Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Arménie - 25. března 2021   20:45

Lichtenštejnsko
0:1
(0:0)
Arménie
Arménie
83' Frommelt (vl.)
B. Büchel – Hofer, Kaufmann, Malin (46. Grünenfelder) – Sele – Göppel, Hasler (C), Meier (64. Frommelt), Yildiz (64. Brändle) – Y. Frick, N. Frick (75. Beck).
J. Weinberger (AUT)
Rheinpark Stadion, Vaduz
Arménie
D. Jurčenko – Hambardzumjan, Calisir, Harojan (C), Hovhannisjan – Barseghjan (90+2. Bičachčjan), Udo, Grigorjan (46. Karapeťan), Bajramjan (75. Babajan) – Adamjan, Briasco-Balekian (64. Miranjan).

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Je tu konec! Arménie si dnes vítězství jednoznačně zasloužila, pokud tedy odhlédneme od naprosté neschopnosti proměnit sebevětší příležitost. Na druhou stranu Lichtenštejnsko se prezentovalo sympatickým výkonem, přičemž musím rozhodně vyzdvihnout brankáře Büchela, jenž předvedl několik famózních zákroků.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 0:16. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:12.
90+4'
90+4'
Ani na pátý pokus Karapeťan neskóroval. Hostující útočník musí být rád, že se už dál dnes trápit nemusí.
90+2'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Vahan Bičachčjan.
90+2'
Frommelt, smolař dnešního zápasu, napravil svou reputaci, když ve vápně skočil pod nohy soupeře a míč odehrál do bezpečí.
90+1'
Lichtenštejnsko bude mít tři minuty na to, aby něco udělalo s nepříznivým vývojem utkání.
90'
Jestli bych měl osobně zvolit nejlepší hráče utkání, tak to bude Büchel. Tentokrát si na něm vylámal zuby Adamjan.
88'
Göppel podklouzl a daroval míč soupeři. Ten si s naskytnutou šancí neporadil, vzápětí o balón přišel.
86'
Arménie už nikam nespěchá, nemá důvod. Utkání si už v klidu dohraje do vítězného konce.
85'
Arménie dnes vyhraje. Lichtenštejnsko je naprosto rozložené a nevypadá to, že by se mělo vzchopit ještě k nějakému útočnému snažení.
83'
Arménie právě vstřelila branku!
Já jsem to říkal. Lichtenštejnsko si ten gól muselo dát samo. Centr z pravé strany se odrazil do brány od Frommelta, na což nestihl domácí gólman zareagovat.
82'
Žlutou kartu dostává Jens Hofer (Lichtenštejnsko).
80'
Naprostá paráda v podání Büchela! Barseghjan dostal pohlednou přihrávku na hranici šestnáctky, odkud vyslal jedovatou ránu na protější tyč. Tu si pohlídal domácí gólman, když se prezentoval naprosto fantastickým zákrokem.
78'
Čtvrtá šance pro Karapeťana. Ten si skvěle naběhl na přízemní centr z pravé strany, trefit se mezi tři tyče ale nedokázal.
77'
Lichtenštejnsko zahrozilo z pravé strany. Centr nebyl přesný, na přední tyči se nenacházel nikdo z domácích hráčů.
75'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Choren Bajramjan, přichází Edgar Babajan.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Noah Frick, přichází Niklas Beck.
74'
Domácí si ten gól musí dát sami, aby dnes prohráli. Miranjan byl kousek před penaltovým puntíkem nikým nehlídaný, toho ale nevyužil a hlavičkoval mimo.
73'
Hambardzumjan nevybíravě zajel do Seleho a může být rád, že za tohle viděl jen žlutou. Nic příjemného pro kotníky domácího borce.
