Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Gibraltar - 1. září 2021   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
50' Gutkovskis  • 85' Gutkovskis (Krollis) • 89' Ciganiks
3:1
(0:0)
Gibraltar
Gibraltar
71' De Barr
Lotyšsko
Šteinbors – Savalnieks, Černomordijs (C), Dubra, Jurkovskis – Zjuzins (90+1. Kārkliņš), Emsis – J. Ikaunieks (90+1. Jaunzems), Uldriķis (78. Krollis), Ciganiks – Gutkovskis.
Ozols, Matrevičs – D. Ikaunieks, Jaunzems, Kārkliņš, Ķigurs, Krollis, M. Ošs, Sorokins, E. Stuglis, Tarasovs, Verslavāns.
Orel – Nádvorník, Hájek
stadion Daugava, Riga
Gibraltar
Coleing – R. Chipolina (C), Bosio (63. Mouelhi), Valarino (64. Pons), Torrilla (90. Styche) – Annesley (63. Andrew Hernandez), Sergeant, Wiseman – De Barr, Brito, Ronan (90. J. Chipolina).
Goldwin, Robba – Barnett, Badr, Coombes, Jolley, Mouelhi, Morgan, Styche, Pons, Andrew Hernandez, J. Chipolina.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
Už za tři dny se Lotyšsko může zapojit do postupových bojů, potřebuje k tomu porazit v domácím prostředí Norsko. Doma hraje v tentýž den i Gibraltar, ten přivítá tabulkového lídra Turecko.
Zatímco předposlední Lotyšsko se přiblížilo trojici soupeřů (Nizozemsko, Černá Hora, Norsko) na tři body, Gibraltar zůstal bez bodového zisku poslední.

6. Gibraltar – 0 bodů (2:17)
V prvním poločase Lotyšsko doplatilo na zahazování šancí. Favorizovaný tým si jich vytvořil hned pět, jenže mu často scházela přesnost v zakončení. Těsně vedle mířili Uldriķis, Černomordijs či Zjuzins. Jednou se vyznamenal Dayle Coleing, který Gutkovskisovu ránu vykopl.

Skóre se začalo hýbat až po změně stran. Nejprve z penalty otevřel skóre Vladislavs Gutkovskis, jenže soupeři pak stejnou mincí oplatil Tjan De Barr. V tu chvíli chybělo do konce dvacet minut a Gibraltar byl blízko senzaci. Remízu držel tým z Pyrenejí až do 85. minuty, kdy opět úřadoval Vladislavs Gutkovskis. Zanedlouho poté přidal pojistku Andrejs Ciganiks a celé fotbalové Lotyšsko si nahlas oddechlo.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:1.
Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:12.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Joseph Chipolina (Gibraltar).

