Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Turecko - 11. října 2021   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
70' Demiral(vl.) (Savaļnieks)
1:2
(0:0)
Turecko
Turecko
76' Dursun  (Ünder) • 90+9' B. Yılmaz
Lotyšsko
Ozols – Savaļnieks, Černomordijs (C), Dubra, Jurkovskis – Zjuzins (60. Tarasovs), Emsis – Jaunzems (73. Ontužāns), Uldriķis (60. Ķigurs), Cigaņiks – Gutkovskis (81. Krollis).
Ekberg – Klyver, Hallberg (všichni Švédsko)
Turecko
Çakır – Çelik, Demiral, Söyüncü, Erkin (65. R. Yilmaz) – Özdemir – Ünder, Kökçü (65. Dursun), Çalhanoğlu, Aktürkoğlu (74. Dervişoğlu) – B. Yılmaz (C).

Je konec a na straně turecké reprezentace propukla obrovská radost! Naopak v Lotyších se mísí zklamání a frustrace. Domácí outsider totiž měl utkání skvěle rozehrané, když po vlastním gólu Meriha Demirala dvacet minut před koncem překvapivě vedl. Záhy ale vyrovnal Dursun a až po vypršení čtyřminutového nastaveného času Kaspars Dubra fauloval v pokutovém území Buraka Yılmaze, který penaltu v deváté nastavené minutě proměnil, a dokonal tak obrat. Svěřenci Stefana Kuntze tak stále živí naději na postup do baráže, ačkoliv jejich největší rival Norsko dnes rovněž zvítězil.
90+10'
90+9'
Turecko právě vstřelilo branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal faulovaný BURAK YILMAZ, který se trefil nechytatelně k pravé tyči a rozhodl o vítězství Turecka!
90+7'
Je to penalta pro Turecko!
90+5'
Ale pozor! Kaspars Dubra v pokutovém území stáhl k zemi unikajícího Buraka Yılmaze a sudí Ekberg se půjde poradit s videorozhodčím!
90+3'
Domácí brankář Roberts Ozols s rozehrávkou vůbec nespěchá, to už se nastavený čas začíná blížit ke konci.
90+2'
Ještě tu máme závěrečný tlak Turecka. Halil Dervişoğlu se pokoušel zakončit nůžkami, což mu sice nevyšlo, o chvilku později se ale s míčem na kopačce v pokutovém území zjevil Serdar Dursun. Ale hostům byl odpískán faul!
90+2'
Žlutou kartu dostává Roberts Ozols (Lotyšsko).
90+1'
Po zblokované střele Hakana Çalhanoğlu domácí kapitán Antonijs Černomordijs odkopl míč pouze na nohu Dursuna, jehož dorážka byla sražena těsně mimo Ozolsovu bránu!
90'
Nad rámec druhého poločasu byly nastaveny čtyři minuty.
89'
Lotyši teď reklamují ruku Demirala v pokutovém území, a je pravdou, že toto vypadalo trochu podezřele, hra ale plyne dál.
88'
Za hlavu se po ostrém souboji ve středu hřiště drží Cengiz Ünder a hra je opět přerušena. V závěru utkání to na tlak ani jednoho týmu příliš nevypadá...
87'
Igors Tarasovs si v hlavičkovém souboji s Dursunem pomohl loktem a vidí za to žlutou kartu.
86'
Burak Yılmaz našel v pokutovém území z druhé vlny si nabíhajícího Cengize Ündera, ten si ale na Robertse Ozolse nepřišel, střela mu totiž příliš nesedla.
84'
Daniels Ontužāns na polovině hřiště fauloval Ridvana Yilmaze, hosté rychle rozehrávají protiútok.
83'
Domácí se sympaticky snaží o vstřelení vedoucího gólu, další pokus střídajícího Krollise ale zblokoval Ridvan Yilmaz.
82'
Střídající Raimonds Krollis se krátce po svém nástupu do akce dostal do náznaku šance, když stál na konci rychlé protiakce Lotyšů, z uctivé vzdálenosti ale pálil podobně nepřesně jako před chvilkou Çalhanoğlu.
