Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Island - 31. března 2021   20:45

Lichtenštejnsko
80' Y. Frick
1:4
(0:2)
Island
Island
13' Sävarsson  (Magnússon) • 45+1' B. Bjarnason  (Traustason) • 78' Pálsson  (Sigurdsson) • 90+4' Sigurjónsson
J. Ospelt – S. Wolfinger, Kaufmann, Hofer – Yildiz (46. Brändle), Sele (70. F. Wolfinger), Martin Büchel (70. Frommelt), Meier, Göppel – Y. Frick, N. Frick.
Island
Rúnarsson – Sävarsson, Ingason, Hermannsson, Magnússon – B. Bjarnason (73. Thorsteinsson), Gunnarsson (46. Sigurjónsson), Pálsson – Gudmundsson (64. Sigurdsson), Gudjohnsen (64. Kristinsson), Traustason (82. Johannesson).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 0:10. Rohy: 1:13. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:11.
Je konec! Island zvítězil na půdě Lichtenštejnska 4:1 a připisuje si první triumf v této kvalifikaci! Hosté se do vedení dostali už ve 13. minutě, kdy se prosadil Birkir Sävarsson. Island poté nadále kombinoval s míčem na polovině soupeře, ale šance dlouho nepřicházely. Až v nastavení přidal druhou branku Birkir Bjarnason. Po změně stran jsme dlouho museli čekat na další šance. Island se prosadil po rohovém kopu, když se hlavou trefil Victor Pálsson. Na jeho zásah rychle odpověděl Yannick Frick, který se netradičně prosadil centrem od rohového praporku. V nastavení ještě Island kopal penaltu, kterou proměnil Rúnar Sigurjónsson.
90+4'
90+4'
Island právě vstřelil branku!
Island nakonec přidává i čtvrtý zásah! K exekuci pokutového kopu se postavil RUNAR SIGURJÓNSSON a penaltu bezpečně proměnil!
90+3'
Sudí ještě v závěru nařídil penaltu pro Island!
90+3'
Sverrir Ingason se tlačil za přihrávkou na pravou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním a Daniel Kaufmann dobrým vystoupením odkopl míč do autu.
90+2'
Island se v nastavení znovu usadil v blízkosti velkého vápna domácích a předvádí takovou házenkářskou kombinaci. Domácí už nechtějí obdržet čtvrtou branku.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Střídající Johannesson prošel s míčem na kopačce na hranici velkého vápna, ale zpětnou přihrávkou neuvolnil prostor pro Arnóra Sigurdssona.
89'
Hördur Magnússon získal volný míč na polovině domácího celku, prošel s ním na hranici velkého vápna, ale neoslovil nikoho ze spoluhráčů. Duel se už pouze dohrává.
88'
Noah Frick si při zpracování míče na polovině soupeře evidentně pomohl rukou, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Lichtenštejnsko však míč dlouho neudrželo.
87'
Sverrir Ingason odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kam spěchali hned dva fotbalisté Islandu, ale ani jeden z nich v pádu nedosáhl na míč.
86'
Hosté mají opět tlak v blízkosti velkého vápna. Centr z levého křídla se snesl ke vzdálenější tyči, ale domácí brankář míč raději přizvedl na roh.
85'
Hosté zahrávali další rohový kop. Prudký centr tentokrát přiletěl k bližší tyči, jenže tam se do zakončení hlavou neprobil nikdo v bílém dresu.
84'
Fabio Wolfinger bez přípravy poslal přihrávku na polovinu soupeře, jenže jeho nákop skončil u prvního obránce v bílém dresu Islandu.
83'
Island už znovu napadá rozehrávku soupeře na jeho polovině. Zadáci v modrém si však nechtěli komplikovat život a pomohli si dlouhým nákopem vpřed.
82'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Isak Johannesson.