72'
Dlouhý nákop na Noaha Fricka nebyl přesný. Míč zachytila obrana hostujícího výběru.
70'
A mohlo být ještě hůře pro hosty. Na zadní tyč si nabíhal Frommelt, jemuž k dostižení míče chybělo opravdu málo.
69'
Zbývá dvacet minut do konce základní hrací doby. Šance Arménie na tři body se s každou minutou snižují, naopak remíza by byla pro Lichtenštejnsko velkým úspěchem.
68'
Je tu jubilejní dvacátý pokus Arménie. Hlavička hostujícího hráče mířila nad.
67'
Standardní situace pro Arménii. Na přímé ohrožení brány to není, můžeme očekávat centr.
66'
Karapeťan už mohl vstřelit hattrick, jenže v ani jedné gólovce neuspěl. Toho jsme byli svědky i nyní, když z bezprostřední blízkosti hlavičkoval mimo.
64'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Norberto Briasco-Balekian, přichází Artur Miranjan.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Seyhan Yildiz, přichází Daniel Brändle.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Livio Meier, přichází Noah Frommelt.
61'
Lichtenštejnsko z něho nic převratného nevytěžilo, hrají arménští fotbalisté.
60'
První rohový kop v tomto zápase si vyzkouší domácí fotbalisté. Vybojoval ho Noah Frick, který byl do tohoto momentu takřka neviditelný.
59'
Hostující fotbalista nakonec vyslal přízemní centr, který obrana tvořena hráči v modrých dresech odklidila do bezpečí.
58'
Je tu standardní situace pro Arménii. Kousek před vápnem, tohle by mohla být přímá střela.
57'
Adamjan vyslal dalekonosnou ránu, kterou musel na rohový kop vyrazit Büchel. Zajímavý pokus, rozhodně patřil k tomu lepšímu, co dnes Arméni předvedli.
56'
Zdá se mi, že všechny míče teď směřují na Karapeťana. Uvidíme, jak si s touto rolí poradí, zatím to z jeho strany vypadá slibně.
55'
Barseghjan pohledným centrem našel nabíhajícího Karapeťana. Ten míč nezpracoval, načež včas pro kulatý předmět skočil Büchel.
52'
Povolání Karapeťana na hrací plochu bylo skvělým tahem. Bajramjan ho našel u hranice malého vápna, následně pak fotbalista Araratu z otočky nebezpečně vypálil.
51'
Arménie pokračuje v tom, co započala v prvním poločase. Drží míč na polovině Lichtenštejnska, které se zmůže jen na odkopávání balónů.
49'
Adamjan zcela zbytečně podrazil hráče soupeře. Šanci na zisk míče neměl, zaslouženě k němu přispěchal rozhodčí se žlutou kartou.
47'
Z pravé strany našel jeden z hostů se svým centrem hlavu příchozího Karapeťana. Ten dobrou šanci nevyužil, selhal podobným způsobem jako jeho předchůdci.
46'
Malin tedy byl nakonec nucen opustit hřiště. Velká škoda pro domácí, v prvním poločase patřil mezi nejlepší hráče.
46'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Artak Grigorjan, přichází Alexandr Karapeťan.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Andreas Malin, přichází Rafael Grünenfelder.
46'
Celkový počet střel v prvním poločase: 0 – 11
Arménie je jasně lepším výběrem, na druhou stranu je naprosto zoufalá při zakončení. Šancí měli hosté nespočet, jenže proměnit je nedokázali. Nejde ani říct, že by Büchel musel tasit nějaké zázračné zákroky, prostě jen hráči z Kavkazu na dnešek nezvládli seřídit svá mířidla.