81'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vladislavs Gutkovskis, přichází Raimonds Krollis.
80'
Deset minut před koncem to vzal na sebe hvězdný Hakan Çalhanoğlu, který ale z pravého okraje pokutového území vysoko přestřelil.
79'
Nákop Ridvana Yilmaze z levé strany skončil v zámezí, Roberts Ozols už si chystá míč k dlouhému odkopu. A vůbec nespěchá.
78'
Jeho exekuce se ujal autor krásného centru na Dursuna Cengiz Ünder, z této standardní situace ale turečtí reprezentanti nakonec nic nevytěžili.
77'
Turecko cítí šanci a opět útočí, hosté vybojovali rohový kop.
76'
Překvapivé vedení Lotyšsku dlouho nevydrželo, Turci zničehonic vyrovnávají! Cengiz Ünder z pravé strany nacentroval míč do pokutového území, kde se vyskytoval SERDAR DURSUN, jenž hlavou usměrnil balon nechytatelně ke vzdálenější tyči.
75'
Lotyši se teď nenamáhali s kombinací a jen odkopli balon až k tureckému brankáři Uğurcanu Çakırovi.
74'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Karem Aktürkoğlu, přichází Halil Dervişoğlu.
73'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Alvis Jaunzems, přichází Daniels Ontužāns.
71'
Po skákavé střele Buraka Yılmaze s hranice pokutového území si Roberts Ozols připsal velice nejistý zákrok. Balon jen vyrazil, a to navíc těsně vedle pravé tyče!
70'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Tak jsem to zakřikl, Lotyši se dostávají do vedení! Obrovským smolařem se stal MERIH DEMIRAL, který si srazil míč po centru Robertse Savaļniekse do vlastní sítě.
68'
Do konce utkání zbývá odehrát něco málo přes dvacet minut a vymrzlí fanoušci v Rize stále sledují partii bez gólů i bez velkého počtu šancí.
67'
Střídající Mārtiņš Ķigurs měl namířeno do rychlého protiútoku, ztratil ale rovnováhu a svalil se k zemi, aniž by v tom měl přičinění soupeř.
65'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Caner Erkin, přichází Ridvan Yilmaz.
65'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Serdar Dursun.
64'
Až na hlavu Alvise Jaunzemse se snesl nákop z levé strany, míč ale poté ani nedoletěl k tureckému brankáři.
63'
Berat Ayberk Özdemir u postranní čáry fauloval Vladislavse Gutkovskise, s nařízenou rozehrávkou domácí kapitán Antonijs Černomordijs vůbec nespěchá.
62'
Hakan Çalhanoğlu to zkusil z velké dálky, turecký špílmachr ale minul Ozolsovu branku.
61'
Trend těchto dvou střídání je jasný: za útočníka šel na hřiště záložník a za záložníka obránce. Dá se očekávat, že Lotyši se budou snažit ubránit remízu 0:0.
60'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Mārtiņš Ķigurs.
60'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Igors Tarasovs.
58'
Fauly na turecké straně přibývají, Berat Ayberk Özdemir teď nedovoleně zastavil Gutkovskise.
57'
Burak Yılmaz vidí žlutou kartu za zbytečný útočný faul na Antonijse Černomordijse.
55'
Caner Erkin fauloval Gutkovskise, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
54'
Na hostech začíná být znát nervozita, turecká reprezentace totiž i po necelé hodině zápasu stále čeká na gól.
53'
Náznak šance i na druhé straně, Uğurcan Çakır ale včas vyběhl ze své branky a nepustil Robertse Savaļniekse ke střele.
51'
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Hakan Çalhanoğlu, jehož točená střela ale rozvlnila pouze boční síť. Lotyši teď ale měli štěstí!
50'
Antonijs Černomordijs ve vzdušném souboji fauloval Buraka Yılmaze, načež se Andrejs Cigaņiks pustil do zbytečné debaty se sudím a vyfasoval za to žlutou kartu.
49'
Hosté ale krátce po rozehrávce o míč zase přišli kvůli zbytečnému útočnému faulu Buraka Yılmaze.
48'
Çağlar Söyüncü to krátce poté schytal od Eduardse Emsise a zůstátá ležet na trávníku.