80'
Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek se také dočkal svého prvního zásahu v této kvalifikaci! Lichtenštejnsko tak alespoň dokázalo snížit. Domácí zahrávali rohový kop. YANNICK FRICK svůj centr od rohového praporku zakroutil neskutečně přímo ke vzdálenější tyči!
78'
Island definitivně potvrzuje své vítězství! Hosté zahrávali přímý kop z levé strany. Na parádní centr si na malém vápně naskočil VICTOR PÁLSSON a krásnou hlavičkou překonal brankáře!
78'
Justin Ospelt si dal pozor na vysoký centr z levé strany a dokráčel si pro míč na malé vápno. Jeho následný výhoz nenašel nikoho ze spoluhráčů.
77'
Birkir Sävarsson dostal přihrávku do běhu na hranici velkého vápna, jenže špatným zpracováním se nechal vyhnat až k rohovému praporku.
76'
Sandro Wolfinger na levé straně ustál souboj s obráncem a dokázal odcentrovat do pokutového území. Jeho pobídka však nebyla adresná.
75'
Rúnar Sigurjónsson se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho dělovku brankář domácího celku efektně vyrazil!
73'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Jón Dagur Thorsteinsson.
72'
Island má vývoj dnešního souboje zcela pod kontrolou. Severský celek se opět usadil na polovině soupeře a hledá si cestičku do zakončení.
71'
Birkir Sävarsson na levé straně získal míč pro Island, jenže jeho centr skončil u Goppela. Domácí fotbalista může uklidnit hru.
70'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Aron Sele, přichází Fabio Wolfinger.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Martin Büchel, přichází Noah Frommelt.
69'
Rúnar Rúnarsson si dal pozor na dalekonosný pokus z kopačky Arona Seleho. Gólman Islandu následně rozehrál výhozem na levou stranu.
68'
Hjörtur Hermannsson na pravé straně dobře vystoupil proti rozběhnutému soupeři a vybojoval rozehrávku pro svůj celek.
67'
Victor Pálsson si v pokutovém území naskočil na centr z levého křídla, jenže svým pokusem vůbec netrefil branku Lichtenštejnska.
66'
Hra je znovu přerušena! Další z domácích fotbalistů totiž zůstává ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
65'
Island nadále pokračuje v kombinaci na polovině soupeře. Domácí fotbalisté už nyní vypadají hodně unaveně a rozehrávku soupeře neatakují.
64'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Sveinn Aron Gudjohnsen, přichází Ögmundur Kristinsson.
63'
Johann Gudmundsson si na hranici velkého vápna přehodil míč na pravačku, jenže přízemní střelou těsně minul levou tyč domácí svatyně!
62'
Birkir Bjarnason se na levé straně dostal k odraženému míči a poslal jej do vápna. Tam se k míči dostal důrazný Sveinn Aron Gudjohnsen, ale skákavou střelou daroval domácímu brankáři snadný zákrok.
61'
Birkir Sävarsson podpořil ofenzivu Islandu náběhem po pravém křídle. Na jeho centr si počkal Sveinn Aron Gudjohnsen, ale zakončit přes hlavu nedokázal.
60'
Je za námi hodina hry a favorizovaný Island pokračuje v dobrém výkonu. Hosté se opět nastěhovali na polovinu soupeře a tlačí se do zakončení.
58'
Birkir Sävarsson se na pravé straně zbavil obránce, přehodil si míč na levačku, jenže jeho centr skončil na hlavě prvního obránce.
57'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Podle všeho to odnesl kotník na levé noze.
56'
Hosté zahodili obrovskou šanci! Zcela osamocený Hjörtur Hermannsson zakončoval z malého vápna, ale placírkou poslal míč nad břevno!
55'
Daniel Kaufmann diriguje rozehrávku Lichtenštejnska na vlastní polovině. Zadáci v modrém se však nikam neženou. Domácí se snaží otupit tlak Islandu.
54'
Arnor Traustason si v pokutovém území dělal prostor pro zakončení levačkou, ale jeho pokus skončil na hrudi prvního obránce v modrém.