Ještě jedna karta za faul na Emsise. A to je to poslední, co se na trávníku stane.
90+4'
Gibraltarci vědí, že dvougólové manko je nad jejich síly a do žádných zběsilých útoků se nepouští.
90+3'
Lotyšsko vyslalo dvě zblokované střely a závěr střetnutí má pod kontrolou.
90+1'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Jānis Ikaunieks, přichází Alvis Jaunzems.
90+1'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Krišs Kārkliņš.
90+1'
Rozeběhla se první z pěti nastavených minut.
90'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Dean Torrilla, přichází Reece Styche.
90'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Kian Ronan, přichází Joseph Chipolina.
89'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Krollisova rána ještě na bránu neprošla, jenže odraženého míče se zmocnil ANDREJS CIGANIKS a levačkou ho zavěsil přímo pod břevno. Dayle Coleing se natahoval marně, na perfektně utažený kop z dvaceti dvou metrů neměl žádný nárok.
87'
Lotyšsko je nadále aktivní.
85'
Pět minut před koncem se pobaltská země vrací do vedení! Důležitý gól dal opět VLADISLAVS GUTKOVSKIS. Tentokrát stál ve správný čas na správném místě, když se k němu odrazil míč od Krollise. Z bezprostřední blízkosti pak nedal Coleingovi šanci.
83'
Byl to Andrejs Ciganiks, jenž obdržel míč na levou stranu vápna. Prvním dotekem si ho zpracoval a druhým vystřelil do horní řady tribuny.
82'
Domácí se čím dál více tlačí do šestnáctky. V krátkém časovém sledu tam nepronikl Eduards Emsis ani Vladislavs Gutkovskis. Kdo další se o to pokusí?
81'
Jānis Ikaunieks si nepohlídal ofsajdovou pozici. Gibraltar opět rozehraje z klidu svého území.
80'
Rozehrávku Gibraltaru napadající Emsis se pověsil na záda Britovi a fauloval ho.
79'
Dainisi Kazakevičsovi došla trpělivost a připravil první střídání. Jeho tým potřebuje co nejdříve získat ztracené vedení.
78'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Raimonds Krollis.
77'
Hosté vytlačili protivníky dále od vápna a trpělivě vyčkávají, s čím dalším na ně vyrukují,
76'
Soupeřovu šestnáctku obléhající Lotyšsko zatím marně hledá možnost k zakončení.
75'
Držení míče: 58 : 42%.
74'
Hosté s míčem daleko nepronikli a po jeho ztrátě museli zařadit zpátečku. Nakonec čelili rohovému kopu, který hravě ubránili.
72'
Ofsajd a v něm Ciganiks (Lotyšsko).
71'
Gibraltar právě vstřelil branku!
Na bílý bod si postavil míč TJAN DE BARR a vedl si na chlup stejně jako jeho předchůdce – 1:1. Rýsuje se v Rize překvapení?
70'
Byl to Emsisův faul na Roye Chipolinu, po kterém Pavel Orel nařídil dnes už druhou penaltu! Tentokrát pro Gibraltar.
68'
Lotyšsko je ve strachu! Pavel Orel konzultuje s VAR a běží k monitoru. Co na něm český sudí uvidí?
66'
Nesehranou sestavu Gibraltaru překvapil centr ze strany, na který si počkal Vladislavs Gutkovskis. Jeho dobře mířený volej měl vymést vzdálenější šibenici.
65'
Nespokojený Julio Ribas pořádně promíchal sestavou. V dalších minutách uvidíme, co to s jeho týmem udělá.
64'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Julian Valarino, přichází Alain Pons.
63'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Jamie Bosio, přichází Aymen Mouelhi.
63'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Andrew Hernandez.
61'
Domácí zazdili velkou šanci! Ve dvou uháněli na jediného obránce a taky brankáře, který včasným výběhem vyhnal jednoho z útočníků mimo střelecký úhel. V pokračující akci přijal kolmou přihrávku Andrejs Ciganiks, ale za svého gólmana zaskočil Roy Chipolina!
60'
Držení míče: 56% : 44%.
59'
Ten zakrátko vymyslel průnikovou přihrávku, jenže její adresát Roberts Savalnieks stál v ofsajdu.
57'
Hosté při svém přechodu do ofenzivy nepronikli ani za půlící čáru a vlastně jen odevzdali balon soupeři.
56'
Nakonec na sebe vzal zodpovědnost Roberts Uldriķis. Dlouhý pas zpracoval na pravé straně vápna tělem a po dopadu míče rychle vystřelil. Bohužel pro domácí tým příliš vysoko.
55'
Ve vlastním území kombinující Lotyšsko trpělivě vyčkává na správnou chvíli k založení útoku.
54'
Gibraltar v osobních soubojích přitvrdil, což mělo za následek Valarinův faul na Savaļniekse.
52'
Rychle vyrovnat se snažil Tjan De Barr, nicméně neměl přesnou mušku.
50'
Favorit se dočkal! Zjuzins po kontaktu s Bosiem uvnitř vápna upadl a Pavel Orel po konzultaci s VAR nařídil penaltu! VLADISLAVS GUTKOVSKIS ji bez váhání proměnil, když ze svého pohledu poslal balon k levé tyči, zatímco gólman skočil opačným směrem.
48'
Hned z další akce vybojoval domácí tým roh. Roberts Savalnieks našel na zadní tyči Černomordijse, jenž tísněn dokázal obloučkem pouze přehlavičkovat břevno.
47'
I do druhé půle vstoupilo lépe Lotyšsko! Vladislavs Gutkovskis si na levé straně vápna potáhl míč mezi dvěma obránci a potom zakončil po zemi na zadní tyč. K rozpoutání gólové radosti mu chyběly centimetry!
46'
Lotyšsko doplatilo na zahazování šancí. Favorizovaný tým si jich vytvořil hned pět, jenže mu často scházela přesnost v zakončení. Těsně vedle mířili Uldriķis, Černomordijs či Zjuzins. Jednou se vyznamenal Dayle Coleing, který Gutkovskisovu ránu vykopl. Zatímco Lotyšsko může být relativně spokojeno se svou hrou, ale nikoliv s výsledkem, Gibraltar to má přesně naopak.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 4:1.
Rohy: 3:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:6.
45'
44'
Domácí pak zažehnali nebezpečí dlouhým odkopem a získali tím čas na zformování se.
43'
Pāvels Šteinbors by se jistě uživil i jako zedník. Postavil si totiž zeď, kterou Kian Ronan nedokázal zbořit.
42'
A teď se dokonce muselo bránit, protože s míčem kouzlil Tjan De Barr. Před vápnem ho nakonec Artūrs Zjuzins fauloval a my uvidíme zajímavou standardku.
40'
Vcházíme do závěru poločasu. Lotyšsko zatím nemá výsledek, jaký by za své šance chtělo.
39'
Žlutou kartu dostává Antonijs Černomordijs (Lotyšsko).