47'
Po pěkné kombinaci Lotyšů se uvnitř pokutového území dostal k míči Roberts Uldriķis, který ale netrefil balon podle svých představ a Uğurcan Çakır snadno zakročil.
46'
Oba týmy pokračují se svými základními jedenáctkami, lotyšská reprezentace krátce po výkopu o míč přišla a u balonu je nyní Uğurcan Çakır.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 0:0. Outsider z Lotyšska byl v úvodu aktivnější a v osmé minutě se dostal do velké šance obránce Antonijs Černomordijs, jehož hlavičku na brankové čáře zblokoval Çağlar Söyüncü. Turci sice postupně převzali iniciativu, recept na domácí obranu ale zatím nenašli.
45+1'
45'
První poločas bude delší o jednu nastavenou minutu.
44'
Po útočném faulu Aktürkoğlu na Ozolse budou mít domácí čas a klid na rozehrávku.
43'
Çağlar Söyüncü už je v pořádku a hra může pokračovat.
41'
Roberts Uldriķis se ale poté provinil zbytečným útočným faulem na Söyüncü, obránce Leicesteru a turecké reprezentace zůstává ležet v bolestech na zemi.
40'
Domácí výběr poté zahrával přímý kop z levé strany, centr Robertse Savaļniekse ale turecká defenzíva zblokovala do zámezí.
39'
Vladislavs Gutkovskis je opět na zemi, tentokrát po souboji s Çelikem – tentokrát už to faul byl.
37'
Andrejs Cigaņiks našel v pokutovém území Vladislavse Gutkovskise, který se po kontaktu se soupeřem ochotně skácel k zemi, na penaltu to ale rozhodně nebylo.
36'
Lotyšští fotbalisté se prokousali až na hranici pokutového území, tam ale o míč přišli a Zeki Çelik s Burakem Yılmazem už zakládají kontr.
35'
Andrejs Cigaņiks obral soupeře o míč a poté jej navíc Burak Yılmaz fauloval, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
33'
Z této standardní situace ale k ohrožení branky Uğurcana Çakıra nedošlo a Turci už mohou založit protiútok.
32'
Karem Aktürkoğlu čistě zastavil průnik Robertse Savaļniekse do šestnáctky, domácí ale budou mít k dispozici roh.
31'
Půlhodina hry je za námi a domácí stále drží bezbrankový stav, Kaspars Dubra teď zakopl míč až za půlící čáru.
29'
Cengiz Ünder to vzal na sebe z nějakých dvaceti metrů, Roberts Ozols ale jeho ránu k levé tyči vytěsnil.
28'
Zeki Çelik poslal z pravé strany další centr do pokutového území, ani tentokrát z toho ale žádné nebezpečí pro Lotyšsko nepramenilo.
27'
Aktivně nnapadající Andrejs Cigaņiks teď pořádně znepříjemnil hostům rozehrávku, Turecko však bude mít k dispozici vhazování.
26'
Lotyši si v úvodu zápasu vytvořili jednu gólovou příležitost, od té doby ale tahají za kratší konec provazu a převaha Turecka se postupně stupňuje.
24'
Karem Aktürkoğlu to zkusil ze střední vzdálenosti, s jeho střelou si ale Roberts Ozols bez problémů poradil.
23'
Dalekonosný nákop Orkuna Kökçü domácí zblokovali a o chvilku později si navíc Gutkovskis vynutil faul Demirala.
22'
Právě Çelik teď poslal zajímavý centr do pokutového území, žádný z několika Turků ve vápně se ale ke střele nedostal.
21'
Zeki Çelik si nedokázal zpracovat míč u pravé postranní čáry a vhazovat budou Lotyši.
20'
Krátce po vhazování Robertse Uldriķise nedaleko rohového praporku vybojovali Lotyši roh.
18'
Burak Yılmaz se srazil s domácím brankářem, sudí to vyhodnotil jako faul tureckého kapitána.
17'
Merih Demiral byl po centru z levé strany úplně sám na vzdálenější tyči, svou hlavičku ale nedokázal nasměrovat do sítě!