53'
Livio Meier rozjel akci domácího celku středem hrací plochy, jenže vnějším nártem neoslovil nikoho ze spoluhráčů. Island bude vhazovat.
52'
Justin Ospelt už měl míč v rukavicích a hostující Sveinn Aron Gudjohnsen jej vinou setrvačnosti fauloval. Islanďan se domácímu brankáři ihned omluvil.
51'
Victor Pálsson si musel dát pozor na napadajícího soupeře a pomohl si před ním rozehrávkou na levou stranu. Island nechce domácím půjčit míč.
50'
Rúnar Sigurjónsson nakopl míč na hranici velkého vápna, kam se hnali další fotbalisté Islandu, ale Johann Gudmundsson se nechal lapit v ofsajdu.
49'
Rúnarsson si znovu musel sáhnout na míč. Hostující brankář tentokrát vyrazil pro míč na hranici velkého vápna a jednoduše pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
48'
Domácí celek zahrával přímý kop na polovině Islandu. Vysoký centr se stočil přímo do branky, ale pozorný brankář Rúnar Rúnarsson si připsal snadný zákrok.
47'
Island se hned v úvodu druhého poločasu vydal na polovinu soupeře. Severský celek se kombinací na pravé straně tlačil do vápna, ale nikdo v bílém nezakončil.
46'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Rúnar Sigurjónsson.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Seyhan Yildiz, přichází Daniel Brändle.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali jasnou nadvládu Islandu. Hosté se do vedení dostali už ve 13. minutě, kdy se prosadil Birkir Sävarsson. Island poté nadále kombinoval s míčem na polovině soupeře, ale šance dlouho nepřicházely. Až v nastavení přidal druhou branku Birkir Bjarnason. Do kabin se proto odchází za stavu 0:2.
45+1'
45+1'
Island v nastavení přidává druhou branku a výrazně se přibližuje k prvnímu vítězství v této kvalifikaci! Arnor Traustason hlavou sklepl vysoký centr na malé vápno a dobíhající BIRKIR BJARNASON lehkým dotykem překonal brankáře!
45'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji na polovině hrací plochy ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
44'
Arnor Traustason se v pokutovém území opřel do odraženého míče, jenže svou dělovkou nártem trefil prvního soupeře v modrém dresu.
43'
Victor Pálsson si dal pozor na nákop za obranu Islandu a jednoduše si pomohl malou domů. Hostující celek chce dohrát první půli s čistým kontem.
42'
Victor Pálsson si na polovině hřiště poradil s napadajícím Selem a získal míč pro Island. Hosté nyní uklidňují hru kombinací v zadních řadách.
41'
Birkir Bjarnason na polovině hřiště chytrou zasekávačkou poslal napadajícího soupeře až mimo hrací plochu. Island si dnešní duel zatím užívá.
40'
Justin Ospelt nakopl míč na levou stranu, kde se do hlavičkového souboje pustil Yannick Frick, ale ve vzduchu trefil svého strážce loktem.
39'
Hjörtur Hermannsson se jako stoper odhodlal k zakončení z úctyhodné vzdálenosti. Jeho projektil ve vzduchu pořádně zaplaval, ale skončil vedle branky.
38'
Victor Pálsson rozjel akci Islandu z vlastní poloviny. K odcentrování se nakonec dostal Hördur Magnússon, ale trefil vracejícího se Kaufmanna.
37'
Island zahrával přímý kop na polovině soupeře. Do pokutového území přiletěl nadýchaný centr z levé strany, ale nikdo v bílém se k hlavičce neprobil.
36'
Island se nyní sám připravil o slušnou šanci na přechod do útoku. Přihrávka na levé křídlo totiž byla nepřesná a míč skončil v autu. Vhazují domácí.
35'
Seyhan Yildiz se hnal za nákopem na pravou stranu, ale Birkir Sävarsson si před něj chytře dal tělo a nechal míč proskákat do zámezí.