Český sudí trestá i na druhé straně, a sice za loket v Ronanově tváři. Na žluté karty je to 1:2.
38'
Žlutou kartu dostává Louie Annesley (Gibraltar).

Pravý křídelník srazil Emsise mimo souboj o míč, což bystrý Pavel Orel nepřehlédl.
36'
Odvrácený centr vrátil Eduards Emsis zpátky do šestnáctky. Z dvojice naskakujících hráčů vyskočil nejvýše Vladislavs Gutkovskis, jenž přehlavičkoval břevno Coleingovy branky.
35'
Po spolupráci mezi Andrejsem Ciganiksem a Raivisem Jurkovskisem mají Lotyši k dispozici roh.
34'
Nic takového však nechtějí domácí připustit. Proto se sami vydali do útoku a v předbrankovém prostoru způsobili rozruch. Škoda pro ně, že nikdo z hráčů v rudém dresu míč za brankovou čáru nedokopal.
32'
I on teď přihlížel ojedinělé střele Gibraltaru. Tu měl na kopačce Louie Annesley, který z vnitra pokutového území bránu vysoko přestřelil. I tak se jednalo o první světlý můstek, od něhož se outsider může odrazit.
31'
Pavel Orel zatím nemusel řešit žádnou zapeklitou situaci a prakticky není vidět, což je u rozhodčích vždycky dobře.
30'
Držení míče: 59% : 41%.
29'
Kolem Vladislavse Gutkovskise teď prolétl veskrze zajímavý centr! Kdyby ho domácí hráč zasáhl, mohlo být v Rize veselo. Takhle z toho bude pouze odkop.
27'
Jinak je to stále stejná písnička. Lotyšsko má dominantní postavení a volné chvilky využívá k odpočinku.
26'
Až teď hosté dostali míč pod kontrolu a okamžité poté ho vyvezli na opačnou stranu hřiště.
25'
Zuby, nehty bránící se Gibraltar zatím nedokáže rozjetého protivníka přibrzdit.
23'
Lotyšsko zatím doplácí na nepřesnost, protože z pěti rizikových střel mířila na branku jediná.
22'
Další lotyšská šance na sebe nenechala dlouho čekat! Nepokrytý Artūrs Zjuzins si naběhl na centr zprava a hlavou mírně předkloněnou těsně minul tyč. Nejspíš je jen otázkou času, kdy to tam domácím spadne.
20'
Domácí ve středu hřiště výborně zrychlili hru, načež se do nebezpečného zakončení dostal Vladislavs Gutkovskis. Ten před vracejícím se Bosiou míč zasekl a pak z rohu malého vápna vypálil na přední pravou tyč. Dayle Coleing balon na poslední chvíli vykopl.
19'
Dlouhý centr ze standardky dolétl až do šestnáctky, kde si Pāvels Šteinbors stáhl balon do náruče.
18'
Hosté konečně vytlačili soupeře ven ze svého území a po faulu na Torrillu budou pokračovat s míčem.
16'
V uplynulé čtvrthodince Lotyši dali najevo, kdo je favorit. Gibraltar měl zatím štěstí, ale jak dlouho mu vydrží?
15'
Lotyšsko utahuje šrouby! Tentokrát si v šestnáctce udělal prostor Roberts Uldriķis. Levačkou mířil dolů k pravé tyči a těžko říct, zda by Dayle Coleing byl v případě přesné střely na zemi včas.
15'
Držení míče: 55% : 45%.
13'
Lotyši málem složili reparát! Po druhém rohu se na zadní tyči dostal k centru Antonijs Černomordijs a domácímu kapitánovi nechybělo moc, aby hlavou usměrnil balon do branky.
12'
Andrejs Ciganiks točil balon pod břevno a gólman Coleing měl s jeho vytěsněním plné ruce práce. Po jeho zákroku vidíme další roh.
11'
Lotyšsko má podle předpokladů více ze hry. Není tak vůbec překvapivé, že získalo první roh.
10'
Dobrý obranný zákrok mezitím předvedl Louie Annesley, jenž jednomu z útočníků odkopl míč do zámezí.
8'
Další možnost k útoku má domácí tým nyní. Zatím ale vyčkává na tu správnou příležitost.
7'
K ní se postavil Roberts Savalnieks a podle očekávání vyslal přímou střelu. Ta bohužel pro Lotyšsko mířila do připravené zdi.
6'
Žlutou kartu dostává Jamie Bosio (Gibraltar).