16'
Míč po rohovém kopu neposedně poskakoval v šestnáctce, nikdo ve vínovém dresu se ale ke střele nedostal.
15'
Çağlar Söyüncü zblokoval Gutkovskisův centr z pravé strany do zámezí, lotyšská reprezentace bude zahrávat rohový kop.
14'
Nakonec to vzal na sebe Cengiz Ünder, jeho nepřesný centr z pravé strany ale skončil v zámezí.
13'
Caner Erkin si na levé straně dokázal zpracovat prudký pas od Söyüncü, hosté se pomalu propracovávají k pokutovému území soupeře.
12'
To se jim sice nepodařilo, Roberts Uldriķis ale fauloval Zekiho Çelika, a tak u balonu zůstanou hosté.
11'
Orkun Kökçü a Berat Ayberk Özdemir si teď párkrát vyměnili míč na půli hřiště, Turci se pokouší postupně se propracovat kupředu.
10'
Lotyši jsou zatím překvapivě aktivnějším týmem, Roberts Uldriķis teď po průniku po pravé straně hřiště vybojoval autové vhazování.
8'
Obrovská šance Lotyšska, pokus stopera Antonijse Černomordijse po rohovém kopu na brankové čáře zblokoval Çağlar Söyüncü!
7'
Artūrs Zjuzins se nyní dostal ke střele, která mu sice vůbec nesedla, balon ale tečoval jednoho z tureckých hráčů – roh pro domácí.
6'
Roberts Savaļnieks se pokusil oslovit do náběhu Vladislavse Gutkovskise, tato kolmice ale přesná nebyla a míč skončil v zámezí.
5'
Karem Aktürkoğlu přišel o balon ve středovém kruhu a Lotyši už směle zakládají protiútok.
4'
Turečtí fotbalisté drží míč na vlastní polovině, zatím se jim nedaří usadit se na té soupeřově.
3'
Alvis Jaunzems ve středu hřiště zbytečně zajel do Erkina a vykoledoval si za to žlutou kartu.
1'

Lotyšsko: Ozols – Savaļnieks, Černomordijs, Dubra, Jurkovskis – Zjuzins, Emsis – Jaunzems, Uldriķis, Cigaņiks – Gutkovskis.
Náhradníci: Matrevičs, Zviedris – Fjodorovs, Kārkliņš, Ķigurs, Krollis, Ontužāns, M. Ošs, Saveljevs, Sorokins, E. Stuglis, Tarasovs.

Turecko: Çakır – Çelik, Demiral, Söyüncü, Erkin – Özdemir – Ünder, Kökçü, Çalhanoğlu, Aktürkoğlu – B. Yılmaz.
Náhradníci: Bayındır, Bolat – K. Ayhan, Dervişoğlu, Dursun, Kabak, Kutlu, Müldür, Ömür, Tufan, Yazıcı, R. Yilmaz.

Rozhodčí: Ekberg – Klyver, Hallberg (všichni Švédsko).
TURECKO

Zatímco Lotyši už dohrávají kvalifikační skupinu jen z povinnosti, celek od Bosporu hraje takříkajíc o vše. Svěřenci Stefana Kuntze jsou aktuálně třetí s dvoubodovou ztrátou na druhou příčku zajišťující postup do baráže (tu nyní drží Norsko). Právě s Nory turecký výběr v pátek remizoval, dnes bude muset bezpodmínečně zabrat. Další neúspěch v podobě nepostupu na MS si po propadáku na ME nemohou Turci dovolit.
LOTYŠSKO

Lotyši už ztratili byť i matematickou naději na postup. V tabulce šestičlenné skupiny G jsou až pátí s bilancí jedné výhry, dvou remíz a čtyř porážek. Lotyši dokázali porazit jen outsidera z Gibraltaru. V posledním utkání výběr země z pobřeží Baltského moře ale podal slušný výkon a podlehl Nizozemsku jen 0:1, v jakém světle se lotyšská reprezentace představí proti Turkům?
Dobrý den. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z duelu kvalifikace na světový šampionát 2022, který se uskuteční v Kataru. Reprezentace Lotyšska v něm od 20:45 vyzve Turecko, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.