34'
Island už se znovu usadil na polovině domácího celku a hledá si cestičku do zakončení. Postupná kombinace nyní skončila nepovedeným centrem.
33'
V pokutovém území upadl po jednom ze soubojů hostující útočník Sveinn Aron Gudjohnsen, ale sám se po kontaktu rychle zvedl zpátky na nohy.
32'
Birkir Sävarsson poslal přihrávku na levou stranu, ale domácí Yildiz se stačil stáhnout s rozběhnutým soupeřem a odkopl míč do zámezí.
31'
Victor Pálsson poslal přihrávku na levou stranu, kam si naběhl Birkir Bjarnason, ale jeho dloubáček na hranici velkého vápna adresáta nenašel.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačný duel. Island soupeři prakticky nepůjčuje míč a tlačí se do útoku.
29'
Island už se znovu usadil na polovině soupeře a postupně si hledá cestičku do velkého vápna. Zadáci domácího celku nyní brání v pevném bloku.
28'
Sveinn Aron Gudjohnsen si naběhl na přetažený centr z pravé strany, ale jeho hlavička směřující do protipohybu domácího brankáře postrádala razanci.
27'
Livio Meier si na levé straně dobře pokryl míč a napadající soupeř jej zatažením za dres poslal k zemi. Domácí tak budou rozehrávat.
26'
Domácímu brankáři sice vypadl míč z rukavic, ale Sveinn Aron Gudjohnsen byl tak moc rozběhnutý, že situace přeběhl a nedokázal zakončit.
25'
Johann Gudmundsson diriguje rozehrávku Islandu na polovině hrací plochy. Nikdo v bílém dresu nyní zrovna nehýří aktivitou.
24'
Maximilian Göppel se pod tlakem napadajícího soupeře dostal k odraženému míči a odkopl jej daleko od šestnáctky. Island opět sbírá odražený míč.
23'
Série rohových kopů Islandu nadále pokračuje. Další centr si našel Victor Pálsson, ale v pádu poslal svou hlavičku vedle zadní tyčky.
22'
Hjörtur Hermannsson se po dalším rohovém kopu tlačil do zakončení u přední tyče, jenže důrazný obránce jej dokázal odstavit od balónu.
21'
Sveinn Aron Gudjohnsen si v pokutovém území naběhl na další povedený centr z pravé strany, ale z tísně zakončil nepřesně. Přesto získal pro Island roh.
20'
Justin Ospelt se musel zapojit do rozehrávky svého celku. Domácí brankář poslal nákop na levou stranu, ale tam se k míči nedostal nikdo z jeho spoluhráčů.
19'
Victor Pálsson se opřel do odraženého míče, jenže svou dělovkou z voleje trefil prvního obránce v modrém dresu Lichtenštejnska.
18'
Birkir Bjarnason si skvělým zpracováním vytvořil prostor na levém křídle, odkud následně odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku odkopl obránce na roh.
17'
Domácí se po delší době dostali na polovinu Islandu. Lichtenštejnsko chvíli kombinovalo na pravé straně, ale útočné snažení utnul odkopem Sverrir Ingason.
16'
Hosté zahrávali další rohový kop. Centr znovu propadl až k zadní tyči, kam se tlačil Bjarnason, ale tentokrát mu k zakončení scházel snad krok.
15'
Island zahrával rohový kop. Centr od rohového praporku přiletěl na zadní tyč, kde si míč zpracoval Birkir Bjarnason a jeho dělovku musel domácí brankář vyškrábnout efektním zákrokem!
13'
Island se z první šance dostává do vedení! Hosté tak vsítili svou první branku v této kvalifikaci. Na povedený centr z levé strany si ve vápně naběhl BIRKIR SÄVARSSON a hlavou uklidil míč k tyči!
13'
Noah Frick si dal pozor na centr z levé strany a jednoduše míč odhlavičkoval ven z pokutového území. Island ale začíná stupňovat tlak.