Pravý stoper si před vápnem vyšlápl na Ikauniekse. Jeho tým teď rozehraje zajímavou standardku.
5'
A Lotyši už měli šanci! Domácí roztáhli hru doprava, odkud Roberts Savalnieks našel z voleje zakončujícího Uldriķise. Ten se do míče uvnitř vápna dobře položil, jenže rozvlnil jen boční síť.
4'
U středového kruhu pak došlo k souboji dvou "desítek", v němž Julian Valarino fauloval Ikauniekse.
3'
Do jednoho takového se vydal Jack Sergeant, nicméně byl zastaven hned za půlící čárou.
2'
Sledujeme z obou stran opatrný začátek. Nicméně se dá předpokládat, že Lotyši budou rozvíjet hru, zatímco Gibraltarci především vyčkávat na brejky.
1'
V bílých dresech hrající hosté rozehráli zápas proti Lotyšsku, které nastoupilo v barvě rudé jako krev.
1'
Muž s píšťalkou svolal k sobě kapitány a mezi nimi pak uskutečnil los. Ten rozhodl o tom, že úvodní výkop provede hostující Gibraltar.
Česká trojice sudích v čele s Pavlem Orlem přivedla reprezentanty na hřiště. Stadionem se teď rozezní hymny obou zúčastněných zemí.

Lotyšsko: Šteinbors – Savalnieks, Černomordijs (C), Dubra, Jurkovskis – Zjuzins, Emsis – J. Ikaunieks, Uldriķis, Ciganiks – Gutkovskis.
Náhradníci: Ozols, Matrevičs – D. Ikaunieks, Jaunzems, Kārkliņš, Ķigurs, Krollis, M. Ošs, Sorokins, E. Stuglis, Tarasovs, Varslavāns.

Gibraltar: Coleing – R. Chipolina (C), Bosio, Valarino, Torrilla – Annesley, Sergeant, Wiseman – De Barr, Brito, Ronan.
Náhradníci: Goldwin, Robba – Barnett, Badr, Coombes, Jolley, Mouelhi, Morgan, Styche, Pons, Hernandez. J. Chipolina.

Rozhodčí: Orel – Nádvorník, Hájek.
V Rize, kde se duel odehraje, před malou chvílí začala rozcvička. Zkrátit čekání na zápas si můžete třeba prohlédnutím sestav.
Ještě jednou vítejte u sledování on-line přenosu z utkání Lotyšsko – Gibraltar, které se odehraje v rámci kvalifikace na mistrovství světa.
Česká delegace rozhodčích

Jako hlavní arbitr se představí Pavel Orel (32 let), jenž na seznamu FIFA a UEFA figuruje od roku 2016. Svůj první mezistátní zápas odpískal 8. září 2019 a shodou okolností v něm hrál právě Gibraltar, který tehdy ve Švýcarsku prohrál 0:4.

Pomocnou rukou mu bude dvojice Ivo Nádvorník a Kamil Hájek. Čtvrtým rozhodčím je Ondřej Berka, video asistentem Karel Hrubeš a jeho pomocníkem Ondřej Pechanec.
Hůře je na tom už jen Gibraltar. Outsider skupiny v dosavadních třech zápasech nezískal ani bod a prognózy nasvědčují tomu, že jeho konto nevzroste ani tentokrát. Země s pouhými 34 tisíci obyvateli postupně podlehla 0:3 Norsku, 1:4 Černé Hoře a naposledy schytala od Nizozemců nelítostný debakl s výsledkem 0:7.
Jak vyplývá z tabulky, Lotyšsko je v šestičlenném poli předposlední. Jediný bod získalo v Turecku při divoké remíze 3:3. Právě tam pobaltská země odehrála své poslední vystoupení a má tak na co navázat. Předtím Lotyško prohrálo 0:2 v Nizozemsku a kvalifikační cyklus započalo domácí prohrou 1:2 s Černou Horou.

6. Gibraltar – 0 bodů (1:14)
Po dlouhých pěti měsících pokračují boje o postup na mistrovství světa. Špatně rozehrané je má Lotyšsko i Gibraltar, obě tyto reprezentace se vynasnaží napravit si reputaci ve vzájemném duelu hraném ve středu večer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.