejmě okamžitě zakončoval do volného prostoru, jenže Dimitrievski se zvládl natáhnout a svou chybu napravil!
29'
k za hranici šestnáctky se do míče opřel Barella a snažil se obstřelit obránce. Jeho rána šla ovšem velký kus vedle pravé tyče Dimitrievskiho branky.
27'
Další dlouhý pas k pokutovému území hostů, u míče byl však jako první gólman Dimitrievski.
25'
Marco Verratti to zkusil z velké dálky, odvážný pokus ale letěl velký kus nad břevno.
24'
Až moc dlouhý pas na pravou stranu na Berardiho, ten se mohl snažit, jak jen chtěl, tenhle míč zachytit nedokázal.
23'
Domácí reklamovali, že Jorginho byl při svém průniku faulován, rozhodčí však byl jiného názoru a dopředu už jde Severní Makedonie.
21'
Následoval rohový kop, tentokrát už ale bez střeleckého vyjádření a Severní Makedonie se definitivně ubránila.
20'
Domenico Berardi so dlouho hledal pozici na střelu, jenže když ji konečně našel, tak trefil pouze clonícího obránce. A Immobileho následná rána byla sražena.
19'
Dlouhý nákop k šestnáctce Itálie, Donnarumma byl ale bez práce, vše za něj zvládla odvrátit obrana.
17'
Vypadá to, že prvotní nápor Italů pozvolna opadává, teď se stále častěji hraje u středového kruhu.
15'
Další roh Itálie, na malém vápně měl ale Dimitrievski dost prostoru na vyboxování a míč dostal k pomezní čáře.
13'
Severní Makedonie byla chvíli u míče, u půlky ovšem přišla ztráta a už se zase hraje na branku Stoleho Dimitrievskiho.
11'
Roh rozehraný nakrátko nevyšel, po následném autu zakončoval Barella, ovšem pouze do stínícího obránce soupeře.
10'
Tlak italského národního celku narůstá, po závaru ve vápně je tu první rohový kop.
9'
Už se hrálo na opačné straně, Insigne posílal před Dimitrievskiho vysoký oblouček, ovšem opět bez přesnosti.
8'
Florenzi zastavil možný průnik hostujícího celku malou domů na Donnarummu, ten ihned rozehrál k půlce.
7'
Italové jsou hned od úvodních okamžiků tím aktivnějším celkem, soupeře pustili za půlku snad jen jednou.
6'
Bastoni chtěl prostrčit přihrávku do pokutového území, i tohle tým Severní Makedonie zvládl odkopnout.
5'
Pěkný sprint levou stranou předvedl Immobile, jenže u hranice šestnáctky byl při pokusu o centr zablokován.
4'
Dlouhý pas za obranu Makedonců, ve vápně byl ale u míče jako první gólman Dimitrievski.
3'
Už tu ale byla první střela. Po průniku středem se míč odrazil k Emersonovi, jeho rána ale letěla vysoko nad branku.
2'
Italové se hned pustili do prvních průniků na útočnou polovinu, zatím bez valného úspěchu.
1'

Itálie: G. Donnarumma – Florenzi, Mancini, Bastoni, Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – D. Berardi, Immobile (C), L. Insigne.
Náhradníci: Sirigu, Cragno – Chiellini, Tonali, Cristante, Lorenzo Pellegrini, Pessina, Acerbi, Raspadori, De Sciglio, Politano, João Pedro.
Trenér: Roberto Mancini

Severní Makedonie: Dimitrievski – S. Ristovski (C), D. Velkovski, Musliu, Alioski – Čurlinov, A. Ademi, E. Bardhi, Nikolov – M. Ristovski, Trajkovski.
Náhradníci: Šiškovski, Naumovski – Todoroski, Aškovski, Ristevski, Dorian Babunski, Serafimov, Ethemi, Spirovski, Atanasov, Miovski, David Babunski.
Trenér: Blagoja Milevski

Rozhodčí: Turpin (FRA) – Danos (FRA), Gringore (FRA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Renzo Barbera v Palermu začne ve 20:45, takže si nic na večer neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Clément Turpin, kterému budou na pomezí asistovat Nicolas Danos a Cyril Gringore. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Benoît Bastien a VAR budou obsluhovat Jérôme Brisard a Delajod Willy. Všichni pánové jsou z Francie.
Itálie

Domácí tým se do této fáze kvalifikace, kdy je to už opravdu KO systém, dostal ze skupiny C, kde skončil na druhém místě se ziskem 16 bodů. Přímý postup byl ale velmi blízko, vždyť Italové hromadu bodů poztráceli v remízových zápasech – a ty byly hned čtyři! Ten poslední byl na půdě Severního Irska, kde Italové hráli 0:0. Dnes však budou obrovskými favority.

Severní Makedonie

Severní Makedonci byli příjemným překvapením skupiny J, kde sice nestačili na prakticky bezchybné Němce, ale nechali za sebou například Island a o bod také Rumunsko. Postup do baráže si definitivně vybojovali v posledním utkání, kdy na svém trávníku zdolali právě Island 3:1. Střeleckými hrdiny byli Aliosku a hlavně Elmas, který za remízového stavu dal dva góly.
Dobrý večer u fotbalové baráže o postup na MS 2022. Společně se podíváme na utkání mezi Itálií a Severní Makedonií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.