Pokud Lichtenštejnsko nijak nezmění své pojetí hry, tak jediné, co dnes může reálně vybojovat, bude bezbranková remíza. Ke změření času, který domácí strávili na útočné polovině, by nám stačily nejspíše jen desítky vteřin.
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
45+3'
45+3'
Yanik Frick si nejspíše chtěl vybít frustraci po předchozím souboji. Fauloval Bajramjana, načež obdržel žlutou kartu.
45+1'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase nastavují tři minuty.
45'
Frick dostal v hlavičkovém souboji loktem do žebra. Chvíli si poležel na trávníku, spíše si ale chtěl jen vyprosit odpískání faulu, což se nekonalo.
44'
Žádné mrazy ve Vaduzu nepanují, naopak se počasí blíží spíše tomu jarnímu. To určitě uvítal Jurčenko, který se opravdu zatím příliš nezapotil.
42'
Malin jde i se svým zraněním do všech soubojů naplno. Už to vypadalo, že si při jednom z nich znova něco udělal. Naštěstí se po chvíli otřepal.
41'
Hosté zahrávali přímý volný kop. K odraženému míči se jako první dostal jeden z obránců Lichtenštejnska, který rozhodně nebral ohled na ostatní hráče a míč odkopl do bezpečí. Zároveň podrazil soupeře, rozhodčí Weinberger ale zůstal klidným.
39'
Z toho nic zajímavějšího nevzešlo, stále však pokračuje nápor ze strany Arménie.
38'
Barseghjan se trochu sebevědomě snažil projít až do vápna. Záměr mu nevyšel, nicméně alespoň vybojoval pro své barvy rohový kop.
36'
Je až neskutečné, co všechno dokáže Arménie zahodit. V levé části vápna se k míči dostal Briasco, jenomže mu zakončení vůbec nesedlo a balón poslal do hlediště.
35'
Briasco znova v akci, tentokrát se ocitl v ofsajdu. Pomalu se rýsuje zajímavý poločasový výsledek, kterým by remíza jednoznačně byla.
34'
Briasco odcentroval do prostoru, kde se nachází penaltový puntík. Tam stál jeho spoluhráč, který ovšem netrefil přízemní míč.
33'
Udo fauloval domácího kapitána Haslera, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Rozehrávat budou hráči Lichtenštejnska.
32'
Držení míče: 30 % – 70 %.
31'
Bajramjan stál příliš blízko rozehrávajícímu soupeři. Po právu obdržel napomenutí v podobě žluté karty.
30'
Zajímavá šance Arménie. Hostující fotbalista se dostal ke střele zpoza vápna, stále však zůstává skóre nerozhodné.
29'
Malin už je zpátky na hřišti. Hlavu má celou obvázanou, evidentně je to bojovník.
28'
Briasco se ocitl v ofsajdu. Po přerušení hry jsme se mohli podívat na opakovaný záběr z předchozího incidentu. Domácí hráč zahrál rukou, ta ale byla u těla a penalta by byla opravdu přísná.
27'
Arménie reklamovala hru rukou u jednoho ze soupeřů. Neúspěšně, penalta se kopat nebude.
25'
Z hlavy Malina teče krev. Uvidíme, zda to je pro něj dnes konečná, nicméně za postranní čáru odchází po svých.
24'
Zdravotníci si příliš neodpočinuli. Po srážce dvou hráčů ve vápně je hra přerušena.
23'
Domácí brankář je v pořádku a bude schopen pokračovat v zápase.
22'
Büchel včas vystartoval za volným balónem a odkopl ho těsně před dotírajícím Barseghjanem. Bohužel si při zákroku poranil ruku, následuje ošetření.
21'
Adamjan prošel až na hranici vápna, odkud střílel k levé tyči. Jeho střela proletěla nad břevnem.
20'
Arménie si v posledních minutách tvoří jednu šanci za druhou. S takovou je jen otázkou času, kdy se dostane do vedení.
17'
Z rohového kopu vzešel centr na přední tyč, odkud nejspíše Hambardzumjan hlavičkoval do rukavic Büchela.
16'
Po kratší pasáži, kdy domácí kombinovali na vlastní polovině, se do samostatného úniku dostal Briasco. Jenže místo zakončení hledal některého ze svých spoluhráčů, načež jeho přihrávku zastihl vracející se soupeř.
15'
Tohle byla jasná gólovka! Centr z pravé strany prodloužil Briasco na Calisira, jehož hlavička ovšem minula prostor mezi třemi tyčemi!
14'
Hráči v bílých dresech zahrávali rohový kop. Proti centru vystoupil Büchel a míč vyboxoval.
13'
Lichtenštejnsko se podle očekávání snaží hrát na brejky, zatím to ale vypadá, že Arménie se na tuhle taktiku dokázala připravit.
12'
Bajramjan zpracoval přihrávku na hranici malého vápna, jenomže se nacházel v takřka nulovém úhlu. Zkusil odcentrovat, avšak větší problémy domácí obraně nenadělal.
10'
Grigorjan se dostal ke střele, míč ale poslal přímo do náruče Büchela.
9'
Arménie kombinuje na polovině soupeře a vyhlíží prostor, přes který by se mohla dostat k bráně soupeře.
8'
Adamjan šel do dvojice soupeřů. O míč podle očekávání přišel.
6'
Do útočného snažení se poprvé vydali i domácí. Jejich kombinace na malém prostoru neměla dlouhého trvání, vzápětí jeden z Arménů přerušil přihrávku.
5'
S tímhle šlo určitě naložit lépe. Bajramjan se ocitl osamocený ve vápně a snažil se obstřelit brankáře Lichtenštejnska, nicméně jeho pokus minul protější tyč.
4'
Centr na zadní tyč nebyl přesný. Mířil přesně na Yildize, jemuž se podařilo míč odhlavičkovat do bezpečí.
3'
Arménie od začátku potvrzuje roli favorita. Zatím takřka nepustila soupeře k míči.
2'
Barseghjan se pokusil protáhnout kolem postranní čáry. Nepodařilo se mu to, míč skončil v autu. Balón uvede podle všeho do hry Göppel.
1'
Úvodní rozehru v dnešním utkání měli na starosti hostující fotbalisté. Následoval dlouhý centr do vápna, kde si letící míč pohlídal Büchel.
1'