12'
Johann Gudmundsson si pokryl míč na vlastní polovině a Yannick Frick jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat bude Island.
11'
Sveinn Aron Gudjohnsen se hnal za přihrávkou na hranici velkého vápna, jenže obránce Daniel Kaufmann měl k míči o kus blíže a zakopl jej do autu.
10'
Ani rozehrávka Islandu však nebyla zrovna povedená. Domácí zadáci totiž udrželi pevný defenzivní blok a vybojovali míč na své kopačky.
9'
Maximilian Göppel se vydal do útoku po levém křídle, jenže nedokázal obejít prvního hráče Islandu. Hosté tak budou vhazovat na své polovině.
8'
Arnor Traustason dohnal přihrávku k rohovému praporku, jenže k němu přistoupil důrazný Sandro Wolfinger a vynikajícím vypíchnutím míče získal pro domácí rohový kop.
7'
Island se znovu vydal na polovinu soupeře, jenže hosté zatím kombinují daleko od pokutového území. Lichtenštejnsko zatím nenapadá rozehrávku soupeře zrovna vysoko.
6'
Justin Ospelt rozhodně nespěchal s odkopem od branky. Domácí brankář následně nákopem na pravou stranu našel Yildize, ale ten míč dlouho neudržel.
5'
Hördur Magnússon se tentokrát opřel z hranice velkého vápna do odraženého míče. Hostující hráč nasadil soupeři jesličky, ale brankář si připsal snadný zákrok.
4'
Island zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale skvěle postavený Daniel Kaufmann hlavou odehrál míč mimo šestnáctku.
3'
Aron Gunnarsson prošel na polovinu soupeře a roztáhl hru na pravé křídlo. Island se poprvé v utkání tlačí do postupného útoku.
2'
Sverrir Ingason si dal pozor na nákop za obranu Islandu a hlavou odehrál míč mimo nebezpečný prostor. Odražený míč získali znovu hosté.
1'
Domácí obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Lichtenštejnsko se ihned vydalo do útoku, ale nákop na levé křídlo skončil u zadáků Islandu.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí obléknou modrou sadu, zatímco Island bude hrát v bílém.

Lichtenštejnsko: J. Ospelt – S. Wolfinger, Kaufmann, Hofer – Yildiz, Sele, Martin Büchel, Meier, Göppel – Y. Frick, N. Frick.
Náhradníci: B. Büchel, Lo Russo – Beck, Brändle, Frommelt, Grünenfelder, A. Marxer, M. Marxer, Malin, P. Ospelt, Vogt, F. Wolfinger.

Island: Rúnarsson – Sävarsson, Ingason, Hermannsson, Magnússon – B. Bjarnason, Gunnarsson, Pálsson – Gudmundsson, Gudjohnsen, Traustason.
Náhradníci: Halldórsson, Kristinsson – Árnason, Bödvarsson, Eyjólfsson, S. Fridjónsson, Johannesson, Sigurdsson, Sampsted, Sigurjónsson, A. Skúlason, Thorsteinsson..

Domácí Lichtenštejnsko je ve skupině s Německem, Arménií, Severní Makedonií, Rumunskem a Islandem největším outsiderem. Lichtenštejnsko ve dvou zápasech dvakrát prohrálo a má skóre 0:6. Nejprve prohrálo doma 0:1 s Arménií a ve druhém duelu schytalo dokonce debakl 0:5 na hřišti Severní Makedonie.
Island

Seveřané zatím prožívají hroznou kvalifikaci. Island odehrál dva zápasy, ve kterých nezískal ani bod a má skóre 0:5. Na vedoucí dvojici Německo, Arménie už nyní ztrácí hned šest bodů. Island si navíc nese sérii sedmi porážek v řadě, s čímž rozhodně nemůže být spokojený. Ani s Německem a ani na půdě Arménie navíc nebyl Island lepším týmem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace o postup na MS 2022 mezi Lichtenštejnskem a Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.