Lichtenštejnsko: B. Büchel – Hofer, Kaufmann, Malin – Sele – Göppel, Hasler (C), Meier, Yildiz – Y. Frick, N. Frick.
Náhradníci: Hobi, J. Ospelt – Beck, Brändle, Frommelt, Grünenfelder, A. Marxer, M. Marxer, P. Ospelt, F. Wolfinger, S. Wolfinger, Vogt.

Arménie: D. Jurčenko – Hambardzumjan, Calisir, Harojan (C), Hovhannisjan – Barseghjan, Udo, Grigorjan, Bajramjan – Adamjan, Briasco-Balekian.
Náhradníci: Ajvazov, Beglarjan – Babajan, Bičachčjan, Išchanjan, S. Grigorjan, Karapeťan, Kočarjan, Miranjan, Muradjan, Šagojan, T. Voskanjan.

Rozhodčí: J. Weinberger (AUT).
Arménie

Hosté naposledy prohráli v září minulého roku, od té doby porazili například reprezentace Severní Makedonie nebo Gruzie.

O tom, že sílu Arménie není radno podceňovat, své ví i česká reprezentace. V paměti tuzemských fanoušků jistě uvízl zápas z roku 2013, kdy jsme s týmem z Kavkazu podlehli 1:2 a ztratili šanci na účast na MS.

Jedním z nejlepších hráčů Arménie je Choren Bajramjan. Devětadvacetiletý záložník hraje pravidelně za ruský Rostov a lze očekávat, že i dnes bude patřit mezi stěžejní fotbalisty hostů.

Už to bude sedm let od doby, kdy Lichtenštejnsko naposledy vyhrálo v kvalifikačním zápase. Tehdy v boji o účast na mistrovství Evropy porazilo Moldavsko 1:0. Od tohoto momentu se mohla země s necelými čtyřiceti tisíci obyvatel radovat z vítězství jen pětkrát, vždy se ale jednalo jen o přátelské zápasy či Ligu národů.

I když je Lichtenštejnsko bráno za fotbalového trpaslíka, tak občas dokáže poškádlit velké favority. Například před dvěma lety v kvalifikaci na EURO remizovalo 2:2 s Řeckem.

A právě Arménie je celek, který domácím sedí. V minulých čtyřech zápasech, které spolu výběry sehrály, dokázali dvakrát remizovat. Pokud by to dnes dopadlo stejně, rozhodně se zlobit nebudou.
Vítáme vás u šlágru čtvrtečního programu kvalifikace na MS 2022! Dnes se podíváme na duel mezi reprezentacemi Lichtenštejnska a Arménie, který započne ve 20:45.